Noční přízraky (TV seriál)

• Kanada

Night Visions

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / USA, 2001, 43 min

Předloha:

R. Chetwynd-Hayes (povídka)

Danny Nowak

Henry Rollins, Aidan Quinn, Marla Sokoloff, Emily Holmes, Michael Hogan, John Finn, Chiara Zanni, Jane Adams, Mark Hildreth, Cary Elwes, Britt McKillip, Kirsten Zien, Cameron Bright, Peter Kent, Merrilyn Gann, Peter Wingfield, Ty Olsson, Hrothgar Mathews, Ryan Taylor, James Kirk, Ben Bass, Luke Edwards, Kyle Labine, Tracy Middendorf, Helene Joy, Aaron Pearl, Allison Hossack, Kim Hawthorne, Brittany Tiplady, Wanda Cannon, Susan Gibney, Erica Carroll, Michael Kopsa, Calum Worthy, James Hutson, Amy Jo Johnson, John B. Lowe, Chilton Crane, Lombardo Boyar, Don Thompson, Viv Leacock, Kim Kondrashoff, Jenn Bird, Steve Makaj, Kwesi Ameyaw, Russell Roberts, Sean Campbell, Donna Yamamoto, Chuma Gault, Arthur Corber, Johannah Newmarch, Terence Kelly, Brian Jensen, Marilyn Norry, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Johnny Cuthbert, Jacqueline Samuda, Catherine Barroll, Alison Matthews, Kirsten Robek, David Kopp, Mark Houghton, Anthony Ulc, Anthony Harrison, June B. Wilde, Ryan MacDonald

Krátke hororové poviedky s takmer vždy prekvapujucim koncom.Najlepšie časti-POHLED OKNEM{pre mna osobne najlepší príbeh z šokujucim koncom},Hořká sklizen{mladý kluk zaviní nehodu,pri ktorej príde starec o ruky...aká bude starcova pomsta?},Sousedská hlídka{do pokojnej štvrte sa nastahuje prepustený pedifil,ako sa budu bránit slušný obyvatelia?},Zastávka{parta mladých "zazobancov"zastavý u odpočívadla a urazí "somrákov",ich pomsta bude krutá.......}(18.12.2008)

Tyhlety seriály mám hodně rád, ale Noční přízraky jsou zatím průměr až podprůměr, většině dílů chybí nějaké to nadpřirozeno, dobrý nápad a převažuje rodinná nuda. Hodnocení po 16 dílech (3-4 nesehnáno): EDIT: Dokoukáno. 1. Seznam pasažérů - vyšetřovatel leteckých nehod vyšetřuje pád letadla a najde ruku, která k ničemu nepatří. Nudné se zajímavou pointou ala Nezvatný osud - 2/5. 2. Bokor - na pitevnu přivezou tělo voodoo šamana a při pitvě zničí znak, který ho měl udržet mrtvého. Hororové s pár mrtvolama a překvapivými zvraty - 4/5. 5. Pohled oknem - vojáci v poušti narazí na výřez z jiného času s farmářskou rodinkou bez otce. Osamělý voják si rodinku zamiluje a přemýšlí, jak se za nimi dostat. Neskutečně brutální finále a pointa a nejlepší díl seriálu - 5/5. 6. Ticho prosím - nervní mladý muž unavený z rambajzu velkoměsta vyrazí do divočiny, ale naráží na otravného zálesáka. A je jasné, že jeden z nich je "víkendový" vrah, který řádí v okolí. Skvělé herecké výkony a celkem napínavé - 4/5. 7. A teď už jde po schodech - psychiatr má zvláštní dar přejmout od pacientů jakoukoliv psychickou nemoc a zbavit se ji. Bude to stačit na noční můru malého kluka, kterého pronásleduje vize mrtvého člověka? Perfektní finále a hrůzstrašný "monolog" malého kluka - 4/5. 8. Ojetý vůz - Nespokojená mladá žena v domácnosti si koupí auto, ve kterém zemřela žena a její duch se ji zjevuje. Rodinná nuda bez slušné pointy - 2/5. 9. Zastávka - Skupina rozmazlených teenagerů narazí na skupinku divoce žijících mladých lidí a postupně jeden po druhým mizí. Nepovedený pokus o survival horor absolutně bez napětí - 3/5. 10. Posmrtný život - Mrtvý muž na pohřbu oživne a vzpomíná si na pobyt v nebi. Chce se tam nejen vrátit, ale vzít i svoji dceru. Zoufalá nuda s tunou katolických blábolů - 1/5. 11. Když spadne strom - trojice mladých lidí umírá v jezeře v autě, ale protože o smrti nikdo neví, žijí dále - dokud jejich těla někdo neobjeví. Skvělý námět a smutné finále - 4/5. 12. Obyvytelka - rozvedená mladá žena má pocit, že v jejím domě někdo bydlí, ale nikdo ji nebere vážně. Opět zoufalá nuda marně se snažící vytěžit z ohraného námětu něco zajímavého a pointa to staví úplně na hlavu - 1/5. 13. Shledání - válečný hrdina ze Zálivu se shledává se svými kamarády z války, které zachránil. Nebo je to jinak? Lacině působící díl - 2/5. 14. Sousedská hlídka - co udělají tři rodiny s malými holčičkami, když se jim do domu přistěhuje usvědčený pedofil? Klasický námět o slušných lidem měnících se v monstra, ale výborně natočený s dobrou pointou - 4/5. 15. Hořská sklizeň - díky klukovině přijde starý farmář o obě ruce. Jaká bude jeho pomsta? Napětí výborné, pointa ovšem docela slabá - 3/5. 16. Můj takzvaný život a smrt - Mladá puberťačka nesnáší svoji rodinu a svoji fantazii upíná k chlápkovi, který jim opravuje dům - a který je duch. Opět trochu nuda, ale pointu jsem nečekal a docela tomu pomohla - 3/5. 17. Pejsánkové - mladý kytarista jde před umlácením na ulici zachráněn ženou a jejími dvěma psy, který ho veme domů. Ukáže se, že cesta ven nebude tak snadná - výborná variace na Misery s vynikající psychopatkou - 4/5. 18. Klidný život - Spokojená žena v domácnosti zažívá střetnutí s lidmi, kteří ji chtějí někam odvléct - opět rodinná nuda se slabou pointou - 2/5. 19. Loutka nenávisti - jak to dopadne když je normální spokojený muž proklet a všichni kolem něj ho nenávidí? Výborný základ, ovšem celou tu zápletku s knihou jsem moc nepochopil a tu pointu taky ne - 3/5. 20. Tma - mladým muž zdědí krásné sídlo plné světel. Jakmile se nějaké světlo vypne, začnou ožívat vražedné stíny. Brutální hororový díl, jeden z nejlepších - 5/5. 21. Bludiště - mladá dívka odmítá navazování přátelství a dává přednost samotě. Čistě náhodou se dostává do ne tak daleké budoucnosti, kde zůstává jedním z posledních přeživších lidí - vynikající sci-fi díl a opět jeden z těch nejlepších - 5/5. 22. Harmonie - mladík se dostává do městečka, kde je zakázaná hudba a lidi dělají cokoliv, aby zákaz dodrželi. Vykrádačka Footloose s předvídatelným dějem i pointou - 2/5. 23. Náklad - skupinka utenčenců je čímsi zabíjena v nákladovém prostoru na lodi a mladý důstojník jim chce pomoci. Slušná atmosféra, zajímavá pointa - 4/5. 24. Proměna - mladá dívka s rozštěpenou osobností se vydává do své mysli zničit ostatní já, co vytvořila. Psychedelická fantasmagorie, která spíše nudí - 2/5. 25. Vzorce - psychiatr vyslýchá pacienta, který trpí mnoha nutkáními a musí je dělat, aby udržel chod světa v pořádku. Skvělý výkon Malcolma McDowella táhne díl k předvídatelnému, ale výbornému závěru - 5/5. 26. Hlasy - mladá hluchá žena slyší díky implantátu myšlenky vraha, který ji pronásleduje. Klasický námět, průměrné zpracování - 3/5.(27.9.2010)

Z téhle slušné horrorové série s komentáři Henryho Rollinse, sledované kdysi s cz dabingem v TV, mi nezapomenutelně utkvěl v paměti pátý díl "A View Through the Window" s Billem Pullmanem. Přiznám se, že tak šokující zamrazení, které mnou projelo ke konci příběhu, jsem od té doby u žádného horroru už nezažil a dlouho předtím také ne.(3.5.2013)

• - Natáčení probíhalo v kanadském městě Vancouver. (Terva)