Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

Sawy

Eye of the Tiger! Můžu si třeba stokrát říkat,že třetí díl Rockyho je docela zbytečný.Že děj je klišovitý a předvídatelný.Že spousta epizodek je tu jen proto,aby se stopáž vytáhla aspoň na hodinu a půl.To všechno je pravda a já ji nepopírám.Ale co na tom sakra sejde,když finálový zápas mě znovu zvedal ze židle! Znovu jsem ho prožíval a neměl jsem daleko k hlasitému povzbuzování.A celé to spojení s Apollem,bývalým soupeřem,dodává filmu velkou sílu.Možná to už není ten samý Rocky,jako když jsme ho potkali poprvé,ale postava se přece nějak vyvíjet musí nebo ne?Za to,že jsem se dobře bavil a za skvělý ústřední song nemám problém střelit tam ty slabší čtyři hvězdy. 75 % ()

Lacike

Pre väcsinu ludi je najotrasnejsim dielom pätka. Pre mna líže dno trapnosti prave trojka. Zo seriozne pojatej serie sa stala sialena a prehnana show na urovni wrestlingu. Uz zapas s Hulkom Hoganom je trapas ale zaporak Mr. T je totalne neznesitelne peklo. Jednu hviezdicku davam len za poslednu scenu s Carlom Weathersom, ktora mohla napriek tejto mizerii pekne uzavriet celu seriu. Ale to by bolo prilis skoro. 2/10. ()

PROROK14

Už to pomaly stráca na kvalite a aj vďaka tomu že zápasy sú dosť nereálne. Rocky ako by mal hlavu zo železa a zniesol bitku ktorá by niekoho dávno zabila. Ale duch filmu sa nedá uprieť a Rocky (všetky časti ) sú asi najznámejším filmom o boxerovi. ()

Silence

Trojka přišla o několik minut ze stopáže, ale tím i o trochu osobitosti, kterou oplývají předchozí dva díly. S osmdesátými léty přišel akčnější styl. Délka tréninku i zápasu zůstala totiž v podstatě stejná, takže méně prostoru dostal Rockyho vlastní život. Je sice zajímavé vidět Rockyho užívat si luxusu, jeho postava ale přišla o kus charisma, kterým mě tak okouzloval v prvních dvou dílech. Apollo je ovšem frajer... :) ()

Ouwen

SPOILEEERYYYYYYYYYYYY!!!!!!!! Tak i třetí díl působí stále svěžím dojmem, ačkoliv se jede přes promítačku stereotypů, skrz kterou je Rocky známej - emocionální první hodina, sebenalezení - poctivej tréning - finální zápas. Více než tréningové pasáže a zápasy mě zajímá vývoj charakterů a zejména Adrian prošla fakt nádherným vývojem. Je to hnací motor Rockyho a dokáže mu promluvit do hlavy. Ta scéna na pláži je jeden z dalších vrcholů této série. Hodně se bojím, že absence Adrian pro zbytek série bude zatraceně kritická - už zde chybí Mickey, kterej byl mentor Rockyho a dokázal z něj vyždímat to nejlepší. Ale líbí se mi interakce charakterů a i Apollo dostává nový rozměr, kterým obohatí Rockyho. Finální fight mi přijde zatím nejvíce zajímavej, protože Rocky konečně mění strategii a rychlost Stalloneho impozantní. Líbila se mi i ta choreografie a fyzičnost z toho stříká neutichajícím způsobem. Celkově mi to asi přišlo slabší, pač to působí ještě víc "filmově" a fakt mi chybí ta syrovost a chatrnost z prvních dvou dílů - NICMÉNĚ, i přes nějaké ty komické scény a ten pohádkovej první fight s Hoganem - i tenhle díl má to nejpodstatnější - srdce. Scéna, kdy se Stallone sesype v šatně patří mezi to nejlepší, co Stallone herecky ze sebe vydoloval. Už se těším na čtyřku. ()

JohnCZ

Stejně jako Rocky ztratil i film takový takový ten "tygří pohled". Sly je stále ve formě, Eye of the Tiger je kultovní song, ale po stránce příběhové je to už jen klasický sportovní film podle šablony. Rozhodně ne špatný a už vůbec ne nezábavný, ale oproti prvním dvěma dílům je to krok trochu jinačím směrem. Směrem, který mně osobně už tolik nesedí. ()

villon17

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale přeci jenom je to Rocky, můj oblíbený Rocky, tak mi nezbývá nic jiného. Každopádně jsem byla lehce zklamaná po dvou tak skvělých dílech. Ani vtípků nebylo tolik, snad jen v jediné krátké chvíli před soubojem. Přesto Stallone předvedl úžasný výkon, úžasný trénink, úžasný zápas a nemá se za co stydět, klučík. ()

Marek1991

Rocky jednoducho upadol a zostal slabým aj keď v ringu je to opačne. Už to jednoducho nebaví, postavám to neverím, hlavne tie reči, je to pózerské a pre peniaze robené. ()

curunir

Nič moc, ale mohlo to byť aj horšie. Dá sa povedať, že väčšina hercou tu ukázala svoje skutočné herecké kvality. Stallone sa ešte drží, ale ide to s ním aj tak dole vodou, Mr. T. a Hulk Hogan sa predviedli vo svojich najlepších úlohách. Hlavne potom zápas s Hoganom pôsobí veľmi komicky, celý film zosmiešňuje a v konečnom dôsledku je úplne zbytočný. Veľmi zábavná je sa taktiež diváť ako sa z Rockyho a Apollo Creeda pomaly stávajú priatelia. Prvá polovica filmu bola pre mňa veľkým sklamaním, videl som to tak na slabé 2*, avšak postupne sa film zlepšuje a tradičný záverečný súboj je strhujúcim divadlom, pri ktorom naozaj neviete či Rocky zvíťazí. Treba však povedať, že postava Clubbera Langa je veľmi nesympatická a chýba mu charizma. Nakoniec je aj škoda, že si Mr. T za ňu neodniesol tú Zlatú malinu. Film je pre mňa tak na 2,5*, rozhodol som sa však prilepšiť pretože aj keď je to možno najtrápnejší film s celej série, aspoň výraznejšie nenudí. :-) ()

ConanVJ

Další vynikající díl o Italském hřebci. Tady proti němu stojí protivník, kterého ještě v ringu nepotkal a taky na to doplatí. Clubber Lang je lačný po titulu a dře na pro to jak jen může. Rocky bere přípravu na zápas až moc lehkovážně a v ringu je to vidět. Po jeho prohře přijde i o trenéra a přítele Mickeyho a ztratí i odvahu vrátit se do ringu. Tu Rockymu vrátí až Apollo, který si vezme Rockyho trénink na svá bedra. Za mě 100% :) ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Rockyho III beru jako zlomový díl a za 95 minut se toho opravdu moc udá. No posuďte sami - 2 zápasy o titul, 1 zápas exhibiční, smrt trenéra Mikeyho a trénování Rockyho Apollem. Není to nádhera :) Tohohle dílu si i svým způsobem vážím, a to z jednoho důvodu. Jako malému klukovi na ZŠ, kdy jsem sérii Rockyho prvně sledoval, se mi Rocky III vyhnul. Ani pořádně nevím proč, nejspíš, že jsem si tenkrát na VHS nahrál všechny díly kromě trojky a Rockyho sérii jsem sjížděl vždy v pořadí I., II., IV. a V. Takže když jsem pak na SŠ po mnoha letech trojku viděl prvně, byl jsem v úžasu a zároveň jsem si říkal, o co jsem to tenkrát byl připraven. No a od té doby, vždy když Rocky III běží, mám stále takový příjemný nostalgický pocit, jako by to byla děsná novinka :-) Dnes jsem si díky TV Prima užil tenhle parádní kousek v HD rozlišení s původním dabingem (díky bohu, že nikdo nikdy nesáhl po redabingu). Protože některé hlášky si pamatuji dodnes a fakt se u nich bavím. Závěrem mohu říct jen jediné - miluji tenhle díl, stejně jako čtyřku, ta mě čeká příští týden. 90% (with J.) ()

spaceboyCZ

Stallone uz vypada jako vytesany do kamene. Mene kecu, vice boxu. Tady se mi mnohem vice libil Clubber. Ty jeho vytacky: Blbecku, tak pojd. Kretene, dneska te zabiju... Skvele. Navic Appolo jako Rockyho trener... No a vsuvka s "hovadem" Hoganem, tresnicka na dortu. Bohuzel, to vse okolo, co bylo skvele na prvnich dvou dilech, Rockyho prostackovstvi a jednoduche smysleni, dychtiva a uprimna laska k Adriane, to vse slo v tomto dile uz stranou. Skoda... ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers