PanTumnus

ne, ne a ne. tvůrci vzali všechno co fungovalo ve čtyřce a pak to prostě a jednoduše znásilnily. všechno tady je neskutečně stupidní. nemáme tu definovaného hlavního hrdinu... je to malá holčička, doktor loomis, michael, hrdinka ze čtyřky, její kamarádka která tu má nesmyslně až moc prostoru, i když v předchozím díle byla asi tak na dvě vteřiny? proč je tu to duo rádoby vtipných poldů? kdo je ona tajemná postava která v polovině filmu vystoupí z autobusu? tvůrci navíc na předchozí část navazují naproto tím nejdebilnějším způsobem a zatímco byla čtyřka vizuální žranice tady se vám chce z draperovy kamery akorát tak zvracet. dvě hvězdičky jsou za dvě dobré scény: první, kdy michael nahání malou holku autem přes louku a pak úplné finále na policejní stanici. pětka měla potenciál, ten byl promarně. nikdy víc. ()

pend

O hvězdičku horší než předchozí díl, několik svétlých okamžiků - občas slušná atmosféra s použitím Carpenterova motivu, pár slušných lekaček. Ale: v nemocnici není za bílého dne ani živáčka, Michael se prochází za bílého dne po ulici, aniý by vzbudil pozornost, mládež se chová jako idioti a přímo si o to říkají, děti si klidně utečou z hlídaného večírku, Michael v autě honí po lese (sic) holčičku, WTF co ty mrtvoly v jeho domě, sundání a nasazení masky a jeho oči mělo znamenta? ()

Matli

Opět pěkně navazuje na předchozí díl a drží si to své tempo. Nic závratného. Prostě typický nesmrtelný Majkl. 49% ()

Aurus

Tenhle Helloween mě hodně baví. Nechápu proč má jen 47%.Já bych mu dal tak 100%. Příběh je velmi dobrý, Michael Myers je v tomto díle fakt hodně dobrý, zabije asi 12 lidí což je docela dost. Jeho neteř Jamie v tomto díle je dobrá a sympatická. Ta herečka Danielle Harris to hraje velmi dobře. Halloween 5 Pomsta Michaela Myerse je hodně povedený díl. A atmosféra tu je výborná.A podle mě to že Jamie je propojena s Michaelem je apsolutně výborný nápad do filmu. A maska Michaela Myerse je za mě 2 nejlepší z celé Halloween série.No pro mě je Halloween 5 Pomsta Michaela Myerse nejlepší Halloween film. 100%. ()

Andronikos

Orgie scenáristického tápania, až príliš ukričané detičky (jedno z nich bolo ale v prvej polovici filmu z nejakého dôvodu nemé či čo, haha), škaredé haddonfieldske teenagerky, ich totálne nesympatickí súložníci (ktorých smrť nás ako divákov vlastne vyslobodzuje, ach jaj!), dr. Loomis iba s náznakmi psychologickej prepracovanosti a niekdajšej pôsobivosti svojej postavy (ale vďaka aspoň za ne!), zmätený Michael Myers (tento absolútne neľudský vražedný stroj tu manipuluje nielen D. Pleasence, ale uprosí ho a k slzám doženie dokonca aj jeho neter - čo je pôsobivé, ale trochu proti duchu série, podobne ako jeho čulá vražedná činnosť za bieleho dňa). To je len niekoľko z väčšinou nevábnych zložiek koktejlu menom Halloween 5. Za vyzdvihnutie z mora nudy a šedi stojí Loomisovo polapenie maniaka, ale tento a dva už naznačené zaujímavé detaily u mňa len tak-tak zachraňujú H5 pred "odpadom!". Trápny začiatok a ešte trápnejší koniec nech sú mi svedkami. ()

GOREGASM

Postupné a nezadržitelné rozmělňování původního konceptu a kvality pokračuje. Chybí jakákoliv atmosféra (policejní komická vsuvka působí jako vystřižená z jiného vesmíru), timing napětí, no prostě všechno potřebné k budování alespoň "nějakého" prožitku. Na akceptovatelné béčko je to sterilní zívačka bez kapky šťavnatého goreu, na vážně zpracovanou látku potom neexistuje lepší příměr než bezkrevný a trestuhodně nenáročný amatérismus. Michaelova maska navíc vypadá doposud bezkonkurenčně nejhůře a jeho pohyb na plátně místy nejenže postrádá logiku, ale zároveň zájem mne jako diváka. 20% (Donald Pleasance je srdcař tělem i duší) ()

Hapretor

Už je to vyčpělé. Neuvěřitelné, že to zase ke konci táhne 12-ti letá herečka D. Harris. Dějově nudí. Proč to pořád natahují??? - ze zvědavosti ale dokončím řadu. ()

Rathalos

Piaty Halloween nadvazuje na stvorku,myslim,ze si to udrzalo atmosferu,no Michael Myers nejako zmakol dokonca aj so slzou na tvari,co velmi ku nemu nesedelo a druha vec,co sa mi nepacila,bolo to male dievca,neskutocne mi liezla na nervy,prehanala to,neposobila na mna vystrasene,ale ako blazon,ta herecka to prepiskla s hranim svojej role,vsetko ma svoje hranice,takze hviezdicka dole...:-) ()

MickeyStuma

Pátý Halloween plně navazuje na předchozí čtvrtý, odehrávající se, jak jinak, přesně po roce a tak se vracejí všechny zásadní postavy. A nic naplat, po minulém úspěšném Michaelova návratu opět dochází k sestupu. Jediné, co stojí za zvážení, je poslední půlhodina, kde si Michael dokonce na chviličku sundá masku a dojde k vcelku příznačné emocionální scéně pohledu s očí do očí mezi ním a Jamie. Jinak je to spíše psychologického rázu, což se sice přirozeně dotýká malé Jamie, po té, co prožila, ale v rámci snímku je to spíše na škodu. Použitá psychedelická živá kamera při snímání vyděšené Jamie se na takovýto film prostě nehodí. Její psychická vazba s Michaelem je taktéž krapet nepochopitelná, tudíž v rámci děje naprosto zbytečná. A tak se stalo, že se nějak vytratila honosná atmosféra, napětí a strach. Děj jako takový se v podstatě nikam neposouvá. Všichni si stále jedou to své a to je asi tak všechno. A tak je zase všude plno křiku a sem tam nějaký ten Michaelův vražedný útok, snaha Dr. Sama Loomise ho dopadnout, a nic víc. Režisér Dominique Othenin-Girard zkrátka tímto jen vařil z vody. ()

panvasik

No to bylo zase umění... Zase se z toho dělá nějakým stylem sci-fi tím, že je Jamie nějakým stylem "propojena" s Michaelem Myersem. asi dokážu pochopit, že to je jeho neteř, ale pořád je to kravina. Donald Pleasence, byl jaksi dobrý v předchozích filmech, (především v jedničce) ale tady už působí takovým stylem magora :) Tady to je, ale už vyloženě špatné div, že mě čeká, asi tak osm dalších pokračování :( 35% ()

Utero

Překvapivě povedené pokračování čtyřky. Možná ještě lepší než předchozí díl. Michael měl konečně lepší masku, závěrečných 30 minut v jeho domě mělo chvílemi dobré grády a malá Jamie předvedla působivý výkon. ()

Al44...

Opět nepovedený díl. Nad některými situacemi a hloupostí postav nezbývá než kroutit nevěřícně hlavou. To se pak není co divit, že M. Myers opět a celkem na pohodu povraždí několik lidí a dokonce se i projede autem (v lese mezi stromy!!). Konec tomu už jenom nasazuje korunu. Dvě * dávám za pár dobře provedených vražd M. Myerse. ()

foundation

Po slusnom stvrtom Halloweene ktory potiahol seriu vyssie, ked bol treti diel beznadejne sfusovany, je tu diel piaty ktory sa bohuzial opat dostava do nebezpecnych vod a plava niekde medzi odpadom a jednou hviezdou. Napatie je prec, atmosfera je prec, ostala iba nuda a sustredenie sa rezisera na , pre Halloween seriu, nepodstatne veci. Budem zhovievavejsi a priklonim sa vyssie , pretoze Michael je pre mna jeden z naj. Aj tak to ale staci iba na 1 hviezdu. ()

S.U.E.S.

Tak, a tady se to celé definitivně zvrhlo. Proč? Hlavně proto, že tu začalo ono pitvání důvodu proč to vlastně Michael všechno dělá. A to pomíjím ten fantasy prvek s telepatií, který vlastně ani není pořádně využit. Pětka totiž postrádá onen „feeling“, který svým způsobem ještě měla i čtyřka. Vtipné je, že Michael zde likviduje i za bílého dne, a to hlavně nástroji zemědělského typu, až jsem si začal v půlce filmu myslet, že si spletl profese. Navíc fakt, že se film strašně táhne a tak začne dokonce nudit, na zážitku moc nepřidá. A to ani nezmiňuji onu velice vtipnou naháněčku autem po lese a naprosto idiotský závěr, který ale zase naprosto koresponduje s onou naprosto scifi pointou Michaelova řádění, která se však napůl odhalí až v oné „prokleté“ šestce. Zásadně nebrat. ()

helraiser

Kvalitativní úpadek oproti předchozím dílům jako hrom. Atmosféra předchozích dílů je ta tam, jediné co zbylo tak je Michael a jeho krvavá práce a to je vše. Doktor Loomis je už úplnej magor a značně otravnej. No o naprosto nesmyslném konci na policejní stanici se nemá ani cenu bavit. Série jde do kopru a nezachrání to ani značná krvavost, která, ale sama od sebe je k ničemu. ()

Kingjiri

Pětka neni uplně špatná, nicméně už naráží na ohranost celýho námětu a tam, kde se snaží přinést něco novýho, je spíš pro smích (telepatický spojení s Jamie nebo závěrečný vysvobození z vězení). Nějaký scény jsou fajn (stodola, šachta na prádlo nebo Myersovo ježdění autem) a filmařský řemeslo si stále drží určitou kvalitu. Ale za viditelnou scénáristickou bezmoc, zcvoknutýho Dr. Loomise a delší stopáž nepřihodim ani třetí slabší hvězdu. ()