8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Hal_Moore

Takové filmy by měl Schumacher točit pořád.. Ty jeho výkyvy mě vážně serou. Nicolas Cage a Joaquin Phoenix posunují film ještě výše, než si opravdu zaslouží, ale to je dobře. Protože mám oba dva herce rád. Příběh je až moc jednoduchý, přesto se dá napětí krájet. Jeden z nejlepších Cageových filmů. ()

Aluska88

Vemi drsná a ponurá exkurze do páchnoucího a odpudivého bahna tvrdého, nebezpečného a zvráceného světa pornobyznysu. Soukromý detektiv Tom v podání Nicolase Cage se za pomoci protřelého, ale přátelského, hodného a chytrého kluka jménem Max, kterého si vystřihl Joaquin Phoenix, vydává na cestu, na níž musí najít a zjistit co nejvíce o "8 MM." Stále postupuje dále, až se dostane do samotného centra sadistického světa. Vždycky si říkám, co vlastně i zdánlivě "normálního" a obyčejného člověka může začít zvrhle přitahovat na temných, zvrácených a krutých stránkách lidské mysli i chování. Co dokáže spořádaného člověka vyrvat z náručí spokojeného, klidného a ničím nerušeného života a vrhnout ho do hluboké propasti, kde ho pomalu začne objímat a pohlcovat temnota, až jím nakonec začne zcela prostupovat, začne mu ničit zdravý rozum a nemá v úmyslu jej nechat odejít tak, jak přišel. Začne být jako posedlý a přestane vnímat vše okolo. Ženu, která se o něj bojí, zatímco on s plechovkami piva sleduje sadistická porna a zatímco se dostal tak daleko, kde už není možné se vrátit zpět se stejným svědomím a zapomenout. Už "to" zůstane navždy v něm. Co lidi tolik fascinuje a zároveň děsí na různých zrůdných, nelidských a příšerných věcech? Které jsou pro "obyčejné" a "průměrné" lidi něčím nepředstavitelným a kdybyste jim řekli "jen" to, že vás něco takového zajímá, dívali by se na Vás jak na blázna nebo zrůdu. Filmu jasně vévodí obsazení. Kromě Nicolase a Joaquina, kteří zastávají kladné postavy, tu brutální "profesní" stránku zastupuje banda okolo Dina Velveta. Toho opět tradičně maniacky ztvárnil maník se šíleným pohledem, Peter Stormare. James Gandolfini jako obézní a od pohledu prasácký Eddie, Anthony Heald, jehož budu mít navždy zapamatovaného jako doktora Chiltona z Mlčení jehňátek, coby podrazácký právník. Až, když jsem film zhlédla po jisté době, poznala jsem pod maskou "Mašiny" Andyho Bellefleura z Pravé krve:) "Nezačala tě ta stoka vábit?" - "Ne." - "Leč ďábel již zasekl drápek..." ()

genetique

Tento drsný, ozaj hustý film zanechá stopy hádam na každom, a myslím, že nikto by nechce prísť do styku s niečím takým ako bolo natočené na pamätnej kazete. Perfektný záver. Cage opäť exceluje, no tu ma potešil najmä Joaquin, ktorý má kariéru v Hollywoode dokorán otvorenú. Škoda, že Schumacher, si nezanecháva úroveň svojich filmov stále takúto vysokú. 85%. ()

LihO

Skvelý film o tom, kam až sú schopní zájsť niektorí ľudia pri natáčaní fetišistickeho porna. Film tvorí veľa nechutných, dosť zvrátených záberov, výborne spracovaný dej a perfektný koniec. ()

Kaka

Temný a relativně drsný (v rámci hollywoodské produkce) snímek ukazující temné stoky velkoměst, duševně choré perverzáky, vrahy, úchyly a tradičně toporného Nicolase Cage. Není vyloženě zlý, ale jeho herectví jednoduše neoslní a nezachrání to ani Breitlingy, které má na ruce po většinu času. Několik scén příjemně pocuchá nervovou a trávicí soustavu (geniálně vyšponovaná je závěrečná scéna s hudbou) a potěší slušně atmosférické zobrazení podsvětí se vší svojí špínou a tragičností. O převrat se věru nejedná, ale na druhou stranu Schumacher už natočil několik sraček první třídy, takže buďme rádi, že to dopadlo takto. ()

sud

Temný, drsný a špinavý thriller s neopakovatelně ponurou atmosférou, který ve svém žebříčku stavím ještě výše, než Sedm. Díky chytrému scénáři a skvělé režii (Joel Schumacher si vybral jednu ze svých nejsilnějších chvilek) film nenudí ani chvilku, charismatický Nicolas Cage předvádí nejspíš svůj životní výkon a spoustu scén se těžko rozdýchává - za všechny drsný závěr na hřbitově za hustého deště. 95%. ()

akisha

Syrový výlet do špinavého světa pornografie, až na jeho naprosté dno. Jeden z mála filmů, kde mi nevadí Nicolas Cage, ba naopak, svou roli zvládl velice dobře (jenom mi neustále lezly na nervy jeho dojemné rozhovory s dcerkou). Z herců bych vyzvedla hlavně Phoenixe, kterému to hraní prostě doopravdy jde a výborného Petera Stormare, jehož "pornokrál" je mistrně zvládnutý. Ve filmu je celkem hodně násilných scén a ukázky z podsvětí sexuálních deviací jsou jenom pro silnější žaludky. Zajímavé, že tvůrce děsivě hrozného Batmana a Robina a spol. dokázal natočit takhle dobrý, temný film. PS.: Odhalený obličej Mašiny mi přišel odpudivější, než kdyby vypadal jako Jason z pátku 13. ()

Tyler

Od "Volného pádu" nejlepší Schumacherův film. Jeden z nejkvalitnějších filmů Nicolase Cage. Hloubková sonda do neuvěřitelně nechutného a bohužel velmi reálného světa plného hnusu. Při pomyšlení, že něco byť jen podobného může existovat se mi dělá na zvracení. Bezpochyby jde o jeden z nejmrazivějších a nejpůsobivějších thrillerů, nejen 90.let. ()

Falko

Jeden z tych kvalitnejsich thrillerov z 90-tych rokov, ktory sa celkom vydaril. Reziserovi Schumacherovi sa niekedy podaria natocit poriadne kusky a tento film je jednym z nich, ale od neho mam rad aj vela inych filmov, ako trebars HRACI SO SMRTOU (1990), VOLNY PAD (1993), CAS ZABIJAT (1996) alebo aj TELEFONNU BUDKU (2002). Nicolas Cage podal podla mna skvely presvedcivy vykon, hudba bola tiez celkom zaujimava, hlavne v prvej polovici filmu, ked tam Michael Danna pridal akysi mix tureckych rytmusov, ale neskor v tej spravnej chvili uz bola pouzita skor hororova hudba. Scenar je velmi zaujimavy a hlavne realny, pretoze ludia su schopni taketo svinstva robit a este z toho robia biznis. Ak si tak spomeniem na thrillery z 90-tych rokov, zacal to v roku 1991 Jonathan Demme kvalitnym oscarovym thrillerom MLCANIE JAHNIAT, v polovici 90-tych rokov mu konkuroval Fincherov SEDEM (1995) a uspesne zakoncil Schumacher 90-roky prave tymto filmom. Cim netvrdim, ze su to len tieto 3 filmy, ktore sa mi pacili, bolo ich samozrejme omnoho viac, ale tieto mi najviac utkveli v pamäti. _________ Nicolas Cage - (Tom Welles) +++ Joaquin Phoenix - (Max California) +++ James Gandolfini - (Eddie Poole) +++ Peter Stormare - (Dino Velvet) +++ Anthony Heald - (Daniel Longdale) +++ Chris Bauer - (George Higgins / Mašina) +++ Catherine Keener - (Amy Welles) +++ Produkcia: Joel Schumacher +++ ()

castor

"Ďábel tě má ve spárech".. i po několikátém zhlédnutí stále vynikající a velmi intenzivní zážitek o rozplétání jednoho hardcore osmimilimetrového snímku. Tenhle miliardář totiž nebyl žádný filmový amatér, všichni zúčastnění nejprve doufají, že tahle zvrácená podívaná je jen dobře zvládnutý podvrh, protože nebožtík byl nejen vzorný manžel a otec, ale i zosobněním konzervativního gentlemana. Detektivní rutina Nicolase Cage začíná v centrálním archivu pohřešovaných, končí však krutou pravdou, která pohltí i samotného detektiva. Nevím, jak to mají ostatní, ale osobně vnímám Joela Schumachera jako rozdvojenou osobnost - ta první je Joel Schumacher, kterého mám nesmírně rád (Volný pád, 8mm, Telefonní budka), a ta druhá je Joel Schumacher, kterého obcházím s rozpaky (Batman a Robin, Česká spojka, 23). Tady předkládá formu a obsah ve velmi sympatické harmonii, nedochází mu dech a logicky rozdané karty logicky dotahuje do konce. Samozřejmě dnes už nějaké chybky a chyby vidím (viděno snad osmkrát), ale nejvíc skutečně oceňuji, že se scénárista A. K. Walker nemusí uchýlit k nějakým laciným zvratům a veletočům. Cage, Phoenix, Gandolfini, Keener, Stormare.. všichni velmi přesní. ()

viperblade

Skvělý film, který sází na ponurou atmosféru, (1:0 pro film), a skvělého Cage a Stormara, (3:0 pro film). Když skončil, tak mi bylo všelijak. Hlavně smutno, protože jsem si vzpomněl, čemu se Cage věnuje momentálně… Když vidím, že tento kvalitní herec plýtvá svým talentem pro debilní filmy, například Ghost Rider, je mi fakt do breku… ()

ClintEastwood

Teprve od doby, kdy jsem viděl tento snímek, je pro mě Nicholase Cage skutečně velkým hercem. Jako osamělý mstitel byl skvělý a společně s Orlovem z Obchodníka se smrtí, považuji Toma Wellese za jeho nejlepší roli. Joel Schumacher ve skvělé formě, 8 MM je neskutečně silný film. ()

D.Moore

Pro Joela Schumachera a všechny herce (Cage, Phoenix, Gandolfini, Stormare) znamená 8MM tohle: Jeden z jejich nejlepších filmů. Srovnatelné s Fincherovými SE7EN. Skvostně temná věc. ()

Dan9K

První hodina je výborná, tajemná, lehce zkratkovitá. Možná to bude tím, že jsem podle všeho viděl tu kratší verzi. Bavila mě ta jakože detektivní práce i přitažlivá tematika. V hodině druhé se bohužel z filmu stává celkem jednoduchá pakárna béčkovitého rázu, tajemno se vytratí, všechny ty roztodivné charaktery jsou spíše k pousmání, všechno začne být více zkratkovité, z hlavní postavy se stává dost nedůvěryhodně někdo úplně jiný a jeho manželka je poměrně otravná součást. Jako celek je to solidně zábavné, ale nic víc. Když si tak čtu jiné komentáře, tak mě překvapuje, jak je to pro ostatní nějak šokující a děsivé a temné. Mně to tak bohužel vůbec nepřipadalo a přikláním to k té alternativní verzi, která byla prý velmi sestříhaná, aby nebyla tak drsná. To jsem bohužel zjistil až po dosledování, což mě teda dost nasralo. Nevím, proč zmrvený film dávají na HBO, místo aby tam dali původní režisérův záměr. Nedalo mi to, a musel jsem si projet rychle i tu 123 minutovou verzi a skutečně o to nejpeprnější jsem byl ochuzen a zároveň zkrácení se týkalo scén, u kterých jsem si už původně říkal, že je to nějaké divné, useklé nebo fejkové. Řeší to taky nadměrným přiblížením, aby nebylo nic vidět. Nechápu, proč zrovna HBO, které obvykle točí v rámci svých seriálů soft porno, má problém s tímhle, možná prostě vzali, co bylo, ale i tak teda fail. Takže mé hodnocení se týká 108 minutové verze, věřím, že ta delší by třeba mohla být i na 4, škoda a příště si už budu dávat větší pozor. To je tak, když se člověk snaží dívat na filmy legálně. ()

Niktorius

Alespoň že nejsem jediný....Abyste mi rozuměli, patřím mezi ty, které nedovede nadchnout ani vetšina všeobecně uznávaných Schumacherových snímků. Byť rozum vnímá jejich filmařské kvality, srdce zůstává nezasaženo a ne a ne se odhodlat ke změně tepové frekvence... Schumacherovi se nepovedlo vyvolat černočernou dusivou atmosféru, která by diváka zatížila jako zimní peřina (a která je tolik vlastní Fincherovu Se7en) a jelikož se režisér zároveň příliš nepouští ani do explicitně násilných scén, chybí Cageově exkurzi do světa toho nejzvrácenějšího porna ten správný feeling. Na druhé straně uznávám, že barvami hýřící vizuál je - vzhledem k žánru - odvážnějším a progresivnějším formálním hávem, než uchýlení se k osvědčeným prvkům filmu noir. ()

Ded@M@tes

Nelítostná vražda zavede Nicolase Cage do podsvětí extrémně natočených porno snímků. Drsné a prvotřídní. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Vynikající thrillers výborným Cagem,který jenom dokazuje,že Joel Schumacher když chce tak dokáže natočit namožné ()

Davies182

Thriller 8 MM mě vždycky spolehlivě dostane. Poprvé jsem se s ním setkal před několika lety, a už tentokrát to pro mě byl zážitek na celý život. Scénarista se s ničím rozhodně nepáral, a divák tak má v konečném důsledku možnost shlédnout napínavé, ale hlavně drsné pátrání policisty v roli N. Cage po zmizelé dívce, která se účatsnila natáčení snuffu (amatérského porna). ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher