Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (266)

POMO 

všechny recenze uživatele

Zopár technicky premakaných akčných scén vyvažuje zopár odpudivo gíčovitých poetických scén. A lepšie časti scenára v ktorých sa deje niečo zaujímavé, vyvažujú zbytočné odbočky, ktoré celý film iba zbytočne spomaľujú. Samotný závod nakoniec pokrýva sotva tretinu filmu. Mortensen je fajn, ale nie je skvelý. Ale bol on už niekde doslova skvelý?! Predošlý Johnstonov film bol svižnejší a na nič sa nehral. Teraz mám výčitky svedomia, že som mu dal tiež 3*. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem četl knihu, ve které se hrdina Západu dostává do Orientu a musí zde nějakým způsobem žít a přežít. Ten román se jmenoval Supové Mexika (Satan a Jidáš) a byla to jedna z mých nejoblíbenějších mayovek. Na ni jsem si vzpomněl při sledování filmu. Zajímavá je paralela s Indiány a Beduíny, srovnávání dobrých koní a jedinečných jezdců, kamera a exteriéry. I když hodnocení na plných osmdesát není, také bych si snímek nedovolil označit jako "patetický"... ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Je to něco jako Čtyři pírka a Iron Will dohromady. Scénář není příliš zdařilý, pár míst je hodně nudných, ale je tu charismatický Viggo Mortensen, který dává aspoň chvílemi zapomenout na to, jak zoufale je tenhle film neoriginální a plný klišé. Hezká práce kamery však ještě nedělá z filmu kvalitní podívanou, a tak je Ohnivý oceán jen průměrným snímkem, který přímo neznechutí, ale nejedná se ani o žádný zázrak. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná, oddechová a hlavně výpravná podívaná. Viggo Mortensen se úspěšně vyvlékl z postavy Aragorna a řekla bych, že cowboy mu sedí ještě mnohem víc. Vypadá jako by ke koním patřil od narození a rozuměl jim, což byl účel a ten byl splněn na 100%. Příběch sice není nijak objevný, naprosto se drží zavedených pravidel, kterak outsider k vítězství přišel (myslím, že tímto jsem neprozradila žádnou překvapivou pointu, protože to, kdo bude nakonec králem je jasné už od začátku), podporuje ho v tom pěkná kamera i hudba a samozřejmě exotická místa natáčení. U mě je tenhle film za poctivých 70%. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pokud to mám brát jako agonický výkřik (kdysi velkého zvířete) Disney Pictures v posledním tažení, který je určený dětem do dvanácti let, tak by to mohlo obstát. Jenže to by se tu nesměli ve velkém masakrovat indiáni, že ano... Bohužel před odrostlejším publikem Hidalgo šanci obstát nemá, pokud tedy nejste obrovští fanoušci Karla Maye až za hrob. Protože jenom v tom případě byste možná překousli ten příběh "založený na skutečných událostech" z pera desetkrát většího kydoně než jakým byl zmiňovaný otec Kary ben Nemsiho. Ano, tím balíkem z Křupanova myslím pana Franka T. Hopkinse, jehož znalosti reálií jsou zhruba na té úrovni, pro kterou "běžného" tupého amíka zesměšňujeme jak to jenom jde. Nicméně, dejme tomu, pro nenáročné publikum, velká výprava, samý počítačový efekt, hezká práce s kamerou, proč ne. Bohužel k tomu, co se týká výběru námětu, musíte přidat ještě neuvěřitelné zmatené motání se mezi vážným historickým dramatem o dluzích bílé americké civilizace vůči původním obyvatelům, velkolepým dobrodružným filmem s větrem ošlehaným cowboyem a na smrt věrným geniálním koněm v hlavních rolích a slaboduchou komedií. Ono upřímně řečeno, jestliže se práce na podobném kousku chopí štáb, jehož hlava vám ve filmu o filmu řekne, že ho uprostřed pouště strašně překvapil ten písek a vítr, nevěští to nic dobrého. A výsledek? Podřadná ani ne kovbojka, ve které Damašek leží kdesi na pobřeží moře, desetiletí pasáci koz uprostřed pouště mluví slušně anglicky, počítačem vytvořené kobylky lezou pro větší autenticitu přes objektiv "kamery", v pouštních oázách běžně roste bambus, hodný arabský šejk je naprosto nakřivo z rodokapsu, jiný arabský šejk nepozná koně, po kterém celý život touží neb je jeho dědictvím a zná ho jako své boty, kde jeden den pláčete nad tím, že váš kůň zchromne, jestli bude muset ještě den jet po tom štěrku a písku a bůhvíčemještě, a druhý den ho tím pískem a štěrkem ženete jako vítr v touze po vítězství... no prostě grc. Přendal jsem DVDčko do jiné police, protože TOHLE zkrátka nesmí dlít na stejném místě jako Příšerky s.r.o. nebo Doba Ledová. 40%. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (9)

  • V cieľovej rovinke má Hidalgo v jednom z prestrihov na sebe konské sedlo, pričom ho Frank Hopkins (Viggo Mortensen) z neho sňal ešte pred záverečnou pasážou. (YoZo8)
  • Ve filmu zazní název pouště Rub' Al-Khali "The Empty Quarter". Zaznít však nemohl, protože název "The Empty Quarter" použil pro tuto největší souvislou písečnou plochu na světě britský cestovatel a spisovatel Wilfred Thesinger až v polovině dvacátého století. (Jirka_Šč)
  • Podľa skutočných udalostí druhy kôň v poradí došiel do cieľa za Hidalgom až o 33 hodín neskôr. (YoZo8)

Související novinky

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

12.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl…

Problémové filmy

Problémové filmy

09.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy…

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty

17.08.2007

Viggo Mortensen už v Oceánu ohně a Kapitánovi Alatristem dokázal, že s kloboukem na hlavě vypadá ještě lépe než v kápi elfského pláště. A když mu navíc u boku proklatě nízko visí kolt, je to ještě…

Reklama

Reklama