25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

vinducha

Ostří , ehm. Vřískot nám pokračuje 5. dílem a už se chystá 6. No nevim , jelikož nejsem ani velkým příznivcem původního filmu , tak nijak nejásám , ale zklamán vyloženě taky nejsem . Každopádně 20 minut vaty = 1 hvězda dolů. ()

darkchipmunk

Spíš bych ocenila lepší příběh než odkazy jako poctu fanouškům a zároveň polemiku s nimi. Ale teď když nad tím uvažuju, jiný díly než jedničku (milionkrát) jsem vlastně nikdy neviděla. Vím, že i jednička sama o sobě je pojatá jako diskuze o hororech, ale dobrá. ()

JB001

25 let od Nagana, 25 let od Woodsboro a opět silné emoce a velká zábava. A to píšu jako člověk co už taky hodně pamatuje. Dokonce i roky 1989 a 1968. Tam těch emocí bylo taky spousta. Nejsem tudíž žádný teenager, ale toho mne bavilo. Nic jsem od toho nečekal a byl jsem nadšen po vše stránkách. Svého času jsem měl rád Courteney Cox (v seriálu Přátelé), ale zub času se na ní podepsal víc než bych čekal. Ale sem se to docela hodilo. Byl to horor vidět ji zase po letech. ()

FuLister

Řekl bych, že možná od prvního dílu nejlepší pokračování. Má to fakt šťávu. A jsem hodně zvědav na díl šestý. ()

Updated_Cake

Pochopil jsem snahu o návrat ke kořenům a udělat si srandu z vlastní série a rovněž zasadit příběh do dnešní doby, ale tak trochu to kulhá na jednu nohu. Nevidím tam moc inovaci v ničem a i když návrat ke kořenům byl věrný a v jistém smyslu zábavný, absence nějaké další snahy a inovace tu smrdí docela dost. Je to takové nemastné, neslané, ztráta času to určitě není, ale pecka na opakované projíždění taky ne. Je to takový ten hezký průměr, který si člověk asi rád pustí při maratonu, ale samostatně si na něj jen těžko vzpomene. ()

Daredevil_cz

25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje další vrah, jenž si nasadil ikonickou masku a vyrazil řádit. Scream z roku 2022 nám nabízí skvělý příběh, kterému se daří pohybovat se na hranici komedie a hororu. Přechody mezi dramaticky napínavými scénami a odlehčenou atmosférou s meta humorem, jenž funguje naprostou úžasně, jsou brilantně zvládnuty. Zápletka nám představuje skupinku nových postav, někteří z nich mají spojitost s původními postavámi. Příběh se točí kolem Tary a Sam, která je dcera Billyho Loomise, vraha z prvního filmu. Příběh dokáže skvěle zakomponovat původní postavy, ( Sidney, Gale, Dewey a Billy ), kteří mají své super momenty a skvělou dynamiku. Opět se vrací premisa s dvěma vrahy, kteří jsou skvělí, i když dost předvídatelní. Jejich motiv je prostě geniální a já ho miluju. Snímek nám představuje novou myšlenku, jenž se týká Sam, která má vidiny svého otce ( Billa Loomise). Celý film se snaží distancovat od myšlenky, že i z ní se může stát vrah. Velmi zajímavá premisa, která je podle mě nedotažená do konce a dost zkratkovitá.  Jde o velmi povedený moderní horor, jenž stojí za vaši pozornost.  Jen bych doporučil si nejdříve schlednout předešlé snímky. 8/10 ()

dolik25

Povedlo se. Věnováno Wesu Cravenovi a ten je určitě v "hororovém nebi" spokojen. Já jsem rovněž spokojen, je to důstojný návrat Vřískotu. Kromě nových postav se objeví i ty "staré známé", dojde i k určité návaznosti na předchozí díly, takže pokud neznám předchozí Vřískoty, tak se v tom relativně orientuji. Pochvalu si zaslouží i scenáristé, kteří dokázali udržet standard nastavený Kevinem Williamsonem. Podtrženo, sečteno, pátý Vřískot stojí zato vidět a zklamáni nebudete. ()

luis13

Není to špatné, dokonce lepší než poslední díly před, ale ta stopáž, ta zabíjí. První hodina doslova na usnutí, pak velice hezký závěr s moderními vražednými prvky ()

Merotren

Udělalo mi to ohromnou radost. Byl jsem docela natěšený ale i trošku opatrný, hlavně kvůli datu vydání, protože všichni víme, ty ledny dopadají. Takže jsem nesmírně šťastný, že i po hodně přemýšlení to můžu z osobního hlediska označit za nejlepší pokračování a nejlepší díl od originálu. Hned už od úvodního intra je jasné, že tohle bude jiné, než v minulosti, ale zároveň to ze všech pokračování nejvíc působí jako Scream. Je to chytré, hravé, napínavé, více seriózní a méně vtipné než předchozí instance (chápu že někomu se to nebude zamlouvat) ale pořád vtipné tak akorát, i díky svým meta komentářům (i když to s tím mohlo zajít ještě dál) dnešního Hollywoodu a hororového žánru a tím, že si dělá prdel z něčeho, co sám o chvíli později dělá také. Po většinu času to krásně odsypá (tak 15 minut v druhém aktu se trošičku táhne). Nové postavy nijak neoslní, ale zároveň nejsou špatné jako v případě trojky a občas i dvojky, sister duo a Jack Quaid nejlepší, bohužel tu chybí někdo jako Kirby. Legacy postavy jsou jako vždy super, jejich důvod tam být je opodstatněný. Na celé čáře to u mě vyhrál David Arquette, tak jak jsem ho moc nemusel v dvojce a nenáviděl v trojce, tak tady byl nejlepší. Co mě ale asi nejvíc potěšilo, tak byl samotný Ghostface, tady je snad ze všech dílů nejdéle, mluví tu nejvíc a oproti ostatním umí být docela hrozivý. Co se týče samotných killů, sice jsem jich čekal víc a trošku kreativnější (jeden až dva tam ale vyčuhují nad ostatníma), ale i tak je to alespoň krvavější a brutálnější a detailnější než kdy jindy. Jediný, k čemu mám trošku výtky, je samotné finále, které je ok ale po šíleném finále čtyřky (jedna z mých nejoblíbenějších části celé série) jsem prostě čekal něco víc. Jinak jsem ale naprosto spokojený, odpálený a lepší start do roku jsem si ani nemohl přát. Co nejdřív si to dám znovu, klidně bych si dal další pokračování ale ne hned za 2 roky, téhle sérii by to jen ublížilo. 7,5/10. Btw cameo Dead Meata v podcastu pobavilo. ()

karl173

Nový Vřískot chce být nejlepším pokračováním od dob jedničky, ba co víc. On jí chce i pokořit.  A jde na to se zamotanou zápletkou řešící hororové klišé, tak jak jsme zvyklí, ale tentokrát na to jde až tak moc, že zcela imploduje sám do sebe. Jsou tu nové postavy, ale i ty staré, což jsme mohli vidět už z traileru.  Potíž s postavami je ovšem ten, že u starých známých jsme toho moc nedostali a z 90% scén s nimi je cítit jejich zbytečnost. Nové postavy tak dostali mnohem více prostoru, jenže prozměnu trpí zaměnitelností, nezajímavostí a u některých až otravností.  K tomu všemu tu máme scénář, který dělá jak je chytrý a vysmívá se všem předešlím dílům, ale nevšimne si, že je sám děravý až běda.  Zpočátku se film přehupuje z jedné strany na druhou ( dobrá/špatná ), ale finále filmu se nakonec stane něco mezi groteskou a rádoby drsnou řezničinou s rádoby drsnými hrdiny. Zároveň konec filmu jakoby oslavoval samotné násílí, což podtrhuje fakt, že téměř každá postava se tu chová jak maniakální narušený chladnokrevný vrah se smart phonem v ruce.  Klady filmu zůstali alespoň u dobrého tempa, pár zajímavých nápadů, několika dobrých vražd a slušného soundtracku Slasher filmy mám rád, ale jestli je tohle jejich nová podoba, tak už si raději budu pouštět jen ty staré a převážně první a originálnější filmy.  Za mě tedy zklamání. Myslím že se to dalo udělat mnohem lépe. 2/5 ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrnou podívanou. Nebojím se říci , že se jedná o povedený horor. Na jedničku to sice nemá,ale jako druhý nejlepší díl série určitě. !! Jsem spokojený a to se počítá ! ()

Breeg

Předně říkám, že jsem totální fanda originálu a všech pokračování, můj názor 1-5-2-4-3, bylo to hravé, brutální, jiné ano, ale mělo to, co dělalo jedničku tak originální. Jop moderní pravidla se změnila, ale melissa barrera jede new girl hodně dobře, jediný můj problém je, že mám radši Jennu ortegu, která jede bomba, ale i melissa valí ok, sid a gale spolu? je totální jeba. A čekám, že v S6 budou Dewey a melissa dostane větší prostor, uvidíme. Byla to topka a já chci víc. ()

Stepan.Frank

Po více jak deseti letech tu máme pokračování legendární slasher série Scream, která je i zároveň mou oblíbenou co se týče tohoto subžánru. Tuto sérii miluji ať už díky své určité originalitě, ale také hlavně kvůli sebeuvědomění, které tyhle slasher filmy mají. Tento nový snímek není výjimkou a tyto klíčové věci také nepostrádá. Už od samotného začátku filmu, saje z plátna neskutečná atmosféra, která působí děsivě, napínavě a místy i dosti záhadně. Práce s kamerou je v určitých záběrech naprosto úchvatná a poutavá. Zejména v určitých scénách, kde se kamera pomalu a nepříjemně přibližuje či oddaluje, je skutečně cítit strach a pocit bezmoci, ve kterém se postavy nacházejí. Samozřejmě se nám tu vrací původní cast, který v tomto snímku vypadá snad nejvíce badass co kdy vypadal. Také je ale i důležité zmínit nový cast, který je taktéž na úrovni a divák má čas se do určitých postav vžít. Samotný příběh a jakési propojení postav minulostí, které je u Scream snímků typické, je dle mého vymyšlené skvěle a dodává to filmu něco lehce nového. Snímek je neskutečně svižný, což mu dovoluje představit pár překvapivých momentů. Bohužel se ale jedná o první projekt této série, který nerežíroval Wes Craven. To je místy dosti vidět, ale nový tým režisérů si tohle uvědomuje a díky tomu se nebojí použít nějaké své vlastní, natáčecí a režijní techniky. Z kina jsem odcházel opravdu nadšený, vyděšený, dokonce i smutný kvůli osudu jisté postavy, ale hlavně jsem odešel velmi spokojený. Jedná se totiž dle mého o vůbec nejlepší sequel k původnímu Scream filmu z roku 1996. Na závěr je důležité dodat, že odkaz legendárního Wese Cravena žije i nadále. ()

Zupan_

Veľmi ambiciózne, odľahčené ale nie tupé. Plné referencí na na klasické slashery dokonca aj hlavná hrdinka je Carpenter. Prekvapilo, podľa mňa najlepší Scream. Je to tak na silné 3 a pól ale za skvelý soundtrack Bryana Taylora je to na 4*. ()

TheJokerCUZ

První film na který jsem letos zašel do kina a musím říct že jsem překvapen, sérii vřískot mám od dětství v lásce a myslel jsem že tenhle film je jen štavení dobrýho jména, nicméně jsme vlastně od 1. Dílu dostali snad nejlepší díl který je jednim slovem geniální, myslim si že pravého fanouška nezklame, protože hravost tvůrců je parádní, chytrá a místy dost komediální, i finální odhalení/rozuzlení obstojí vedle svých předchůdců a ten způsob, s jakým si tvůrci hráli s myšlenkou reqelů sedne podle mě každýmu. Skoro bych se nebránil dát 5 hvězd Každopádně skvělý start roku a je to ten typ filmu, který si rád po čase pustím znovu ()

vinson003

Dlouho tu nic takového nebylo, hodně překvapivé, po dlouhé době, tedy neviděl jsem Halloween, se nám dostává do ruku snímek s explicitním násilím, vrah si užívá zarážení nože do oběti a ještě se směje, píchá a píchá, podřeže krk, rozřeže tělo...jako nějaké tlačítko na počítači, Ctrl-Shift bodání...Shift šipka nahoru řezání..Enter šipka dolů podřezání hrdla..shift šipka nahoře pořezání, ohnání se nožem...tedy ve staré terminologii, kromě dvou gazel a toho staršího muže vypadají i vyzařují herci neuvěřitelně bezduchou energii, je to z několika důvodů, nechám vás uvažovat samotné...vyvrcholení zápletky je hodně jednoduché a celý závěr tak hovadský, že už jsem odfukoval a jednou dokonce zavřel oči, víte kde v závěru...jedinečné je také užívání slova fuck, to zaznělo tolikrát, že se každý asi musí v Americe smát, protože pár jich znám a rozhodně tak nenadávají, jedná se tedy o tzv. loosery, junks, americký povl, a to do jedné, jedinou hvězdu jsem dal za divu z přátel a její kamarádku, dětské výkony odporné...scénář taky dost divný...řekněte mi prosím, že Halloween měl aspoň slušnější scénář a herce i drama a že nejde celý tento žánr do kopru... PS - zaznělo také "hodně špatný výběr filmu"...že by se nám autoři vysmívali ještě navrch...no comment...hrůzou zkoprnělý jako na klasických hororech jsem nebyl, spíš zhnusený... PS1 - všichni dětsky tedy nevyzařovali, například ta hlavní indka, ta byla fajn, ale jakási vnitřní těkavost...to v prcičkách nebylo...co to jenom je s tou novou generací, to nechám na vás...pěkný den ()

Exact odpad!

v kine sa skor smialo ako sa balo, najhorsi film na aky som bol oh lutujem 🤣 cakal som ze to bude nieco scary a ono to bolo tak akurat scary movie ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám