Reklama

Reklama

Battlestar Galactica

(seriál)
USA, (1978–1979), 19 h 35 min (Minutáž: 48–147 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

Hudba:

Stu Phillips

Hrají:

Richard Hatch, Dirk Benedict, Lorne Greene, Herbert Jefferson Jr., John Colicos, Maren Jensen, Noah Hathaway, Laurette Spang, Tony Swartz, Terry Carter (více)
(další profese)

Epizody(21)

Skupina mezigalaktických uprchlíků, včetně posledních lidí, se ve snaze uniknout zkáze před robotickými utlačovateli Cylony vydává na palubě bitevní lodi Galactica hledat poslední známé útočiště ve vesmíru: Zemi. (SkyShowtime)

Recenze (27)

paascha 

všechny recenze uživatele

Kvalita efektů je tragická, to je fakt. Kvalita příběhů je snad ještě horší, to je taky fakt. Kvalita herců a jejich výkonů je strašná, neoddiskutovatelné. Humor žádný, hlavu a patu to nemá, je to shit. Ale je to sci-fi, takže aspoň * si to zaslouží. Ale když to porovnám s Trpaslíkem, mám chuť jít do mínusu!!§ ()

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nenáročná dobrodružná vesmírna opera s jednoduchou hlavnou zápletkou - útekom pred robotími emzákmi a hľadanie mýtickej planéty zvanej Zem. Má ale veľmi sympatické osadenstvo a náramne podarenú epickú ústrednú melódiu, ktorá navnadí aj vtedy, keď atmosféra pokrivkáva. Čo sa týka spracovania, je to taký 70-tkový televízny štandart, s vydarenými modelmi hviezdnych lodí či peknými kulisami, hlavne na mostíku Gallacticy. Samozrejme, vybavenie hviezdnych stíhačiek a iné hi-tek prvky (turbo, maličké obrazovky, veľké skriňové počítače vydávajúce pazvuky, roboti atď) pôsobia už dnes veľmi úsmevne. Špeciálne efekty boli ešte v plienkach, preto neprekvapí, že odstrel nepriateľskej stíhačky je na prvú šupu s následným jednoduchým výbuchom. Na to sa ale seriál príliš nehrá, ani na poli logiky či vedeckej presnosti nie je etalónom, ide mu hlavne o dobrodružstvo a väčšinou uvoľnené či až odľahčené epizódne zápletky, v ktorej má popri akcii veľký priestor aj humor či romantika. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Tři hvězdičky s hodně přimhouřenýma očima a jenom za druhou polovinu seriálu, která je asi tím důvodem, proč je ze seriálu takový kult (i když jen v Americe). První polovina je příšerná, od naprosté nelogičnosti chování postav, přes absurditu řešení situací a technických problémů, až po dějovou schematičnost, kdy prostě každý díl někdo z posádky ztroskotá na neznámé (ale obyvatelné) planetě a pomůže hrstce místních obyvatel s bojem proti Cylonům (např. skupině dětí jezdících na jednorožcích osvobodit jejich zajatého otce ze středověkého hradu obsazeného Cylony :-)). Ale od objevení komandéra Caina se seriál dost zlepší (nebo si člověk už zvyknul), zápletky se začnou odehrávat ve flotile a konečně se objevují stopy směřující k Zemi. A závěrečné nalezení, "dobytí" a následné opuštění planety Terra jsem si už i docela užil. PS: Na Battlestar Galacticu 2004 to samozřejmě nemá ani náhodou. Nejzábavnější na 1978 je tak objevování, v čem se tvůrci "remaku" inspirovali, co a jak upravili a pozměnili. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Je zábavné a vtipné dešifrovat v originální Battlestar Galactica všechny změny, záměny, pouhé náznaky či inspirace provedené v BSG 2004. To je však pro mě osamocený motiv jak přežít sledování tohoto příšerných-hereckých-kreací-přeplněného seriálu. 40% za svět Cylonů a přiblblého blonďáčka Starbucka. ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Schválně si porovnejte nynější Galacticu a s jejím prapředchůdcem. Je pak jasné kdo vyhrává. Možná ve své době to muselo být něco. Jenže plytký děj,dialogy k smíchu,efekty a nesympatickým hlavním hrdinou v čele to u mě nevydrželo víc než jeden díl. S hodou okolností to byl díl, kde děti valčily a jezdili na jednorožcích (wtf?) a hrdinný Starbuck sbalil jedinou babu na planětě co měla poprsenku pořádně vycpanou. Btw. ta velká inspirace SW je zřejmná nejen u záběrů na lodě. A tak zakončím komentář větou co zakončila ten díl: Jak jen to dělá(jí)?!. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (21)

  • Hudební motiv úvodních titulků zapracoval skladatel Bear McCreary do soundtracku remaku Battlestar Galactica (od r. 2004). Zazní v druhé sérii pod názvem "Colonial Anthem". (Barrymore)
  • V 24-dielnej sérii sa objavilo 5 druhov robotov: Cyloni (bojové jednotky), Lucifer (IL-Séria), Specter (IL-Séria), Hector a Vector (Humanoid), a Muffit Two (robotické zviera). (fefee)
  • Když jde po úvodní bitvě Starbuck (Dirk Benedict) s poškozeným Viperem na přistání, je na monitoru na Galactice při skenování jeho Viperu vidět nápis: „Made in USA.“ (vojtaruzek)

Související novinky

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

Reklama

Reklama