Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 115 min

Pánové, držte si klobouky.(4.4.2009)

Zřejmě jsem se vydal špatným směrem na Millerovic křižovatce, protože ač milovník žánru, nějak mě to nechytlo... Ale jinak pořád dobrá prohibiční žánrovka.(6.4.2015)

film, kteremu se neda skoro nic vytknout, kazde shlednuti je vynikajici zazitek(6.4.2006)

Výborný film s výbornými hercemi. V rámci filmografie bratří Coenů se jedná sice jen o lehký nadprůměr, přesto zajímavě pojatá gangsterka. Scéna s Thompsonem nemá chybu.(22.6.2007)

Podla mna jedna spickova top gangsterka. Coenovci v tom najlepsom ponati a podani. Bravo.(30.11.2007)

Pre mňa to druhé najlepšie čo kedy koenovci splodili... (teda až po Man Who Wasn't There)(27.3.2008)

Vynikajicí noir.(31.1.2009)

Film bez jediné kladné postavy? Paráda :) Gangsterka v Coenovic podání mě, narozdíl od jiných, baví.(7.6.2009)

Vtipné, mrazivé, dokonalé.(3.10.2009)

Millerova křižovatka není ani tak gangsterka jako spíše bravurní psychologické drama o což vlastně v celém filmu jde především. Mít nadhled bylo vždy velkým plusem, obzvlášť v prostředí gangsterů, stejně tak vypočítavost, kterou sme mohli ve filmu také několikrát zahlídnout. Bez přehnaných emocí, jasně podané, jasně čitelné a velice dobré.(16.10.2009)

Jsou filmy a Filmy. Tohle je případ druhý, ten s velkým F.(27.6.2010)

Bratrská dvojice se vytasila se svou největší zbraní. Do mafiánského prostředí plného drsných chlápků nasadila Toma Reagana, chlapíka z masa a kostí, který většinou schytá pár slušných ran, ale nikdy mu to nepřestane myslet. Do toho je výborně zakomponován vztah mezi ním a "otcem" Leoem, ze kterého mohli připravit důkladně promyšlenou katarzi pro jejich následný rozpor.... Bratři Coenovi jsou opět brilantní při jednotlivých scénách, mezi kterými vévodí obě scény v lese. A v neposlední řadě dokáží přijít, jak je to ostatně jejich dobrým zvykem, se scénou, kdy se člověk chytne za hlavu a neví, jestli se má nahlas smát (určitě ano!). Mám na mysli okamžik, kdy se velká gorila, po tom co dostane židlí, obrátí na pomoc ke svému kumpánovi :))(21.3.2011)

Lekce žido-italské etiky komplikovanější než život sám.(2.12.2011)

Skvělé! Coenovská tvorba mi až zas tak moc neříká, a proto jsem byl dost překvapený, že dvojice, která natočila komedii stylu ,,Big Lebowski", u které jsem jen kroutil hlavou, dokáže natočit velmi zajímavý a rychle plynoucí gangsterský příběh. Průběh filmu má opravdu rychlý spád, čas strávený sledováním ,,Miller´s Crossing" mi uběhl ani nevím jak a nejspíš to bude tím, že jsem jednoduše vnímal každý moment a každý výstup Gabriela Byrneho byl hereckým požitkem,tato role mu sedla. Já nemám co dodat, skvěle strávených 110 minut.(3.11.2012)

Chýbalo tomu svižnejšie tempo na aké sme zvyknutý pri mafiánskych filmoch a prestrelkách.(30.1.2013)

• Stefan_M

Jedine pozitivum tohoto filmu je nadherna Marcia Gay Harden.(21.8.2015)

Dobré, ale na Coeny trochu nudné - Buscemiho jsem málem přehlédl - ovšem ďábelsky střílející Finney neměl chybu - no, bohužel jsem to nedokoukal.(20.9.2009)

V podstatě komorní, uměřená, jemná a chytrá mafiánská záležitost, patřičným způsobem vypointovaná, a hlavně - opět vynikající Gabriel Byrne, který, při vší úctě ke spoluhráčům, táhne celé utkání převážně sám, ale zato dokonale. Vynikající hudba, skvěle vytvořená nálada, kamera k zulíbání, prostě lahůdka pro fandy gangsterek.(26.1.2010)

Stylový, parádně zahraný, jen škoda tý občasný rozvláčnosti, mohla to bejt fakt stoprocentní pecka. 9/10(11.8.2011)

Asi to není špatný film, jenže ke mně jeho kvality nedorazily. Tak nějak mě prostě nezaujal. Buscemi byl pouze v jedné scéně, teda teoreticky ve dvou, ale v té druhé i kdyby vystupoval osobně, moc bych si ho neužil. Titulky mi osvětlily, kde je asi problém. S Coeny si dlouhodobě rozumíme jen z části a jen někdy. Nejvíc asi ve Fargu. Ale slibuju, že to s nimi nevzdávám a budu zkoušet dál soulad chutí. Dnes za 60%(15.5.2012)

V roce 1990 to byl teprve třetí film této slavné bratrské dvojice a hned to byl zásah do černého! Výborné mafiánsko-gangsterské drama z období prohibice. Zde se ale jedná spíše o nelegální sázky na sportovní výsledky. Nechybí ten pro ně typický hořký a černý humor, který pak bohatě využívali ve svých pozdějších a slavnějších filmech. Bavilo mě to Tomovo "tančení" na tenkém ledě, kdy spolupracoval tu s jedním a tady zase s druhým mafiánským bossem a samozřejmě nezapomínal na to, aby to vyhovovalo hlavně jemu. Tu a tam dostane přes hubu, ale jinak vše vychází podle jeho taktiky. Tomovo počínání by se dalo interpretovat slovy z jedné známé Krylovy písně " hrát dvojí, trojí hru a o čtvrtou se snažit". To je přesně to, co on dělá! Skvělý film nehodnotím pěti hvězdami jen z úcty k "Bigu Lebowském" a "Fargu".(17.3.2014)