Pach krve

• Irsko

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Německo, 2003, 84 min

Pokud si pamatujete "Píkoky" z Akt X a líbili se vám, tak tohle musíte vidět :o). Jinak docela trapný horor s trochou napětí a pár nelogičnostmi, např. stovky aut uprostřed lesa, x zmizelých lidí na jednom území a tři záhadně vzniklé zrůdičky, které jsou překvapivě docela "inteligentní". Ale takové už horory jsou.(1.3.2005)

Zajímavý námět dost selhává v průměrné režii nepříliš ostříleného Roba Schmidta. Ten není schopen za celou dobu naservírovat něco vyjímečného a horor bez vyjímečných hororových scén pak nemůže obstát naplno. Příšlo mně, že film stavěl na vzorně ječících a vystrašených děvčatech, ale u mě se pocit strachu nebo napětí vůbec nedostavil. Bylo však naznačeno, že s lepším režisérem by se mohlo jednat o skutečně výbornou hororovou jízdu.(26.8.2010)

|70%| Obstojná záležitost, která ani nemůže urazit. Kult bych z toho nedělal, ale v rámci žánru a možností se tomu nedá nic zásadního vytknout. Podobné horory či vyvražďovačky s Rkovou vatou beru všema deseti. Stopáž je krátká, příběh primitivní, příjemní herci, zajímavé prostředí, dobrá hudba, řádné krvavé úmrtí – to vše je skvěle zvládnuto. Kanibalové nemají chybu – jejich skřehotání a smích – to mě pobavilo, ale v dobrém, samozřejmě. Rozhodně by se tu dalo co vylepšovat. Obohatit scénář přidat aspoň další zajímavé úmrtí a to mnohem delší. No, vypadá to, že jsem magor, co si v tom libuje. :D Ale tak přeci jenom, je mojí srdcovkou série Saw, tak se pak není čemu divit. Rozhodně se tu pár menších nelogických scén najde, ale není to nic zásadního. Chtělo by to trochu víc přidat na atmosféře. Napětí tu ale bylo, ne, že ne. Na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Dal jsem tu čtvrtou – zabavil jsem se dobře, tak proč projevovat mé kverulantství. ;)(21.2.2017)

„Vyzerá to tu ako vo Vyslobodení.“ Hixploitation PACH KRVI sa mi vždy páčil: hory Západnej Virgínie, mytológia „Horských ľudí“ (bohužiaľ ju tvorcovia - okrem úvodných titulkov - hriešne nerozvíjajú), zvrhlé gore (porciovanie), drsné akčné vsuvky (už úvodná autonehoda je pomerne šikovná), realistické masky z dielne Stana Winstona, chlipná réžia Roba Schmidta, nezabudnuteľné scény (šíp, v korunách stromov) a príjemne triezva minutáž ani nie hodinka a pol. A že sa tvorcovia inšpirujú inými piliermi žánru (VYSLOBODENIE, HORY MAJÚ OČI, TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU)? Všetci sme inšpirovaní svojimi predchodcami. Dôležité je, či je PACH KRVI len biednou kópiu alebo či obstojí na vlastných nohách. Na to si musí odpovedať každý sám. Podľa mňa obstojí, aj keď sa mu sem-tam trasú (nezničiteľnosť mutantov, jednoducho napísané postavy, naťahované finále). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/178412/Pach-krvi-60.html(25.2.2009)

• JohnnyD

Nová vlna hororov - ani slasher, ani exploitation, ani thriller - všetko spolu; hovorme tomu trebárs slashploitation. Alebo sračka. To je v podstate jedno, nemá to nápady, nemá to štýl, nemá to vtip, nemá to nič, len pár rádobybrutálnych efektov a partu nesympatických retardov. Kvázi horror pre teenagerov, čo nevedia, kto je to Jason, Michael, či Freddy.(12.9.2005)

• - Pach krve byl nominován v kategorii “nejlepší film“ na Mezinárodním filmovém festivalu v katalánském Sitges. (Stocki)

• - Hlavní ženská protagonistka Jesse Burlingame, kterou ztvárnila herečka Eliza Dushku, byla pojmenována podle hrdinky románu "Gerald's Game" od Stephena Kinga. (Stocki)

• - Film v našich biografech navštívilo jen 1 587 diváků a vydělal 193 413 korun českých.. (Stocki)