RAFT

Druhý díl který, je více propracovanější.Wachowski dali do filmu více akce ,digitální efekty zase na té kvalitnější urovni.Dospělejší .herecly kvalitně zahrané.Za mě 85% ()

JohnnyKladno

Díky filmům jako Matrix Reloaded mám tu kinematografii tak moc rád. Mám jen superlativy. Strhující podívaná. Díky a na shledanou a 100%. ()

maeb

Cekal jsem blbinu, vysledek predcil me ocekavani - je to jeste vetsi blbina, nez jsem si dokazal predstavit. Nastesti se ani ten film sam moc vazne nebere, urcita nadsazka je vsudypritomna (trochu mi to pripomina ty lepsi 007). Na to, ze to nema konec jsem byl pripraven, ale prislo mi, ze to nema ani zacatek - a to uz...no, nevim. Triky jsou (i pres nektere malinke chybicky) nadmiru kvalitni, ale zdalo se mi, ze dost casto samoucelne - napriklad scena na dalnici byla takrka zbytecna, i kdyz hezka. Prijemne me prekvapilo provazani deje i s Animatrixem. Jinak film ma spad, pobavi a i dialogy jsou celkem inteligentni (treba Architekt je super). Takze zaver: Ptakovinka, ale roztomila. Kvalit puvodniho filmu nedosahuje (ale to snad ani nikdo necekal). Solidni nadprumer. ()

snake

Matrix byl krásná pohádka, která nepotřebovala pokračování. Vizuálně dokonalá věc, s duchaplnými dialogy, a ,dobře tedy, s kapkou filosofie. Čerpala ze všeho možného, ale nechme být. Matrix Reloded je ale špatný film.Velice špatný film.Srovnání s jedničkou není ani možné. Ale dobře, berme první díl jako jeden film, a dvojku+trojku jako druhý film.Jednička mě "sejmula" díky nevědomosti, ve které nás tvůrci zezačátku nechávali.Dvojka mě "sejmula" díky ještě neuvěřitelnějším vizuálním efektům. Ale tím to končí. Vizuální efekty prostě nestačí. Děj nebudu rozebírat, ale příjde mi, že tvůrcí udělali film, který má následující schéma: Úžasné akční scény, které jsou spojovány extrémně trapnýma rádoby filosofickýma žvástama.A když říkám extrémně, tak to tak taky myslím. Film jsem viděl asi 7x a snažil jsem se ho pochopit. Pak jsem zjistil, že není co chápat. Film je zkrátka nesmyslný. Bohůžel, nemá žádnou hloubku, není co hledat. A co hůř, celé je to k smíchu. Nejvíce pak Morfeus, "filosofujícího" v Zióně. Film nemůžu odsoudit proto, že jednička řekla vše, co jsem chtěl vědět, dvojka mi řekla vše, co jsem nechtěl vědět. Tvůrci měli v rukou pilíře scénáře, ze kterých prostě nelze sestavit skvělý film. ()

HanSolo

Druhá část Matrixu je založena především na dialozích (občas naprosto zbytečných) a akčních bojových scénách (které působí až nechutně digitálně). Celkově je to mnohem slabší než jednička. ()

dreamflyer odpad!

at si v tomhle kousku lidi hledaj co chtej, ja to v tom nevidim. Jen nastavovana nudna kase za obrovsky prachy a ukryta za pozlatko vizualních effektu.Proste kdyby zustal matrix jen jednim filmem a nedelali z nej "trilogii",tak by udelali Wachowski mnohem lip.Diky tomu,že je to "pokračování" filmu kterej mám rád si to nezaslouží ani tu hvězdičku za kostymy a utraceny penize.Nemám ve zvyku filmy vypínat a odchazet od nich a na tomhle jsem byl v kine a dlouho jsem premejslel,ze udelam vyjmku a nedokoukam ho........dokazes to...ne ty to dokazes.....ne my to dokazem......... ()

Marat

Matrix 1 byl skvělý, jedinečný. Ale jak říkám, dvojka nai trojka nikdy neměla vzniknout, protože tím jedničku o stupeň ponížila. Podle mě šlo jen o snahu udělat jestě něco lepšího než jednička a to byla ta chyba. Rád zapomenu že další dva díly vznikly, abych jedničku nedegradoval ()

curfew77

To čekání se zdálo být nekonečné, zklamání bohužel jakbysmet. Kde byla jednička nepřehledně mystická, je Reloaded průhledně ukecaný. Pokračování nejenže neumí zastřít díry ve vlastní logice, ještě mnohem horší je, že krutě a nedůstojně poodhalilo slabiny prvního dílu - původní Matrix by si přitom dokonale vystačil sám o sobě. 40 %. ()

jns

Jakoby mezi prvním a druhým dílem kompletně vyměnili štáb. Oproti prvnímu Matrixu nebe a dudy. Tohle je šílený, tuctový, bez udržení původně vysoce nastavené laťky ()

Pai-Mei

Solídne pokračovanie prvej časti. Aj keď je Reloaded podľa mňa najslabšia z trilógie, stále ide o Matrix ako taký a tomu nemôžem dať iné hodnotenie ako full house. ()

HarlanWade

O mnoho údernější a efektnější podívaná, než jednička. Bohužel celkově slabší. Reloaded má třikrát větší rozpočet a je to na něm taky pořádně znát, protože našlapanější jízdu si snad už ani nejde v rámci žánru představit. Jenomže kde je ta originalita, kde je ta skvěle vedená linie příběhu, kde je to kouzlo? S druhým počinem Larryho a Andyho přichází (bohužel) taky spoustu otázek. Je dobře, že pokračování vůbec vzniklo a ze všeho, co před čtyřmi lety přišlo jako blesk z čistého nebe udělalo holou samozřejmost? Je dobře, že příběh ztratil na přímočarosti a je naopak širší a zdlouhavější? Je dobře, že přibylo postav a celkového rozruchu kolem nich? Mám brát fakt, že se děj více věnuje románku Nea s Trinity, než samotnému poselství Matrixu jako klad? Mám považovat občasná (ať už záměrná nebo nezáměrná) odlehčení v podobě prvoplánových hlášek za vkusné zperstření? Mam být šťastný z toho, že jsem při úvodní slavnosti dostal chuť jít někam pařit a kalit tam až do rána? Jak se tak rozhlížím, odpovědi na všechno tohle jsou zcela individuální a tak zatímco to někdo celé přijal skvěle, jinému zase dost věcí vadilo. Každopádně, i když já byl některými věcmi mírně zklamán, celkově jsem se výborně pobavil a v podstatě vůbec nenudil. No a ta honička na dálnici... kam se hrabe T2 se Skálou dohromady :-) ()

Mr.Roman

Film ku ktorému sa dá často vracať a takisto to aj rád robím. Funguje inak ako jednotka a nevadí mi to, lebo si to čo mu z kúzla jednotky chýba vynahradzuje nielen úžasnými akčnými scénami, ale aj "obsahom s presahom" ktorý myšlienku matrixu rozširuje a chytro otvára nové dvierka. Mnohokrát behom filmu dokonca doslova.. ()

Mykhaluu

Ale joooo... jako čekání na trojku fungující capinka... proč plakat... za ty prachy to někdo prostě udělat musel! :) Nechal jsem se příjemně pohlit dějem a vythlo mě, když jsem se slyšel smát při souboji Nea a mnoha agenty... Fakt mi to ujelo! Byla vedle mě moje milá a před ní (když už ne před okolním světem) bych si afektovaný smích na veřejnosti nelajsunul!! Prostě mi to připadalo, jako by někdo natočil úžasnou pohádku a já se na ni díval o deset let dříve... :) ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro