Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

KingObscene

Chtě nechtě, nemohl jsem se ubránit nekonečnýmu srovnávání se čtvrtým Rockym. Creed II jede víceméně podle stejné šablony, ale chybí mu drive, pořádný emoce, epesní soundtrack a vlastně všechno, co v Rockym IV fungovalo skvěle dohromady. Do role mladýho Draga se sice podařilo najít pořádně velký hovado, ale ničím zapamatovatelný a pokud jeho postava měla působit záporně, nějak to na mě neplatilo. Boxer z drsnýho prostředí, kterej se snaží pod taktovkou svýho fotříka očistit jeho jméno.. nemělo by ho to spíš šlechtit? :D Ačkoliv mi těch 130 minut celkem příjemně uteklo a bylo zážitkem sledovat Stallona a Lundgrena, stojím si za tím, že byl potenciál vytřískat z námětu mnohem víc. Nezmůžu se bohužel na víc než tři hvězdy. P.S. štěk Brigitte Nielsen potěšil. ()

Ludivitto

Hezky natočená prázdnota. Bohužel naprosto průměrné ve všech směrech. I "training montage" je taková lehce odfláklá. Jediný, co je zajímavý, je Dragova linka (možná je to jen nostalgie). ()

blackkocour

Creed se za noc stal boxerskou superstar. Mezi tím někde na Sibiři v Rusku, nadupanej steroidy, mladej Viktor Drak ve svý teplákový soupravě nejmenované značce se třemi pruhy, snídá otrupy s vodkou, aby nandal černé tlamě Creedovi. Oba dva mají tak hladové pohledy, že by se atmosféra dala krájet. Ze čtyřky Rockyho, se ještě k tomu vrátí "Dolfík Gangréna", a nebude sám.. Dolph dostává hrozně málo prostoru, a jeho synek, co celou dobu vrčí jak čokl, se stejně ze své chyby neponaučí, a historie se opakuje jak v Rokiho Štvorke. Celé dva díly Creeda funguje jen jako lákadlo, tahat za nitky nostalgikům. Už samotná postava Rockyho je tak hrozně primitivní, až tragikomická. Prostě, jen rozdávat rány a mlátit do všeho co se trochu hejbe, no a samozřejmě chovat doma exotické želvy. Kde jsou teď, ty sebevědomé citáty, čím se tak Sly proslavil? Já bych to mírně upravil. „Rocky není o tom, jak tvrdý pokračování musí vydat, ale kde v nejlepším přestat a nezůstat v hlubině hoven”.. ()

James87

Rocky, Creed, Drago a už to jede. Americký název je Creed II. Ale u nás je to Rocky: Nová výzva, je pravda, že Rockyho známe všichni, ale takto pozměnit název. ()

herr_carter

Hm.... tak mladej Jordán tady povýšil svou spratkovitost na nejvyšší úroveň a zatímco kdysi se bili v ringu chlapi, on tu spíše kolem sebe kope nožičkama a vypadá, že mu někdo ukradl autíčka. Tehdy člověk věřil, že malinký američan dokáže porazit obrovského rusa, ale tady už se musím smát té nesymetrii obou rivalů(jak fyzicky, tak inteligenčně a takticky)...paralelní příběh a konfrontace Rocky vs Ivan Drago tak drží film nad vodou a nostalgicky dává vzpomenout na staré dobré časy............... moje hodnocení = 6 z 10. ()

Soweek

2,5* za nostalgický návrat jména Drago, jinak bych snad hodnotil 1 hvězdou. Film je totiž opravdu hodně prvoplánový, v podstatě ho ani nelze spoilerovat, protože přesně tak jak si představíte, že bude probíhat, skutečně probíhá. Když se Creed stane šampioném a začne se chovat jako namachrovaný blbeček, tak je Vám jasné, že dostane výchovně na budku. Pak přijde půlka filmu zpytování svědomí, nacházení svého vnitřního klidu a před finálním zápasem klasický 5ti minutový intenzivní trénink za doprovodu intenzivní hudby z posilovny, který šampióna vrátí zpět do formy aby porazil rozjetou ruskou mašinu...Vážně? Tohle už jsme všichni viděli alespoň stokrát, je opravdu nutné, se na to koukat po stoprvní? ()

sedm.1

V rámci filmů s postavou Rockyho jde o jednoznačně nejslabší podívanou. On už první Creed nestál za moc a představa, že má po Rockym převzít štafetu právě on, mi nedělala příliš radost, ale až toto druhé pokračování mě ujistilo, že Rocky byl, je a bude jen jeden a tahle série snad vezme rychle za své. Co zde zmínit vlastně o tomto filmu pozitivního? Napadá mě snad jen dvojice ruských protivníků, otce a syna Dragových, jejichž vedlejší role a minipříběh mi zde přišli zdaleka nejpůsobivější a nejvěrohodnější a lze jen litovat, že nedostali víc prostoru, i když samozřejmě chápu, že o nich to být nemělo, ale třeba někoho napadne, že by jim mohl věnovat jejich vlastní film a já osobně bych se tomu ani trochu nebránil. Ostatní bylo ale vážně špatně. Stallone se tu už fakt sotva vleče a v nějaké akčnější poloze si ho vážně už nedokážu přestavit a co se Michaela J. Jordana týče, ten tu na mě působil snad ještě víc nevýrazněji a otravněji, než v jedničce, a to je už co říct. Zápletka mě pak doslova vytočila, neboť jde prakticky o zbabělé okopírování nejlepšího dílu přímo ze série Rocky, tedy čtyřky, jen s tím rozdílem, že tato kopie zaostává ve všech směrech, v atmosféře, v emocích, samotných zápasech, v tréninku a především i ve vyznění. Když už jsem zmínil ty zápasy, to je další bolístka, neboť jejich zpracování, nasnímaní, choreografie a výsledný dojem z nich je znovu ze všech filmů s Rockym jednoznačně nejnepovedenější, bez nápadu, bez energie, bez dynamiky, prostě nudných pár ran, zcela bez efektu na diváka. Navíc je to celé strašně zbytečně dlouhý, spousta scén se měla úplně vystříhat, ve spoustě pasážích se jednalo o vyloženou nudu, čímž tomu chyběl i jakýkoliv spád, já s tímto filmem zkrátka nejsem vůbec spokojen, nebavilo mě to, Stallone to tentokrát nezachránil a já tak jen doufám, že se jedná o už definitivně poslední film s Rockyho postavou, který ovšem měl přijít již po skvělé šestce, respektive abych byl přesný, po filmu Rocky Balboa z roku 2006. Tohle je totiž už vážně na nic a k ničemu. ()

kenkaku

Máme tady Rockyho #8 a já klidně půjdu proti proudu. Možná proto, že jsem si střihnul #4 a tohle hned po sobě a rozptyl událostí 33 let dalo filmu zvláštní kouzlo. Tím, že se odkazuje na něco co vlastně znám, “se stalo” a stalo se dávno v pravěku, má pro mě vyprávění zvláštní patinu. Je mi v celku jedno, že se tu něco recykluje (já tomu říkám “historie se opakuje”), dokonce bych řekl, že díky tomu chování Rockyho dává o to větší smysl. Klip “No easy way out” vyjadřuje hloubku toho traumatu co si nese sám za sebe. A to prostě u mě funguje. Ta vlna nostalgie je nekonečná a nedokázal ji pokazit ani ten chlap ve kterého se transformovala Brigitte Nielsen. Chápu, že samostatně film působí určitě jinak. To mě ale nezajímá. U mě je to prostě Rocky VIII a ten origin dává Creedovi prostě mnohem víc než si myslí. Pozn.: a potvrdí se to v Rocky IX (kde Stallone hrát vůbec nebude). ()

purekritik

"Bude ti chtít způsobit bolest, ale to je v pořádku, protože ty bolest miluješ!" Spojení sportovně-motivační dikce se Slyovou artikulací prostě stojí za to ;-) ()

KoRner

Za schopné 3*, ale ďalší diel si už asi nepozriem a mám tejto série tak akurát. Opäť pochybnosti, trápenia, výcvik a potom už asi každý vie, čo bude na konci. ()

DavidS.

Nezbývá než s povzdechem parafrázovat hodnocení prvního Creeda - "Rocky jako gangsta podíváná...A tam, kde nestačí nesympatický černoch, nastoupí hovězí hlava z Ukrajiny..." Takový důchod si Ivan Drago nezasloužil :) ()

bari68

Nádherne americky šablónovité, predvídateľné a klišé na klišé až beda! Ono, ale už v x-tom pokračovaní sa niečo takého aj očakáva, svojim spôsobom táto séria začala byť už dlhšie nastavovanou kašou. Kto ale Rockyho miluje, dokáže mu tieto hriechy so zavretými očami odpustiť. ... Ďalšie pokračovanie už ale prosím nie, záver bol pekný, palec nahor, ale ďalšie boje v ringu i mimo nej by boli už ťahané cez závit. ()

Kredy

Kdyby to mělo jiný konec v který jsem doufal, ale neočekával, tak bych dal i hvězdu navíc, ale i tak slušné zakončení Rockyho putování. ()

Loki_Six

"In the ring, you got rules. Outside, you got nothing. Life hits you with all these cheap shots. People like me, we live in the past. You got people that need you now. You got everything to lose, this guy has got nothing to lose." ()

iXtr3m3

Creed cítil, že nie je Rockym a preto musel hneď v prvom pokračovaní vytasiť ťažké zbrane, ktoré Rocky použil až vo štvrtej časti, ale ok. Florian Munteanu nie je síce mladý Lundgren, ale jeho muskulatúra budí rešpekt. Akurát mi neprišlo prirodzené, že mladý Creed od pokory v prvej časti tak rýchlo o ňu prišiel v druhej. Ide na všetko príliš skratkovite, ale chápem to, doba sa zmenila a dnes by ťažko ľudia brali pozvoľný progres, ktorý si budovali postavy v originálnej sérii Rockyho. Je to viditeľne slabšie ako pôvodná séria, ale na druhú stranu som bol za to vďačný, lebo to len pomáhalo dlhšie udržať na žive legendy u Rockym. Čo neprekusnem, tak to, že Stalloneho od série a práv totálne vyšachovali, tomu sa nedá na nete vyhnúť, takže sa teším síce dnes na predpremiéru trojky, ale zároveň bez Rockyho to ťažko bude ešte ono. Holt, zasa moja chyba, ktorý som vyrastal na starej sérii, mladým to bude "šumák". ()

bloodline

Pred troma rokmi som nad Rockym boxoval do umieračika, ale osud opäť premohla reč čísel, ktorá vylúdila, žiaľ, ďalšie zbytočné pokračovanie. Reputáciu nezachraňuje ani resustitovaný Drago, Sly pôsobí unaveným dojmom a zvyšok zmieta akosť B úrovne. Viem, že boxerské zápasy musia byť na filmovom plátne (trochu) pritiahnuté za vlasy, ale ten záverečný súboj bol prisilný aj na Alfových osem žalúdkov. 2 a 1/2* ()

tom.nosek

Obsahuje spoilery. I druhého Creeda jsem se bál. Přestože jedničkou nastavili vysokou laťku, přestože Stallone psal scénář a přestože scenáristicky těží ze silné čtyřky, říkal jsem si, že je otázkou času, kdy přijde Creedův "bájný Rocky V". A bohužel přišel právě teď. Co ve filmu funguje: Za prvé Rocky. Za druhé postava Rockyho. Za třetí Rocky. To je postava, na jejíž osud čeká úplně každý. Snad i ten, který předchozí filmy neviděl a zná ho jen z doslechu. Ale i ten Rockyho zná, Rocky je tu s námi 42 let a je to jednoduše a prostě kult. To, co Star Wars staví na generacích, kdy jsme srkz 8 dilů viděli 100+ let, tady je to vystavěné na životě jednoho člověka od nějaké třicítky do zde 73 let. Co dál funguje, tak Rockyho návrat do rodiny a Milo Ventimiglia, který si zopakoval roli Rockyho syna. To byla jedna z nejsilnějšího scén za celých těch 42 let. Víc než všechny vyhrané tituly a souboje. Co dále funguje, tak odkaz do minulosti a rodina Dragových. Snad jen škoda, že z těch 130 minut není stráveno víc času právě s nimi. Dokonce ani možnost pojmenovat film Drago a brát ho celý z pohledu Dragových by nebyl úplně na škodu. Stejně tak krátká přítomnost Dragovy matky. Tyhle scény si zasloužily více rozvést. Na filmu naopak nefunguje hodně kecání o tom samém. Creed tyto scény utáhnout nedokáže, nemá tak těžkou historii, aby mohl vůbec smýšlet tak, jak smýšlí. Vyloženě směšně pak působí scéna, kdy jede s Rockym na pouštní boxerský bootcamp... WTF?! Boxeři sem jedou najít znovu sebe sama? Co to je?! To byla asi ta nejhloupější scéna z celé Rockyho ságy. Co tedy stojí za pozitivní zmínku, která nečerpá z historie, tak snad víc použití Rockyho klasické hudby? Sakra, ale ne, to taky čerpá z historie a navíc v jedničce se snažili vystavět svůj vlastní hudební styl. Sakra. Ale tak celkově to nebylo úplně zlé, jen se současnou náplní to celé šlo zvládnout za standardní hodinu a 40 minut. U lépe promyšleného scénáře by mě pak těch 130 minut tolik nemrzelo. No a na závěr snad už jen žebříček všech Rockyho filmů (od nejlepšího): R.VI, R.I, R.II, R.IV, C.I, R.III, C.II, R.V ()

AdamesWWE

|8/10] Výborná športová dráma, ktorá nerobí hambu svojim predchodzom a svoj účel splna dokonale. Ten kto nemá rád Rockyho a športové drámy, nech nesleduje a zbytočne nekritizuje. A ten kto je príliš zaujatý voči série Rocky, nech je aj objektívny. Priznám sa ja patrím do druhej skupiny a určite tento film svojim sposobom neprináša do filmového športová sveta niečo svetoborné a prevratné, ale kvality filmu nemožno upriet zo žiadnej stránky. Či už hereckej, technickej, príbehovej alebo športovej. Vidieť Stallone vo svojej najlepšej role je nádhera a treba byť vdačný zato. Musím povedať že film určite dosiahol svoje kvality, je kvalitným pokračovaním a nebránim sa pokračovaniu série. ()

Hanys_

Zatimco první Creed patří k tomu nejlepšímu z Rockyho série, tohle patří spíš k tomu horšímu. Sice pořád ještě snesitelné drama, ale těch nudných opakujících se pasáží začíná být čím dál víc. Aspoň že ta tréninková sekvence je fakt dobrá. Coogler chyběl asi víc než se čekalo... ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)