Když kdysi Nova oznámila projekt, který se celý bude odehrávat na mnou milované Šumavě, opravdu jsem skákal radostí. Pilotní film mě i skrze obecně nepřijaté hodnocení zaujal a první případy se vezly v poměrně temném stylu, přesně tak, jak bych si já šumavský zločin představoval. Bohužel s přibývajícími epizodami se temnota našeho krásného pohoří schovala za vesnickou frašku, plnou známých tváří, které si střihly postavy totálních ňoumů a blbců, jejichž chování potěší maximálně tak diváky v důchodovém věku. V poslední (doufám, že úplně poslední) sérii dialogy drhly již takovým způsobem, že i ty tři smířlivé hvězdy hážu jen za lokace.(31.10.2019)

• mavin

Tak jasňačka, vyšetřovatelé jak z hovna kula. Ne jeden policejní technik by nad touto.... zaplakal, i jako laik bych místa činu určitě lépe ohlídal a zabezpečil než tito neumetelove(29.10.2019)

Tady už policajti vypadali, tak trochu jako blbci...A "Jasňačka" mě taky sere...Přesto mě to pořád baví...Doufám, že natočí další sérii...Za mě 80%(3.11.2019)

• - Občerstvení Pod smrkem, které je vidět v posledním záběru epizody, se nachází v obci Srní. (ArthasKarfa)

• - Majitel chaty jí po dohodě s tvůrci seriálu celou natřel, aby vyšel filmařům vstříc. (Bioscop)

• - Tvůrcům se dlouho nedařilo najít správně zpustlý statek. Nakonec problém vyřešili tak, že exteriéry natočili na statku v Kašovicích a interiéry v domě v Čeleticích, který byl vzdálený 14 kilometrů. (Bioscop)