Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

GameboyNES

Na to že  tohle volné pokračovaní od nethnisu, tak to dopadlo docela dobře. Gorečko příjemný, digi krve gigagabajty, usekaný kebule, hnáty  a  vyhřezlí střívka. Tož dám  57% ()

Franche

TMMP 2.0 reboot version. Prosím, toto už nechci nikdy vidět. Jednu hvězdu dávám z úcty k dětské lásce směrem k matce. Víc si to nemůže rozhodně zasloužit. 83m mého života nenávratně ztraceno v kalužích krve a rozřezaných tělech. ()

Najt

Sice se pod to podepsal Netflix, ale zázrak se nekoná. Spojitost s minulostí žádná a je to jen běžná vyvražďovačka motorovkou. Tentokrát mě prostředí moc nezaujalo, obsazení taky ne a při porovnání s filmy z roku 03 a 06 už to není ani tak nechutné. ()

WheX

Po shlédnutí většiny sequelů a prequelu k původnímu filmu z roku 1974 musím říct, že tenhle mi přijde nejpovedenější. Tvůrci se rozhodli vynechat kanibalistickou rodinku Sawyerových a po vzoru ostatních ikonických Slasherů se zaměřit čistě jen na Leatherface, což se může zdát kontroverzní, ale po skoro 50 letech mi to přijde jako rozumný krok. Kamera a vizuál je moc pěkný a je vidět inspirace původním filmem. Postavy ujdou, tak nějak ideální na zabití v průběhu filmu. Nejvíce ale oceňuji krátkou stopáž, která je pro takový film ideální, návrat legacy postavy Sally, tak jak bych si představoval, že se návrat final girl po 50 letech stane a to tak, že si neuvědomuje komu se chce pomstít a vymstí se jí to a závěrečnou scénu, která je dle mého názoru nádhernou poctou závěru původního filmu s lehkým twistem. Ideální hororová jednohubka, která nejspíš, bohužel, další díl dostane, ale tak to s ikonickými slashery bývá a stejně se na něj s radostí podívám. ()

Clark_Kent

Tak jsem se podíval a zjistil jsem, že další Texaský masakr vlastně ani za moc nestál. Nějak jsem se nedokázal, patřičně dost naladit. Opravdu nedobré, nastavování se nevyplatilo. ()

Milda003

Jako asi to nema hlavu ani patu, ale mne se to líbilo. Slušná jízda. Akce od začátku do konce a fakt maso.. Dobře udělaný... Mistr s motorovou pilou... ()

masekjc odpad!

Málokdy se stane, že u filmu trpím. Nevím jestli já jsem náročnější, nebo u toho jen moc přemýšlím, nebo jsou autoři čím dál naivnější co všechno ještě divák snese. Ale takových WTF momentů, jsem ještě nezažil. Debilita těžce nesympatický herců šplouchá všemi směry více než krev ze všech obětí. Chápu, že po x dílech už není moc co vymýšlet, ale příště radši zůstanu jen u traileru. ()

Chuppa

Silně nesympatické hlavní postavy, debilní děj a nelogické chovalní postav spolu s nesmrtelným Leatherfacem dělají z tohoto filmu pěknou sračičku, přitom gore byl v pohodě, chtělo to trošku promakat scénář a hlavně obsadit jiný herce. Příště ()

hurki

Několik místních blbečků tu zase hleda logiku, něco nového a spoustu dalších píčovin. Tak vy všichni přemoudřelý mudrlanti táhněte třeba do hajzlu, protože tohle byla jízda :) ()

SAINTS

Velmi slabé a nevyrazné pokračovanie kultoveho slasher hororu z roku 1974.Tento Texasky masaker je určený Tick-tock generácii.Všetko čo sa stalo po klasikeTobe Hoopera z roku 1974 sa ignoruje a tento príbeh sa odohráva o 50.rokov neskor,ked skupina mladých ludí jazdí na elektromobile a zachranuje planetu.Hned ako som na obrazovke uvidil herecke obsadenie modlil som sa aby ích Leatherface zabil počas prvých 20.minut.Film sa zúfalo snaži napodobnovat pokračovanie Halloweenu,o čom svedčí aj návrat Sally,hoci jej prínos pre film nie je žiadny.Nechybáju samozrejme ani povrchné spoločenské komentáre.Režiser David Blue Garcia využiva velký počet explicitných násilnych scén.Nechýbaju idiotské rozhodnutia postáv.Sklamanie. ()

inmax

Já chápu, že v tomto žánru to mají postavy v popisu práce, ale tady se fakt chovali úplně dementně. ()

Dlo'h-osh

Nový Texaský masakr začíná velice slibně a přímo navazuje na klasický film ze 70. let. Do města přijíždí nová generace instablogerů, kterou více než zabiják s motorovou pilou vyděsí konfederační vlajka nebo automechanik s pistolí. Úvodní zápletka s vyhozením stařenky z domu není špatná, stejně jako první vraždění a celkový počet mrtvých je rekordní. Je tu i pár zábavných scén, třeba živý přenos masakru v autobuse na Instagram. Objeví se tu i přeživší Sally z originálu, bohužel její linie je neskutečně slabá a zbytečná. Celkově se hned po scéně v autobuse kupí ta nejhorší hororová klišé jedno za druhým: v kritické chvíli se zasekne zbraň, nestartuje auto, není signál, všichni chodí k zabijákovi zásadně po jednom a ještě do jeho domu, když ho mají na mušce, mají nejdřív minutu monolog... zato motorovka, na kterou se 40 let prášilo funguje vždy spolehlivě, i když se s ní hází po zemi a řeže do všech možných materiálů. Navíc Leatherfaceovi v tomto filmu musí být nejméně 65 let, přitom je stále v takové formě, že by mohl závidět i olympijský atlet. Pohybuje se téměř neslyšně, rychle a nečekaně útočí a stejně rychle dokáže zmizet a přežít vlastní smrt, po všech možných zraněních a několika minutách pod hladinou se jen oklepe a je jako nový. Naopak řemeslné zpracování je moc pěkné, spousta originálních a dobře natočených smrtí. Film má také jen něco přes 80 minut, takže není zdlouhavý, přesto by šel ještě tak o 10-15 minut zkrátit. Na jedno zhlédnutí to neurazí, ale nesmíte u toho moc přemýšlet. ()

Mamlas

Začalo to velmi nepřesvědčivě. Po asi půlhodině se konečně začne aspoň cosi dít a ti protivní městští lulánci a pipinky ubývat. Bohužel je tam až příliš moc nelogičností, nesmyslů a prostojů. Jediné, co to zachraňuje, je občasné slušné gore, ale jinak dost mizerie. (52%) ()

petrik11 odpad!

Typická netflixovská sračka, som rád že som si tento obohacujúci kanál zrušil. Však je to hlasná trúba rôznych bleklivákov, desného úpadku dnešného sveta. A ešte sa toto houno tvári ako vybrúsený diamant. Typický Netflix. ()

Midar

Nemohu se zbavit dojmu, že by tento Texaský masakr motorovou pilou fungoval zdaleka nejlépe jako parodie na daný subžánr. Kdyby tvůrci napsali sympatičtější a vtipnější postavy, jednotlivé vraždy by, co se týče krvavosti a brutality, dovedli do absurdity a celý snímek protkali našlapanou a trefnou hudbou ve stylu písničky „Run“ od skupiny Awolnation, mohlo jít o zábavnou jednohubku. Takhle jsme ale dostali jen další absolutně dementní slasher postrádající jakoukoliv logiku, atmosféru, sympatickou postavu, hlášku či zapamatovatelnou scénu. Průměrnému divákovi Netflixu to možná stačit bude, mě už ale začínají všechny tyhle krvavé debility lézt krkem. Více zde. ()

Mr.Ward

Ano, dámy a pánové, takhle ano. Tohle mi fakt sedlo. Napínavý a řádně drastický, skvělá kamera a celkový design, je to krátký, takže jízda od začátku do konce. Pár menších chyb tam je, ale čert to vem. Body navíc za scénu v buse a za drsnej konec 😁 Sice už mě to nevyděsí tak jak verze z roku 2003, ale to mi bylo 11, takže sem to bral jinak 😅 Rozhodně lepší jak filmy z let 2006, 2013 a 2017. Tohle se Netflixu povedlo, a já doufám v další pokračování. A klidně bych pánům svěřil i další hororový značky 👍 Vzhledem k zdejšímu sh*tstormu nadsadím hodnocení na plný počet, protože tady těch 40% je fakt bída a nechápu, proč lidi koukají na slasher, když evidentně slasher vidět nechtějí ()

adamix

Leatherface má smiešnu masku z ľudskej kože a hádže s kladivom a motorovou pílou ako na olympiáde. Už je to nuda, dookola naťahovaná, tá istá kópia parodujúca legendárnu Hooperovu jednotku. S otrasnými postavami a klasickými klišé blbosťami, ktoré sa môžu stať iba v hororoch - nikto nevie zamieriť na hlavu, nikto sa neuistí, že vrah je skutočne mŕtvy, šialenec s pílou naháňa svoje obete po prázdnej ulici a nikomu sa to nepozdáva čudné. A už keď sa zmocním tej vrahovej píli, tak sa ho snažím rozsekať do atómu, aby som sa presvedčil, že už ho žiadny neskúsení fanboyovia nevrátia naspäť v nejakom pokračovaní, nebodaj v desiatom reboote. Mám rád Masakre - úplne prvé dve a Nispelov reštart, ale vyzerá to tak, že toto bolo moje definitívne NAPOSLEDY. ()

Gamekeeper77

Ze začátku se to rozjíždí jako pořádná a nesrozumitelná sračka, děj se ale po půl hodině celkem stabilizuje a i když má spoustu chyb a nelogičností, což se samozřejmě dalo čekat, díky sice očekávaným, ale přesto celkem napínavým scénám se na to dívat dá. Filmařsky bych tomu taky nic moc nevytýkal, záběry jsou většinou dost zdařilý a i když kromě Leatherfaceho stojí casting za starou belu, tahle verze patří k těm lepším. 63%. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru