47 metrů: Mimo klec

• Velká Británie 47 Meters Down: Uncaged (více)

Když se čtyři mladé dívky vydají potápět do zaniklého podmořského města, pochopí záhy, že se ocitly v teritoriu nejnebezpečnějšího druhu žraloků a motají se v klaustrofobickém labyrintu podvodních jeskyní a úkrytů. (Filmbox)

fixaman

Povedená jednohubka, u které mě jen celou dobu štvalo, že holčiny spotřebovaly 60 % kyslíku jen cestou do první jeskyně a na zbylých 40 % jely celý zbytek filmu. No ale pak jsem viděl to finále a tohle už se jevilo jen jako drobnost :D ()

GilanCZ

Žádný skvost to není, ale kdo má rád tyhle survival žraločí filmy, měl by to zvládnout strávit. Je tam i pár lekaček a atmosféra stísněné jeskyně se docela podařila vytvořit. ()

BOURQUE

Vizuálne a obrazovo je to medzi klasickými B-vými horory mierne nad priemer, ale z hľadiska deju a riešení je pod priemer. Kamera zachytávajúci podmorský svet v pohode. „Pokračovanie“, ktoré s predchádzajúcim dielom má spoločných len veľmi málo. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

panvasik

Pokračování mého oblíbeného hororu se žraloky je minimálně slušné... Sice ten film nemá tu pointu té klece, kvůli které je jednička dobrá a dost i dobře hodnocené, ale dvojka nás přemisťuje do potopeného labyrintu, kde už to není nic nového a vlastně ani nic překvapujícího. Film pořád vidím minimálně na nadprůměr. Žralok je pořád kurevsky děsivý a v klaustrofobickém labyrintu je jasným pánem. Žádné odpudivé efekty 6/10 ()

Johny M.

Hezký holky, zatopenej chrám/labyrint, hladovej žralok = fajn pokoukání. 47 metrů bylo jedno z nejlepších žraločích béček a k jeho důstojnýmu pokračování nemam (na rozdíl od spousty chytráků tady) moc co vytknout. Z pár nesrovnalostí a trochu divokýho finále se přece hned nepo*eru a film neodstřelim. 4,5* PS+spoiler: jedno velký + za první filmovou roli Sistine Stallone a její ultimátní konec :) ()

KUFI

Ocenuju stisneny prostredi (klaustrofobici si asi uzijou) a slepy zraloky, ktery umeli nahnat hruzu. Zato postavy byly zraly na ranu. Clovek se modli at je zralok sezere co nejrychlejs at na ne nemusi koukat a poslouchat je. Mimochodem s prvnima 47 metrama to nema nic spolecnyho. ()

Dogfish

Já nevím čím to je, ale když vidím v těch filmech tu americkou mládež, ihned má moje sympatie ten na druhé straně, ten co je chce zabít. Může to být snajpr, zmutovaný, zdegenerovaný vidlák v americkém lese nebo žralok. Tihle rozmazlení trotli, co jen fotí a dávají ty fotky na net a dělají podobné hovadiny prostě musí trpět ! Ale k samotnému filmu. S 1. to nemá moc společné ale dobře, využijeme v názvu 47 metrů. Je to bída od začátku do konce. 2 * za nápad se zatopeným májským městem a krmení žraloků v přímém přenose. Samozřejmě kdyby žralok holky kousl do boku, určitě by měli jiné problémy, než se na lodi objímat. ()

helraiser

No tak řekněme si to na rovinu, v tomto případě se jedná o další žraločí film který zapadne mezi záplavou dalších. Dalo by se to shrnout asi takto: parta mladých potapěček vs. velký slepý bílý žralok. Co je na tomhle místě nejzajímavější a díky čemu neskončil v podprůměru tak je prostředí. Potopené město Mayů je prostě super a to se opravdu povedlo. ()

nwx

Film o tom, že 4 nafrněné rádoby nezávislé životem znuděné slepice lezou tam kam nemají a až se to podělá, tak zoufale s brekem volají tatínka o pomoc a když né tatínka tak alespoň jakéhokoliv chlapa, který se namane. Žralok je zde tedy logicky za kladného hrdinu, kterému diváci fandí. Chaotická kamera, není ani poznat kdo je kdo v těch maskách, prostě 4x žraločí zákusek. Předvídatelná nuda, slabé triky. ()

Maximilianus

Do prvého stretu so žralokom som si hovoril, že to možno nakoniec nebude tak zlé, ako som predpokladal. Bohužiaľ to nebolo ani dobré. Žiadne prekvapenia, absolútne predvídateľné, celkom stupídne, jedna náhoda za náhodou. No prosto na jednotku sa to nechytá. Ale zasa oceňujem originalitu s jaskyňou, no stále to bolo 100x nudnejšie ako na otvorenom mori v klietke. Napätie takmer žiadne. 4,8/10. ()

Likan7

Film parazitující na béčku, které před dvěma roky díru do světa neudělalo. Celkem nechápu proč tohle vlastně vzniklo, s prvním filmem to má společný jen název a žraloky. Ale abych jen nehejtil. Prvních 45 minut je celkem fajn. Prostředí zatopeného mayského chrámu je fajn, herečky jsou sice prkenný, ale minimálně na Sistine Stallone se dívá pěkně. A pokud opomenu šíleně natahovanej a ve finále i hloupej závěr, přežil jsem to bez újmy. Ale od jedničky sešup dolů. ()

Acrobat

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, no Johannes na Herakleitovo úslovie zvysoka kašle. A všetko to vyvracia rovno do vody. Svojej obľúbenej ? Prvých 47 metrov ma priklincovalo a na tento štýl by mohli horory (tak nenávidený žáner) vyzerať. Úzkosť hlbiny, žralok ešte horšie vyobrazený ako v čeľustiach a fenomenálny záver. Repríza je horšia. Úvodné protivné baby sú slizké a ja som sa v duchu opäť ráz prichytil pri myšlienke, že všetky by mohol pojesť alebo aspoň skántriť, či zmrzačiť. Dôjde na to, ale všetka atmosféra je jedine v tom, kde z akej čierňavy vykuknú sakra ostré zuby. A režisér, aby sa zbavil prvoplánovosti, tak to robí za pomoci spomaľovačiek, uhlových či svetelných efektov. Robí to ale dobre. Síce viem, že sa tam zjaví, ale ten pocit neodhadnem. Nad myšlienkou nulitného reálneho prežitia (bez pomoci zázraku z neba samozrejme) zúčastnených škoda hovoriť, ale tá pestrosť nápadov je dobrá a drží napätie. Chcelo by sa povedať hlúpa vyvražďovačka, ale nedá sa. Je to dobré stále. Len dúfam že do tretice už nepôjdeme pod vodu... (videné 04.11.2019, BDrip) ()

Hellknight12

Film má 88 min. Dĺžka filmu je akurát. Herecké výkony podpriemerné. Nápad zasadiť film do jaskyne pod vodou a zároveň tam hodiť slepých žralokov. Nie je zlý ale zas je to úbohé spracovanie. Film je klišé nad klišé. Akcia je tam na moje počudovanie až veľa... Čakal som jeden alebo dve útoky žralokov. Najlepší herecký výkon mali žraloci. Logika tohoto smutného pokračovania tak skvelého snímku ako bol 47 Meters Down úplne upadá. Nedokážem si pomôcť ale film mi veľmi pripomína snímok Sanctum 2011. Bože čo som to videl ? Čakal som že to bude slabšie od prvej časti ale až tak zle som to nečakal. Škoda času. Komu ho odporúčam ? Ani neviem . Film sa snaží hrať na určitú nôtu ale nejde mu to. Za mňa 25%. ()

gemi

Nápad přitažlivý, oproti jedničce není pojetí zdaleka tak minimalistické a je tu jakási "tomb-raider-výprava", scénář není špatný, ale kulhá dramaturgie, a s přibývající stopáží taky logika. V závěru už je to takové WTF, že se člověk musí jenom smát. Jednička je seriózní, dospělé drama. Toto je ryzí popík pro dorostence. ()

ANTYCHRYST

Když budu hodnotit v rámci žraločích filmů.. tak rozhodně tohle patří k těm povedenejm kouskům. Hezká příroda, kamera, barvy... To hlavní.. Jeskyní žraloci jsou perfektně udělaný... Je tu pár dobrých okamžiků.. Kdy kluci nečekaně vykouknou :) Zatopené město je úchvatný.. K tomu několik namachrovanejch studentek...(vhodná žraločí strava) Jediný co to kazí.. je ten konec.. Kterej je dosti ala kýčovka.. :) nicméně celkový dojem v BR kvalitě je velmi dobrý. 70% konečně zase pořádnej žraločí biják. Po vydařené jedničce.. Povedené pokračování. ()

vozralec

Holky hysterky, chlapci jako jednohubky. Občas nepřehledné. Žraloci solidně udělaní. Akorát lehce retardovaní (zřejmě už důchodci). ()

Knor

Další rozporuplné hodnocení. Zklamali mě až moc digitální žraloci, kteří vlastně pro mě nebyli to nejděsivější, co ale musím pochválit je klaustrofobické zatopené prostředí a konec, kterej je prostě boží, ať už je blbej sebevíc :-) Musím přiznat, že jsme při sledování byl párkrát napnutej jako struna a scény ve tmavým zatopeným bludišti mi prostě nedělali dobře v dobrým slova smyslu. O pitomým scénáři nemá cenu diskutovat a kašlu na to. Vidím to na čistej průměr, nenadchne - nenasere. ()

Scraffy

Tak to bolo niečo. A bavilo ma to viac ako jednotka! Presne takto som si predstavoval, že bude film vyzerať už pri predchádzajúcej časti. Sexy baby, veľké a graficky pekne zvládnuté žraloky, temné podvodné zákutia, katakomby... Ja som si to proste užil a nechápem ľudí, ktorí čakali niečo prevratné. Veď je snáď jasné, akým smerom sa film bude uberať. ()

Clark_Kent

Na dívenky v plavkách byl celkem fajn pohled. Jinak co mě osobně nejvíc zaujalo, kdy ten černej týpek svařoval pod vodou a u toho hudba od Roxette. Jinak nic překvapujícího, pod vodou. ()