Milivoj

Pokračování hitu, který se mi moc líbil přesto, že žánr sci-fi zrovna nemiluji. Pokračování mnohem bombastičtější, technicky dokonalejší, akčnější... buď jsem ale něco nepochopil, nebo se někam vytratil příběh a původní originální nápad mi přijde hodně naředěný. Varování o zkázonosném směřování lidstva a morality obecně se už servírují na stříbrném podnose, místo občasných náznaků z "jedničky". Obávám se, že obrovský hype kult neudrží (vytvořit ho ovšem dokáže, jak je vidět) a teprve až čas ukáže, co se skrývá pod dechberoucími akčními scénami a oslnivými efekty: Tři hvězdičky, které sice neublíží, ale taky nijak extra neoslní ()

Jerry Cool

Dokonalý akční film, je tam sice pár hluchých míst, ale ta jsou hned zapomenuta a odpuštěna, jakmile jsou nahrazena jakoukoliv akcí a výpravnou dynamičností světa jménem Matrix. ()

MiD

Filosofické dialogy, které se nekonečně vlečou, nepochopitelné akční scény, kde z tisíce kulek zasáhne cíl jedna atd, atd... Hrůza! ()

Weirdman

8,5/10... No konečne som tomu prišiel na chuť :) Aj keď je pravda, že príjmené čaro niečoho nového a temno-pochmúrna atmosféra prvého dielu sú v kýbli a taktiež zamrzí aj brutálna nevyrovnanosť prvej (príbehovej a o matrixe pojednávajúcej) polovice a druhej (čisto akčno - exibičnej), stále sa jedná o veľmi zaujímavý film a je to dôstojná prvá polovica pokračovania neprekonateľného a úžasného prvého Matrixu... ()

šinta

Sice už to není tak super jako je jednička, ale i tak je to dobrý film a hlavně je to akční jízda. Pobaví. ()

Ondar

Pokračování co nedělá ostudu, a některé akce jsou opravdu dechberoucí. Navíc stejně jako první film i Realoded posunul laťku digitálních efektů zase o něco víš. ()

PROTIVETRU

Či už to Wachowskí mysleli s trilógiou vážne pred prvím matrixom alebo nie, všetci určite napäto očakávali, čo z toho môže vzníknúť. Na jednej strane dokonalá a prevratná jednička nastolila skvelú pôdu s inteligentným a zaujímavým sci-fi svetom, na druhej práve v tej vysoko nastavenej latke tkvel asi najväčší problém pri tvorbe dôstojného nasledovníka. Reloaded je vysoko nadpriemerné oku lahodiace dielo plné neskutočne efeknej akcie avšak prví matrix bol viac než pohladenie pre oči. Mal istú zmysluplnú hĺbku a potenciál ktorí reloaded jednducho nedosahuje. Teda niežeby filozofovania bolo málo! Práve naopak, ale jaksi zbytočného, v kontexte trilógie úplne nepodstatného a samoúčelného. Samoúčelné a neopodstatnené pre trilógiu boli aj niektoré postavy a scény. Celkovo tie tri časti premňa jaksi nedržia pokope a kedže v dobe písania komentu mám za sebou aj revolutions, môžem povedať, že ak by sa podarilo tvorcom vypustiť niektoré neopodstatnenosti, možno pridať iné spojítka a dať dokopy reloaded a revolutions (čo by bolo kvôli dĺžke iste nesmierne ťažké), šlo by o husársky kúsok a skvostné pokračovanie perfektne načatého prvého dielu, ktoré by medzi pokračovaniami v kinematografii možno nemalo obdobu. Takto je to iba zbytočné naťahovanie divákov (ktorí samozrejme radi zacvakajú). No napriek tomu, ako som už spomínal ide o výborný akčný zážitok plný efektných vychytávok akí sa len tak nevidí. ()

Goodmen

Zajímavé pokračování, kterému bratři Wachovští přidali akční scény. Jen mi film připadal zbytečně dlouhý. ()

matoon97

Bombastické pokračovanie ešte tiež fajn jedničky dopadlo, ako inak - BOMBASTICKY!!! Dvojka má oveľa efektnejšie akčné scény, ako jednička, (bitka proti stovkám Smithov, úvodná bitka proti agentom, bitka proti dvojičkám) no keďže to bolo už len pokračovanie, môže to byť lepšie ako 83% jednotky. Najnezabudnuteľnejšia scéna bola úplne super - jazda na motorkách v protismere. Bola stopercentne efektná a perfektne spracovaná. Kamera v Matrixe je zaujímavo zelenkavá, samozrejme, ako to bolo aj v jednotke. Keanu Reeves predviedol ešte lepší výkon ako v jednotke, jeho najlepšia scéna bola v Sione, keď vystupoval z výťahu. Už pôsobil sebavedomejšie, ako v jednotke, kde bol nesmelý, a opatrný. A teraz k mojej najobľúbenejšej postave filmu Matrix 1 aj Matrix Reloaded - Trinity!!! Krásna, tajomná sebavedomá, zmyselná a nepremožiteľná. S uhladenými vlasmi dozadu na motorke vyzerala fakt super. Závidím Neovi, takú priateľku. Hodnotenie za film : 100% ()

me3x®

ako skalopevný fanúšik matrixu 1odsudzujem akékoľvek pokračovanie matrixu, aj keď je to vynikajúco natočený a všetko okolo toho sci-fi film. Dokonca som si ho aj pozrel. Ale nič. Nič, čo by ma presvedčilo, že ešte v ňom doznieva niečo z jednotky. Preto radšej pokračovania odmietam, lebo odkaz jednotky by vyznel doprázdna. Chápem, že zrejme Wachowski potrebovali peniaze a za toto ich určite dostali. A just, že nedám hviezdičky. ()

x_ander

Trochu přkombinované pokračování kultovního Matrixu. Po prvním shlédnutí jsem byl unesen úžasnou akcí a zmatený dějem. Když jsem film viděl ještě párkrát, tak už jsem si zvyknul :). Není to úplně čistých 5*, ale jde o důstojného nástupce legendy, od kterého se čekalo neočekávatelné. Wachovští se s těžkým úkolem poprali dokonale a ačkoliv film sám dokonalý není, líp by to stejně nikdo nenatočil. ()

moviepill

Matrix sám o sebe bol prevratný film, dnes už kultová záležitosť. Pravé 3D: Dynamika, dialógy, dej... Avšak Reloaded prináša už len plytké rozhovory a ešte stále pomerne slušnú akciu. Viac ale nemá čo pokračovanie legendy ponúknuť. Bolo pár miest, pri ktorých som netrpezlivo hľadel na hodiny... ()

Trumper

Bratři Wachowští se vydali úplně jiným směrem, než se od nich očekávalo. Klidně mohli pokračování Matrixu natočit jako přímočarou cestu Vyvoleného za zničením Zdroje. Místo toho se rozhodli rozšířit svět Matrixu a naplno tak využít potenciálu, který mu dodává jeho virtuální podstata. A já jsem tvůrcům Matrixu vděčný za to, že si vybrali právě tuto neprošlapanou (a divácky méně vděčnou) cestu.___ Matrix Reloaded je vizuálně ještě promakanější (není divu) a hudebně odvážnější než první díl. A po povinné seznamovací části v Zionu jsem se po zbytek filmu ani na chvíli nenudil. Právě naopak. To, čím je pro Matrix přestřelka v hale, tím je pro Reloaded honička na dálnici.___ Debaty na téma obsahu filmu jsou bez kontextu Revolutions zcela neopodstatněné. Reloaded nemůže být vnímán jako pojítko mezi prvním a třetím dílem, ani jako volné pokračování Matrixu, ale jako první část dvoudílného filmu, který původní Matrix spíše doplňuje, než aby se mu snažil konkurovat. /91% ()

leafi

Ze všech tří dílů je tento nejlepší. Proč? Protože se většina odehrává v matrixu, film je naplněn úžasnými souboji a nedá vám oddechnout. Už to není to oťukávání schopností, ani smrtelné křeče v Revolutions. Je to vrchol. ()

NoRell

Nechce se mi ubírat hvězdičky jen proto, že film si přidal na pompéznosti. Jednička to není (ani nemůže být), ale stejně si laťku drží tak vysoko, aby si ode mě zasloužil plný počet bodů. ()

yazik

Skvělé pokračování s dobrými nápady a triky. Jen škoda toho konce, který mi trochu pokazil celkový dojem, nicméně stále je to za plné hodnocení. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro