PAVLIS

70% Druhý díl, respektive první půlka druhého dílu (je dobré poté vidět hned i Revolutions) téměř první díl dorovnává. Dokonce ho množstvím informací o fungování Matrixu překonává. Oproti tomuto dílu je ten první dějově trailerem. Trochu ale ztrácí v akci. Ta má sice víc šťávy než v jedničce a trojce, ale Wachowski ji zbytečně moc natahují a je bohužel vidět, co bylo vytvořeno jen v počítači. 27.12.2021 - ČSFD 78% / 72% IMDb ()

Brano

Tak toto mal byť jeden z najočakávanejších filmov roka? Vyše dvojhodinový chaos, ktorý nemá hlavu ani pätu. Videl som ho viackrát, naposledy pred mesiacom a nepamätám si z neho nič. Jedna absurdná akcia za druhou.1* Za efekty, ktoré sú výborne. ()

helrohir

"Reloaded" som mal vždy o niečo radšej než prvý Matrix. Zásluhu na tom majú prevažne geniálne prezentované akčné scény a súboje s oku lahodiacou choreografiou. Snaha tvorcov, aby každý záber v týchto súbojoch vyzeral neuveriteľne "cool" vychádza na jednotku. Okrem toho sa mi príbeh zdal ešte o niečo zamotanejší a napínavejší než v prvom filme a otvorený koniec je určite lákadlom k sledovaniu ďalšieho vývoja tohto univerza. Jedinú námietku mám k nie vždy vydareným trikových sekvenciám. Ako príklad spomeniem súboj Neo vs. Smithove klony, kde to niekedy vyzeralo ako v hre na PlayStation 2. ()

mrclTV

Na druhom diely vidieť, že úspech prvého filmu zaručil o dosť väčší rozpočet na nakrúcanie. Preto sa do popredia dostáva neutíchajúca akcia, ktorá využiva nekonečné možnosti matrixu na plno (scéna na diaľnici - wau), na druhú stranu, tu už nie je to zasvätenie do tajov matrixu ako v prvom filme (blue pill red pill). Všetko ostatné tu ostáva, čiže trošičku slabšie ako jednotka ale stále výborné. ()

Janek777

Pro mě vrchol celé série. Dějově zde dochází k rozuzlení zápletek a vysvětlení všech principů a myšlenek celé trilogie. U tohoto filmu je ovšem k jeho pochopení potřeba mít povědomí o matematice a o světě počítačů (znát alespoň pojmy, co je to program, programování, antivir, nahrání programu, smazání programu, rovnice, nerovnice, nelinearita, atd.), protože celé vysvětlení toho, co to vlastně Matrix je a jaká je filozofie filmu se točí kolem.SPOILER!!! V tomto díle je nám postupně rozkryto, že Neo v prvním díle agenta Smithe (de facto antivir Matrixu) nezničil, ale pouze do něj vnikl těsně před Smithovým upgradem a obtiskl do něj část svého kódu vyvoleného, čímž Smith pochopí plně co Matrix je, dokáže se osvobodit a navíc si i Matrix přizpůsobovat a ovládat, tak jako vyvolený Neo. Dále se dozvídáme, že vyvolený zde není poprvé, ale že jeho výskyt je cyklus, který se opakuje už po šesté, vždy, když se nastřádá určitá odchylka v řešení rovnic celého systému. Stejně tak se opakuje i program Vědmy. Dozvídáme se zde také, že úkolem vyvoleného není zničit Matrix, jak by se mohlo z prvního filmu zdát, ale pouze zadat svůj kód a vybrat lidi, kteří budou od Matrixu odpojeni a obnoví město Sion, které, jak se dozvídáme, nečelí útoku strojů poprvé, ale bylo také už šestkrát zničeno. Tímto se konstruktéři Matrixu snaží odstranit "odchylku" vyvoleného, která by jinak dost pravděpodobně vedla ke zničení Matrixu, nebo alespoň jeho odhalení, a tím i ke ztrátě kontroly strojů nad lidstvem. Protože díky tomu má najednou i tato "odchylka" smysl a svůj účel. Také je zde odkryta informace, že Vědma vlastně budoucnost nezná, ale má k dispozici informace od předchozích šesti Vědem a ví, jak se cyklus bude opakovat. KONEC SPOILERU!!! Na filmu se mi líbí i to, jak si tvůrci pohráli s detaily světa a počítačově vysvětlili např. upíry, duchy, atd. a že nám také následně tyto programy ukázali v praxi. Honička na dálnici je také skvělá. Celý film tedy působí jako klasický "prostřední" díl, který jen posouvá děj od začátku ke konci, ale zde během toho dochází k zásadnímu předání informací divákovi. Proto je to pro mě vrchol, celé trilogie. ()

adamix

Celkom slušné pokračovanie veľkolepej jednotky, no má to zopár mínusov. Oproti jednotke je dej slabý. Na to, že scenár písali tvorcovia filmového Matrixu, mohol byť lepší. V jednotke bolo zopár skvelých hlášok, tu nič (jedine Smithov ÚČEL). Agenti tu nie sú hroziví ako v jednotke a ani môj Smith není tak vynikajúci. Postavy by mohli mať lepší šmrnc. Scénka, kde bojuje Neo proti desiatkám Smithov je snáď grafický vtip. No zaujímavé je, že pred rokmi som si toto nevšímal. Videl som bojové scénky, počul skvelú techno hudbu a cítil závan Matrixu. Teraz to už tak nevidím, nepočujem, necítim. Asi som moc sprísnel, odkedy chodím na ČSfd. No aspoň som sa stal nejakým tým ,, kritikom ''. Ale trochu toho čara tam cítim, a preto teraz vymenujem plusy. I keď tu už nieje Smith taký desivý, stále je môj obľúbený filmový zločinec. A preto sa ešte vraciam k tej scénke, kde jeho klonovia bojujú proti Neovi. Boje sú fantastické, a preto je táto scénka moja obľúbená (i keď miestami je to graficky na prd). Hudba tu graduje v plnej paráde a preto teraz spomeniem scénku vo vile, kde Neo bojuje proti Merovingianovým prisluhovačom, či nezabudnuteľnú autonaháňačku na diaľnici. Za tieto všetky bojové scény musím pridať hviezdu. Na toto sa tak ľahko nezabúda. Ďalšiu hviezdu pridám za fajn hudbu Dona Davisa. Ďalšiu za staré dobré časy, keď som túto dvojku hltal každým okamihom. Vtedy bol Matrix Reloaded pre mňa, ako dnes LOTR 3. A štvrtú dám za to, aby som podporil túto úžasnú trilógiu, veď zaslúžili by sme si spoznať viac o Matrixe. Inak, nepodobá sa vám jeden z agentov na Christiana Balea ? Asi viete o ktorom hovorím. Je to ten, ktorý je na začiatku filmu a pri autonaháňačke. U mňa 75%. ()

Berty00

Pokračovanie kultu na ktorý sa len tak nezabudne...Naozaj by ma zaujímalo ako by vyzeral matrix teraz v roku 2015... ()

Pitryx

Nehorázně ukecané a statické. Efekty v podstatě tytéž jako v jedničce. Nic nového a úděsná nuda. Po hodině je sice akce dosti, ale všechno jede po staru, nic nového se neobjeví. Přesto oceňuji pár velmi dobrých záběrů. Ovšem to je vše. ()

DoNotCross

Je zajímavé, jakou budí pokračování jednoho z nejlepších akčňáků devadesátek kontroverzi. Sám si ještě pamatuju tu masivní reklamní kampaň, celá Praha tehdy byla zelená a já vůbec nechápal, co všichni s tím Niem blbnou. Tenhle film jsem viděl třikrát, poprvé se nelíbil, podruhé se líbil neskutečně a potřetí se opět dostavily rozpaky. Ale dolů s hodnocením nepůjdu, protože i když ten film je malinko neučesaný a dusí se svými ambicemi, musím před W/W smeknout, že se do pokračování vrhli naplno. Jo, je tu sice více akce, ale jinak jde o poctivou nadstavbu prvního dílu a celkově přináší do tohohle vesmíru spousty nových odstínů zelené. Stejně jako postavy i divák zjišťuje, že všechno je ve výsledku mnohem komplikovanější, než to vypadá. Ty namachrované kecy někdy trochu tahají za ouška, ale ve výsledku zajímavě rozvíjejí zelený vesmír. A akce... ta desetiminutová pranice na dálnici je jedna z nejúžasnějších věcí, co jsem kdy ve filmu viděl. Ač pravda, triky trochu stárnou, neboť se i sequely evidentně svezly na lucasovské digitalizaci. Ale stejně, sequelů, jako je tenhle, které posunou univerzum někam úplně jinam a zároveň posunou laťku žánru vysoko do nebe, prostě moc není. Namátkou mě napadá snad jen Temný rytíř. W/W stále vládnou. Řečeno tou nejhorší matrixovskou hatmatilkou - "Některé věci se nikdy nezmění a některé ano." ()

johnny01

Povedená atmosféra filmu zůstala, stejně jako skvělé bojové scény, nicméně není to tak dobré jako jednička - úvod se točí jen kolem sexu, zápletka je poněkud nepřehledná a obtížně pochopitelná, nesmrtelné auto na dálnici je naprosto nesmyslné, stejně jako vůbec celá tato část. Přitom z toho šlo rozhodně vytřískat více (především co se týče těch programů), motiv s klíčníkem určitě nebyl špatný. Nejlepším okamžikem je pak zřejmě nastartování motorky. ()

AndyMars

Hlbšie poznávanie Matrixového príbehu, nadupaná hudba, výborné herecké obsadenie. Myslím, že prvý film bol len pomyselná špička ľadovca. Je zaujímavé vidieť niektorých hercov 15 rokov dozadu, napr. Monicu Bellucci a Jadu Pinkett Smith. Na druhý stranu by som neznásilňovala vizuálne efekty na úkor deja a len preto, aby boli čo najdrahšie. Tie v prvom filme boli už tak výborné. Niekedy je menej viac. ()

PlayEasy

Jednička je prostě legenda a nezapomenutelný kousek. Fanoušci si asi pokračování vyžádali, i když - jak jsme později zjistili - my bychom si vystačili pouze s jedničkou. Dvojka vlastně jedničku neúčinně napodobuje. Akci jsme nepostrádali, ale první čtvrtina byla jedno velké utrpení. Potom jsme se do toho zase dostali, ale už to není tak originální a kinematografie (i my) by(chom) se bez toho obešl(a/i). Přesto můžeme doporučit (pokud možno sestříhanou verzi:). Ale dost už těch kousavých poznámek, líbilo se, podařilo se :-) 75% ()

Mkartaylas56

Úplně upřímně jsem nečekal, že mě i druhý díl Matrixu bude bavit v tak velké míře. No, nakonec se tak stalo a já tudíž nerozumím zdejšímu hodnocení, protože Reloaded by si zasloužil alespoň podobně vysoká čísla, jako jeho předchůdce. Sice se nedostavil tak moc silný scénář (koneckonců jednička výrazně těžila z toho, že představovala úplně nový svět) a hlavně v úvodu snímku to nemá to správné tempo, ale od akční sekvence s nespočtem agentů Smithů, která mě neskutečně semlela svou vynalézavostí, choreografií a geniálními kamerovými shoty to parádně šlape, až do samého konce. Ano, pro někoho to mohl být dost utahaný film, ve kterém bylo možná až moc akce (což si rozhodně nemyslím) a dokážu to plně pochopit, ale po převážně příběhové jedničce, mi tahle výrazně akčnější a přímočařejší zábava ze světa Matrixu prostě sedla a já se jí rozhodně nezdráhám napálit 95%. ()

AgnesDee

Je to mnohem slabší než první díl, ale i tak je to stále nadprůměrný akční film se skvělou choreografií. I když už by se konečně mohli všichni naučit střílet. ()

Honzimir67

7/10 - Po tak skvělém mástrpísu přišel na řadu druhý díl Matrixu, který se od toho prvního hodně liší. Ta odlišnost je hlavně v tom, že už se prostě nejedná o nic nového. První díl byl již dokončen a nějaké pokračování bylo tedy celkem neočekávatelné. Ale i přes to, že vymýšlení nějakého pokračování muselo být sakra obtížné, tak jde ve výsledku o koukatelný film. Žádná pecka to však není a ten kdo se na tento snímek nepodívá, tak prakticky o nic nepřichází. Jo, bylo tu spoustu zajímavých scén, lepších efektů a nápadů, které jsme v prvním Matrixu fakt vidět nemohli, jen je škoda, že tyto nápady se pohybovali pouze v oblasti větší akce, nikoli v oblasti posunutí Matrixu na vyšší level. Za mě si tenhle film sice stále drží tu atmosféru, ale každý pozná, že to matrixové kouzlo pomalu, ale jistě vyprchává. ()

Marg

Dokonalé akční scény, ale oproti jedničce více filozofie, a člověk nemá moc času přemýšlet, a dávat si vše dohromady. Na první shlédnutí mi toho určitě spoustu uniklo. ()

fila

Jenom triky nestačí. Podívat se na to dá, ale dívat se dá i na spoustu jinej věcí. Takže nevidím důvod proč by to měl bejt zrovna subjekt. 5 minut diskopsycha mně málem donutilo to vzdát. Tolik vychvalovná honička na dálnici je k vidění v každém druhém dílu seriálu Kobra 11. ()

Kokos

Tak, když byl první díl tak úspěšný, uděláme druhý ne? Přece jenom výdělky z prvního dílu se nám už jaksi rozkutálely po různých bordelech, vyděláme si tedy na další. Co do něj dáme? Inu spoustu triků, ať mají diváci čím se kochati ne? O čem to bude?...Hmmm, to přece není tak důležité, přece budou vedle z triků ne?Ale pokud se v sedadle objeví nějaký ten intelektuálnější týpek, okořeníme děj, který jsme okoukali z počítačových adventur, filosofováním o hovně se spoustou cizích výrazů, aby hloubavý divák mohl alespoň přemýšlet nad jejich smyslem. Co dál? Inu pro romantické duše přidáme něco roztomilého sterilního sexu mezi hlavními postavami aby jsme jim vnuknuli trochu rozněžněnosti ne? No a pro sentimentální tipy připravíme několik naprosto nedůležitých scén ze soukromého života vedlejších postav. Aby i jich bylo diváků líto, kdyby náhodou umřeli. Potom vložíme ještě několik překvapujících scén, které sice boří pravidla jedničky, ale lidi budou stejně vedle z triků, takže si toho nevšimnou. No a to je snad všechno. Pro každého diváka je v našem druhém díle něco, takže by v tom byl čert, aby se to někomu snad nelíbilo. Takže hurá do toho.......... ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro