Ohnivý oceán

Hidalgo

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Zopár technicky premakaných akčných scén vyvažuje zopár odpudivo gíčovitých poetických scén. A lepšie časti scenára v ktorých sa deje niečo zaujímavé, vyvažujú zbytočné odbočky, ktoré celý film iba zbytočne spomaľujú. Samotný závod nakoniec pokrýva sotva tretinu filmu. Mortensen je fajn, ale nie je skvelý. Ale bol on už niekde doslova skvelý?! Predošlý Johnstonov film bol svižnejší a na nič sa nehral. Teraz mám výčitky svedomia, že som mu dal tiež 3*.(25.4.2004)

Dej tohto filmu sa môže javiť ako rozťahaný, no obsahovo je podľa mňa na veľmi dobrej úrovni. Možno, ak by tam bol trocha zaujímavejší ľúbostný románik Franka so šejkovou dcérou, film by bol viac zaujímavý. Veľmi dobré herecké výkony Vigga Mortensena, Omara Sharifa no a nemožno zabudnúť ani na toho slávneho mustanga Hidalga. Najväčšou hviezdičkou je ale očarujúca Zuleikha Robinson (známa kráska zo seriálu LOST).(6.1.2015)

Veľmi príjemný, zľahka indianajonesovský dobrodružák s prekvapivo dobre obsadeným Viggom, ktorý je s každým ďalším pozretím lepší a lepší. U mňa to od absolútneho hodnotenia "zachránila" len mierna rozvláčnosť. Pri záverečnom behu mustangov roním slzy. Škoda, že Joe Johnston nebude režírovať tú tretiu Múmiu, ako sa pôvodne špekulovalo. UPDATE: Fakt je to s každým pozretím lepšie. Pôjdem proti obrovskému davu, označím Hidalgo za skvelý dobrodružný film a vpálim mu plný počet. Dokonca aj nevýrazné ženské postavy odkazujú na žánrovú klasiku - baby v klasických chlapských filmoch nikdy nehrali prvé husle.(1.4.2007)

Disneyovka jak vysita - dojemny, presto misty prilis kycovity pribeh, kvalitni vyprava a ozvuceni a rovnez dobre herecke obsazeni. Objektivne vzato je film priblizne na 3* - herecky um a prijemny (naprosto smysleny) pribeh o kovbojovi, kterej vyhraje na indianskym koni zavod nekde v pousti v tramtarii na Arabskym poloostrove a jeste k tomu zachrani dceru sejka, kterej si mezitim ve stanu cte laciny romany o divokym zapade, to uz je pomerne silny kafe. Ja tu ctvrtou hvezdu prihodim, protoze me film i pres svoji delku zaujal a udrzel si moji pozornost, Viggo Mortensen a Omar Sharif spolu s konikem tahnou cely film, a taky proto, ze mam kone celkem rad.(13.6.2017)

Kdyby byl tento film natočený v padesátých, šedesátých letech 20. století, kdy doba přála podobným výpravným dobrodružným podívaným, je to nepochybně megahit. Ale natočit něco takového dnes, nemá šťávu, ač se na to pořád dobře dívá. Spíše se mi zdá, že producenti chtěli ještě něco vydolovat z nenadálé popularity Viggo Mortensena než diváci pochopí, že je to dost průměrný ne-li podprůměrný herec, i když podle dokumentů k Pánovi prstenů to asi bude fajn člověk, kterého bych asi bral za kámoše.(21.4.2005)

• - Frank T. Hopkins v skutočnosti so svojím koňom Hidalgom, zdolal 3000 míľ dlhý závod cez Arabskú púšť za 68 dní. Do cieľa sa dostali celkovo iba štyri kone. (dom1niq)

• - Pravděpodobně se jedná o kompletní výmysl Franka Hopkinse. Nenašla se žádná zmínka potvrzující cokoli, co Frank o svém životě tvrdil. Jeho jméno není uvedeno v seznamu účinkujících v šou Buffalo Billa, není uveden jako vítěz žádných závodů v USA (mnohé, jím uváděné, neexistují), není žádný záznam o tom, že by vyhrál závod v Arábii. Dokonce se nenašel žádný záznam o skutečné existenci závodu Ocean of Fire. (Jirka_Šč)

• - Při cvalu do cíle má Hidalgo pod pravou nozdru od krve. V dalším střihu je však nozdra v pořádku, načež je nozdra opět zakrvácená. (Terva)