Epizody(8)

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena – Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukryté právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu. Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav,sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými  událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti. (TV Nova)

• Fiktivní městečko Veselá na Vysočině, hlavní lokace filmu, je ve skutečnosti Ledeč nad Sázavou. Dále se natáčelo v Lipnici nad Sázavou, Melechově, Koutech nebo ve Zbýšově. (SONY_)
  • Premiéru první epizody zhlédlo 1,39 milionu diváků (15+). (rublik05)
  • „Vysočinu jsme vybrali, protože spojuje výraznou krajinu a lidi, kteří drží při sobě. Vidíme tam kombinaci krásy a syrovosti. Navíc tento kraj není z hlediska filmu tolik prozkoumaný. I to nás lákalo,“ uvedl producent filmu Vratislav Šlajer. (SONY_)