Prezident v pořadí

• USA Designated Survivor
USA, (2016–2019), 38 h 38 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

David Guggenheim

Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, Jake Epstein, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn, Maggie Q, Malik Yoba, Mckenna Grace (více)

Série(3) / Epizody(53)

Kiefer Sutherland - v dlouho očekávaném seriálu Prezident v pořadí - hraje Toma Kirkmana, člena nižšího kabinetu, který je náhle jmenován prezidentem Spojených států po katastrofickém útoku na Kapitol Spojených států amerických. V tomto dramatickém thrilleru bude Kirkman bojovat o to, aby se země, ale ani jeho rodina nerozpadly, zatímco se bude pohybovat v nebezpečně vysokých kruzích státní politiky a zároveň povede vyšetřování, aby zjistil, kdo je zodpovědný za útok. (AXN)

RedRose

První série je skvělá! Chytne a nepustí až do poslední epizody. Výborně vybalancované prezidentování s vyšetřovací linkou a je to fajn. Bohužel tohle vybalancování se od druhé série nedaří naplňovat a je tam hlavně politikaření a vedlejší linky s vyšetřováním jsou zajímavé o mnoho méně a méně často, ale stále je to ještě nadprůměr. Ale ve třetí sérii, ze které úplně bez vysvětlení zmizela řada postav (pro ty co neví, třetí řadu točil Netflix, o rok později a kompletní obsazení asi už nedali dohromady), vyšetřování už není ani zajímavé, ani nijak relevantní k dění v bílém domě. Je to doplněno o dobové korektní kvóty, takže najednou se vynořilo potřebné spektrum postav přátel duhové vlajky! A kromě toho se děj více-méně zvrtl v chaotické podání předvolební kampaně a to už zajímavé nebylo skoro vůbec... ///  první série 78%, druhá série 57%, třetí série 42% ()

RafaKrakal

První 2 díly mě moc neoslovily, ale od 3. dílu se z Kiefera Sutherlanda v roli prezidenta USA stává čím dál větší "badass", což je přesně poloha, která mu ve všech jeho dosavadních rolích seděla nejlépe. Zbytek hereckého obsazení je téže poměrně sympatický a seriál se u mě s každým dalším dílem těší čím dál větší oblibě. 4 hvězdy. ()

kabul

Viac ľudí tu v komentároch prirovnáva túto sériu k House of Cards. Áno, na prvý pohľad to tak vyzerať môže, avšak ide o niečo úplne iné. Akurát že v oboch prípadoch sa dostal k moci nikým nevolený prezident, ale tam všetka podobnosť končí. Tom Kirkman je úplný opak Franka Underwooda a to ako povahou, tak v ambíciách. Takže pre plné pochopenie o čom tento seriál je, vezmite si House of Cards a na miesto Franka postavte Matku Terezu. ()

Gangsta

Kether Sutherland, je to poprvé co jsem ho viděl hrát a panečku není vůbec špatný. První série je přesně o tom co vidíte v traileru a ještě o mnoho více věcech. Příkladná práce se dvěmi dějovými linkami které se skvěle doplňují. A to napětí.... Sutherland hraje, nebojím se říci, dokonalého amerického prezidenta, který se učí jak být prezident, protože před tím byl ministrem místního rozvoje nebo čehosi podobného. Je to taková "light" verze House of Cards ale v dobrém smyslu slova. Nemyslete si že vás seriál připraví o naprosto nečekané zvraty, jen se můžete spolehnout že tam je alespoň jedna kladná postava, které můžete "věřit". Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 77% 4* ()

zdenzo

74% ? ANI NÁHODOU! Nerealistické. Často trapné. Každý díl řeší tak 3 fuckupy naráz v absurdní časové stopě... Nebo je snad reálné, že v jeden týden prezidenti US řeší Atentát na celý kongres+dvojité agenty+finale honu na Public Enemy+utek dat na wikileaks+otcovstvi vlastniho syna???? Hodnotit víš než 2* mohou jen milovníci Chicago Hope a Kameňáku. Nenechte se nachytat zavádějícím hodnocením! ()

Rian_witcher

Opatrně hodnoceno po 5 dílech. Chcete mix 24 hodin, House of Cards a Homelandu? Tak to jste zde správně. Zatím jsem nenašel jedinou vadu a těším se na další a další zvraty. A i na to, až budu moct s klidným srdcem přidat i pátou hvězdu :) ()

Saxos

Pravdoláskař USA prezident byl fajn. Pro něj taky vítězila jen pravda a láska, nad tou lží a nenávistí. Zápory: postupem epizod se nám ztratilo tempo a napětí počátku, což nezachránil ani střih závěrů; také až moc odbočujících a zbytečných linků; prostě bylo potřeba natáhnout k co největšímu výdělku. ()

JihadJoe

Jednoznačně zklamání. Děsivě americké a přesně takové, jací si američané přejí být. Úžasný prezident, který je ke všem vstřícný, osobně jede za velitelem SEAL teamu aby se dozvěděl, že jeden člen seal teamu má právě čerstvě narozené dítě a druhý se zrovna oženil. Velitel seal temu pak vlastním tělem zachrání děti v bunkru v Alžírsku, kam jdou chytit teroristu a hrdinně zemře. Pouze jeden z příkladů té kopice nesmyslů a hrdinných a ušlechtilých činů US prezidenta a celého US lidu. Ve skutečnosti by žádný SEAL team do bunkru nešel a tu nemocnici by nechal US prezident vybombardovat i s dětma a civilama. Celé to působí falešně až je to do očí bijící. Ukončení sledování po pár dílech 2.série. ()

jjjerry

Herecky skvělé, hlavní postavy do svých rolí perfektně sedí, až na "generále a viceprezidenta". Děj je zprvu velmi návykový =), poté už bohužel chcete znát jen jak to dopadne. Příběh je slušně propracovaný, plno zápletek a málo hluchých míst. Bohužel těch zápletek je trochumoc a kazí to "náhoda a nelogičnost". super komentář:Morholt Edit: 2.serie, bohužel zklamání. Překombinovaný děj. Příliš mnoho zápletek co vypadají moc uměle a vykonstruovaně. Celek pak dělá dojem nízkorozpočtového studiového seriálu, až telenovely. ()

Rughar

Ja bych tomu dal 4 hvezdy za rozhodne nadprumernou bondovku. Jednu ubiram jen proto, ze ten genialni film o agantce Hannah z nejakeho duvodu rozsekali na serial a vyplnili pribehem jakehosi prezidenta, ktery v prvni serii jeste usel, v druhe resil nejakou existancni krizi a ve treti jsem zcela vazne vsechny sceny s nim preskakoval, protoze jsem byl zkratka zvedavy, jak dopadne ten puvodni akcni film. Stale se zaroven nemohu zbavit dojmu, ze se nam snazi prezentovat jakysi politicky gulas a pritom jedine, co si z toho (ted myslim z tech scen s prezidentem) odnest, je nejspis myslenka, ze ten nejlepsi prezident je ten, ktereho obcane nevolili a idealne ho nevolil vubec nikdo. Prumer mezi odpadem a 4 hvezdama sice 3 nejsou, ale zas musim rict, ze ta FBI dejova linie byla alespon pro me natolik dobra, ze to nemohu uplne odsoudit. ()

Emperor1

Sice občas trochu patetická, ale jinak docela chytlavá, svižná, dějově nijak zbytečně komplikovaná a dobře zahraná podívaná, která jistě potěší milovníky konspiračních teorií. ()

vobrn

EDIT: po druhé sérii snižuji ze 4 na 3 hvězdy. Vleče se to a nuda. Obyčejňák prezidentem. Proti všem těm generálům a zavedeným strukturám. Skvělý námět, první díl vypadá zpracováním zatím spíše nízkorozpočtověji (oproti např. House of Cards). Doufejme, že to neupadne ve vztahovku ala The West Wing. Logicky vedenou akčňárnu narušují scény, kdy Kiefera nejdříve po obrovském výbuchu Kapitolu 2 míle od Bílého domu svezou do jeho bunkru, aby se následně radil se ženou venku na terase před Bílým domem. ()

Leníci

První 3 díly super. Super nápad, herci se snaží, všechno šlape. Dál to jde z kopce a šestý díl už je tak patetická hovadina, že jsem se musel po třech letech přihlásit a napsat to sem. Sutherland i McElhone jsou moji oblíbenci, ale s novými díly už zoufale nemají co hrát. Jedno klišé vedle druhého. Sympatický nerozhodný Tom je pryč a místo něj laciná kopie Franka Underwooda. Pilot doporučuju, zbytek série spíš ne. ()

BaHa

Aneb jak z perfektního nápadu udělat další tuctovou americkou sr.čku. Plné patetických proslovů o lásce k vlasti, hrdinství a americkém duchu. Zápletky předvídatelné, díly nezábavné, postavy černobílé, o jakékoliv originalitě nemůže být ani řeč. Těšila jsem se, hodně. O to víc mě přeživší prezident zklamal. ()

WugWugs

Príliš Béčkové, ale dostatočne zábavné. Menej naivného patetizmu a aspoň kúsok sofistikovanejšieho podania, dalo by sa to potom brať aj vážnejšie, keď už teda ide o drámu. ()

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017