poster

Halloween

 • český

  Předvečer svátku Všech svatých

 • anglický

  Halloween

 • anglický

  John Carpenter's Halloween

 • slovenský

  Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých

Horor / Thriller

USA, 1978, 91 min (SE: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  ***

  Mno... když budu brát Halloween jako kultovní záležitost slasher filmů a přimhouřím své krátkozraké oči nad dvacetiletou J. L. Curtisovou v roli teenagera, což nesnesitelně bilo do očí a pozapomenu, že několikeré zmrtvýchvstání Myerse vyvolalo na mé tváři solidní ironický škleb, pak jsem ochotna dát 3 hvězdy.(13.3.2007)

 • Slasher
  *****

  The night HE came home! Absolutní horor. A pro mne nejlepší co jsem viděl. Snad mám radši H20, ale možná je to i tím, že jsem ho viděl dřív než první díl. Snad jedinou výtku bych měl k Jamie Lee Curtis, která je sice výborná, ale šeredná:) Vlastně mi sama připomíná Michaela v jeho masce (což byl možná účel). Rozhodně ve čtyřiceti vypadala dvakrát lépe... Abych se vrátil k filmu - děsivý, atmosferický, a hlavně brilantní po zvukové stránce, podobně jako Noční Můra v Elm Street. A naprosto geniální je maska hlavního hrdiny, kam se hrabe "jenom" geniální Jason Voorhees. 10/10 - základní kámen typického slasheru a novodobého hororu. (historie série)(31.3.2006)

 • Djkoma
  **

  Klasika, ale slabší než Věc, o dost. Což mě přivádí na otázku, jak je možné vidět v televizi na kterou se Jamiee L. Curtis dívá, film The Thing (je to začátek původní verze, ne remaku, který si John za pár let natočil:)). Legenda, která mě minula obloukem, možná tomu pomohl křik, možná něco jiného, ale přesto asi nikdy nepochopím, co na tom všichni vidí. Jamie Lee Curtis mě asi ve svém nízkém věku nedokáže pořádně zaujmout...(20.6.2004)

 • brit84
  **

  Poněkud těžce vyčpělý sedmdesátkový horor. Předpokládám, že většina hodnocení je udělena na základě dojmů z dětství, jinak mě to hlava nebere. Některé scény působí až parodicky. Michael musí být duch, jen to vysvětluje jeho rychlé přemísťování, obrovskou sílu (kterou čuměním do zdi v léčebně získat fakt nemohl) a nezranitelnost.(3.6.2011)

 • Shit
  ****

  Opět horor s výbornou atmosférou, kterej nastartoval pěkně dlouhou sérii o Halloweenu, ale na muj vkus to je příliš málo krvavý a fakt strašně málo zabíjení, v tomhle díle je Myers nějakej slabej, krom toho děj se pořádně rozjede asi až po hodině a jelikož má celej film hodinu a půl, tak moc času pak už nezbejvá a je to znát, právě na tom vraždění Myerse, kdy skoro nic nestihne. Rozhodně mam daleko radší jedničky od Freddyho a Jasona, ale tenhle horor určitě taky za skouknutí stojí, jen holt neni tak drsnej, jak já mam rád. Ale jak řikám oproti vraždění ma zase skvělou atmosféru(12.8.2007)

 • - Okolo 24. minúty, v scéne pri kríkoch, kde sa ukrýval Michael Myers, je vidieť na malú chvíľu v zábere dym. Tento dym je z cigarety, ktorú fajčí sám John Carpenter. (DADOVAN)

 • - Spoiler: Ve verzi, kterou vysílala Česká televize v devadesátých letech, byla odstraněna scéna v autě, kdy Annie (Nancy Kyes) a Laurie (Jamie Lee Curtis) kouří v autě jointa a nebyl zde ani záběr na odhalená ňadra Lyndy (P.J. Soles) těsně před tím, než ji Michael Myers (Will Sandin) zavraždí. (RozaF)

 • - Postava Michaela Myerse měla mít původně na obličeji masku klauna. (masw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace