Dampfer

Reloated si udržel, dokonce mírně zlepšil vizuální efekty, ozvučení zůstalo skvělé a bojové scény výborné, ještě lepší než v prvním díle. Bohužel přišlo zklamání v podobě přetáhnutí děje, některých nudných a zbytečným dialogů a navíc jsem se tešil na osvětlení některých věcí z jedničky, bohužel Reloated vše ještě více zamotal, některé informace mi jaksi připadali beze smyslu. Tehle snímek je velmi dobrý filmový počin, ale ne vynikající jako jednička. Opravdu po velkolepém prvním díle propad dolů, což ale neznamená že jsem si ty bojovnky, které nemají konkurenci, nelíbily. ( a ta párty na začátku, tu přeskočte, vůbec se do filmu nehodí) ()

Tiiso

Snímek bratrů Wachovských Matrix Reloaded navazuje na čtyři roky (1999) starý film Matrix, který vzešel ze stejné dílny a stejných rukou režisérů. Hned úvodní scéna jasně dokázala mou pamět vrátit právě o čtyři roky zpět a jala se záludně slibovat, co vše mně snímek může nabídnout. Ukázala mi perfektně technicky zvládnutou honičku, souboj a následnou přestřelku, která se odehrála během pádu z výškové budovy na zem. Výskal jsem při ní nadšením. Výborně namixovaný prostorový zvuk celou scénu jen skvěle doplnil a pozdvihl na vyšší úroveň filmové reality. S postupujícím dějem toto mé nadšení nabylo bohužel střídavé tendence. Totiž střídavé směrem nahoru a směrem zase dolů co se kvality týče. Bratři pojali příběh trochu z jiného pohledu než svůj Part One. Svým způsobem toto pojetí chápu. Ono aby se dalo o něčem dalším točit, musí zákonitě vzniknout nějaký rozvoj původní myšlenky. Záleží pak již jen na samotném směru rozvinutí. Toto rozvinutí obsahuje hodně filozofický podtext vypravování. Pointa, která je načrtnutá v prvním díle, je zde viděna více duchovně a je vněm více používáno metafor a narážek. Samotný fakt, že je lidstvo v područí inteligentních strojů, že je pod jejich nadvládou se zde v druhém díle více rozvádí pomocí dialogů a monologů hlavních i vedlejších postav. Avšak jiným směrem než by se dalo očekávat. Kancléř podzemního města Sionu, ve kterém přežívají zbytky lidské rasy, sám tuto myšlenku v rozhovoru s Neem (Keanu Reeves) rozvíjí více než jen náhodně. Naráží zde na smysl toho, zda jsme vůbec ještě schopni veškeré stroje ze svého života vyškrtnout či nikoliv. Tohoto poselství se Bratři zachytili a je to vlastně to jediné co se zde snaží říci. (Dobrá, ještě zde máme obligátní řeči o svobodě a uvědomění si sebe atd.) To že z tohoto povídání tu a tam vznikají nějaké malé zápletky, že jedna osoba posílá hlavní hrdiny za nějakou jinou osobou a tím může vzniknout další kousek vyprávění, neznamená nic jiného, že se nám na plátně či obrazovce může předvést jen další trikový a akčně nabitý okamžik, které oba režiséři tak milují. Vůbec jim toto neberu. Matrix byl a je převratem a milníkem v kinematografii co se obrazového a trikové pojetí filmu týče. Stejně tak Matrix Reloaded přináší další a další nové okamžiky digitální technologie na stříbrném plátně i když musím smutně dodat, že nic originálního nepřinesly, pouze jen velmi dobře rozvinuly to, co již v roce 1999 bylo viděno. Zkrátka jinými slovy by se dalo říci, že tvůrci využili výhry, kterou dosáhli prvním dílem, svezli se na ní a vytvořili díl druhý, který tak trochu vaří z vody. Filozofické dialogy a zdlouhavé pasáže se tu střídají s akčními okamžiky plných triků a dobrých soubojů. Nic více nic méně. Budiž jim k dobru skutečnost, že se druhý díl točil v době, když už byl naplánovaný díl třetí (Matrix Revolution) a tudíž Matrix Reloaded byl pasován do takového delšího traileru, který má za úkol nás připravit na závěrečnou velkou bitvu o záchranu. Takto podobně je na tom druhý díl Pirátů z Karibiku, který taký není ničím jiným než přípravou na díl třetí kde se věci a myšlenky ukázané v díle předešlém, naplno rozvedou a ukončí. Co více říci? Matrix Reloaded je velmi dobrou akční sci-fi, která je vyrobena s precizností zaměřenou na trikovou detailnost filmování, technická stránka je tedy na vynikající úrovni; myšlenkově a příběhově již tolik ne. Má dobrý hudební doprovod, dobré herecké výkony ale zároveň mizernou teatrálnost v některých dialozích. Hodnocení tudíž vidím někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. () (méně) (více)

Stanix

Akčnější ráz dvojky Mejtriksu vůbec neuškodil, spíš naopak. Pamatuju se, že mi tenkrát toto pokračování moc nesedlo, ale po uzrání této nevšední ságy to vidím úúúplně jinak. ()

Chasida

Nejslabší článek z celé série. Mnoho nic-neříkajících plků a možná až příliš dlouhé (přesto však perfektně zvládnuté) bojové scény. Byla to odtažitá podívaná, ale přesto mě Reloaded připoutal na dvě hodiny k židli a nedovolil mi vstát. V kontextu další dílů (a díky nim) stále velice dobré :) ()

PB2

Pro mě nejlepší díl. Proti prvnímu dílu noví a silnější protivníci, nové a lepší schopnosti, a válka, která vypadala v prvním díle jasně vyhraná je najednou zasazena do tak nečekaného rámce. A ten souboj na dálnici je pro mě nejlepší akce celé trilogie. K filmu byla v době uvedení vydána i hra, která měla děj doplňovat, což je cesta, kterou se hry podle filmů už většinou nevydávají. ()

Miro_CZ

Skvělé pokračování prvního dílu, které přináší mnoho nového a my zjišťujeme, že díky možnosti volby není nic tak jednoduché jak to vypadá. ()

kyLuke

Ještě dlouho po zhlédnutí filmu jsem nevěděl jaké mám přidělit hodnocení . Potom mě napadlo , že Reloaded je vlastně nedokončený film a tak jsem si počkal na Revolutions a až potom jsem přidělil hodnocení . Teď se ale vraťme k části , kdy jsem nevěděl , jaké mám udělit hodnocení . Triky jsou samozřejmě perfektní a scénář je stále velmi stylový , takže jsem vlastně až na pár detailů neměl co vytknout . Ale film byl prostě nedokončený ! Teď po zhlédnutí Revolutions musím říct , že je Reloaded velmi propracovaným řemeslem , které se rozhodně nebojí rozdělit filmové fanoušky . Má teorie je , že fanoušci prvního Matrixu ( myslím ti , co hodnotili "pět" ) dají tomuto filmu plné hodnocení až nadprůměr . Ale ti , co berou původní Matrix , jako prostě normální sci - fi , ne jako kultovní , tak hodnotí průměr až podprůměr . Já si rozhodně myslím , že první Matrix bude ( nebo už je ) za pár let kultovní záležitostí . Jinak režie je opět výborná a herecké výkony nic velkého . Také co se dá skvělého zahrát ve sci - fi , ve kterém jde hlavně o akci a o děj . Po zhlédnutí Revolutions také musím uznat . že je to sice chytré sci - fi bez pointy , ale výborně předchází završení v Revolutions . Zhodnocení celé série a vlastně i trochu tohoto filmu nabídnu u Revolutions . P.S. Pro mě osobně je film skutečně jen o tricích a o akci a z bojových scén u mě naprosto jasně vede bojová scéna u schodů . Z těch více trikových scén u mě vede začáteční scéna a pak také "honička" na silnici , která je též výborně natočená . Vše je prostě takové , jak to má klapat a jsem nakonec rád , že jsem nepřidělil hodnocení , neboť až u Revolutions jsem si vlastně uvědomil , jaký je Reloaded výborný a promyšlený film . ()

biergof

Filmu velmi uškodily dvě věci. A) Rozdělit film v tom nejlepším, na to nebyl nikdo zvyklý, připravený ani zvědavý B) v původním díle fungovalo kouzlo otazníku, otázek, úvah a je jasné, že následný díl to musel rozvést, nastínit, osvětlit, což nevyhovuje každému. Já byl a jsem nadšen. ()

J.e.r.e.c

Pokračování se kineticky totálně vymklo z kloubů a akční scény (byť místy viditelně počítačové) jsou extrémně nadupané, na čele se soubojem Nea s kvantem Smithů, který aspiruje na titul nejpřepálenější bitka v historii kinematografie. Řečnění okolo pouštím jedním monitorem tam a druhým ven. 80 % ()

Bube1

Je to úplně jiné než jednička a mně to tak úplně nesedlo. 3 hvězdy se zdají být přísné, ale je to spíše 3,5. Napětí hodně ubírá ''nesmrtelnost'' Nea, dále Neo-Superman působil trochu komicky a celé to završují orgie v Sionu. Jako celek je to slušný film, ale oproti nabušené jedničce značně zaostává. ()

Shitonit

Matrix jako celkově, s nadhledem a v klidu hodnocen, bez emocí a podobných sraček... Matrix jakože celkově není moc film. Jakože jasně že je, ale je to spíš kult, něco jinýho, něco co na úplným začátku muselo být docela riziko, a stalo se něčím takovým, nezaškatulkovatelným.. Matrix je fantastická výprava do budoucnosti, která doufám nikdy nepříjde.. Neo je sic takovej chvílema trochu přiteplenej, al Trinity je super kost, která to vše ladně doladí. ()

1mArc0

Určite im dávam za plus, to ako správne využiť efekty, pretože je len málo ľudí vo svete filmu, čo skutočne znamená efekt... čo sa tým viaže a zodpovednosť, aby nestratilo... Lenže ok efekty výborne vyžité, ale príbehovo (zvraty, postavy) je to polovica z jednotky, a na nástupcu sa pozerá z dola. Hrajkanie sa s dejom a maximálna príprava na poslednú časť. /60 %/ ()

ŠpetaMarek

Jsem Architekt a vsichni co tomuhle filmu date min jak 4* jste odpad Sionu. Trosku preplacle pokracovani uz neni za cistou plnou palbu. Ale protoze cely film osciluje mezi genialitou nad pet (na 11/10?) a honenim ega v meta rozhovorech, tak to na tech pet s odrenyma digitalnima usima stovky Smithu ma. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Škoda, že chtělo to být tak strašně "cool", zbytečně přehlceno všemožnými postavami. Nesmí se samozřejmě zapomenout na nezničitelné sluneční brýle. ()

Ondr0n

Původní Matrix u mě nejvíce ztroskotával na jeho věhlasné akci. Naopak Realoaded je podle mě akční pecka. Všechny bitky a honičky jsou (i přes nedokonalost CGI) neskutečně strhující a zábavné. Souboj v Merovejcově zámku je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. A ta hudba, dechberoucí. - Ale tady pozitiva končí. Ne-akční zbytek je bohužel jen průměr a často mi to přišlo překombinované. Ale po více shlédnutích tomu možná přijdu na kloub. ()

papadoce

Pane Endrsne, asi tomu rozumiem o málinko viac ako pred rokmi. Mám z toho celkom radosť. Toto je podľa mňa Lanin a Lillyn suverénne najlepší diel. Legendárne scény (bitka v parku, bitka v dome Merovingiana, diaľnica, kauzalita), legendárne postavy (klíčnik, dvojčatá, Merovingian), triky o akých sa do tej doby filmárom iba snívalo. Tu ladí asi ozaj všetko a nie je tomu čo vytknúť. Lenže na pozeranie sa mi blíži trojka. Príčina a následok. Začíname být rozčíleni, .... už ano. ()

Najt

Je to už 18 let, kdy tohle běželo v kině. Matrix jsem viděl párkrát. V kině a pak možná nekdy před 10-12-14 lety. No zkrátka je to už hodně dlouho, takže jsem si pamatoval víceméně jen útržky. Takže jsme dali celou trilogii a jako i po takové době mě efekty opravdu bavili. A bitva na hřišti s agenty tqk to je jedna z nejlepších akčních scén, co jsem ve filmu viděl. Prohlásit to u filmu, který měl premiéru skoro před 20 lety je masakr. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro