Ohnivý oceán

Oceán ohňa

• Nový Zéland

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Atˇsi kdo chce co chce říká, mě tydle naivní dobrodružné snímky vrací do dětství a strašně si je užívám. Prostě je v nich to chybějící hrdinství, čest, odvaha a odhodlání, které kolem nás tak nějak postupně mizí. Pouto mezi koněm a člověkem už je tu asi jenom bonus, ze kterého jsem vždycky naměkko. Perfektní kamera, nádherná výprava a velmi zdařilé jezdecké záběry - dík lidem, kteří tomu rozumí a umí je natočit.(17.9.2012)

Herec Viggo Mortensen sa po skonceni trilogie LOTR vrhol na natacanie westernu. Co ale scenarista nedomyslel, westerny maju byt o drsnych muzoch zakona a brutalnych prestrelkach. Tie tu sice obcas su, ale fakt iba obcas. K akcnym scenam sa pridruzila romanticka linia, ktora v strede filmu dost nudi a bohuzial aj pokusy o komediu som zaznamenal. A pre to uz pochopenie nemam, bud cisty western, alebo nic. Takyto mix vsetkeho fakt nie. 52 %(28.4.2013)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Don't Waste Our Money ,3. Arriving In The Desert ,4. Morning Of The Race ,5. The Race Begins ,6. The Second Half ,7. Sandstorm ,8. Frank Pushes On ,9. Katib ,10. Montage ,11. The Trap ,12. The Last Push ,13. The Final Three ,14. Let 'Er Buck,(15.5.2011)

Velmi zvláštní směska westernu, dobrodružného příběhu, koňských dostihů, arabského světa a vybíjení indiánů. Zpočátku vypadá příběh zajímavě, ale postupně sklouzává k přílišné předvídavosti, nesmyslnosti, kovboj je příliš dobrý a dokonalý, jeho soupeři jsou příliš zlí a bez skrupulí, všechno je příliš černobílé, přechody ze smrtelné únavy k vrcholnému výkonu jsou na mě trochu moc, humorné hlášky jsou nevhodné a trapné, takže nakonec ty klady jsou výkon Viggo Mortensena a zajímavé atraktivní prostředí závodů včetně pouštních bouří, tekutého písku, kobylek a jaguárů.(6.11.2005)

Príjemný ľahký takmerwestern, ktorý chce len jediné - pobaviť. O koňa akosi nejde (prvý krát chápem zmenu slovenského distribučného názvu). Vzťah Hidalga k svojmu pánovi je nehorázne americký, bez štipky romantiky - presne ako v Lucky Lukovi (zabudnite na Hatatitlu :)). Krásne exteriéry, pár vynikajúcich akčných scén a skvelý Viggo ako drsný kovboj. Keďže sa film netvári príliš vážne, bavil som sa a keby nebolo toho STUPÍDNEHO finále, dal by som asi aj 4*. Príjemá spomienka na časy, keď "krása" filmu, bola rovnako dôležitá ako tržby...(30.5.2006)

• - Ve filmu zazní název pouště Rub' Al-Khali "The Empty Quarter". Zaznít však nemohl, protože název "The Empty Quarter" použil pro tuto největší souvislou písečnou plochu na světě britský cestovatel a spisovatel Wilfred Thesinger až v polovině dvacátého století. (Jirka_Šč)

• - Nejnebezpečnější scénou byl velkolepý start závodu. (Abath)

• - Při cvalu do cíle má Hidalgo pod pravou nozdru od krve. V dalším střihu je však nozdra v pořádku, načež je nozdra opět zakrvácená. (Terva)