Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

codeas

O něco lepší než první díl. Celý děj se tentokrát neodehrává podzemí ale přímo v Raccon City, takže je více možností na rozšíření děje. Celá zápletka je jednoduchá - "Mrtvý zombík, dobrej zombík" a "Pokud tě kousnu, jdeš proti nám". Z celého filmu si nejvíce zapamatujete poslednich 15minut a hlavně i otevřená zadní vrátka pro možný 3 díl... ()

Pepy

No rozhodně se nesvítí na dobré časy, je to jedno z dalších klišé, do kterého se zbytečně narvali peníze a výsledkem, je bez příběhová westernovka se spoustou munice a zbraní, nějací ty namalovaní smraďoši nakaženým morem, kteří terorizují město a jediné osoby z kterých jde respekt a jediné co musí, je najít malou holčičku bohatého vědátora, který stejně nedopadne dobře. Je to hodně slabé i přesto, že to ambice mělo ze začátku velké. 40% ()

Lacike

Dvojka je aspoň veľkolepejšia a akcia pestrejšia. Už sa len nudne nepobehuje po nejakom opustenom laboratóriu, ale dej sa odohráva vonku v uliciach a dočkáme sa rôznych väčších prestreliek a bitiek. Miestami sú síce tak zostrihané, že hovno vidno, ale častejšie to je zábava na úkor tvorcov, jak sa snažia aby to bolo čo najviac cool. Milla musí pri všetkej tej akcii robiť premety, kotrmelce a ďalšie nezmyselné veci. Konečne pribudlo aj trochu gore. V jednotke som mal miestami pocit, že sledujem nejaký cenzurovaný film, jak sa všetko drsnejšie odohrávalo mimo kameru. Najviac sa mi ale páčila Sienna Guillory, ktorá mi v tom sexy oblečení trochu pripomínala Laru Croft. Celkovo je to o niečo zábavnejší film ako jednotka, ale lepším by som ho nenazval. Takže ostávam pri hodnotení 3/10. ()

ProjectAlice

Dlho očakávané pokračovanie, ktoré začalo presne tak ako všetci dúfali. Skvelý dej, bojové scény, perfektný BOSS... Nenudil som sa ani minútu. Alice sa zmenila na poriadnu bojovníčku, ku ktorej pribudla taktiež skvelá Jill Valentine. Skvelé duo. Zistenie, kto je Projekt Nemesis bolo úžasné. Nechýbali zombíci ani záhrobníci :D Nasledoval znova skvelý koniec a znova dlhé čakanie na ďalší diel. 100% ()

bouncer

Platí to samé, co u prvního dílu, jen o stupínek horší. Děsím se třetího dílu víc než toho, že by se ze mě stal zombík. ()

Hwaelos

Oproti tomuhle filmu byly béčka let osmdesátých (Komandem počínaje) intelektuálními dramaty. Ale co, že to není originální, chytré, nebo s rozumnými dialogy, to mi nevadí - to jsem samosebou čekal. Ale že to není ani atmosférické nebo napínavé, to už je vážně evil :-P Velký stroj na zabíjení holt není zombík, ani kdyby ho uplácali z masa mrtvých morčátek, tudíž může sotva vyvolat nějakou stísněnost v divácké mysli. P.W. Andersone vrať se:) ()

st.ranger

Co jsem komu udělal, že jsem musel přetrpět tuhle slátaninu? Konexe na hru jsou sice snaživé, ale vše neskutečně kazí postava Alice. Nemesis sice vypadá perfektně, ale v posledním okamžiku dokáže sám sebe zesměšnit, když si vzpomene na Alice. ()

Dale

Rozhodne to horšie ako jednička nie je. Ale to nie je žiadna pochvala, na to, aby to bolo horšie ako Resident Evil I, by sa toho musel chopiť sám veľký Uwe Boll. ()

Hismael

I přes to že Apokalypsa vypadá vizuálně o něco líp než první díl, je to naprosto bezduchá střílečka, kde je příběh pouze okrajová záležitost. Proto všechno sází na mutanty kulhající ve tmě a jejich zneškodnění. Bohužel akce nudí, působí uměle, nebo postavy jednají zbytečně sebevědomě. Sexy křehotinky lámou vazy a dávají pěstí do hlavy zombíkům a zároveň se jich bojí, že je kousnou a nakazí virem. Prostě špatně fungující divadlo přeplněné logem organizace Umbrela Corporation. ()

Terva

Režie - Alexander Witt. Scénář - Paul W. S. Anderson. Hudba - Jeff Danna. Kamera - Christian Sebalot a Derek Rogers. Příběh začíná zpovědí Alice (Milla Jovovich) o událostech v podzemí Raccoon City, kde má laboratoře Umbrella Corporation. CITÁT - Všichni tam zemřeli. Problém byl v tom, že nezůstali mrtví.......... Raccoon city je izolováno od světa. V jeho útrobách bují T-Virus. Uzavřena v městě zůstává i Angela (Sophie Vavasseur) dcera doktora Charlese Ashforda, který vytvořil Červenou královnu. Hologram, který jsme mohli vidět v předešlém příběhu byl právě obraz Angeli. Skupina vojáků, která také zůstala uzavřena v městě dostává od doktora Ashforda nabídku, že pokud najdou její dceru, dostane je z karanténního města ven. Až teprve po úvodním vysvětlení, co se to vlastně stalo nás děj zavádí na konec prvního příběhu. Do nemocnice v Raccoon City, kde se probudila Alice. Příběh může začít. Po boku Alice se zde postaví Jill Valentine (Sienna Guillory). CITÁT - Jak jsem řekla: Střílet do hlavy........... "Příchod" Alice do kostela je boží a vizuálně nádherný. CITÁT - Do prdele, kdo vlastně jste!!!??.......... T-Virus se šíří dál a vysocí úředníci Umbrella Corporation rozhodnou o vypuštění projektu Nemesis. A ten ve dvě hodiny osmnáct minut a dvacet sedm vteřin nalézá primární cíl. CITÁT - Projekt Nemesis je plně aktivován.......... Zatím co tady probíhá souboj v jiné části města probíhá záchrana Angeli. Skupina se dostává před místní školu. Tady je vidět stojící auto z nápisem K-9. Zasvěcení vědí že takto jsou označeni auta policejních psovodů. Ano i zde dostanou pejsci své haf. CITÁT - Zůstaň!!!!........ Jen škoda, že některé scény jsou nevyužité, nedodělané a je tu i víc podivných náhod. Málo hudby a slabá dramatizace spůsobuje, že příběh trošku pokulhává. Ale jen trošku. DIALOG - Proč už ta helikoptéra nestartuje!!?? Páč jsem zvyklej na cadillac!!......... Speciální make-up a efekty Nemesis dělal Paul Jones. Natočeno na motivy stejnojmenné hry společnosti Capcom. Nemesis si zahrál Matthew G. Taylor. Ve filmu opět zazní skupina Slipknot. Tentokrát s písní "Vermilionů. ()

moviesfan

Mnohem horší než předcházející film, což je už co říct. Hrozný kostýmy a herecký výkony doplnil děj, který se prostě nevyvedl. ()

JohnCZ

Akčnější a efektnější než jednička, ale na více jak 3 hvězdy to není. Je to příjemná oddychovka, ale nic víc. Rozhodně nijak extra zapamatovatelný snímek, ale přesto slušná zábava. ()

Blofeld

Slušná akční jízda, ale neviděl jsem jedničku, takže nemůžu srovnávat. Milla je ve své roli slušná, ale mnohem lepší je Sienna Guillory v roli Jill. Akční část je perfektně natočená, ale naopak ta hororová moc nefunguje - většinu lekaček vytušíte chvilku dopředu, takže efekt není až tak velký. Pokud vás zajímá akční film o zombie, radši si pusťte výtečný Úsvit mrtvých. Pokud vás zajímá akšní film s Millou, jděte do toho. Už kvůli skvělému soundtracku, který zní jako od Powella. SPOILEROVÁ ČÁST: Ačkoliv neznám první díl ani videohru, říkal jsem si "Není pošetilé chodit na hřbitov, když se městem šíří zombie epidemie?". Následující okamžiky mi daly za pravdu. A další věc: co byly ty obludnosti v kostele? Do scénáře mi nějak vůbec nepasovaly. ()

svik

Hodnotím za 3.........Zjevně slabší pokračování. Temto pozvolné né s rychlým spádem jak tomu bylo u jedničky. Bylo zde přemrštěno akce ktero podle mne Milla nezvládala tak bravúrně jako v jedničce no grfikové si nedali záležet. Je zjevné že režisér moc filmů za sebou nemá ale na první pokus to nebylo špatný. Děj se mi zdal přeplácaný námět nelogický a co se táče scénáře --celkem slušný. Jinak sem se alespoň nenudil. ()

Crazer

O malinko slabší snímek než první díl, avšak už více akční, ale nikoliv hororový. Druhý díl residenta se již podobá i více počítačové hře, jako je běh skrz skleníkové panorama i sám Nemesis je si hodně ve filmu podobný. Pro mě akční podívaná za 4*. ()

corpsy

Pokračovanie, ktoré síce pritlačilo na pílu, ale nesie sa presne v tom istom, nie veľmi výraznom duchu ako predošlý diel. ()

PauloZ

Hrozné a ostudné! Jak může někdo tak posrat celý film a udělat ostudu této kultovní hře?! Oproti jedničce pád do tmy. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (více)