Pach krve

• Nový Zéland

• Kanada

Horor / Thriller

USA / Německo, 2003, 84 min

Ze začátku jsem otáčel panenkami a vduchu si říkal ,,zase lesní vyvraždovačka, že je to baví" ale najednou (vubec netuším proč) mě to od poloviny filmu začalo bavit, možná tim že se to rozjelo netuším, ale zajímavý námět to mělo a já se ke konci slušně bavil. Ty začáteční fotky opravdu vyděsí. (podobné Hory mají oči a Pátek třináctého)(23.10.2012)

• dwi

Další z variant hry na kočku a na myš, která se už v současné produkci stává dosti fádní. Šestice mladých lidí se ocitá na dalším pustém prostranství, kde shodou okolností žije trojice geneticky zmutovaných monster. Široko daleko nikdo, hra může začít. Rob Schmidt svým počinem rozšířil již takhle velkou „hroudu“ teenagerských hororů, v nichž jde prakticky pořád o to jedno. Dvakrát, třikrát by se to ještě dalo skousnout, ale po x-té už to zavání značným stereotypem. Z toho se Schmidt snaží vybrousit naturalistickými krvavými scénami, ale kde není napětí, není ani dostatečný prostor pro šokování. Nevím, dřív bych tento horor doporučil na sobotní večer, dnes již jen na zaplácnutí sobotní nudy.(29.10.2003)

Vida, jak jednička po letech prokoukla. V porovnání s posledními třemi sequely je jednička hnedka zábavnější hixploitation, co dodržuje žánrová pravidla s přesností Three Fingerovy sekery. Povinný úvod, prostředí rozlehlých lesů, skupina nešťastných turistů a hlavně sympatické trio zdegenerovaných kanibalů, co se nebojí lézt ani po stromech. Na kozičky a pořádný gore masakr jsme si však museli počkat až s nástupem dvojky, ta v sérii jasně vede.(19.5.2013)

Rozhodně by to nebyla taková sračka, kdyby to nemělo jediný, ale přímo zásadní problém a to SCÉNÁŘ. Ten obsahuje tolik nelogických věcí (ty postavy se tam chovali jak úplný hovada, to už 5letý dítě by těm mutantskejm myslivcům líp zdrhlo. Nicméně když neberu v úvahu dementní, ale opravdu dementní scénář a spíše průměrné herce, dočkal jsem se alespoň trochu průměrné zábavý, nicméně tohle je ten případ, kdy se mělo jednat o dobrý horor a místo toho z toho byla nechtěná komedie.(22.1.2006)

• JohnnyD

Nová vlna hororov - ani slasher, ani exploitation, ani thriller - všetko spolu; hovorme tomu trebárs slashploitation. Alebo sračka. To je v podstate jedno, nemá to nápady, nemá to štýl, nemá to vtip, nemá to nič, len pár rádobybrutálnych efektov a partu nesympatických retardov. Kvázi horror pre teenagerov, čo nevedia, kto je to Jason, Michael, či Freddy.(12.9.2005)

• - Jedná se o jediný film v sérii, který neobsahuje nahotu. (Spidey3)

• - Keď Chris (Desmond Harrington) uteká z policajného auta po tom, čo ho takmer trafí šíp, sú v sedadle vidieť dva zapichnuté šípy namiesto jedného. (Methodix)

• - V celém filmu hraje jen čtrnáct lidí. (Stocki)