Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (275)

Paldini 

všechny recenze uživatele

Kdyby byl tento film natočený v padesátých, šedesátých letech 20. století, kdy doba přála podobným výpravným dobrodružným podívaným, je to nepochybně megahit. Ale natočit něco takového dnes, nemá šťávu, ač se na to pořád dobře dívá. Spíše se mi zdá, že producenti chtěli ještě něco vydolovat z nenadálé popularity Viggo Mortensena než diváci pochopí, že je to dost průměrný ne-li podprůměrný herec, i když podle dokumentů k Pánovi prstenů to asi bude fajn člověk, kterého bych asi bral za kámoše. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Zopár technicky premakaných akčných scén vyvažuje zopár odpudivo gíčovitých poetických scén. A lepšie časti scenára, v ktorých sa deje niečo zaujímavé, vyvažujú zbytočné odbočky, ktoré celý film iba spomaľujú. Samotný závod nakoniec pokrýva sotva tretinu filmu. Viggo Mortensen je tu fajn, ale nie skvelý. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Toto som v telke nikdy nebol schopný dopozerať, alebo som si vždy na chvilu odskočil, prípadne pozeral od pólky. Asi by som to nemal hodnotiť, ale keď tie časti, čo som postupne videl, spojím, tak som to vlastne videl celé. No a nič moc......Ešteže Mortensena odchytil Cronenberg, inak by už bol v péčku. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Don't Waste Our Money ,3. Arriving In The Desert ,4. Morning Of The Race ,5. The Race Begins ,6. The Second Half ,7. Sandstorm ,8. Frank Pushes On ,9. Katib ,10. Montage ,11. The Trap ,12. The Last Push ,13. The Final Three ,14. Let 'Er Buck, ()

Kass 

všechny recenze uživatele

"Ohnivý oceán" je v zásadě průměrná letní oddychová podívaná, která by neměla uniknout pozornosti vyznavačům jednoduché vysokorozpočtové podívané, a také v neposlední řadě i milovníkům koní, na něž je ve filmu kladen příjemný důraz. Za pozornost stojí (kromě krásných scenérií, které ovšem považuji, vzhledem k tomu kde se většina snímku odehrává, za samozřejmost) především V.Mortensen a jeho schopnost se bez větších problémů "změnit", a lehce se tak vyhnout srovnávání s "tím chlápkem z Pána prstenů" (narozdíl od O.Blooma). Znalce zcela jistě potěší čestná účast O.Sharifa, jelikož si budou moci nostalgicky zavzpomínat na jeho slavnou postavu Sherifa Ali ibn el Kharisha. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Při cvalu do cíle má Hidalgo pod pravou nozdru od krve. V dalším střihu je však nozdra v pořádku, načež je nozdra opět zakrvácená. (Terva)
  • Natáčení v Maroku znepříjemňoval všudypřítomný prach a časté písečné bouře. (EMMY)
  • Herec Viggo Mortensen, který mluví plynule španělsky, namluvil svou vlastní postavu (Frank Hopkins) ve španělském dabingu filmu. (Shr1nK)

Související novinky

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (více)

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty

18.08.2007

Viggo Mortensen už v Oceánu ohně a Kapitánovi Alatristem dokázal, že s kloboukem na hlavě vypadá ještě lépe než v kápi elfského pláště. A když mu navíc u boku proklatě nízko visí kolt, je to ještě… (více)

Reklama

Reklama