Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

jarmik

Omlouvám se všem kritikům za těch mých 5*, ale já si nemůžu pomoct. Kdybych měl vyjmenovat 10 nejděsivějších scén filmu z mého pohledu, několik jich bude z tohoto hororu. Není to film dokonalý v komplexním slova smyslu, ale v tom, že je to horor, který mě dokázal opravdu hodně vyděsit... ()

ProgLaney

Originál nebo předloha chcete-li, Ju-On, je lepší, atmosféra je tam prostě jiná, na mě působí víc, ale přesto to nepatří mezi špatný US remake. Je to solidní podívaná, ve svym ranku prostě klasika...moc nemusím S.M.Gellar, ale i ta se dá vcelku zkousnout. Nejlepší je ale legendární vrčivý zvuk...lovin' it! ()

kecinzer

Nejstrašnější horor jaký jsem kdy viděl. Kam se hrabe Kruh, Oko a pod. Víckrát už nic podobného vidět rozhodně nechci. Tohle byl prostě nářez, u kterého jsem byl pos**nej od začátku do konce :). ()

Tomyš

Pokud je Vaším cílem jenom bát se, běžte do kina a klidně si přidejte jednu hvězdu. Se slečnou na horor je to výborný materiál. Jakmile rozsvítili v sále, musel jsem se smát, když jsem viděl jak lidi byli k sobě natisknutí nebo se sbírali z podsedaček :-D Nápad posadit to do Tokia a natočit americký film japonským režisérem je hodně dobrej. Pracuju pro Japonskou firmu a někdy zírám, že jsou toho schopni :) ()

waits

Velmi slušný remake. Nad americkou překopávkou čehokoliv z neamerické produkce by se jistě každý slušný intelektuál hodný toho označení poušklíbnul a poukázal by na zkomerčnění a zničení díla, dopněné několika poznámkami o nepochopení originální kultury. Jakožto standardní divák mám ovšem remake japonských duchařin radši než originály. Hlavním rozdílem je styl vyprávění. Původní pomalý styl je působí na západního diváka poněkud nudně, střihy jsou často trochu zmatené, tempo vyprávění rozvláčné. Často opěvovaný (a dobrý!) původní Kruh mě zdaleka tak nevyděsil jako jeho remake, to samé platí i pro Nenávist. U remaků se daří atmosféru originálu udržet a napětí solidně dávkovat. Rada pro některé přispěvatele: Pokud se na horror nedíváte v noci, sami, při dobrém ozvučení a nejlépe na samotě v lese za skučícího větru za okny, pak má hodnocení vážné nedostatky! ()

Oxymoron

Jestli se dobrý horor měří podle toho, kolikrát vám dá kamarádka při leknutí kabelkou do obličeje, tak Nenávist musí dostat plný počet. Ale přece jen jí jednu hvězdičku uberu a to za poslední patnáctiminutovku, kdy se film zvrhl v rej duchů, vykukujících z poza každého rohu domu. To už bylo až moc. ()

jerenymo

Konečně horor, u kterýho mi i po několikátým shlédnutí běhá po zádech. Jen se divím tomu nízkému hodnocení..... vy ste se sned u toho nebáli, bo co?:D ()

Ondrej120

Jsem lekavý člověk,takže jsem se bál,hodně jsem se bál. Má to skvělé lekačky,dobře propracovanou atmosféru a skvělé ozvučení ale to je tak všechno. Jistě tohle přesně horor potřebuje ale třeba takový Kruh byl propracovanější ve všech směrech a bál jsem se u něj víc. ()

Hepy13

Hmm... velmi příjemné překvapení. Tady na csfd je většina hororů dosti kritizována, ono je to vážně těžké, pokud uděláte všechno proto aby jste se nebáli tak se vám to s největší pravděpodobností asi podaří. Ale já udělal přesný opak, kolem třetí hodiny ráno jsem vše pečlivě zhasnul, nasadil sluchátka a otočil volume doprava. A dobře udělal! Poměrně velké množství scén je tu hlavně i díky perfektně propracovanému zvuku opravdu děsivých. Pokud máte 5.1 tak si to užijete ještě víc. Nenávist zdaleka nedosahuje kvalit kruhu, ale i tak se jedná o velice nadprůměrný horor. Japonské remaky mě baví jen tak dál. ()

Domec

Moje zhodnocení? Vubec jsem nebyla napnuta, nebala jsem se, nelekala jsem se, nedokazala jsem si vytvorit vztah k postavam a nudila jsem se. Pro me opravdu slaby a troufam si rict, ze v pripade tohodle filmu je oznaceni "horor" velmi silne slovo. ()

bolan

Těch filmů co mají v názvu Ju-On, nebo s tím jakkoli souvisí už je nějak moc a přestávám se v tom orientovat. Každopádně film má dost velké koule na to, aby se jeden při večerním promítání posral strachy. ()

Flopik

Po druhom pozretí mením celý môj názor.Pre mňa naozaj strašidelná vec.Ak ma dokáže niečo vystrašiť tak sú to hlavne tieto japonské hnus duchy ktoré vyzerajú hnusne, pohybujú sa sekavo a lámavo a ešte k tomu vydávajú zvuk.Netvrdím že by som sa bál ale príjemné to teda nebolo.Nemám v podstate čo vytknúť u mňa za plný. ()

Rocket

V mnohých aspektoch Nenávisť pripomína Kruh, ktorého enormný úspech odštartoval prílev hororov čerpajúcich námet v japonskej kinematografii do amerických a následne i našich európskych kín. Napríklad tým, že i tu bolo objektom vzbudzujúcim strach dieťa a taktiež pomerne častým vyzváňaním telefónu. Veľmi výrazne posúva dejovú zložku na druhú koľaj, ktorá bola najväčšou výsadou Kruhu, čo je obrovská škoda i najväčší deficit snímky. Film na mňa svojím formálnym spracovaním zapôsobil naozaj silno, avšak aj keď dokonalým zvukom podfarbené ľakačky občas fungujú, nieje to to pravé orechové a mne zostáva už len dúfať, že si u mňa do našich kín pomaly sa blížiaci Kruh 2 napraví renomé jedného z mojich najobľúbenejších žánrov. Na záver ešte uvediem jeden zaujímavý uhol pohľadu, nad ktorým som po filme dlho premýšľal: Čo keď film Takashi Shimizu takto nepodarene nakrútil s tým zámerom, aby sa diváci začali obzerať po jeho omnoho desivejšej japonskej verzii? :) ()

Berry

Opět začnu od mínusů. 1., I kyž je příběh celkem dobrý, je velice špatně odvykládaný. A to i přes to, že flashbacky do minulosti bývají v některých fimech tohoto typu vydařené. Díky tomuto stylu vykládání se vám nepodaří do filmu úplně proniknout. 2., Ach, ti herci! Nemůžu říct, že by Sarah Mitchelle Gellar byla snad španá herečka, ale tady se zrovna moc nepředvedla. V místech, kde měla hrát vystrašenou, jen kulila oči... Nemusela řvát strachy, to nemyslím, ale i bez nepřestávajícího řvaní se dát udělat vytrašený obličej. U ní jsem prostě měla problém uvěřit tmu, že se skutečně bojí. Podobně dopadli i osatní herci, kromě sestry Jennifer, která, bohužel jako jediná, hrála skutečně dobře, kvalitně a opravdově. 3., Podobnost s ostatními horory. Yoko a ostatní duchové jsou tu až příliš podobní Samaře Morganové z Kruhu. Ale to už tak ostatně japonských hororů bývá. Pokud ale je tento film opravdu v něčem vyjímečný, tak v DĚSIVÝCH SCÉNÁCH, kterých je tam, díky bohu, požehnaně už samotnho začátku. A i přes to, že jsem už viděla hodně děsivých filmů, tak mi tuhla krev v žilách. Uf, ještě teď se bojím!!! ()

TaanStari

Od těhlech hororů čekám trochu víc - že se u nich budu bát. Holt Kruh jen tak něco nepřekoná. Tohle se k němu ani neblíží. ()

melloun

Původní Nenávist jsem neviděl, ale jestli je tohle ten slabší kousek, tak u japonské verze budu naprosto spokojený. Atmosféra houstla každou minutou a lekací scény byly hodně povedené. Obzvláště pak musím vypíchnout monstrozní zvuky, při kterých mě nepříjemně mrazilo v zádech. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)