Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

LaciLC

Proste takmer to isté ako jednotka. Milla Jovovich pobehuje s katanou a brokovnicou a likviduje zombie a inú háveď. ()

Chrustyn

Když se někdo rozhodne, že natočí pokračování průměrného filmu může to při nejlepším dopadnout stejně nebo spíše hůře. V tomto případě to dopadlo hrozně. Moc hrozně. Takováhle slátanina se vidí opravdu málokdy. Milla Jovovich trapnější než kdy předtím a hrozné akční scény. ()

korbitch22

Nejodsuzovanější díl,který mě se paradoxně líbí nejvíc.Film je geniálně udělanej podle třetího dílu hry,kterej jsem jako jedinej prošel,tudíž k němu mám i nejblíž.Nemesis je skvělej,vizuál fantastickej,prostě opuštěné Racoon City,přesně jak má být.Při scénách ve školce,jsem měl opravdu pekelně scvrklo :-) Výborná je i akce,škoda že k projektu vybrali neskušeného režiséra,protože se mu film opravdu párkrát vymkne z rukou a konec jo..no ehm prostě divný :-) ale to nemění nic na tom,že je to pořád můj nejmilejší díl z celé série. 85%. ()

BMW12

Jednička se mi líbila, ale čekal jsem, že pokračování ten díl překoná. Ale bohužel nepřekonal. Jako je tam hodně akce, což je velké plus, ale mohly tam být ještě lepší kousky. Čekal jsem i příběhově trochu lepší zpracování, jednička na tom byla v tomto ohledu lépe. A přišlo mi, že zrovna v tomto díle ani Milla Jovovich tolik nezářila. Měla tam vlastně i konkurentku – Sienna Guillory, která vypadala jako její dvojnice, stejně voháknutá, stejný charakter atd. ()

Tigo

Moje ocekavani nebylo zklamano - oblibena Mila, sympatak Oded "Mumie" Fehr, par silenych vedcu, bezejmenni lide coby obeti, slizke stvury a hlavne spousta zombiku :) (i kdyz v jednicce "hrali" vice, zde byli spis jen jako seda masa). ()

HellFire odpad!

Po slibne jednicce jsem ziral, jak nekdo mohl natocit tenhle film, se kterym sem akorat ztratil hodinu a pul z meho zivota. ()

eraserhead666

Upřímně řečeno, od filmové adaptace akční počítačové hry se zřejmě nedá očekávat velmi mnoho. Výjimek jako Silent Hill je opravdu málo. Takže shrnuto, podtrženo. Odpovídá tomu takřka vše. Naprosto suchý scénář, který zápletkou lehce kopíruje dějovou kostru Escape from New York (1981), upřednostňující převážně vizuální stránku vyprávění. Dějová linie celé vyprávění drží pohromadě jen tak, tak. Scénář neoplývá ničím objevným, novátorským a překvapujícím. Vše, k čemu ve filmu dojde vás může lehce napadnou pár vteřin před tím, než k tomu dojde. Postavy jsou nijaké, ale hezky se na ně kouká (Jill Valentine je po Laře Croft druhou nejšukéznější virtuální čičinkou převedenou na filmové plátno). Herecké výkony takřka na bodu nula. Trochu smutné je, že zombíci jsou zde odsunuti skoro až na třetí kolej. Což je vzhledem k tomu, že i když jde o tzv. novou generaci zombie (tedy virem nakažení a rychlí) škoda, protože scény s nimi patří k tomu povedenějšímu, co tato nová generace ve filmech předvádí. Já si vždycky myslel, že Resident Evil je hlavně o střílení a exterminaci zombie. Jako horror bych to s klidným svědomím nemilosrdně odstřelil. Jako nenáročnou akční oddechovku, s přimhouřením oka nad současným upřednostňováním bezduché vizuality, to není zase tak špatné, aby se to nevyšplhalo na slabý podprůměr. ()

SOLOM.

Tak tady půjdu zřejmě částečně proti proudu, protože dvojka v mých očích nedopadla zas až tak katastrofálně, jak mnozí tvrdí. Už ani jednička nepatří mezi moje nejoblíbenější filmy (na rozdíl od stejnojmenné hry) a považuji za trochu lepší průměrnou akční podívanou. A dvojka se jí v tomto směru přiblížila na dostřel. Změna na režisérském postu mi rovněž vůbec nevadila a Alexander Witt si vedl obdobně jako Paul W.S. Anderson. I on dokázal zplodit průměrnou podívanou, která nám příliš hororové podívané nenabídne, za to se diváci dočkají několika slušných akčních pasáží a doslova kvanta přemrštěných situací. Nudil jsem se však u toho? Ani moc ne a to bylo nejdůležitější – tedy alespoň pro mne. Navíc se tu kromě Alice, která byla hotovou mašinou na zabíjení i Jill Valentine – postava která mi už tak cizí rozhodně nebyla. Tahle holčina si získala mé sympatie mnohem více, než kterýkoliv její mužský protějšek. Sienna Guillory se své role zhostila docela dobře a byla zdatnou „parťačkou“ Milly Jovovich. O něco v pozadí se držel Oded Fehr, ale ani on tu nebyl jen vyloženě do počtu. Tahle sestavička mi dokázala nabídnout několik velice zdařilých momentů, kvůli kterým rozhodně nelituji, že jsem si tento film pustil. Nemrtvých tu bylo dost, nechyběli ani zmutovaní psi a jako přídavek jsme dostali „výplod“ programu Nemesis (chudák Matt). Fandové hry však budou asi zklamáni jeho zjevem. Asi nejvíce si to však chlapci posrali samotným závěrem. Ten se mi opravdu nelíbil a začal jsem cítit neblahý pocit, že trojka už bude vážně smrdět velkým průserem. Každému však dle jeho libosti. 50% ()

Sofia

Na počítači hraju jenom adventury, filmy o zombících mi přijdou neskutečně trapné a Milla Jovovich umí podle mě zahrát jen jeden uštvaný výraz, který nejvíc zúročila v Johance z Arku. Takže je asi jasné hodnocení tohoto filmu, který jsem zkoukla opravdu jenom omylem :-) ()

Necrotongue

Znovu jsem zkouknul Apokalypsu a musel jsem své dřívější hodnocení o hvězdičku vylepšit,protože jsem byl na film zbytečně přísný.Tak jako první díl i tato část série bere hru pouze jako inspiraci k vystavění vlastního příběhu,i když je jasně znát,že si Apokalypsa bere za vzor hru Resident Evil 3(Nemesis i Jill Valentine jsou přesní),tentokrát se tvůrci snažili vyhnout scénám s "přemachrovanými" hrdiny,ale triumfální vjezd Alice do kostela se jim opět vymkl z ruky.Jinak jsem byl s příběhem vcelku spokojen,ještě jednou musím ocenit,že se Paul Anderson nesnažil natočit film přesně podle hry,protože by se mu to určitě nepodařilo k mé spokojenosti,zatímco tento volně inspirovaný film se mě nijak zle nedotkl. ()

ARI50

Táhle pokračování nese další super zombie akci kde ve směs dostaneme super zmrda který je samozřejmě však se koukněte jak je výborný a tenhle souboj teprve začal, něco nového přišlo a děj je super herecky zůstáváme takže jsem rád ale zase kapka chybí. ()

becki_tu

Dvě krásný holky zachraňují svět před zombíky. Leckdo by si řekl: co víc si přát? Jediné, co můžu vychválit, jsou docela solidní akční scény a efekty. Naopak příběh je o ničem, o logice zde nemůže být ani řeč a už vůbec v tom nehledejte nšjakou hlubší myšlenku. S vypnutým mozkem se to ale dá vcelku bez problémů dokoukat, aniž by vás to nějak výrazněji poznamenalo. ()

Bauer

Resident Evil: Apokalypsa je jedním z těch pokračování, které podle mně předčilo první díl a zároveň i mé očekávání! Dvojka začíná přesně tam, kde skončila jednička. Hlavní hrdinka vyšla ven na ulici a popadla brokovnici, takže je nám jasném, že se přesouváme do městských ulic, což je právě ten důvod, proč se mi dvojka líbí mnohem víc, než jednička, a taky se druhý díl více podobá hře, což jedině prospívá. Velkým překvapením je také neznámý režisér Alexander Witt, který se svého postu režiséra zhostil dobře. Akční scény jsou velmi cool (např. scéna s motorkou) avšak poněkud je těžké se v nich vyznat. Jsou zbrklé, ale mně je to celkem jedno. Je to akční film, takže vypinám mozek. Přibylo nám pár nových postav, aby také ne když nám v jedničče všichni zemřeli. Ovšem zde byli herci mnohem sympatičtější například Mike Epps a Oded Fehr. Milla Jovovich předvádí parádní výkon. Za prvý toho více namluví, za druhé více střílí a za třetí se dobře i bitkaří. Docela se hodně těším na třetí díl!!! ()

JASON_X

Druhý díl série si nejvíc pamatuju kvůli těm růžovým prdelohlavcům v kostele. Relaxační oddechovka na dvě tři použití, škoda že s tou výpravou a technickým zázemím nenatočil štáb něco trochu hodnotnějšího. Mila Jovović stále stejně ošklivá, zato ale její sesvorkovaný kamarád Matt, prdelohlavé dvoumetrové hovado v kožené řeznické zástěře, je fešák k pohledání! Opravdu se výtvarníkům vyvedl, chlapec! Jo a ještě pejsci, málem bych zapomněl... ()

prome

Byvaly pomocny resiser Witt by se mel vratit k pomocne rezii protoze tenhle kousek stal za prd a to jsem do toho po jednicce vkladal velke nadeje. ()

Lucasion

Apokalypsa je tady! Milla Jovovich se chopila zbraní a jde již podruhé zabíjet mutanty a zombi. Millu doplňuje krásná a velmi sexy Sienna Guillory, která roli Jill Valentinové dokázala skvěle ztvárnit. Velké plus dávám, že fanoušci her určitě poznají další známá jména ze hry. Například hlavní mutant "Nemesis", který je tak nějak s Residentem jako ikonická potvora spjatá. Je ve filmů opravdu dobře udělaný a působí opravdu skvělým dojmem. Režie se ujal neznámý Alexander Witt a povedlo se mu velmi dobře zpracovat skutečný příběh Residenta se vším všudy. Nejlépe ztvárněný Resident Evil na filmovém plátně. ( 64 procent) ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (více)