Mělčiny

• USA The Shallows (více)

saluki

Zrovna seriozne zacinam surfovat, tak jsem se na tohle musela podivat, a kupodivu me to neodradilo! V realite by ti dva typci, co byli na stejne plazi, nikdy neodjeli, aniz by ji chekli - zlate pravidlo. Takze pak uz jsem se mohla jen uvolnene bavit a bavilo me to az do konce, coz me mozna dela nenarocnym divakem, v tomto pripade jsem byla ovsem nenarocna oduvodnene. A bavilo me to, i kdyz zralok normalne nic necasuje a tak :D ()

TommyDiamond

Pár roztrhanejch týpků, stupňující se napětí, nevinná kráska v plavkách, chytré a vypočítavé monstrum a to vše se šťastným a strhujícím koncem. Tohle je prostě jasná cílovka. Muži 12-65 let k obrazovkám. Tohle prostě nezklame.... ()

Shitonit

Super natočený, jak kráva pitomá, táhne přes půl světa, aby si mohla zasurfovat v zátoce kde není ani noha. Přes to, tam surfujou dva pitomci, k těm se vrátím později. Tak kráva pitomá, je fakt tak pitomá, že leze do moře, i když ji ty pitomci povídaj, že to tam je fakt na piíču nebezpečný, ale ona néé, je moc chytrá samozřejmě, že tam poplouvá jak nadrženej vorvaň,a ž potká vohlodanýho velrybáka. Do toho samozřejmě šup, žralok, kterej je asi největší na světě od dob Čelistí. pohryzal velrybáka, a chce přehlodnout krávu pitomou. Ta je naštěstí šmrnclá megamyslí, a přes natrženou nohu, se vyškrábe na velrybáka, a poté nonstop pronásledovaná nadrženým žralokem, se dostane (jako kráva pitomá - dál už jen KP) na prcatej pidikorálovej ostrůvek. Zde si neskutečně šikovná KP sešije naušnicema půlmetrovou díru v noze (což oceňuji) a povídá si s ptákem, jemuž v mezičase opraví křídlo.. DO toho se vracej pitomci, který se jeví jakože záchrana, nebýt však všudypřítomného žraloka. Žralok chramst chramst, ze dvou pitomců jsou čtyři polopitomci, a kamera, kterou pracně KP zachraňuje. Zde paralela se vzkazem v lahvi.. KP namlouvá na kameru vzkaz, hází kameru zpět do vln, kterážto doplouvá (již podruhé) na břeh, a přivolá skrz drzýho prcka pomoc. Mezitím se zjevuje ožralej mexikoš, kterej se snaží KP šlohnout bágl s jabkama, naštěstí je na sračku nachcanej a megachytrej, takže běží za žralokem, žralok chramst chramst, a mexičan je death krvavej men. Nu a mezitím KP žvaní s ptákem, střílí světlice po žralokovi, leze na maják, až fakt nasraná žraloka stříská a utopí. Jako žralok fakt velikej, takže oceňuji. Pak vlny bezvládný tělo doplaví na břeh, tam spása, a po roce se KP zjevuje asi se sestrou? Dcerou? nevím, v Texasu s prknem, a jde jako pravá Americanos Gringos Amígos, surfovat. Nevím kdo to režíroval, asi taky nějaká kráva pitomá, ale přečuměl jsem to do konce, přežil, a s chutí na to zapomenu. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Dát si několika tunovou velrybu a nebo kousek z takové šťabajzny? Málokdo by odolal :D Jednoduchost, kvalita, ale žádný zázrak. Hvězda za racka! ()

Scraffy

Na hlavnú herečku Blake Lively sa dobre pozerá a na žraloka taktiež. Je dobré, že sa tam žralok neukazuje viac ako samotná herečka, pretože má film vďaka tomu napätie. Škoda len tých blbostí čo tam sú, obzvlášť vo finále. ()

celticek

Banální příběh, solidní začátek, lovely Blake Lively. Mělo to našlápnuté dobře, chtěl jsem dát 3 hvězdy, dám 2. Tak zprasených posledních 15 minut jsem dlouho neviděl. A o konci se ani nebavím. Nedávejte prosím parybám mozek, to uměl jenom Spielberg. Digitální efekty velmi zdařilé. ()

Clark_Kent

Nebylo to nejhorší, hlavně ten racek byl takovej bonus navíc. Jinak docela tíživá situace na moři. Je fajn, že tvůrci vymysleli trochu jiný thriller v exotickém prostředí. ()

Najt

Tohle bylo super. Mám rád takovýhle filmy, většinou jsou nuda, ale pak se najdou takový, jako třeba Mělčiny, kde dobře obsaděj herce, film má napětí, je dobře natočenej a celkově to dobře působí. A to moře jůůů, mrtě !! ()

ANTYCHRYST

Žraloky mám rád :) a tohle je parádní Macek kousek od břehu.. I s jednou herečkou, rybkou a kámošem ptákem jde natočit slušnej bijak.. :) zralucek měl trpělivost a díky velrybe se zdrzoval poblíž a hlídal další svačinku.. Bral bych ještě jako bonus 10 surfarek aby měl co lovit :) 70% ideální film před dovolenou u moře ()

BFG2000

Příjemná jednohubka, která zanechá hnusnou pachuť v podobě ujetého finále. Celkově se to snaží být dramatické, realistické a pak prostě přijde naprosto ujeté finále, za které by se nemusel stydět ani Michael Bay. Velká škoda. Ale i tak je film ve svém žánru rozhodně tím lepším. Žralok je zde stále "jen" zvíře, byť neodbytné a agresivní, ale není z něj myslící bestie, jako v některých podobných filmech. Blake si to očividně užívala a dala do toho opravdu vše. Tu bolest a zoufalství jí zkrátka věřit musíte. Krásné lokace, kamera, voda, pláže, nebe, bouřka, skvělé noční scény. Vizuálně je to skutečně radost pohledět. Kupodivu tam nejsou prakticky žádné gore scény. Takže za mě příjemné jednohubka :-) ()

lusa

Tak na tej pláži raz byť.. Ach.. Prekrásne prostredie a aj keď sa to celý čas odohráva na jednom mieste, taká príroda proste vystačí. A keď sa k tomu pridá hlavná herečka, ktorá je proste #naturalbeauty #nofilter #nophotoshop s postavou jak bohyňa, to už sa naozaj ľahko pozerá. Veľmi príjemná vec, lepšie 3* ()

pohodaman

Film sám o sobě by si možná zasloužil 4 hvězdy, ale kvůli trochu přihlouplému konci, který v sále vzbudil doslova smích než úlevu, zůstanu někde na středu. Hezky vystupňované napětí, věrný bílý roztomilý přítel "Pátek", žralok, co nevypadal jako atrapa, trefná hudba doprovázející surfařské rejdění. To všechno tvořilo kompaktní celek, který udržel pozornost. Jen bych měl ještě jednu výtku, zakažte Američanům mluvit španělsky :-) ()

hepi_

Skvelý úvod aj tempo. Spomalené zábery na poprsie vtesnané do neopránu a bikini krásnej Blake Lively sú síce famózne, no zároveň uberajú filme na autentickosti. V polke ako keby režisérovi a scénaristovi skresali 95% z platu a z filmu sa stane "zábavka" pre priemerného amerického pukancožrúta. Jednoducho sklamanie_ úžasná výprava, úžasná Blake Lively ale aj tak_ 25% ()

Pitryx

Další kráva co se bez mobilu ani nevy. Tím jejím telefonováním se samozřejmě děj zdržuje, takže dva velké mínusy. Naštěstí brzy o ten debilní aparát přijde. Pak už je to jen nervák pro méně zkušené diváky. Já se chvilečkami malinko i nudil. Přesto musím snímku přiznat jistou napínavost a dobrou kameru, jakožto k tomu samozřejmě i triky. A srovnání s „In the Deep“? Zhruba stejná úroveň. Prostě krmička tak jako tak. ()

XXXXXXXX

Čelisti, kdyby je natáčeli v roce 2016. Včetně kousání, trhání, stahování pod vodu, detailních záběrů na žraločí CGI, příhodně lokalizovaných útesů, bójek a když se kameramanovi poštěstí, nechybí ani blízký záběr na sadu ženských předností. ()