poster

Ohnivý oceán

 • USA

  Hidalgo

 • Slovensko

  Hidalgo

 • Slovensko

  Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Klasická dobrodružná šablona v efektním a k mé velké radosti i neodolatelném balení. Mortensen v klobouku a na koni, krásná princezna, zákeřní protivníci, nečekaní přátelé a hory písku. Ve výsledku zklamání či solidní průměr pro běžného diváka a pro mě pohlazení na duši. Takhle mohl dopadnout Kara Ben Nemsi, kdyby se ho kdysi dávno stejně jako klasických Vinnetouvek chytil Harald Reinl.(17.3.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Don't Waste Our Money ,3. Arriving In The Desert ,4. Morning Of The Race ,5. The Race Begins ,6. The Second Half ,7. Sandstorm ,8. Frank Pushes On ,9. Katib ,10. Montage ,11. The Trap ,12. The Last Push ,13. The Final Three ,14. Let 'Er Buck,(15.5.2011)

 • Anderton
  **

  Toto som v telke nikdy nebol schopný dopozerať, alebo som si vždy na chvilu odskočil, prípadne pozeral od pólky. Asi by som to nemal hodnotiť, ale keď tie časti, čo som postupne videl, spojím, tak som to vlastne videl celé. No a nič moc......Ešteže Mortensena odchytil Cronenberg, inak by už bol v péčku.(28.9.2009)

 • Madadajo
  ***

  Zase jedna z pohádek, kde dobro vítězí nad zlem. Kouzla nesmí chybět, ale i tak se na to dá dívat. Kamera užívá panoramu poměrně často, ale když je pohledná a malebná, proč ne. Naproti tomu až klipové scény koní, které nemůžou než ohromit. Takže pokud něco snižuje fim do kategorie B (ale jak se patří) bude to zřejmě příběh sám, ostatně ničím nepřevyšuje svou obálku typu B, ničím ji nepodrývá. A snaha udělat z něj něco o třídu výše přidáním luxusnější náplně se nezdařila, stále je to ten všední bonbón, ale zato i jej může mít někdo rád a to mu nelze upřít.(28.7.2006)

 • Djkoma
  ***

  Oddechový film o muži a jeho koni, kteří se snaží porazit obrovskou poušt. Ano asi jste to už někde viděli a určitě si ten film umíte perfektně představit, ale vy se na něj stejně podíváte, protože tam hraje Viggo "Aragorn" Mortensen a dva velikání, kteří již dosluhují a to Omar Sharif a Malcolm McDowell. Neočekávajte víc než oddechový film, který vás ve dne potěší a v noci uspí.(7.6.2006)

 • - Pravděpodobně se jedná o kompletní výmysl Franka Hopkinse. Nenašla se žádná zmínka potvrzující cokoli, co Frank o svém životě tvrdil. Jeho jméno není uvedeno v seznamu účinkujících v šou Buffalo Billa, není uveden jako vítěz žádných závodů v USA (mnohé, jím uváděné, neexistují), není žádný záznam o tom, že by vyhrál závod v Arábii. Dokonce se nenašel žádný záznam o skutečné existenci závodu Ocean of Fire. (Jirka_Šč)

 • - Svého filmového koně si Viggo Mortensen tak oblíbil, že po skončení natáčení si jej koupil a odvezl domů. (haushinkaa)

 • - Frank T. Hopkins v skutočnosti so svojím koňom Hidalgom, zdolal 3000 míľ dlhý závod cez Arabskú púšť za 68 dní. Do cieľa sa dostali celkovo iba štyri kone. (dom1niq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace