Mělčiny

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Kym Barrett

Poctivý thriller, který díky krátké stopáži ani chvilku nenudí. Naopak, Collet-Serra je kvalitní režisér a zvládá emocionální momenty, lekačky, napětí... Blake Lively nesleze z plátna a pro mě překvapivě je velmi sympatická, takže mi nedělalo problémy si o její postavu dělat jako divák starosti. Líbilo se mi, že mexické postavy jsou tu vykresleny pozitivně/neutrálně, ne jako podezřelí cizáci, kteří chtějí jen ukradnout Nancyin americký iPhone. A líbilo se mi, že Nancy není žádná dáma v nesnázích. Collet-Serra má čas i na to věnovat pozornost rackovi, který Nancy celou dobu dělá společnost. (Byla jsem si jistá, že to racek schytá!) Jako jednohubka (o nic jiného se zúčastnění nesnažili) jsou Mělčiny dokonalé - pobaví, napnou, nabídnou krásné scenérie a sympatickou hrdinku, o kterou se budete bát. 70 %(6.8.2016)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $54,977,871Tržby Celosvetovo $99,262,841Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ jednoznačne režisér Jaume Collet-Serra dokáže ponúknuť aj hútnejšiu atmosféru čo dokázal v predošlích jeho filmoch, tu mu to vychádza skôr tak na polovičku, Blake Lively to ustála a dokáže po celý čas slušne upútať, dejovo v pohode, žralok dosť zúrivý nervák, slušný priemer /60%/(10.9.2016)

Mělčiny měly velké ambice. Pokořit všechny špatné filmy o žralocích. A že jich je! Upřímně se jim to skoro povedlo. Prostředí pláže je skutečně ráj a sledovat Nancy (Blake Lively) jak surfaří je taky ráj. Jakožto fanoušek surfování jsem si prvních dvacet minut užíval plnými doušky. Krásné prostředí, skvělý soundtrack a herečce to sluší na každém záběru. Pak se nečekaně objevuje mořský zabiják a já jen čekám, kdy si dá toho racka jako jednohubku. Jako one-man show to není špatný, protože Blake je sympatická a před kamerou přirozená. Jen moc nevidím smysl v tom, nechat jí trpět v každé druhé scéně. Žralok jako takový vypadá dobře i když je to cgi někdy až moc okatý. Dějově je to rozvrženo dobře na celou hodinu a půl. Vizáž Blake je navíc přirozená vlivu času. Finále je pak vyhrocené a napínavé. Shallows jsou určitě lepší než letošní 47 Meters Down, které sice za každou cenu originální, leč předviděné. Takže příjemné překvapení a lehký nadprůměr. (75 %)(20.11.2016)

Blondýna se zmrzačeným ptákem (tak tohle zní fakt divně) bojuje na šutru s následky vlastní blbosti. Ještě víc prostoru než žralok dostávají její kozy, což je osvědčený recept jak vylepšit jinak podprůměrný film napříč všemi žánry. V závěru to vypadalo, že se tvůrci trochu probrali a aby to nepůsobilo, že natočili jen reklamu na plavky, nechali blbku trochu pošťouchat parybu na bójce, přičemž se už už schylovalo k tomu, že čtyřmetrového žraloka ukope tou rozžvejknutou gangrenozní nohou. No co už, alespoň vím, že surfaře vždycky něco sežere a nemusí mi být líto, že jsem na podobné píčoviny ve vodě levá.(18.8.2016)

Svižně natočené komorní drama z jednoho malého subžánru s velice vnadnou Blake Lively. Nejedná se o žádné terno, ovšem v rámci možností se povedlo natočit poměrně napínavou jednohubku s nádherným zálivem a až na výjimky realistického predátora...7/10...[10.8.2016_Čsfd projekce_Cinestar Anděl](10.8.2016)

• - Blake Lively (Nancy) začala natáčet 8 měsíců po porodu dcery James. Pro vyšvihnutí formy jí pomáhali dva trenéři a nutriční poradce. (Novotnak98)

• - Na rovnakom ostrove sa natáčal aj snímok Long Weekend (2008) (Stefan Deryck)

• - V závere filmu používa Nancy (Blake Lively) signálnu pištoľ Webley & Scott No. 2 Mk. (MikaelSVK)