Reklama

Reklama

Pach krve

  • USA Wrong Turn (více)
Trailer

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (557)

tron 

všechny recenze uživatele

„Vyzerá to tu ako vo Vyslobodení.“ Oproti neskorším dielom hixploitation-klasika, zrovnateľná s VYSLOBODENÍM. PACH KRVI sa mi vždy páčil. Hlboké hory Západnej Virgínie, mrazivá mytológia Horských ľudí (bohužiaľ ju tvorcovia - okrem úvodných titulkov - hriešne nerozvíjajú), zvrhlé gore (porciovanie), drsné akčné vsuvky (už úvodná autonehoda je pomerne šikovná), realistické masky z dielne Stana Winstona, chlipná réžia Roba Schmidta, nezabudnuteľné scény (šíp, v korunách stromov) a príjemne triezva minutáž. A že sa tvorcovia inšpirujú inými piliermi žánru (VYSLOBODENIE, HORY MAJÚ OČI, TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU)? No a? Všetci sme inšpirovaní svojimi predchodcami. Dôležité je, či je PACH KRVI len biednou kópiu, alebo či obstojí na vlastných nohách. Na to si musí odpovedať každý sám. Podľa mňa obstojí, aj keď sa mu sem-tam trasú (nezničiteľnosť mutantov, jednoducho napísané postavy, naťahované finále). ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Nečekaně se rozbije auto, partičce mladých. Objeví se zmutovaní lidé. Narazíme na otázky kanibalismu. V kolika hororech už to jen bylo?? Nechutné, plné krve a vnitřností.. Scéna se šerifem pobaví, ale tím to hasne... Tento typ "hororů" je jen odpočinková záležitost, nic kvůli čemu bych nespala, ale občas mě podobné zrůdy ze snů probudí, no co, mám své končetiny ráda, i když jsou jen vysněné :o) ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Najkrvavejší a najbrutálnejší hollywoodský horror posledných rokov, dejovo vychádzajúci z Deliverance a The Texas Chain Saw Massacre. Problémom filmu je, že cielenú realističnosť a naturalističnosť zabíja klišém teenagerských hororov. Je fajn, že sa na nič nehrá a otvorene priznáva inšpiráciu zvonka (v jednom dialógu je Deliverance priamo spomenuté), no v pocite stiesnenosti a vtiahnutí do deja si tým nepomáha. Nehovoriac o dennom svetle, v ktorom sa takmer celý odohráva. Masky kreatúr od Stana Winstona prekvapivo priemerné, atmosféra nulová. I keď zrejme úmyselne. Tri hviezdy dávam za hororovú radikálnosť a surovosť, ktorá je alfou a omegou týchto jatiek. A za jednu ľakačku, pri ktorej mi z ruky vyletela šálka s čajom. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Záporáci jsou k popukání, Schmidt pouze podrpůměrný režisérský rutinér, lekačky příliš předvídatelné a zbyteně přehlušené, jen s tím naturalismem je to přesně tak horké, jak se říká. Kdyby ti zjizvení indiáni až do poslední chvíle nebyli vidět a neměl bych představu jak moc jsou ve skutečnosti směšní a kolik viděli za život filmů Petera Jacksona, dala se na Wrong Turn naroubovat příjemná tajuplná atmosféra první poloviny jedničky Jeepers Creepers (a že náznaky tu jsou!). Scénárista však v honbě za co nejkrvavější stopou na sekeře zapomněl, že točí teenagerovskou vyvražďovačku a sepsal teenagerovskou porcovačku. Jediná odchylka od řeznického tutorialu tkví v tom, že tu občas někdo strašně nahlas zakřičí "fuck" nebo se až příliš afektovaně rozbrečí. Na druhou stranu, to se vám při porcování králíka stane jen těžko ;). ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Elia Cmiral: 1. Dark Forest - Elia Cmiral ,2. Wrong Turn Title ,3. Mountain Men ,4. Cabin In The Woods ,5. Adventure Begins ,6. Mountain Men At Home ,7. Francine Dies ,8. Jessie ,9. Scott Becomes Prey ,10. Bear Trap ,11. Escape From Cabin ,12. Jessie Taken Hostage ,13. Fire In Watchtower ,14. Grim Discoveries ,15. Are We Safe? ,16. They Got Carly ,17. Killing Mountain Men ,18. We Are Alive ,19. Three-Finger Is Back , ()

Galerie (81)

Zajímavosti (23)

  • Poté, co zabiják zabije policistu a popadne ho na zádech za bundu, je podle rychlosti, kterou tělo zvedl, patrné, že se jedná o figurínu. (chleba24)
  • Jedná se o jediný film v sérii, který neobsahuje nahotu. (Spidey3)

Reklama

Reklama