Reklama

Reklama

Odznak Vysočina

(seriál)
  • Slovensko Odznak Vysočina
TV spot
Česko, (2022–2023)

Hudba:

Jiří Hájek

Hrají:

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena – Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukryté právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu. Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav,sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými  událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

TV spot

Recenze (26)

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Edit 2023 .... TV Nova měla svoji Kriminálku Anděl, Policii Modrava, má své Specialisty. Proč potřebovala další kriminálku? Proč, já se ptám proč? Parta vedená světe div se ženou, působí sice sympaticky a na pivko bych s nimi klidně šla, ale jako kriminalisté jsou hrozní a navíc to berou smrtelně vážně. Co člen to typický klišé charakter - šéfka žijící pouze svojí prací, ambiciózní mladíček, hláškující machr, starší bývalý doktor nyní policista připraven poskytnout moudrou radu, a nakonec tu máme nováčka v týmu - mladá ambiciózní matka dodržující pravidla. Jednotlivé epizody 1.série jsou kvalitativně stejné, žádný nevybočuje z průměru, zápletky snadno prokouknutelné, vraha jsem až na jednoho uhádla hnedka. Posun k lepšímu nastal ovšem v sérii 2, případy jsou rozhodně zajímavější, vyšetřovací metody o něco uvěřitelnější a konečně se dozvíme, jak to vlastně bylo s případem Jůlinka. 3. sérii už ale velice prosím netočte. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další snaha přiživit se na Případech prvního oddělení dopadla podobně jako ty předchozí. Pravda v produkci Novy to mohlo dopadnout i hůř a není to aspoň vyložený odpad jako např Specialisté, ale i tak to není žádná výhra. Linie s vedlejším starým případem která se táhne celým seriálem je o ničem. Suchánek jako policajt je špatný vtip. A ta blbá hudba hrající skoro v každý scéně to dorazí. Některý díly jsou aspoň průměrný, ale když to budu hodnotit jako celek tak si to vyslouží za mě maximálně 40% ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Chceš to do mailu nebo doporučeně? Já úplně nevím, jak se správně práskaj lidi." Zpočátku to byla neskutečně dobrá parodie na policejní práci. Fakt bych chtěl potkat technika, kterej sejme daktylky z klacku zahrabanýho v zemi. Taky jsem se s chutí zasmál, když vyšetřovatelé vražd vyrazili na domácí hádku, protože toho uniformy měly dost. Tohle slyšet obvoďák ve vysílačce, tak si sám dá pokutu za rychlost a udá se na GIBS za nenasazenej poklop na hlavě. To ovšem byl jen začátek. Pak se to začalo brát vážně a najednou z toho byl obyčejnej nováckej seriál s jedním občas hláškujícím detektivem a šéfkou, pro kterou je správná věc mnohem víc než zbytečnost zvaná trestní řád. Naštěstí se to celý netváří nijak vážně a zabít se s tím dá čas poměrně příjemně. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Večerníček na dobrou noc pro dospělé. Jednotlivé díly jsou takové jednohubky, u kterých opravdu není nutné přemýšlet. Jsou nenáročné a ani to od diváků nevyžadují. Skvadra policajtů byla jako vystřižená z učebnice.  A když se teda pohybujeme na Vysočině, proč měla policejní auta včetně teréňáku šéfky středočeské značky? Jen takový můj rýpavý detail. ()

anli 

všechny recenze uživatele

Další z řady televizních kriminálek v podání TV Nova.Bohužel se akce nezdařila.Tvůrci se snažili okopírovat oblíbený projekt "Policie Modrava" a vybrali Vysočinu.Ne ,že by tam nebylo hezky,to je a taky záběry Vysočiny jsou skoro to jediné plus ,co tenhle seriál nabízí , ale popořádku.Nevím kdo a jak tu vybíral herce a už tady je první kámen úrazu-Monika Hilmerová je nemastná ,neslaná a jakoby teta od vedle a ne kriminalistka.Simona Zmrzlá nám někde herecky zmrzla a tváří se pořád stejně nudně a nezajímavě ,až to bolí.Jední dva ,kteří sem přinášejí trochu svěží vítr a snad i trochu humoru jsou Martin Hofmann a Michal Suchánek ,u kterého mi jen mrzí,že zase takový prostor nemá.A Patrik Děrgel se v každém díle objeví jen párkrát ,tak je tu vlastně jen do počtu.Jednotlivé příběhy jsou průměrné ,občas trochu zajímavější a spadají do typické ,průměrné televizní produkce Novy.Nic víc ,nic míň.Režie je bez nádapu ,unilá a jakoby-ať už máme hotovo.A ještě bych zmínil hudbu ,protože jestli si někdo myslí,že když bude něčím tlouci do něčeho a možná i v rytmu ,že je to hudba ,no tak není.Chybí tu nějaký aspoň základní hudební motiv ,takže to se taky nepovedlo.Celkově vzato 8.dílů opravdu stačilo a snad už nové neuvidíme.S přimhouřenými oky dávám 40% a to hlavně díky Vysočině a exteriérům a taky za Hofmanna a Suchánka.Jinak je to bída ,bída,bída a už se mo těšíme na čtvrtou řadu Modravy ,abychom si spravili chuť (tedy doufám a velmi). ()

Galerie (353)

Zajímavosti (9)

  • Mlýn Říhových, v němž bydlela pohřešovaná žena, se nachází v Budčicích čp. 9. (rakovnik)
  • Fiktivní městečko Veselá na Vysočině, hlavní lokace filmu, je ve skutečnosti Ledeč nad Sázavou. Dále se natáčelo v Lipnici nad Sázavou, Melechově, Koutech nebo ve Zbýšově. (SONY_)
  • Herec Otmar Brancuzský, představitel otce oběti, zemřel během natáčení. Zbytek svých obrazů nestačil dotočit, kvůli čemuž musel být na poslední chvíli změněn samotný scénář. Jedná se tak o jeho vůbec poslední roli. (brecht98)

Reklama

Reklama