Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Nedokážu si představit tu mravenčí práci tehdejších výtvarníků, kteří snímek po snímku kreslili desítky zvířátek doprovázejících Sněhurku lesem. Ne, že by to teď měli animátoři lehké, ale tohle je pro mě opravdové mistrovství. Film jako takový je samozřejmě jednou z absolutních klasik, která ale u mě dojíždí (podobně jako Lví král) na to, že jsem ji viděl asi desetkrát, takže už to není taková bomba. 90% ()

MarekT

Jedno lidové moudro praví, že v každém dospělém je trochu dítěte. U mě ten malý kluk vylézá na povrch, kdy zrovna dostanu chuť na nějakou klasickou disneyovku. Dnes jsem se již poněkolikáté rozhodl vrátit do dětství a podívat se po letech na první celovečerní film Disneyho studií. A znovu si po osmdesáti minutách uplynuvších jako voda musím postesknout, že takové perly už nikdy nikdo bohužel nenatočí. Ač je vidět, že film je asi fakt pro děti (někdo by mohl v podstatě oprávněně vyčítat kýčovitost, přeslazenost, naivitu atp.), i tak mě dokázala doopravdy nádherná kompozice barevnosti, souhry zvířat a lidí, a HLAVNĚ nádherné ručně dělané animace (ne jak dnes převedším u japonské tvorby) dojmout. Když už se tak rád rozplývám nad tou animací, je podle mě tak dokonalá, že i teď na rok uvedení nevěřícně zírám. Koho by to při sledování např. klasických krátkých filmů s Donaldem před deseti lety na Primě napadlo... Nutno též zmínit, že film by se ani jako muzikál neztratil, a obsahuje též i expozici typického Disneyho humoru použitého například v již zmíněných groteskách. A trpasličí píseň je prostě chytlavá legenda. Zdařil se i český dabing, hlavně jeho překlad, ač známí čeští herci si ve svých úlohách vedli též skvěle. 100% ()

zette

Teto Snehurce se opravdu neda nic vytknout, az se nechce verit, jak je pohadka stara... Videl jsem to ve slovenskem zneni a dabingem jsem byl strasne zklamany ( neprojevilo se v celkovem hodnoceni ), kdyby alespon pisnicky nechali v originale, katastrofa! ()

Alfréda

Pohádka krásná, ale Disneyho produkce zavrženíhodná. Kam všude se dají vecpat perverzní podprahové zprávy.....člověk se nestačí divit. ()

sklennenka

Nádherná poetická pohádka, kterou bych nejraději ohodnotila 10 hvězdičkami. Koupila jsem ji na VHS pro svou tehdy pětiletou dceru a udělala jsem moc dobře. Příběh znovu zcela okouzlil celou rodinu. Je to prostě ničím nepřekonaná klasika, kterou by měl vidět každý předškolní capart. ()

pakobylka

Byla první, přesto zůstává královnou ... ve světě animovaných filmových pohádek. Pro svou líbeznost, pro svůj úsměv, pro svou upřímnost - a dětskou bezelstnost. Z mého - snad přespříliš dospělého pohledu jsou milí trpaslíci poněkud přerostlí a jejich tvary až nepřiměřeně kypré ... přímo naducané, leč to je čistě můj problém, ne jejich. ()

mortak

Zvížátkaaaa!!!! A velmi poučné pro chlapce, protože uvidí, jaké to je, mít ženskou v domě. Tancování celou noc a pak ráno na šichtu - kdo to má vydržet! O uklízení nemluvě. Film též zobrazuje úpadek feudálního systému - na poddané už není spoleh, a tak špinavou práci musí dělat sama královna. Jistě, Disney´s Snow White je esence kýče, ale právě svou čistokrevností se stává uměním. ()

WolfR

Zastávám názor, že člověk nejvíce miluje pohádky, na kterých je "odkojený", a i když je Sněhurka klasika klasik, já byl odkojen na jiných, proto "jen" 4 hvězdy. ()

FrankSusta

Skvělý... prostě skvělý. Nadčasová záležitost, která animací předbíhá dobu (v porovnání s některými filmy z této doby se jedná až o futuristicky dokonalou animaci). Sněhurka a sedm trpaslíků je infantilně krásný, něžný a strašně milý film, který se mi zkrátka, jak lze poznat, velice zalíbil - nehledě na to, že jsem patnáctiletý hetero kluk (což je důkaz, že pohádky jsou absolutní základ všeho - dle mě, možná ale, že jsem nějakej speciální či co). Jediná věc, co mi vadí, je novodobý dopad, kdy má te´dka vycházet remake, který co víme už teď, zkrátka opravdu nebude dobrý, jelikož jde úplně proti všemu, co tahle pohádka dává. Co to je? Tak zaprvé, tohle je film postavený na stereotypech - v tom nejlepším slova smyslu - a jestli chtějí ze Sněhurky udělat silnou nezávislou ženu (což jako ok, ale v souvislostech s tímhle! co se tím snaží říct?!), tak to úplně jde proti tomuto milému příběhu. Všichni tam totiž mají důležitou roli a milým způsobem předávají ty hodnoty, co mají (viz. Kráska a zvíře = krásný rozdíly mezi muži a ženami a jejich charaktery, vs. moderní Kráska a zvíře, kdy Kráska musí být stále ta, co odmítá od muže etiketu a jakoukoliv pomoc jako správná nezávislá žena a zvíře je pomoct nemůže, aby nebyl považován za sexistu (nic proti ženám, rozhodně, jen mám na mysli, že minimálně v těchto dvou případech je tohle přímo do očí bijící a ubírá to na kráse). Prostě tohle funguje už teď milionkrát líp už jenom proto, že se nikdo nebál, ale je nezažalovali za xenofobii (i když by tím pádem tedy museli žalobci říct, že ženy jsou menšina, což je misogyní tvrzení, ne?). Zkrátka a dobře, dnešní doba a moderní Disney mě na tomhle nádherném animáku vysírá nejvíc. A proto si asi nejradši vždy pustím tuto verzi Sněhurky. P.S. Brumla je sympaťák a skutečný život sigma ()

kubin.

Z této pohádky pochází jedna z mých velmi oblíbených postav, a tou je popletený trpaslík doktor. V originále je fakt strašně vtipnej. A jinak prostě nejkouzelnější pohádka všech dob. Takhle nějak to má vypadat, i když méně písniček by neuškodilo. ()

tomeek

Klasika, krásně plynulá animace, poctivost v každém záběru, ale na druhou stranu je to tak odporně sladké a roztomilé, že se vám "nosič" málem přilepí k přehrávači. ()

tom88

Ďalšia z najklasickejších klasík. Pekný príbeh, bez ktorého by sa svet asi neobišiel. Pre malé deti ako stvorené, pekná animácia, pekný príbeh a veľa poučných situácií. Pre mňa osobne Snehulienka nepatrí tak vysoko, ale je to skvelá rozprávka a obrovská klasika. Nevidel som to od mojich škôlkarských čias a som rád, že som si to po tak dlhej dobe zopakoval. 85% ()

sir-dave

Povinnost, pokud si vybrat nějakou klasiku o Sněhurce, vybral bych jasně tuto i po tolika letech. And they lived happily ever after. ()

otík

Nádherná a hlavně i pro malé děti příjemná a pochopitelná pohádka, u které se však také občas budou bát. Animace je pro špunty daleko přitažlivější než novodobé pixarovky, písničky snesitelné i pro dospělého. Téměř dokonalé. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra