Ohnivý oceán

Hidalgo

Oceán ohňa

Akční / Drama / Dobrodružný / Western

USA, 2004, 136 min

Zase jedna z pohádek, kde dobro vítězí nad zlem. Kouzla nesmí chybět, ale i tak se na to dá dívat. Kamera užívá panoramu poměrně často, ale když je pohledná a malebná, proč ne. Naproti tomu až klipové scény koní, které nemůžou než ohromit. Takže pokud něco snižuje fim do kategorie B (ale jak se patří) bude to zřejmě příběh sám, ostatně ničím nepřevyšuje svou obálku typu B, ničím ji nepodrývá. A snaha udělat z něj něco o třídu výše přidáním luxusnější náplně se nezdařila, stále je to ten všední bonbón, ale zato i jej může mít někdo rád a to mu nelze upřít.(28.7.2006)

Film, který mě bavil po celou dobu sledování. Je v něm napětí, zvraty, dobrodružství, žádné milostné scény a co víc si dnes ve filmech přát? Jen se mi příliš nelíbil závěr filmu, každý očekával, kdo zvítězí, takže se to mohlo pojmout více netradičně. Ale mám ráda koně a Viggo je jeden z mých oblíbenců - možná proto 4*.(19.7.2008)

Tento film na mna od sameho zaciatku posobil, napriek svojej prehnanej nasladlosti, velmi prijemnym dojmom a poskytol mi cistokrvny dvojhodinovy oldschoolovy dobrodruzny zazitok. Viggo sa sem brutalne hodil a napriek tomu, ze ziadne mimoriadne herectvo neukazuje (film to ani neumoznuje), jeho hranie je jednoduche, nenutene a napokon aj prirodzene. No a tam, kde by ma inde presladeny zaver znechutil, tu ma potesil a vycaril mi na tvary usmev. A fakt neviem, cim to bolo. 3,5/5*(16.6.2008)

Viggo Mortensen je skvělý i v tomhle dobrodružném filmu, který by skoro mohl evokovat nějaké ty staré dobré příběhy z přelomu století. Má k tomu všechny předpoklady. Zajímavé lokace, docela dobré postavy, soutěživost. Jenže ani z tohohle koktejlu se nepodařilo vytřískat něco pořádného a ta správná atmosféra na mě prostě nepadla.(19.1.2017)

• Fanucci

Pěkně natočené, ale strašně debilní. Indiánské vyvraždění na začátku filmu slibovalo zajímavou podívanou, ale ta se bohužel nekonala. Místo toho Mortensen závodí 3000 mil po poušti a setkává se s férovým, ale tradicím věrným šejkem Omarem Šarifem a jeho svobodomyslnou dcerou, která cítí, že jí Američan rozumí víc než ostatní:-) Mortensen je sice pouští neošlehaný, ale je silný a tvrdý chlap ze západu, který stíhá se svým koněm pomáhat šejkovi řešit problémy (zlotřelého příbuzného) a zároveň závodit. Když se přeci jen ocitne v úzkých, požádá o pomoc indiánské bohy, protože tento modrooký blonďák je napůl indián...No opravdu strašný film, který si ovšem to nejlepší schovává nakonec. V jedné z posledních scén přešťastní muslimové na pobřeží bujaře oslavují (neřeknu co...) s bezvěrcem Viggem. V této scéně divák vidí, jak si to asi Američané představovali v Iráku:-)(9.7.2005)

• - Nejnebezpečnější scénou byl velkolepý start závodu. (Abath)

• - V cieľovej rovinke má Hidalgo v jednom z prestrihov na sebe konské sedlo, pričom ho Frank Hopkins (Viggo Mortensen) z neho sňal ešte pred záverečnou pasážou. (YoZo8)

• - Podľa skutočných udalostí druhy kôň v poradí došiel do cieľa za Hidalgom až o 33 hodín neskôr. (YoZo8)