Reklama

Reklama

Vřískot

  • Česko Vřískot 5 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (445)

Nevka 

všechny recenze uživatele

Paráda. Slashery mám v rámci hororových žánrů asi nejraději a návrat ke kořenům se v tomto případě povedl na jedničku. I když jsou herecké výkony občas slabší a plastiky Courteney Cox člověka vyděsí, jedná se o skvělou zábavu. Vraždy sice nejsou nijak převratné a kreativní, ale hra s očekáváními tady funguje výborně, takže mi to vůbec nevadí. Zatímco poslední Halloween pro mě sérii pohřbil, Scream vrací původní látku v plné síle. Na konci už se několik menších připomínek najde a Sidney s Gale jsou dost zbytečné, ale jinak milovníkům Woodsboro jednoznačně doporučuji. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Je přímo vražedné zkusit si dát 5 Vřískotů za sebou. Motá se mě z té překombinovanosti hlava. Neustále tvůrci zkoušení meta hrátky, hádání kdo bude vrahem, další a další pravidla. Rovněž je vždy s podivem, že zatímco tajemný duch srší velkou silou po sundání masky jeho síla a schopnosti jsou náhle sotva poloviční. Bojím se že tvůrci se chystají jednu obrovskou chybu, na kterou doplatil nedávno Halloween a tou je zvýšení kadence dílů. Co si budeme povídat, je fajn, když jednou za deset se vrátí oblíbené postavy, tvůrci dostanou moře prostoru pro navázání na předchozí události a vlastně to docela funguje. 4. díl byl docela fajn po špatné Trojce. Stejně tak tahle Pětka strčí do kapsy solidní Čtyřku. Ale chystaná Šestka, která půjde za chvilku do kin podle mě pohoří. Ty nápady tam prostě nebudou. Je osvěžující když restart/reboot nebo co vlastně neobsahuje mraky mrtvol, které se vrší bez ladu a skladu a jede se na atmosféře. Tohle přesně nabídla tahle Pětka, ale jestli si tvůrci řeknou, že je potřeba přidat na obětech, tak se jim to zase celé akorát tak rozpadne. Takže na závěr pochválím, že mě poprvé vyloženě potěšil Dewey a celé to vřískání bylo v rámci žánru docela fajn. 70% ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Mám rád túto sériu, bavili ma všetky diely a nenudil som sa znova ani pri tomto piatom, aj keď nechápem prečo sa vola rovnako ako ten prvý, ale čo už. Určite je to lepšie ako nedávny Halloween, či Texasky masaker. V prvom rade ma potešilo, že sa išlo v duchu predošlých filmov a to znova s pôvodným obsadením, aj keď tu tak trošku hrajú druhé husle rovnako ako v štvorke, takže naháňačky a vraždy znova patria tínedžerom a finále a sladké zúčtovanie starej garde. Príbeh mi prišiel v pohode, taký štandard aj čo sa týka vrážd, akurát stretnutie po rokoch zo starou partou ma bavilo viac v predošlom diely ako tu. Škoda, že to netočil Wes, ale zas na druhu stranu, myslím, že by mu nevadilo takto pokračovať v jeho sérii. 70% - 3* ()

castor 

všechny recenze uživatele

„I'm Sidney fucking Prescott. Of course I have a gun.“ Vrah v ikonické masce je zpět. Otázkou zůstává, zda jsme o to stáli. První dva díly miluju. Tehdy se ve videopůjčovnách neohřály, Wes Craven si dělal, co chtěl, v rozporu s očekáváním odkrouhl hlavní hereckou hvězdu hned v úvodu, byl nápaditý, přichystal řadu naschválů, sehnal snaživé herce a předložil šťavnaté scény i svižné dialogy. Duo Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett ovšem jen převařuje dobře známé motivy a schémata, a ač pomrkávají na diváky a znovu si utahujeme z pravidel hororového žánru i z všemožných filmových pokračování, pořád tomu něco chybí. Každopádně děvče z úvodu je držák, schytala toho dost, ale přežila, což je dostatečný důvod pro její starší sestru se po letech vrátit domů. Záhy se dozvíme i kus z její minulosti a tedy důvod, proč se k téhle značce měli vrátit i diváci. A statistický úřad v městečku Woodsboro bude muset zase pár obyvatel vyškrtat. Což nenechá spát několika starým známým (herecky mě bavil zejména David Arquette), kteří nakráčí do několika známých lokací (ale přiznejme si, že jejich účast je poněkud nadbytečná). Kamera postupně umírající omladinu zabírá z ideálního úhlu (zavírání dvířek nebo lednice) a hra odkud bubák vyskočí může začít. Potud je to fajn. Jenže pak začne naskakovat množství nesrovnalostí (prázdná nemocnice, postřelený Ghostface je druhý den jako rybička, nesedí, že by měl tolik síly – pochopíte po odhalení), feeling z druhé poloviny devadesátých let je pryč a ani ta hra na hádání, která z postav je vrah, nebaví (určitě uhádnete brzy). Docela mizerné je to s napětím, i střet lidského masa s velkým kuchyňským nožem se drží až nečekaně hodně (výjimky jsou) při zemi. A hlavně tři hvězdy dávám kvůli závěrečnému nenápaditému zúčtování v domě Stu Marchera (z jedničky). Pětka je asi lepší než číslo 3 a 4, ale na staré dobré časy rozhodně nemá. Tehdy se totiž Craven rozhodl, že nás nejen vyděsí, ale i pobaví. Natočil poctu žánru, plnou odkazů a stylových hlášek. Režisérské duo rovněž natočilo jistou poctu plnou odkazů, ale má jeden velký problém – nedokáže překvapit. Divák by čekal/přál si, že promažou jeho závity a začnou přepisovat hororovou historii, ale oni vlastně jen opisují to, co jsme milovali v roce 1996. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Vřískot se zákonitě někdy musel vrátit i bez Cravena, tak proč ne zrovna v tomhle provedení. Všehovšudy je tenhle snímek solidním pokračovatelem série, i když nepřináší moc nového a nad některými tvůrčími rozhodnutími jsem lehce kroutil hlavou a u jednoho specifického jsem si dokonce řekl, že tenhle film snad ani nebudu počítat do kánonu (a nebudu), přesto je to bezesporu velmi zábavný slasher, jenž je příjemně meta. Několika dialogy vás rozesměje a zabaví solidními novými postavami, mezi nimiž jednoznačně vyčnívá Jack Quaid. A Kyle Gallner jako white trash redneck tam měl být setsakramentsky víc! S dalším dílem musí tvůrci jít už jen hodně crazy cestou, aby to nebylo furt to samé dokola, takže očekávám přinejmenším návrat Matthewa Lillarda, jemuž televizor na ksichtě musel v jedničce způsobit jen drobné jizvy. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (33)

  • Courteney Cox (Gale Weathers) je na scéně viděna v červeném power obleku, který je symbolem pestrobarevného oblečení, které nosila v minulých filmech Vřískot. (lyukassza)

Související novinky

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (více)

Reklama

Reklama