• paascha

Kvalita efektů je tragická, to je fakt. Kvalita příběhů je snad ještě horší, to je taky fakt. Kvalita herců a jejich výkonů je strašná, neoddiskutovatelné. Humor žádný, hlavu a patu to nemá, je to shit. Ale je to sci-fi, takže aspoň * si to zaslouží. Ale když to porovnám s Trpaslíkem, mám chuť jít do mínusu!!§(9.11.2007)

• Kryton

Schválně si porovnejte nynější Galacticu a s jejím prapředchůdcem. Je pak jasné kdo vyhrává. Možná ve své době to muselo být něco. Jenže plytký děj,dialogy k smíchu,efekty a nesympatickým hlavním hrdinou v čele to u mě nevydrželo víc než jeden díl. S hodou okolností to byl díl, kde děti valčily a jezdili na jednorožcích (wtf?) a hrdinný Starbuck sbalil jedinou babu na planětě co měla poprsenku pořádně vycpanou. Btw. ta velká inspirace SW je zřejmná nejen u záběrů na lodě. A tak zakončím komentář větou co zakončila ten díl: Jak jen to dělá(jí)?!.(6.6.2009)

• klerik

Roztomilosť z ktorej cítiť nadšenie pre SF. Strielanie lasermi, cyloni vyzerajúci ako Darth Vader, lietajúce škatulky miesto lodí. Ale nebyť tohto seriálu, nevznikne DOKONALÁ BSG v roku 2004. Kto pozná nový seriál, bude zrejme čumieť, že v tomto pôvodnom sú Boomer a Starbuck výrazne iného pohlavia ako ženského :) a Apollo vám určite pripomenie niekoho z novej BSG - a to niekoho výrazne menej kladného... PS - Skvelý Larsonov motív zaznie aj v jedenej epizóde nového seriálu...(2.6.2006)

• Petike

Už keď som bol mladniak a prvýkrát som vzhliadol reprízy tohto seriáliku na satelite, bolo aj môjmu detváckemu rozumu jasné, že sa až povážlivo inšpiruje Hviezdnymi vojnami. ;-) (Glenovi Larsonovi je odpustené aspoň v tom, že najstarší koncept BSG vznikol aspoň 2 roky pred premiérou HV - nedá sa však povedať, že by chýbala určitá vizuálna inšpirácia Macquarieho návrhmi pre Lucasov veľkofilm.) Napriek spomínaným výpožičkám a prehnanej snahe o uhladených hrdinov a rodinnosť atmosféry si však BSG našla vlastný, svojbytný charakter. Charakter neraz pochabý, ale s potenciálom. Len škoda, že až na pár lepších a serióznejších scén a dielov vídať záblesky daného potenciálu kratšie než výbuchy Raiderov a Viperov. Horšie však je, že mnohé z beztak nepočetných dielov rozmieňajú veľké príležitosti na malé, aj napriek pomerne vysokému rozpočtu celého seriálu. Nehovoriac o tom, že padajú do (hlavne vo vtedajších sci-fi) rozšírenej pasce recyklovania zápletiek, na ktoré stačia nanajvýš tak mierne zamaskované historicko-pozemské kulisy. Zato úvodná zvučka BSG je rovnaká klasika ako Williamsov hlavný motív vo Hviezdnych vojnách : http://www.youtube.com/watch?v=xHD1uPVkyk0 http://www.youtube.com/watch?v=pHp9oZPqs8E (A o to som radšej, že sa objavil aj v remaku.) Larson sa síce s pôvodnou BSG neblysol až tak ako s Knight Riderom, ale s odstupom rokov a vďaka svojej vytrvalej skupine fanúšikov si postupne vydobila miesto v televíznej histórii. P.S. Keď tu už všetci toľko omieľame tú pochabosť a naivitu - priznám sa, že keby som nemal na výber, radšej si pozriem toto, než hociktorý z dielov podstatne príšernejšieho Space : 1999. (Živý dôkaz toho, že britské sci-fi z rovnakého obdobia a s na tú dobu rovnako bujarým rozpočtom nemusí byť zákonite lepšie alebo zábavnejšie.)(25.11.2012)

• k212

Je zábavné a vtipné dešifrovat v originální Battlestar Galactica všechny změny, záměny, pouhé náznaky či inspirace provedené v BSG 2004. To je však pro mě osamocený motiv jak přežít sledování tohoto příšerných-hereckých-kreací-přeplněného seriálu. 40% za svět Cylonů a přiblblého blonďáčka Starbucka.(5.5.2009)

• - V 24-dielnej sérii sa objavilo 5 druhov robotov: Cyloni (bojové jednotky), Lucifer (IL-Séria), Specter (IL-Séria), Hector a Vector (Humanoid), a Muffit Two (robotické zviera). (fefee)

• - Hudební motiv úvodních titulků zapracoval skladatel Bear McCreary do soundtracku remaku Battlestar Galactica (od r. 2004). Zazní v druhé sérii pod názvem "Colonial Anthem". (Barrymore)