Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Anderton

Pokiaľ sa vášmu dvanásťročnému synovi niekde zapatrošila nejaká vyvražďovacia videohra, na ktorú mal chuť, pustite mu Laru Croft. Oscarová Angelina hrá vo filme pre deti, ktorý nemá šancu osloviť dospelého diváka. Pre tých točí(l) akčňáky Michael Bay. Bohužiaľ nepotešia ani exotické lokácie, ktoré tu pôsobia akosi mdlo. Keď už mám hrať vo filme s vlastným otcom a mám vybudovaný určitý rešpekt, tak si vyberiem umeleckú drámu.(16.9.2012)

koupil sem si dývko za kilčo a nelituju,byl sem na tom jako cucák v kině,to sem byl vodvařenej a teď poletech musim říct že supr.taková oddychovka.angelinu sem jednu dobu nemohl vystát,nevim proč,vždycky mi někdo nesedne a pak chvilku trvá než si ho buď oblíbím,nebo ho nechám zatraceného.od té doby co jsem viděl wanted angelinju doslova miluju.za pět minut sní bych vraždil.ale hele kotě,dětí a brada nech doma:-)(21.5.2007)

Tak jsem si pustil zas jeden film z mých raných let. Tomb Raider byla moje oblíbená herní série. Když tehdy přišla Lara Croft v podání Angeliny Jolie na VHS, tak jsem neváhal a hned jsem si to šel půjčit! Ženský Indiana Jones, asi není to přesný. Akčnější a zběsilejší Mumie asi taky ne. Filmové zpracování TR je něco mezi tím. Srovnávat herní Laru a Jolieninu Laru je těžký. Každopádně film se mi jako takový líbil. Rychle a příjemně to odsýpá a stále je na co koukat. Navíc kromě Lary je tohle můj debutující film Daniela Craiga. A taky nesmím zapomenout, že to je snad jediný film kde vidím Arno... Chrise Barrieho mimo RD. Já tedy Tomb Raidera hodnotím nahoru. Drobné odkazy na hru jsou fajn a myslím, že i mezi herními adaptacemi to není zlé. Velmi příjemný akční dobrodružák. (80 %)(12.2.2014)

• HellFire

Priserna ubohost s priserne ubohou Angelinou.(23.12.2007)

Tomb Raider stará hra je nepřekonatelná tak jako tenhle snímek je super, Angelina jenom záři najdeme tady slušnou dávku akce vtipu a krásného prostředí ale to je asi tak vše.(5.9.2018)

• codeas

Dlouho očekávané zpracování na motiv počítačové hry se nějak zvrtlo. Film snažící být akčnější než film podobného ražení (Indiana Jones) se však zvrtlo ve slátaninu. Film je spíše průměr - nedá se tolik vytknout ani tolik vynachválit.(3.4.2005)

• Ai.ma

Chvílemi velmi, ale velmi vtipné - za to dvě hvězdičky.(10.9.2007)

• moviesfan

Lara je kus ženský. To je možná tak jediný, co bych kladně ohodnotil. Akce tam sice je, ale jde mimo mě. Škoda. Hodnocení: 45%(17.8.2008)

• 902 10

lara croft, drzitelka titulu o nejnesympatictejsi filmovou postavu (nominovan byl i jar jar binks) bohuzel devalvuje jakekoliv snahy filmu o zaujeti divaka, ktery sice lehce povytahne oboci pri vystupu chrise "rimmera" barrieho, ale to je asi tak vse. pokud vas extreme nepritahuje angelina jolie (nestydte se), nema cenu s timhle "dilkem" ztracet cas. a to jsem jeste decentne pomlcel o demenci pribehu a 1000 dalsich veci.(7.2.2006)

• Sawy

Podle slavné videohry vznikl film,který se snaží vypadat jako konkurence k Indymu,ale ve skutečnosti mu nesahá ani po kotníky.Zatímco Indy je zkrátka sympaťák,kterému musíte držet palce i kdyby jste nechtěli,rádobydrsná Lara Croft je spíš trapná.Ani se mi nechce věřit,že Simon West kdysi natočil výborný akčňák Con Air.Jakoby od té doby zapomněl,jak se natáčejí akční scény.Angelina se na Laru hodí dobře,ale stejně podává jeden z nejhorších výkonů své kariéry.Alespoň že je sexy.Druhou hvězdičku přidávám za slušného Daniela Craiga.35 %(13.4.2009)

• eraserhead666

To ještě byla Angelina sympatická. Dnes se mi ani nechce věřit, že jsem na to šel do kina. Ale na film, kde na hlavní postavu je třeba vzhled a ne herectví jako jo... Ujde to. Aspoň ten Chris Barrie tam něco předvádí.(14.7.2018)

• Frajer42

Když jsem byl dítě předškolního věku, tak jsem na Angelině spatřoval jakési kouzlo a byla v mých očích sexy. Dnes už mám vkus poněkud vytříbenější, tudíž úplně nemohu napsat, že by mých 20 čísel byla u tohoto filmu v pozoru. Bohužel, tato sračka se ani nesnaží být ničím jiným, než prezentací Angeliny Jolie. Člověk neví, zda by v minovém poli zavadilo o minu nejprve bujnými silikony, nebo nechutnými botoxovými rty. Pokud patříte mezi stejně nešťastné diváky jako já a Angelina vám také nepadla do noty, tak si buďte jistí, že u této sračky budete vydatně trpět. Děj je přehlídka debility, akce je z kategorie té nejsměšnější a celkově snímek nesmrdí déčkovostí jen díky několika známým tvářím. Obrovská nuda a jeden velký filmový omyl. Lepší odpad.(26.8.2019)

Zapomenutelné, zbytečné a neinovativní, ale jinak nic proti ničemu;oD(12.3.2005)

Na film podle Tomb raidera se čekalo celá století - žhavé polemiky ve všech časopisech o počítačových hrách pokládaly jednu a tutéž otázku... KDO BUDE LARA CROFT? A hle Angelina - a že ji to docela sekne. Na film podle hry překvapivě pěkné exteriéry i interiéry - sídlo Croftů je naprosto dokonalé, pár pěkných soubojů - zejména na bungie laně a šestirukou a šsetihlavou sviní. Ale nejlepší na celém Tomb raideru je postava svérázného sluhy Chrise Berrieho, který celému "anglickému" způsobu filmu dává korunu...(17.9.2006)

Docela dobrý. A nejvíc cool je, jak Lara přebíjí ty bouchačky.(28.10.2007)

Nehrát to Angelina tak nevím, nevím. Filmové zpracování nejúspěšnější počítačové hry.(27.3.2009)

s privretými očami(9.10.2007)

• mis-ko

Ajaj, moja drahá polovička mala pravdu, keď pochybovala o úspechu tohto filmu bez Angeliny Jolie. Ani s ňou to však nie je žiadna sláva. Dobré akčné scény spočítate na prstoch jednej ruky, na spočítanie vtipov ani žiadne prsty netreba, lebo tu nie sú. Formálna stránka taktiež nič moc, úvodná scéna AJ v sprche sa hodí skôr do reklamy na šampón. O deji nemá zmysel písať, je chaotický, nekompaktný, znásilnený do tvaru bez formy. Vidieť sa to dá raz, viac nie je dôvod.(26.6.2004)

• SexyAjinka

Nejlepší zde byl Chris Barrie a to z toho důvodu, že já jsem v něm stále viděla Rimmera a to nemělo chybu! Já ho jednoduše zbožňuji! To by se Lister divil k jaké ženské se Rimmrák dostal :D!! Každopádně to nic nemění na tom, že film je to hloupý, naivní, nepoutavý a ani ve hře jsem snad neviděla tolik fyzikálních nesmyslů. Už vidím, jak by 50 kilová Lara Croft dokázala rozhýbat 2 tunový kýl! :D To už si ten balónek mohla raději přijít propíchnout apartním špičatým nehtíkem. Mě tady tyhle nesmysly prostě vytáčí.(19.3.2013)

Škoda, že je to nakonec dějově tak strašně béčkové, protože je to docela zábavné, výprava tou obstojnou a tak celkově to mohl být takový chudší Indiana Jones v sukni (haha!). No Angelina se na Laru moc nehodí a to její xichtění a rádoby sexy pózy tomu moc nepřidávají. Akce je ale obstojná a rychle to odsýpá. Hudba hrozná. Takové slabší 3*.(22.4.2017)

1 3 4 5 6 7 8 9 14 21 27