Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Beast

Ještě nudnější a slabodušší než díly předchozí - komentovat rádoby filosofické dialogy postav snad ani není třeba. Jakýkoli závan logiky se zde nekoná. Jediná pěkná věc je výtvarná a triková stránka (jako u předchozích dílů) - což ale k dobrému filmu rozhodně nestačí. Nuda, Nuda, Nuda. ()

bouncer

Cože?!? K zhodnocení by snad stačilo jen to, že Matrix měl být jen jeden, jediný původní film. Nevadí mi komerce, ale vše má své hranice. Po shlédnutí Reloaded jsem si říkal, že už to snad horší být nemůže, ale bratři Wachowští mě chtěli překvapit a dvojce se s Revolutions vyrovnali. Pokud bych to měl hodnotit jako samostatný film, tak se jedná o průměrné sci-fi s veškerým důrazem na vizuální stránku. V porovnání s ostatními díly se od dvojky nic nezměnilo (proč taky, zvlášť, když se to natočilo společně). Svůj účel film splnil, ale mě triky a vizuální stránka (opravdu výtečně provedená - také za ty peníze...) nastačí. Příběh viditelně vycucávaný z vycucaného, plitké rozhovory o ničem, kterým se musím smát. Ke konci mě upoutala ještě dobrá atmosféra při boji Nea se Smithem, ale po nelogickém konci (ono i toho létání už bylo moc...) jsem byl rád, že to (SNAD!) definitivně skončilo. Tak jsem miloval první díl Matrixu, tak nenáviděl druhý a po třetím díle tak moc chci zapomenout na ten boom... ()

erl

Skvělé zakončení velkolepého příběhu kde se osudy všech figurek uzavírají. Vizuálně velkolepé a strhující stejně jako jeho bratříčkové. ()

Dale

Je smutné, čo vzišlo z takého úžasného filmu, ako je Matrix. Kým jednička bola postavená na výbornej myšlienke, že svet, ktorý poznáme, nemusí byť skutočný a stavala na nej, táto trojka je už len vysokorozpočtové sci-fi plné strojov a akčných scén. S jedničkou už nemá skoro nič spoločné. Aj tie štyri hviezdičky som dal len z úcty k jedničke. ()

Terva

CITÁT - Vše, co má svůj počátek, má i svůj konec........... Svět lidí se potácí na pokraji zkázy, ale stále ještě zbývá poslední naděje… Scénář : Andy Wachowski a Lana Wachowski. Kamera : Bill Pope. Hudba - Don Davis. Účinkují : Matrix Revolutions Orchestra, David Sherr, Juno Reactor, Pale 3 a nebo třeba Don Davis. CHYBY VE FILMU - 1 - Než agent Smith Nea "promění" v dalšího agenta, tak při jejich rozmluvě Neova ofina mění polohu. 2 - SPOILER - Když Trin umírá, má zuby od krve, ale těsně předtím než ji Neo políbí tak je má bílé...KONEC SPOILERU. 3 - když vědma popotáhne z cigarety, tak už nikdy nevypustí kouř ven. A to dokonce ani když mluví. 4 - V kuchyni u vědmy je spousta agentů, ale pouze jeden má stín. A tak bych mohl pokračovat. CITÁT - Tady přesně jsem stál. A přesně tohle jsem řekl: Všechno co má začátek má i konec. Ale počkat - takhle to nemělo být! ()

adamo_znk

Druhý a třetí díl a tudíž celou trilogii jsem kompletně pochopil a docenil až po letech na DVD, v originále, všechny tři filmy hezky po sobě ... a docvaklo mi to ... ty filmy jsou zkrátka geniální ! Doplňte do filmových učebnic. 100% ()

moviesfan

Matrix je klasa. Sice není tento díl tak úspěšný jako díl první, ale i přesto jsem na výsost spokojený. Dobrá akce a dobré triky mi zaručily kvalitní podívanou. ()

m.krudenc

Vynikající - Výborné zakončení trilogie (Válečné - akční scény jsou dokonalé). Tvůrci mě velmi mile překvapili svým odhodláním porušit tradici "všechno se vyřešilo, hodní přežili, zlí jsou pryč". Matrix Revolutions je stejně originální jako celá myšlenka této série, všem doporučuji..! ()

JohnCZ

Zatímco první díl je do určité míry dílem samostatným, Revolutions je druhou polovinou Reloaded, neboť začíná přesně tam, kde dvojka skončila. Samotný Matrix hraje sice spíše už druhé housle a film se nese v daleko přímočařejším postapo sci-fi duchu, ale je to našlapaná a vizuálně dechberoucí akční jízda. Pro mě osobně nejstravitelnější díl trilogie a zároveň však film, který trpí podobným problémem jako Reloaded a to jest mírná roztahanost daná ohromně dlouhými akčními sekvencemi. ()

Blofeld

Hahaha muhaha. Neskutečně špatný, nechtěně směšný a především pitomý film. Dialogy jsou naprosto o ničem. Ale odpad! dávám jen věcem, které vznikaly, aniž by jim jejich tvůrci věřili. ()

svik

Hodnotil bych tento díl vícekladněji než 2 bylo tam líce lepších záběrů a jak níjo čekal na vlak to mě docela i bavilo:-) ()

M.Macho

2/2...v Revolutions už není z pohledu podivností pochyb. Masivní přestřelka s mechy a chapadláči se sice odehrává v "naší" realitě, ale jeden nikdy neví, zda-li právě mechové jsou to nejlepší rešení - nicméně zbytek - odehrávající se v různých Matrixovských aplikacích nemá chybu - úvodní scéna v metru je naprosto dokonalá včetně výrazu božské Moniky. Ale nejlahůdkovější částí je samotný závěr v městě strojů - jakémsi depresivním cirkusu. Wachovští přitvrdili i v nárocích na hlavní hrdiny a Neo věru dostává zaslouženou nakládačku. Nádherná, volně odeznívající a přece temná tečka... ()

corpsy

Snímok, ktorý sa snaží dosiahnuť ešte vyššie méty ako jeho predchodcovia, tým že sa snaží robiť z postáv a okamžikov niečo ešte viac nadmystické. Po pravde, nieje to zlý snímok, svojim spôsobom sa mi dosť páči, ale až veľmi sa zaťažuje spomenutými vecami. ()

Marek1991

Film ma začal baviť až v druhej polovici. Záver je naozaj prepracovaný. Veľmi akčný a efektný film, ale predsa mám pocit, že prvé dve pokračovania úvodného Matrixu sú mierne odlišné a aj o dosť slabšie. Záverečné boje dobra a zla sú v podstate stále rovnaké, či už ide o Pána prsteňov, Harryho Pottera, Avatara, Kráľovstvo nebeské, Zachráňte vojaka Ryana, Van Helsinga, Tróju a iné. Ani Matrix nebol výnimka, vždy v nich je nejaké prekvapenie, ktorým dobro vyhrá, vždy sa odohráva viac paralelných bitiek, možno len nejaké filmy ako Nekonečný príbeh majú trocha iný záver, ale ani ten Pán prsteňov nie je akási úplná kópia. Wachowski ukončili svoju sériu dosť slabo, lebo film ako celok nie je ničím extra. Potvrdzuje Nea ako vyvoleného, má veľa klišé rečičiek v boji a po ňom, občas je predvídateľný, nie je to žiadna pecka. ()

Falcor

Vytratilo se sice vše dobré z jedničky a dvojky, avšak dokonalá pastva pro oči a uši (myslím zvukové efekty, ne filosofující průpovídky) zůstala. ()

liquido26

Poslední Matrix byl pro mě stejně kvalitní jako předchozí díly. Jeho silnou devízou jsou geniální triky. Mimochodem zjistil jsem, co je to, co celé lidstvo na trilogii Matrix tolik fascinuje. Není to originální myšlenka, ani dokonalé triky, jsou to ty příšerný vytahaný děravý svetry, co nosí hlavní hrdinové. Bez nich by byl Matrix poloviční :-) :-) ()

DDT

Páni režiséři by asi nebyli moc nadšení, kdyby jako já zažili, jak (celkem zaplněným) kinem proběhlo několik vln smíchu na místech, kde to asi rozhodně neplánovali... Češi jsou holt smějící se bestie... ()

draculca

SPOILER: Výborné zakončení trilogie (i když ne tak dobré, jako bylo započetí). Tvůrci mě velmi mile překvapili svým odhodláním porušit tradici "všechno se vyřešilo, hodní přežili, zlí jsou pryč". Matrix Revolutions je stejně originální jako celá myšlenka této série, všem doporučuji! ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)