47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

Naby

Urcite zajimava zalezitost a zprvu i dobre vymyslena. Ja bych jim do klece nevlezl, nebo alespon v tom filmu ne, protoze to napeti se dalo vylozene krajet. Nicmene tak od tretiny uz se zacli dit opravdu velmi neuveritelne veci. Zralok vzdycky priplaval kdyz se to reziserovi hodilo, rozhodne ne, kdy by to bylo logicke. Potom jeste zralok udelal par nesmyslu, ktere nejsou mozne, takze se to vele pomalu zvrhalo ve frasku. Komec to ale cely docela uahranil, ten byl zase zajimavej (okravdu az uplnej konec, ne ten nesmysl pred koncem). Skoda ze si to tu uveritelnost nezanechalo. Jinak pokud nemate radi zraloky a hluboke more, urcite budete vystresovany a bude vas to snad i bavit. Celkem 2,5* ()

jaanyna

Akorát mi hlava nebere, že nejdřív v hloubce neměly signál a musely kousek vyplavat, aby se spojily s kapitánem lodi a najednou na konci filmu - hmmmmm, světe div se, dívčina slyšela hlas kapitána až dole v kleci. ()

draxxi

Pravda, nad logikou clovek musel primhourit oko, ale presto jsem byl napjatej jak struna... A o to tu slo, ne? 28/5/2020 79% ()

Pokri

Tretia len za podarený záver, inak by boli u mňa Shallows stále podstatne vyššie. To, že sa celý film odohráva na malom priestore pod vodou z môjho pohľadu na atraktivite nepridalo. ()

Nataniel73

Film by som rozdelil na dve časti. Celkom sľubný úvod hlavne po tom, čo sa dve slečny ocitnú v klietke uprostred plávajúcich žralokov má slušnú atmosféru aj výbornú kameru. Podmorský svet je zachytený celkom vierohodne aj potom, čo sa klietka utrhne a spadne na morské dno. Čo však nasleduje potom si triezvo zmýšľajúci človek dokáže len ťažko vysvetliť. Jedna nelogická chyba strieda druhú, dievčatá krvácajú, ale za každú cenu sa snažia svojpomocne dostať na hladinu, aj keď im musí byť jasné, že je to blbosť na kvadrát. Pud sebazáchovy ako keby im chýbal. Pri malom množstve kyslíku kecajú o sto šesť a do toho ten príšerný slovenský dabing. Žralok sa tiež nespráva zrovna prirodzene, určite by neútočil na železnú klietku v snahe ju prekusnúť a navyše sa divák nemôže zbaviť pocitu, že ak by bol hladný veľmi ľahko by obe slečny dostal. No a najhorší je záver filmu. Tešil som sa na dramatické finále, ale ono to boli v konečnom dôsledku len halucinácie. Takže zostal happy end s pachuťou obabraného diváka. 50% ()

Bogrant

Typická priemerná žraločina. Spočiatku sa nič veľké nedeje, pár vetami sa dozvieme niečo o hlavných postavách, potom samozrejme príde k nehode a k boju o prežitie. Nehodnotím to však až tak negatívne, pretože pár infarktových momentov to malo, taktiež napätie, a ten koniec najprv šokujúci, potom prijateľný, vzhľadom na predchádzajúce dianie. Nedostatok kyslíka zrejme režisérovi mozog až tak neporušil. ()

kristovanoho

Musím uznat, že zpracování zérgut. Ať už přítmí mořského dna, tak zubatci, kteří se ale ukazují míň, než by bylo záhodno, protože o nějakém scénáři nemůže být, zcela logicky, řeč. Přidat zuby a vypustit závěrečnou psychedelickou vložku, je to silnější tříhvězda. ()

Martin29

Za mě 4 hvězdy, ale když srovnám s http://www.csfd.cz/film/64155-melciny/komentare/ vedou u mě Melčiny. V jedné pasáži jsem tomu chtěl dat dokonce 3 hvězdy naštěstí se ukázalo, že to byla halucinace takže bod nahoru. Ze žraločích filmů rozhodně lepší jen mě příjde jako blbost a sebevražda plavat zavěšovat naviják, když jsem tam před chvílí lákal žraloky ()

Konev

Klasika v podobných filmech: uřvaná herečka, který skoro celý film jenom ječí, žraloků pomálu, ale napětí celkem slušné. Občas nelogický scénář: když plavala pro baterku, kterou viděly z klece, a když tu baterku měla v ruce, tak nevěděla kudy zpět? ()

pretorij

Povedene. Zadni prepiskly 50ti metrovy zraloci, co zerou cely lode apod. Super napeti, perfektni zapletka a ani jsem do konce netusil jak to dopadne, Tak ze jednoznacne spokojenej. ()

WazzapKal

Mělčiny naprostej propadák. In the Deep jsem našel naprostou náhodou ten film snad ani nebyl propagovanej. Přiznám moc jsem na to neměl náladu a přemlouval jsem se dlouho. Jenže tenhle film je totální nářez, když vezmu jejich rozpočet apod. udělali slušnej biják za málo peněz. Na začátku jsem si říkal zas klasická zápletka apod. jenže jakmile film začne odsýpat a vtáhne Vás atmosféra je to boží. P.S. Jak už tu lidi psali žralok je doplňující prvek a gore žádný, ale i tak jsem se párkrát leknul jako už dlouho ne. 5* bez debat. ()

Dr.Gogo

Za ten alternativní konec, musím ubrat jednu hvězdičku (nemám rád, když mě režisér chytá za bulvy). Přípěh je uvěřitelný, nic se tu nepřehání, není tu žádný abnormáně inteligentní, přerostlý žralok. Jde tu spíš o tu tíživou klaustrofobickou situaci. Komu se film líbil, doporučil bych podobný nedávno viděný animal thriller (ale na souši): Burning Bright (2010), tady zase ohrožuje tygr dva mladé lidi uvězněné v baráku. ()

hevys

co furt máte s tim koncem?rozhodně nebyl zkažený,naopak byl velice zdařily.koho z vás hned napadlo že jde pouze o halucinace?dobrých žraločích filmu je minimum,tento mezi ně určitě patří.a nelogičnosti?kterej film je nemá... ()

onevoice

Prvá polovica filmu nuda. Druhá oveľa lepšia, veľmi napínavá. Niečo medzi 3 a 4. Trošku som čakal väčší time od Modina. Strašne málo ho je vidieť. Tá temnota v 47m hlbke bola ale pekne desivá. Podobný žáner ako Melčiny, ale nie lepší. Každopádne sa pozretie to stojí. ()

tXtX

Super. U mňa lepšie ako Shallows.. napínavé od začiatku do konca. Sympatické baby, žiadne prehnané scény a dokonca ani smiešni digitálni žraloci.. vcelku reálne natočený triler s jednou krásnou podpásovkou, ktorú spoilovať samozrejme nebudem.. 80% ()