Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Jason_1988

Tanto díl halloween je zajímaví michael ještě tak nevraždí HLAVNÍ POSTAVY 9/10 MICHAEL 8/10 VRAŽDY UJDOU 4/10 HUDBA 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 KAMERA 9/10 moje hodnocení 89% ()

david141474

Halloween není tak špatnej film. Musím říct, že to bylo skvělý! Začátek filmu je takovej pomalej, nudnej (když nepočítám první scénu s Myersem, která je zajímavá a představuje nám tu postavu). Soundtrack skvělej, herci ujdou. Postava zvaná Loomis ději dodává tu správnou atmosféru. Jak jsem říkal začátek filmu je nudnej a pomalej, ale finále filmu je 10× lepší jak ten začátek. Herec Tony Moran zahrál Myerse celkem solidně. Nevim co dál napsat protože pak jsou to spoilery. 9/10 je to opravdu kvalitní film s ještě lepším soundtrackem! ()

Grimaldi

Horory jsou zcela mimo můj filmový zájem a o to větší překvapení a úžas jsem pociťoval po shlédnutí původního Halloweenu. Kombinace začínající Jamie Lee Curtis, maskovaného vraha představující nezničitelné zlo a naprosto úžasně atmosféru dotvářejícího soundtracku, zvláště ústřední hudební motiv, to vše dohromady dalo vzniknout nejen dobrému hororu, ale skvělému filmu jako takovému. ()

F2003F

Je mi jedno aký to je kult žánru keď sa tie postavy tak debilne vo všetkých situáciach chovajú. Aspoň, že to má iba 90min. Hrozivá atmosféra sa napriek tomu dá od začiatku krájať, Carpenter sa síce nezaprie no RADŠEJ VEC. Stačí vidieť len prvých 5 a záverečných 15min, zo zvyšku o nič neprídete. I tak je to žiaľ smiešny horor, ktorý sa s prvým Freddym absolútne nedá originalitou porovnať. Nebyť tých širokých scenáristických dier (Myersov útek zo psychiatrie a jeho šoférovanie) ani tak by to celkovo nefungovalo. Dokonca môžem povedať, že ma dvojka bavila viac. Preto odporúčam konkrétne The Movies That Made Us - Halloween kde tvorcovia vysvetľujú najmä vznik masky bez výrazu tváre a známej hudby, bez čoho by dnes ani vtedy tento film nebol vnímaný ako je. ()

Stepca

Jeden z prvních zlatých slasherů, který i po čtyřiceti letech dokázal nezestárnout. Michael Myers je zarytou ikonickou postavou hororů a pop kultury a to ať svým vzhledem nebo jeho chováním či stylem vraždění. Michaelovo zrození je dočinění prvního Halloweenu a partě mladých filmařů, kteří měli skvělý nápad a i z mála dokázali vytěžit maximum. I přes svůj malý rozpočet jsou herecké výkony a vizuál na vysoké úrovni, rozhodně se nejedná o žádný béčkový horor. Hustá atmosféra je budována skrze notorickou hudbu (znělku) dále také naopak věčným tichem, tmavým obrazem a pomalou graduací skrze stalking hlavní postavy. Námět je hodně jednoduchý, ale přitom tak zábavný a řekl bych, že i dosti reálný. John Carpenter ukazuje dalším drahokamem, že horor nemusí být jen bezmyšlenkový cash-grab na hloupých teenagerech. 90% ()

Gothic

Myers kolem chodí, do tmy jeho nůž se blyští. Krev a strach se rodí, krev do davu prýští. Carpenterův legendární svátek, lepší než třináctý pátek. Pod bílou msakou čisté zlo číhá, divák strachem se zdvíhá. Jasná hororová zpráva, pět hvězdiček se dává. ()

Olivier

Moc roztomilé dílko. Obsahově je to ryzí béčko, ale proč se soustředit na obsah, když Halloween je čistá forma, že jo. Přiznávám, že nevím jak se k filmu postavit, protože ještě před ním jsem viděl tuny jiných filmů, které Halloween parodovaly. Takže když vidím dvě postavy v domě, z nichž jedna má nasazenou masku a šermuje obřím kuchyňským nožem, zatímco ta druhá zoufale cloumá dveřmi (které jsou jako na potvoru vždycky zamčené), spíš to ve mně vyvolává smích než napětí. Na druhou stranu, Carpenter s tím přišel jako první a za to že některé scény působí až sebeparodicky vlastně ani nemůže, navíc ta atmosféra je místy vážně perfektní. A ta hudba...jo asi to na čtyři bude. ()

Ladisec

Klasika slasher hororů. Michael Myers je hustej psychopat a je mi celkem sympatickej ale film byl chvílemi nudný a vynoření Micahela na různých místech se často opakovalo, ale je to klasika žánru, který odstartoval John Carpenter celkem solidně. ()

Vital

Halloween má podobné základy jako Freddy Krugger,ptáte se jaké? Inu jsou to pouhé 3 základy : (téměř) nesmrtelného padoucha,originální hudbu,strohý a jasný děj,a natomto si udržely oba dva několik pokračování.Myslim že už tohle stojí za úvahu,že tenkrát se točily dobré béčkové filmy,které měli a dodnes pro některé mají pocit strachu,napětí... ()

LooX

Kultovní horor který odstartoval kariéru Jamie Lee Curtis a hlavně vlnu ,,hororových teenagerských vyvražďovaček".Povinná klasika. ()

Hellbilly

Výborné. Aj keď som sa nebál, behal mi mráz po chrbte a bol som z toho rád. Vynikajúci, znepokojivý hudobný motív všetko odštartuje, a potom sa rozbieha minimalistický slasher, kde na vyvolanie hrôzy stačí jedna ulica, pár dievčat a "pure evil" Mike Myers s maskou na tvári(tvorcom neodpustím scénu, keď mu Laurie stiahne masku-už to nie je to zlo, nezničiteľné, tajomné a bez emócií, už je to zas Michael). Všetko je to pozvoľné, Carpenter film dôsledne kočíruje, a na vyvolanie mrazenia stačí Michael stojaci na ulici a geniálna hudba. Všetko pomaličky speje k záveru, ktorý je lahôdka. Občas je síce jasne vidieť nízkorozpočtovosť-hlavne trasúca sa kamera, ale aj napriek tomu je Halloween horror vysokej úrovne. ()

montel

Malé městečko Haddonfield zažije na Halloween strašlivou událost. Šestiletý Michael Myers zde bez důvodu ubodá svou starší sestru. Po patnácti letech strávených v psychiatrické léčebně Michael utíká a míří zpět do Haddonfieldu. V patách mu je jeho doktor Loomis (Donald Pleasence), který očekává, že zde Michael rozpoutá krvavé peklo...Carpenter a jeho klenot za pár babek. Co jiného říct k tomuto dnes již kultovnímu hororu, který proslavil Jamie Lee Curtis a rozjel parádní sérii s jednou z nejslavnějších hororových postav - Michaelem Mayersem. 80% ()

pikinek

Abych pravdu řekl, tak mě to moc nechytlo. Asi sem očekával něco trochu jiného než toto lineární vyvražďování. Film mě přišel dost utahaný, a ne moc strašidelný, tudíž než Michael někoho zabil tak sem se mohl ukousat nudou. Líbí se mi horory s pečlivě budovaným napětím, ale v tomto případě mě to tedy moc neoslovilo. Hlavně mě zarazilo chování hlavní protagonistky, kdy ve dvou případech vraha uzemnila a potom mu nevěnovala absolutně žádnou pozornost a on po chvilce vztal a jel nanovo. Útěk z ústavu mi přišel taky prapodivný. Michaele Michaele, Měl si tam radši zůstat. John Carpenter se podle mě prosadil až jinou VĚCÍ... ()

Hrobař

Chápu koukat na to v té době tak asi valím bulvy, ale dnes kdy hodně z vyvražďovaček je inspirováno právě touhle kultovní klasikou je těžké se leknout ve chvíli kdy k tomu situace i hudba směřuje. Přítelkyně se bála fest takže na hororem nepolíbený to funguje ještě dnes jenže mě už chlápek s nožem nějak nevytrhne. Vraždy nenápaditý, akce předvídatelný, uvažování postav nefunguje ("při zdrhání před chlapem s nožem za sebou nezavřu dveře a vlezu si do šatníku i přesto, že už jsem měla nakročeno na balkón. Potom v šatníku s nejchatrnějšíma dveřma v baráku zavážu kolem kliky šátek a začnu řvát, aby mě nikdo nenašel). Proti zdejšímu vychvalování dost zklamání. ()

Sacrex

Ukážkový horor, asi najlepší svojho druhu. Báť sa teda je čoho. Vinikajúce uhly kamery a skvele načasovaná jednoduchá hudba nekompromisne dotvárajú napätie. Jediné čo mi trochu vadilo, bolo z ľahko sa opakújuce klíšé zabíjania. Odďaľovaním smrti sa snažili zväčšiť strašidelnú atmosféru, avšak keď to trvalo už príliž dlho, začínalo to nudiť. 85% ()

macoslavek

čekala jsem, že dostanu pravpůvodní slasher, dočkala jsem se ale kousku s tak silnou atmosférou, že mě to přilepilo k židli.. carpenter je vážně mistr hororu. ()

Helled

Jeden z nejlepších filmů mě flm nevystrašil ale jeho děj i atmosféra měly skvělé učinky na celý film kdyby tam nebylo těch pár kapek krve snad by to ani nebyl horor naštestí tam šlo jednou za 50 minut uvidět trošku krve John Carpenter zase překvapil ale zanechal i na filmu chyby když zarazil Bobovy nuž do srdce tak vůbec netekla krev v hororu zaměřené na krev a vraždy by se to jistě nepřihodilo John Carpenter tady přímo vyždímal všechno napěti ze štábu a pustil jej do filmu kde se každou minutu muselo něco přihodit zvláště na začátku filmu dívím se že v tom roce ještě bylo pivo v plechovce jen nechápu proč proč proč nemohl film trochu okořenit větším masakrem John Carpenter určitě na to má aby dokázal dotáhnout podle jeho rozpočtu určitě by mohl natočit něco víc naturalističtějšího ale i tak je film výborně zaměřený na atmosféru děj vyděšení.A i když mě film nevystrašil tak u někoho to aspoň dokáže. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)