Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Legas

Celkový dojem je stejný jako u jedničky: mohlo to být lepší. Milla Jovovich je sice stále cool (možná i víc než v jedničce), ale k celkové spokojenosti mi to nestačí. Film má jinak svižné tempo. Nemesis mi přišel poněkud směšný. Závěr filmu je opět brilantní: MY NAME IS ALICE AND I REMEMBER EVERYTHING. ()

Sobis87

Po celkem obstojném prvním dílu jsem jsem čekal minimálně stejnou zábavu, ale tohle je opravdu tragédie počínaje dementním scénářem a nudnou režií konče. Druhý Rezident Evil připomíná vlhký sen dvanáctiletého kluka s nedostatkem fantazie. 30% ()

Anderton

Je zábavné sledovať, ako filmy tejto série pomaly starnú a nie je to starnutie s gráciou. Vážne som nevedel, či pri prvej akcii Mily v kostole, kedy vytasila do boja motorku, brali tvorcovia vec vážne, alebo robili priamo už radšej paródiu žánru. Obávam sa, že kolosálna tuposť celého filmu bola zámerom jedine z toho dôvodu, že bol nakrútený pre tupých ľudí. Každopádne finále pred torontskou radnicou, ktorá sa ale nachádza v Racoon city, ktoré mimochodom ale nekopíruje architektúru Toronta, ma osobne kvôli tejto stavbe potešilo. Ako quilty pleasure s množstvom facepalmov obstojné, takže hodnotenie je viac menej irelevantné. ()

Frajer42

Pokračování svého nevýrazného předchůdce. Pro mě jednoznačně lepší než první díl. Přesto se zde žádný zázrak nekoná. * * * ()

Kothy

Slabší pokračování této zombie klasiky s Millou Jovovich a sympatickou společností Umbrella Corporation. ()

AllShallFall

Tento díl byl zaměřený spíše na akci. Přiběhově také nebyl špatný. Jako sci fi se mi to velmi líbilo. Při shlédnutí všech dílů jsem byl potěšen vynikající návazností a skvěle se vyvíjejícím příběhem. To mě donutilo ohodnotit každý díl Resident Evil o stupeň lépe. ()

Okara

Změna o 180 stupňů od úvodního dílu této ságy. A pro mě to bylo i mírné zlepšení, neboť pokud se na tuto epizodu nedíváte jako na hororvý snímek, ale na jeden velký akční nářez s přehlídkou nových potvor a zbraní, nehledáte nelogičnosti a jen si užíváte velkolepé triky a o jednu atraktivní hrdinku navíc, zlepšení zaznamenáte také. Každopádně se začínám bát následujících pokračování, neboť děj se už v rámci chápání začíná značně vychylovat. 65% ()

nash.

Čekal jsem blbinu a přesně to jsem dostal. Sice větší, ale pro mě slabší než jednička, ovšem jak jsem stále nezatížen herní předlohou, opět jsem si ji v rámci možností docela užil. Bylo to svižné, zábavně pitomoučké a Milla jako superhrdinka byla kouzelná. Alice je postava, která by si určitě jednou zasloužila dobrý film. ()

silentname

"Resident Evil: Apocalypse" alebo ako to ja volám "Resident Evil: Racoon City". Na tento diel som sa tešil, pretože v Racoon City sa začínali moje spomienky so sériou hier, no výsledne mám pocit, že všetko v tomto filme je jedna maximálna nuda. Nemesis nie je zaujímavý, zombíci sú trošku otrepaní, no musím povedať, že ešte stále sú nemysliace zombies a to dávam ako pozitívum na dnešnú dobu, nakoľko sa to postupne v sérii zmenilo na niečo úplne iné. Pre mňa je problém s týmto filmom fakt, že nepodáva nič zaujímavé, nič nové a možno je tu pár dobrých scénok v škole a možno by som povedal, že sem-tam aj keď nie je Nemesis veľmi zaujímavý, tak aspoň tomu pridá trošku akcie. Málo si z filmu pamätám, no jednoznačne viem povedať, že oproti videohrám v Racoon City ako boli Resident Evil 2 a Resident Evil 3: Nemesis ma toto veľmi nudilo a nevedel som sa na to absolútne navnadiť. Stačilo mi to vidieť raz a viackrát som nepotreboval. Hodnotenie: C- ()

Slarque

Andersonovy scénáře nikdy moc nepočítaly s logikou, ale tohle není žánr, kde by se na ni zrovna moc hrálo. Větší problém je, že pokračování Alexandera Witta má takřka nulovou atmosféru a akce jsou většinou slepencem několika rozmazaných záběrů, ze kterých vůbec není vidět, co se na plátně vlastně stalo. Milla nám tedy předvedla, že má natrénováno a v rámci gradace ukázala o bradavku víc než v jedničce, ale sestupná tendence je stejně naprosto evidentní. ()

Hunter2222

Zdá sa mi, že toto sa mi páčilo ešte viac ako jednotka. Resident evil má oproti väčšine zombie filmov dve výhody. Okrem zombiekov ľudí tu vidíme aj zvieratá, v tomto konkrétne psy, ktoré sú fakt nadupané, krvilačné, odporné beštie. K tomu sú tu ešte nejaké monštrá, ktoré filmu dodávajú správny akčný nádych. Mila Jovovich predvádza perfektné akčné kúsky ako aj ostatné postavy. Príbeh je síce klasický americký, ale to sa dá preglgnúť. Prost esuper záležitosť. ()

Claw

Akční jízda, která jako jediná z trilogie dodržuje dosti striktně zásady videohry. A to jsem opravdu ocenil. Prostředí, postavy, jednotlivé scény, kamerové záběry, pohyby postav a herců... vše připomíná videohru, a tak to má být, pokud se natáčí film právě dle nějaké videohry. Nulový scénář je nahrazen téměř neutuchající akcí. Mnohem lepší speciální efekty než v otřesném prvním díle a celkově mi to přišlo i promakanější než díl třetí. Výjimečný díl z otřesné filmovo-videoherní trilogie. /50%/ ()

Bachy

Stejně, jako jsem si střihnul Mortal Kombarty za sebou, právě jedu i sérii Resident Evil. A bolí to vcelku srovnatelně. V první půlce druhého dílu se konečně má očekávání začala plnit. Kašlalo se na pseudopříběh a prostě se "jen" stylově kosilo. Ovšem přišla klesající tendence. Přestalo se kosit a začalo se opět "stylově" krafat a ve druhé půlce přišel nějaký pseudointelektuál ke scénáři a řekl:"Naroubuji příběh." A tak se stalo, že bolela hlava...a pak praskla, protože Nemesis. ()

klerik

Hovadina ničiaca všetky hororové rekvizity a úplne ponižjúca skvelú hru. Aspoňže na tú brunetku sa dá pozerať. Vykrádačka, ktorú nemôžete brať vážne, ak to chcete prežiť... ()

SeBig

Největší mínus je samozřejmě Alice, která jakýkoliv tah Jill Valentinové nahradí svým cool úderem. Píča namyšlená. Z Nemesise udělali nestrašidelnýho geje, hudba jak ze seriálu Siska tyvole.. Co to je? Takhle se sfilmovává jedna z mých nejoblíbenějších her? Jdi do píči Andersone. ()

Lenny.M

Jeden z těch horších dílů..Tvůrci se snažili být až moc tajemní, vždycky jsem si tento díl pamatovala jako "ta tmavá hodinka a půl" a to tmavá doslova..Až na pár scén s lickerama nic moc. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (více)