Jako dítě jsem na tohle čuměl jak zjara (ano, tak mi to vzalo dech) a Líza byla pro mne spolu s Angelikou prvním sexsymbolem.(5.2.2010)

V tomhle velkofilmu je naprosto všechno . Kritizovaná rozevláčnost a roztahanost mi zde vůbec nevadí, ba naopak, vydržela bych se na ty obrazy dívat klidně mnohem déle....a Liz T.- dokonalost sama.(20.2.2011)

V době svého vzniku,byl tendle filmík naprostou bombou.Velkolepá výprava,skvělí herci a tak dále a dále...Byl to magalomanský počin a díky němu jsem se více začala zajímat o historii oněch časů.Po letech už se ta velikost vytrácí a filmík se stává pouze dobrým,4 hodinovým,historickým velkofilmem se všemi těmi "mega",kterých je v něm požehnaně.Jeden z filmíků na který se vždy ráda kouknu.(25.2.2011)

Videl som to na blu -ray , takže klobúk dole pred remasterom obrazu . Kladom filmu je skvelé obsadenie hercov do hlavných úloh a celkom slušná výprava ( ak sa samozrejme nebojuje a kamera nie je veľmi na blízku) inak v porovnaní s o rok starším Lawrencom z Arábie film zostarol a nová verzia je u takejto celkom zaujímavej historickej postavy nutná .(13.4.2012)

Můžeme se pozastavovat nad tehdejšími hereckými výkony, snad někde nedokonalými kulisami či kostýmy, ale toto dílo, je nehorázně dobrá pecka, kde se divím tomu malému počtu oskarů. Bohužel je dnes k nenalezení ona režiserská verze 320 minut, což bych rád viděl, konečně už vyšlo na BD!!!!!(23.7.2012)

,,Were she not a woman, she’d be considered an intellectual.“ Kleopatra je opravdu tak megalomanská, jak se o ní říká. Tedy co se zpracování týče. Davové scény jako třeba Kleopatřin vjezd do Říma jsou až hypnotizující. Takový kompars se jen tak nevidí. Během konverzačních scén mě však trochu jímala nuda. Za to mohl i scénář, který výborným hercům cpal do pusy tak umělé repliky, až mně jejich výstupy připomínali spíše divadelní hru. Druhá polovina filmu byla slabší a utahanější, než ta první a konec se nesnesitelně táhl. To vše mi způsobilo trochu zklamání, škoda, že film nebyl akčnější, civilnější a trochu živelnější.(1.7.2013)

Stále absolutní historický velkofilm v tom nejlepší kabátě, jaký uměl Hollywood ušít a stále na něm nezestárnul ani záběr, natož výjimečné herecké výkony tehdejších superhvězd. Jeden z mých nejoblíbenějších historických filmů, který můžu vidět znovu a znovu.(25.7.2014)

Epická výprava na 60. roky a skvelá Elizabeth Taylor v roli Kleopatri. Zvládol som plnú verziu 320min. a povedal by som takto. Najviac ma film bavil kým bol Rex Harrison na scéne. Po smrti Cézara a nástupe Richard Burton na scénu už ma to bavilo menej.(27.2.2016)

Skvělý p. Burton jako Caesar v první polovině.(1.4.2017)

Hodnotím SE verzi. Nezapomenutelná výprava, příjezd Kleopatry do Říma naprosto fenomenální, kam se hrabou dnešní digitální úpravy.(16.7.2017)

Podobně jako nejsou Hanebný pancharti od Tarantina válečným filmem, ale spíš jeho studií není ani Mankiewiczova Kleopatra typickým historickým velkofilmem, ale spíš monumentálním a drahým pomníkem stylu raných šedesátých let a sexuálního napětí. Hezky se na to kouká, ale obávám se, že egyptská královna před dvěma tisíci lety nechodila v jehlových podpatcích po tlustých plyšových kobercích, ani nenosila typ róby, který by se stejně dobře vyjímal na předávání Oscarů ročník 1963. O čtyři roky starší Ben-Hur je skutečný příběhový megafilm s mnoha silnými momenty, ale Kleopatra se asi po dvou hodinách překlopila do bodu, kdy už jsem jen čekal, jaké další šaty či účes bude mít Elizabeth Taylor v dalším záběru. První polovinu dost vyzdvihuje Rex Harrison, s Richardem Burtonem to už v druhé části filmu taková jízda není. Viděno v 251 minutové verzi.(25.11.2017)

Nádherná výprava, trochu utahaný děj(24.1.2003)

Fakt, že film režírovali 3 režiséři, už naznačuje mnohé. Kleopatra je pastva pro oči, ale těžkopádná. Už zde se potvrdilo, že obří produkce scénáři škodí. A titulní postava určitě nevypadala jako Elizabeth Taylorová, měli vybrat někoho vhodnějšího.(10.10.2005)

historicky velkofilm, na svoju dobu aj dobre natočeny(31.3.2006)

Elizabeth Taylor je naprosto precizní a nepřekonatelná. Tohle je pro mne naprosto nej z historických velkofilmů.(29.5.2008)

Skvělý film! Docela jsem se bála těch čtyř hodin, ale u filmu jsem se nenudila. Bavilo mě to, mělo to super výpravu, výkony herců také dobré, ani mně nevadila taková ta přehnaná dramatičnost, kterou vidíme u starých filmů.(8.6.2012)

Velkolepá výprava, ale jinak film není příliš poutavý, je trochu poplatný době, kdy byl natočen. Taylorová zaujme spíš vzhledem než výkonem, ovšem oba pánové Harrison a Burton jsou jako vždy výborní. Skoro bych řekla, že je to výpravná nuda.(2.9.2013)

Kleopatra - tak jsem se podíval na klasiku a znovu mne uchvátil ten strhující příběh, pohádkové kostýmy, úžasné herecké výkony jak hlavních, tak i podpůrných rolí celého tohoto skvělého představení. Dvojí milostný příběh, který je opravdu nadčasový - romantika s Caesarem a románek s Marcem Antoniem, bezkonkurenční hudba Alexe Northa, to je velkofilm Kleopatra. Elizabeth Taylor to je legendární kráska a scéna triumfalního příjezdu do Říma je nepřekonatelná! Takže určitě doporučuji jak pro pamětníky, tak i mladou generaci..."AVE CAESAR"(18.4.2014)

Dokonalost! Po asi patnácti letech jsem se na film podíval a jsem unešen. Tenkrát sakra uměli dělat velkofilmy. Ani CGI na to nepotřebovali.(22.12.2014)

V niektorých momentoch možno zbytočne okázalý a opulentný, dialógmi pretekajúci a časovo náročný film, ale zároveň je veľkolepý, na čom má zásluhu najmä majestátna výprava a kostýmy. Postavy sú spracované výborne, keďže každá z trojice hlavných hviezd má jedinečnú charizmu a herecké nadanie. V dobovom ponímaní ide určite o prelomový film a v rámci klasických historických filmov z 50. a 60.-tych rokov ide o jeden z najlepších. Miernym sklamaním sú bojové scény, ktoré mohli byť epickejšie. Našťastie som videl dvojdielnu verziu, takže som nebol pri sledovaní vyčerpaný, takže sa prikloním k štyrom hviezdam. 75%.(24.12.2014)