Tales of Halloween

• Velká Británie Tales of Halloween
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

Miagy

Ja som sa miestami bavil, miestami bál, miestami usmieval. Nič nudné, hrozné a nevkusné to nebolo. Príjemná atmosféra a v mnohých poviedkach krásna spomienka na 80- 90 roky... ()

Denila

Kdyz to berete trosku s nadhledem, uzijete si sviznou jizdu. Ovsem nejedna se o 100% horor žánr. Mnoho povidek bylo ujetych, prehnanych, ale kdyz si spojite filmy na ktere povidky ukazuji tak se slusne pobavite. Bat se moc nebudete, ale lekacka tam minimalne jedna byla. ()

nK_!

Milá oddechovka - nic víc, nic míň. Některé z krátkých povídek jsou vtipné, jiné tradiční, jedna pečlivě vypointovaná a nechybí ani několik vyloženě přiblblých kousků. Ten mini-marťan je fakt jedno velké WTF. ()

petrik11

Z každého rožku trošku. Ono to chcelo skôr z toho vyprať jeden nápad a tomu dať poriadnu stopáž. Pozrel som si to na helouvína. Pozerať sa to dá, ale dokopy to dávalo nesúrodý chaos. ()

intro

Tak nevím, někomu to bude připadat dobré, někomu šílené a trapné, někomu hrozně blbé. Tihle všichni asi budou mít pravdu. Tales of Halloween je směsicí toho všeho. Já dávám 55% ()

XXXXXXXX

Co povídka, to kokotina. Příběhy jsou buď neprosto nedotažené, a skončí než se nadějete, nebo komické až stupidní a většinou je to kombinace obojího. A všechno to pohřbila žravá dýně na kořenech to už jsem si připadal jako v TROMA productions a čekal, kdy na mně zpoza rohu vybfne Lloyd Kaufman a jeho Toxický mstitel. ()

kacir

Tak toto bola nečakaná párty..niekedy nudná, ale to býva aj párty..ale celkovo si potom poviete, to bola parádna párty. ()

jokino

Síce som radšej nič nečakal, ale toto ? 5 poviedok som si bol schopný pozrieť, ale zvyšok som mal pustený už len ako kulisu na pozadí.. Že ich ešte baví točiť takéto ******. To neviem nazvať ani ako kvázi horror - comedy - show. Pre mňa to nemalo vôbec nič do seba.. Označenie ako úplný - ODPAD!, tomu síce nedám, ale, no, škoda času.. ()

Keytt

Strašidelné? Rozhodně ne. Zábavné? Naprosto. Nevím proč jsou hodnocení tak nízká...myslím, že i Evil Dead by měl radost. Nejzábavnější pro mě povídka "The Ransom of Rusty Rex". ()

brasek

Priemerná záležitosť. Príliš veľa poviedok a ani jedna sa nemôže pyšniť kvalitným príbehom. Bez napätia s podpriemernými maskami a trikmi. ()

BlackAdder87

10 povídek ve stylu Příběhů z Krypty. Povídky mají různou úroveň, ale většinou jsou příjemně béčkové a zábavné. Nečekejte seriozní horor, jeto takový ten horor ad absurdum, který je spíš k smíchu něco jako Evil Dead. Pokud máte rádi tenhle druh hororů budete nanejvýš spokojeni, pokud ne, pak to pro vás bude jen další průměrný horor. ()

CraWer

1. Sweet Tooth - **/*** 2. The Night Billy Raised Hell - /***** 3. Trick - ****/* 4. The Weak and The Wicked - /***** 5. Grim Grinning Ghost - ***/** 7. This Means War - /***** 6. Ding Dong - */**** 8. Friday The 31st - */**** 9. The Ransom of Rusty Rex - ****/* 10. Bad Seed - /***** Celkem: */**** ()

Richie4422

Počkal som si na Halloween. Filmy ako tento je jednoducho potrebné sledovať s tekvicou pred čelom, inak to nemá význam. Počas prvej poviedky som si zaspomínal na už klasiku Trick 'r Treat a to z prostého dôvodu, má podobný nádych. Od poviedok neočakávajte genialitu, úžas a ani vyrazený dych. Ide o zaujímavé poviedočky s jediným menovateľom-Halloween. Od mŕtveho Halloweenskeho démona , cez ducha a vraždiace deti až k UFO. To všetko tu je a musím povedať, že polovicu filmu som sa skvele bavil. Problém nastáva neskôr. Poviedku Ding Dong s číslom 6 som ešte zniesol, prišlo mi to minimálne zaujímavé. 7. poviedka nebola ešte taká zlá, úsmev sa na mojej tvári vyskytol, no čo príde potom je absolútny hnus. 8. poviedka začne sľubne ako klasický hillybilly gore horor, ale nie, autor to musel dokašľať malým animovaným ufóncom. Potom sa dočkáme škriatka, ktorý žerie sladkosti a živej vraždiacej tekvice. Ja síce zábavné výstrelky môžem, narozdiel od JASM-a som si Deathgasm užil kráľovsky, avšak viem rozlíšiť zábavu a trápnosť. Presne tak som sa cítil pri sledovaní posledných poviedok, ktoré sa chcú tváriť ako paródie, či komédie. To bolo proste hrozné. Ak si niekto číta môj komentár a chce sa zrelaxovať s pivom v ruke, odporúčam film vypnúť po hodine stopáže. Zvyšok by pokazil chuť. Keby si poviedky udržali rovnakú kvalitu, bolo by to na štyri hviezdy. takto len tri. ()