Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Asgy

Scorsese mám rád, ale tohle je jeden z jeho slabších kousků. Ani výborné herecké obsazení to nezachránilo a délka filmu mi přišla docela přehnaná. ()

Jillen

Možná trochu utahané, ale famózní Daniel Day-Lewis a Scorseseho smysl pro akci (úvodní bitka je naprosto ultimátní)...to z hlavy prostě nejde ven :) ()

Laxik

Kluk jemuž zlý velitel gangu zabije tátu (hodného velitele jiného gangu) je poslán do sirotčince. Po letech se jako dospělý vrací na místo činu, aby pomstil otcovu vraždu. K cíli se přiblíží, stane se jeho oblíbencem, zosnuje plán, ale co čert nechtěl, nově nabitá moc se mu začíná líbit a když se dostaneme ke zlomovému okamžiku, který mladíka emocionálně nejdřív úplně vyždíme a pak ho vrátí na "správnou" cestu, stále nedýcháme. postupně to ale slábne a i když mi ten čas při sledování vilmu nepřišel zas tak dlouhý, po shrnutí toho, co tam bylo a nebylo vychází jasně najevo, že tomuhle filmu škodí hlavně dlouhá stopáž. Jak tu někdo říká, že se do řezníkovy role nehodil, mě to tak nepřišlo. Řezník byl dost zvláštní druh blázna, který ale, až na moc a prachy, nevěděl co chce. Typickým příkladem je jeho nenávist k přistěhovalcům, speciálně k Irům, které si ale vydržoval, aby pro něj pracovali. ()

O.Peta

Co bych tak řekl. Scorsese je prostě sázka na jistotu, tam ať sáhnu po čemkoliv, tak si filmem určitě den nezkazím. Strašně se mi líbí, jak dokáže vnést diváka přesně do dané doby, kde mě atmosféra doslova praští do nosu a je fuk, jestli je to jedno století zpátky, nebo rovnou dvě. Martyho filmy jsou v podstatě takovým real 3D bez té pitomé technologie s brejlema. S DD-Lewisem jsem neviděl skoro nic, takže až teď jsem okusil jeho herecký um, to znamená, že mě v dohledné době čeká Mohykán. Délka tady moc velkou roli nehraje, klidně bych si ještě přiložil. 85% ()

GodComplex

Zamer a provedeni Scorsesesovsky super, ale jinak je to strasne roztahla nuda z nesympatickeho prostedi. Howard Shore zde v hudbe misty pomerne solidne LOTRuje, ale vzhledem k tomu, ze hudbu skladal v roce 2002, tedy zrovna kdyz byl plne ponoren v roklince, tak se to da pochopit. Jinak Marty opet potvrdil dobry hudebni vkus, kdy si troufnul i vzhledem k historickemu prostredi do uvodni bitky (nejlepsi scena filmu) regulerne napalit moderne znejiciho Petera Gabriela - Signal To Noise. "Lord, place the steel of the Holy Spirit in my spine and the love of the Virgin Mary in my heart." 4/10 ()

zipper111

DiCaprio a Day-Lewis mohutně táhnou celý velkofilm, ostatní herci jen sekundují... No ale já to moc nepochopil, lidi se pořád řezali a nějak mi unikal ten pravý důvod PROČ? Celé mi to přišlo jako jedna velká malichernost, velmi dobře natočený film by Marty, bojové scény a vůbec davové scény byly výborně postaveny, tady je vidět jaký mistr Scorsese je. Ale příběh se mě opravdu moc nedotkla a místy mě i nudil. Což je pro mě u Martyho nezvyk, 4* ani o píď víc. ()

Vojcl

Další skvělý filmový zážitek od mistra Scorseseho, který po Robertu de Nirovi našel nového hereckého oblíbence v Leonardu di Capriovi. Přesto bych řekl, že v Gangách dominuje především herecký výkon Daniela Day-Lewise, který si netradiční úlohu záporáka vychutnal se vší parádou. A výborné jsou i další hvězdy ve vedlejších rolích. Přes rozsáhlou stopáž film nenudí, bitevní scény jsou realisticky natočené a vše dokresluje vhodně zvolená hudba. Nemám co vytknout. ()

SarumanKo

Klasický, po formálnej stránke brilantný Scorsese, no vo výsledku trochu rozpačitý. Gangy v New Yoruku sú majstrovsky preštylizovaná, výpravná a do posledného detailu vypiplaná pecka na jednej strane, no miestami celkom nudná, neosobná a zbytočne rozťahaná na druhej. Po hereckej stránke je to tiež pomerne nevyrovnané. DiCapria mám rád, jeho zrelé roly (Shutter Island, Inception, Blood Diamond) priam zbožňujem a mladícke (Titanic, Rýchlejší ako smrť) znesiem, no v Gangoch je skutočne nesympatický a robilo mi problém mu čokoľvek veriť. O príšernej Cameron Diaz je zbytočné sa rozpisovať. Na druhej strane sa ale v snímku pohybuje zjav menom Daniel Day-Lewis, ktorý si pre seba kradne všetku pozornosť a sympatie, aj napriek tomu, že hrá záporáka. Príjemne mu sekundujú Gleeson, Broadbent či Reilly. Vždy som obdivoval Martyho schopnosť svojsky prerozprávať nejaký kriminálny príbeh, ale Gangs of New York trpí istou veľkofilmovou šablónovitosťou, ktorá 10 nominácií na Oscara síce vysvetľuje, ale nedáva im žiadne reálne opodstatnenie (až na tú pre poloboha Day-Lewisa). (65%) ()

kaylin

Moc jsem si ten snímek nepamatoval, jen základní kostru, a tak jsem si ho docela rád připomněl. A znovu jsem před sebou měl důkaz mistrovství několika osob. Skvělé režie Martina Scorseseho, kde každá scéna (akční, dramatická, milostná, komediální i velkolepá) jsou pojaté skvělé. Jedinečné výkony Daniela a Leonarda, kteří jsou mistry a dokonale si vrní. No a pak to kazí jen Cameron, která mi tu ani trochu neseděla, no a trochu patetický závěr, který ale rozhodně nedosahuje Spielbergových "kvalit", ()

Remedy

Hned úvodní akční scéna je mimořádně působivá, zbytek filmu ohromí velkolepou výpravou, nádhernými kostýmy, vynikající hudbou a samozřejmě hereckým umem mistra Daniela Day-Lewise. Ve výsledku jde o prvotřídní historický velkofilm, který by pod vedením méně zkušeného režiséra skončil tou zde tolik proklamovanou nudou a utahaností vzhledem k hutnější stopáži (která právě ale vůbec nevadí, naopak). Navíc DiCaprio i Cameron Diaz umí pod dobrým vedením hrát výborně, což se zde potvrdilo. A ještě jedna věc - Scorsese svou perfektní režií dokázal místy navodit skvělou "špinavou" atmosféru, která ještě celkově umocňuje už tak silný zážitek. Od Scorseseho jsem ještě zdaleka neviděl všechno, ale troufám si tvrdit, že "Gangy" budu i po zhlédnutí jeho ostatních filmů řadit hodně vysoko. ()

topi

Výbornej snímek, krásné zachycení atmosféry Ameriky 19. století. Perfektní výkony DiCapria, Diazové a Day-Lewise. Skvělá hudba Howarda Shoreho. Úvodní mlata byla hodně good. Já jsem byl spokojen. ()

italka63

Sama sebe jsem přemluvila ke čtvrté hvězdičce díky poslední scéně, kdy město roste do současnosti na pozadí ztrácejících se a rozpadávajících se pomníčků mrtvých, kteří padli pro ješitnost, nenávist, zlobu, vymlouvání se na Boha a nezměrné ego, že právě oni jsou ti nejlepší a nejchytřejší.Chlapi:-( Raději zničíme i to málo co máme, místo abychom s tím raději něco užitečného dělali.A tak nebýt Leonarda, Daniela a skvělé výpravy..... ()

slunicko2

Film osvětluje, proč mám k Amíkům i k jejich historii ambivalentní vztah. 1) Snímku nelze upřít velkorysost rozpočtu i snahu o kvalitu. 2) Baladizace zločinu a gangsterů mě až na pár výjimek nebere, ať už se odehrává v minulosti, současnosti nebo budoucnosti. 3) Ale jako historický exkurz do genealogie Američanů to není k zahození. ()

Desperado

Opäť potvrdenie, že hlavný záporák, ak môžeme takto označiť Lewisovu postavu, nemalou mierou určuje kvality filmu. Scorseseho vysnívaný opus trpí napriek nie chudobnej výprave miernou divadelnosťou a samoúčelnosťou, no v zásade ide o nadpriemerný počin, v ktorého prípade paradoxne práve minutáž zabraňuje emocionálnejšiemu zážitku. ()

Damiel

90 % - Scorsese je prostě pan režisér a hlavně má U2 :-) The Hands That Built America MĚLY dostat Oscara za nejlepší píseň. A hlavně Daniel Day-Lewis MĚL dostat Oscara za herce v hlavní roli. A vůbec, tenhle film MĚL dostat alespoň jednoho Oscara z 10 nominací. Jenže akademie opět nezklamala a na Scorseseho se opět zvysoka vy... Akademici, styďte se! ()

JohnMiller

Po pravde, čakal som niečo úplne iné.. Skôr ako imaginárny pohľad na niekoľko členoch gangu ktorý vyznie úplne vymyslene, som Od Martina Scorsesiho čakal skôr existenciálnu drámu o tom ako sa v New Yorku, na sklonku občianskej vojny, rozšíril organizovaný zločin a tím tak prakticky vznikla mafia v USA ktorú dneska poznáme s mnohých iných filmov. Bola tu skvelá hudba, vynikajúce obsadenie, ako je zvykom na Scoreseseho vynikajúca produkcia a atmosferická hudba. No aj cez tieto veľké plusy ktoré sa nedajú poprieť ma to až tak nebavilo. Je to téma ktorá by si zaslúžila vážnejšie spracovanie. ()

FilmFan24

Mistrovsky zrežírovaný monumentální epos, který je zároveň pro diváka záměrně odtažitý protože nestaví pomník některé z postav, ale vzdává hold lidem, jak zpívá v závěrečné písni Bono Vox, jejichž ruce postavily Ameriku. Film, který se určitě vyplatí vidět a rozhodně není obsahově prázdný jak tady někteří píší...A nuda? Tak to ani náhodou! ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)