Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (CinemArt)

MrPierc

Malý velký horor a pro mne samotného veliké překvapení tohoto roku. Dokonale vymyšlený námět jako taková městská legenda. Síla filmu spočívá v uvěřitelnosti amerického chudého prostředí, v neznámých hercích a hlavně té démonické electro hudbě. Silně, ale opravdu silně, to připomíná Carpentera. Protože jsem jeho fanoušek, tak moje srdce zaplesalo. Film staví hlavně na strachu a pocitech mladé hrdinky. Strach zde tvoří neznámé zlo, které moc není vidět a díky tomu je stupňování téměř k nevydržení. Drásající hudba ještě více přitápí a jako divákovi mi do smíchu nebylo. Zápletka mi přišla uvěřitelná a i po cestě domů z kina jsem si říkal, zda tento člověk přede mnou je reálný a nebo ho vidím jen já? Zaselo to ve mě ten typický nepříjemný pocit nejistoty a to je důkaz dobrého filmu, který si vystačí s budováním atmosféry bez slizu, horkých střev a sekáním údů. Bravo, nečekal jsem, že něco takového ještě letos uvidím. Nebýt slabšího nijakého konce, tak bych chrochtal blahem. Vidíte toho nahého pána? Já ne. ()

Abes

Indie letní atmosféra podkreslená stylovou hudbou a vykreslena kvalitní kamerou propůjčenou z klasických kusů žánru. Bohužel je to ale jako na houpačce. Kdykoli se Jay rozhodla někam utíkat či zosnovat plány jde to do kopru a zrazu koukám na hudební videoklip. Z některých followerů jsem měl docela nahnáno, z chlapce prolézajícího dveřmi zase vyloženou radost. Po včerejší projekci v mnoha ohledech podobného Dark skies musím srovnávat a vychází mi to spíše pro šediváky. ()

BarryLyndon

Jedná se o film It Bores - Neunudíš k smrti (2014). Spousta špatných hororů je alespoň zábavných, jsou tam hezký ženský, hudba, naivní lekačky. Tohle je není špatný, je to jenom průmerný, což je v konečném výsledku příšerná nuda. Vůbec nechápu popularitu tohoto snímku a natočit artový horor mi přijde jako neskutečná pitomost, ale Maika Monroe je neskutečná kočka, to zase ne že ne. Ale jenom když si vzpomene na její předchozí žánrově podobný The Guest, vzpomene si i na to jak je tohle moc velká nuda. 4/10 ()

dubinak

Naposledy jsem byla u hororu podobně vystříkaná asi vloni v květnu, konkrétně u Wolf Creek 2, ale to nadšení, které jsem u něj měla by těžko dohnalo to, které jsem prožila dnes po projekci It Follows. Popravdě řečeno, jsem z toho měla šíleně dobrý pocit už, když jsem si ho dávala do Chci vidět a jakmile skončila první scéna, ten pocit se zhruba ztrojnásobil. Jsem strašně ráda, že jsem na to hnala do kina, protože doma by mě to těžko takhle položilo. Vím, že teď je moje reakce asi možná trošičku přehnaná, ale fakt se z toho musím tady vypsat, jinak dnes neusnu. Nemám si v podstatě vůbec na co stěžovat. První věc, která si zaslouží asi úplně nejvíc vyzdvihnout je stoprocentně hudba. Kdykoliv začal nějaký soundtrack hrát u děsivé scény, po zádech mi přejel mráz a do očí se mi vhrnuly slzy. To mi zvládal vždy vyvolat v podstatě jen James Wan, ale nejspíš má u mě ode dneška konkurenci. Další ohromné plus je to, že se skoro žádná hrůzostrašná akce nemusela konat v noci. Vážně ve mně dokázal Mitchell probudit šílený strach, i když se ten určitý moment odehrával na denním světle. Za třetí tu je výhodou pro Mitchella i to, že určitě ušetřil na maskách. To mi právě vrtá nejvíc hlavou, přízrak má mnoho podob, ale žádná není taková, jaká se vám vybaví, když se řekne právě slovo přízrak. To jsou asi tři věci, které se určitě musí velice pochválit. Dále tu jsou výborní herci, příjemně osvěžený příběh a celková uchvacující skromnost. Co tomu filmu asi později vytknu, je to, že s blížícím se koncem už nemá skoro čím překvapit, i když se velice snaží. To mě teď ale vůbec netrápí. Zkrátka Mitchell stvořil něco fakt neskutečného, tleskám mu ve stoje a na jeho snímek budu ještě určitě pár týdnů myslet, protože tolik pocitů, které ve mně zvládl vyvolat ve sto minutách, jsem snad u hororů neměla dohromady za celý rok. 95% ()

Alfréda

Velmi prostý námět, který je překvapivě funkční a obejde se bez hlubšího vysvětlování. Stačí "Přenáší se sexem a jde to pomalu". Nejsem si jista, nakolik hloubat o tom, že jde o metaforu k nezahubitelnému viru HIV - ale to jen tak na okraj. Famózní hudba mne šponovala jak kšandy. Něco scén mne opravdu bavilo - je to zkrátka jiné, než co v dnešní době ve filmech vídáme. Filmu s přehledem odpustím některé, na první pohled laciné scény a aranžmá, evidentně bylo peněz po málu, příkladem budiž tahání za vlasy vlascem :) Trochu mne mrzí pár naivních vyústění konfliktních situací, viz střelba na týpka v bazénu, a vůbec, bylo to opravdu tak klíčové, koho jsme v závěru viděli? Kdo byl muž na fotce? A proč jsme se nedozvěděli víc? Jak dopadla hrdinka? A jak její nový kumpán? Škoda těchto otazníků, které nebyly vysvětleny. I tak film hodnotím jako nadprůměrnou podívanou. 75% ()

destroy83

Ultimátní biják každým coulem. Originalita námětu, příběh samotný kamera, hudba, postavy. Sice minimum efektů, ovšem o to více atmosféry, která by se dala krájet. Takhle nepříjemné pocity jsem u hororově laděného filmu neměl hodně dlouho. Více slov netřeba. ()

Martrix

Jako kdyby nestačily chlamydie a filcky. Podle tvůrců Neutečeš, se vám může náhodný sex vymstít daleko hůř. Ulpí na vás nějaká kletba, nebo cejch a půjde po vás... cosi. Sice pomalu, ale vytrvale. Koncept je to pitomý, dobrý leda tak aby jste naivním blbkám nakukali, že sexem s vámi se zbaví démona. Takže jako scénárista v mých očích David Robert Mitchell pohořel. Ale jako režisér obstál vcelku dobře. Osobité pojetí, civilní look bez hvězd, velmi dobrá hudba a pár opravdu dobrých, nikde jinde viděných momentů. Chápu, že chtěl vyvolat spíš plíživý strach, ale výsledek byl velmi nedynamický a nepříliš konzistentní. Což považuju za problém scénáře. Vidět to v kině, jsem na...ej, doma při špatným počasí, to ale ujde. Jako kratší epizoda nějakýho hororového seriálu, by Neutečeš zabodovalo víc. ()

aniabo

Hihi, smekám za fucklogic nápad "prostě tě to sleduje, bere to na sebe podobu uplně čehokoliv strašidelnýho," takhle se má psát horor! It follows je žánrovka, kde utíká (polonahá) slečna před (polonahym) zlem. Film ale bezvadně prokládá mrazivé scény s černým humorem (pani na pláži má zlomený ťapičky), a je dost neuvěřitelně natočenej, zejména jsou paráda dlouhý záběry, nebo natáčení z kolečkový židle. A to kompoziční krásno! Všude jsou nádherný americký domečky a skvostný auta, co záběr, to dílo jak od Davida Lachappelle, Erwina Olafa, nebo lépe Gregoryho Crewdsona! a na to se kouká sakra dobře. ()

SeanLSD

Nádherne atmosférický, plíživý - či skôr kráčajúci - antikoncepčný teen naťahovák - a to nemyslím v zmysle, že by nemal koncepciu - práve naopak! Inak v skratke krásne fatálna zápletka, sympatické realistické postavy namiesto tradičných figúrok na odstrel, viac humanistickej psychológie než démonického strašenia a hororovej exhibície, vťahujúca melanchólia vyľudneného Detroitu a famózna retro hudba. V rámci žánru skutočné dielo, nie tuctovka. ()

majo0007

Vskutku originálny, inovatívny scenár, ale zimomriavky nečakajte (teda aspoň tí "otrlí"). Vraziť do toho viac prachov, bola by to pecka. Parádny soundtrack. Každopádne zaraďujem medzi kvalitu žánru. ()

HorrFi

Velice zajímavej snímek ale radši jsem se na něj nijak zvlášť netěšil abych pak nebyl zklamanej.. nejvíc se mi líbila hudba ale jinak to určitě špatný nebylo.. námět filmu je docela originální ale nic co by mě nějak extra nadchlo tam nebylo nicméně i tak jsem rád že jsem film viděl.. lepší 3* ()

moviefilm

Záver je skutočne hrozný. Akoby tvorcovia ani nevedeli, ako to ukončiť, tak to nechali plynúť takýmto spôsobom. Inak je to ale skutočne veľmi pekný a atmosferický horor, ako tu dávno nebol. Upraviť herecké výkony a záver, bolo by to na plný počet! ()

Deyw odpad!

Nudna sracka..o uplnym hovnu..zacatek slibnej potom rozhovoru na parkovisti cekam ultimatni hororovou lekacku, kdy se poseru strachy tak je to jenom nudna teen blbost plna zvastu o hovne..jedinej svetlej moment byl trik s rucnikem a prave ten moment na zacatku..jinak nic..nuda a utrpeni. ()

URBAN

No pohlavní nemoci jsou zákeřné, ale natočit o tom hororový film v tomto? To chce uráž. Je to tak něják nelogické, ale to k tomuto žánru tak něják patří. V některých chvílích jsem si sice říkal: Co to sakra je? Ale nakonec jsem si užil tento horor jako takovou večerní oddychovku. ( 7.2.17/PC ) ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015