poster

Naruto (TV seriál)

 • Japonsko

  Naruto

 • Japonsko

  ナルト

 • anglický

  Naruto

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2002–2007, 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Režie:

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Hudba:

Tošio Masuda

Hrají:

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Iššin Čiba, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Kendži Nodžima, Kendžiró Cuda, Maaja Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Rika Macumoto, Susumu Čiba, Šin'ičiró Miki, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Teššó Genda, Tomokazu Seki, Tomojuki Dan, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Akiko Jadžima, Hikaru Midorikawa, Kentaró Itó, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Masajuki Nakata, Masako Nozawa, Hiroaki Hirata, Hideo Išikawa, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Kan Tanaka, Takeši Kusao, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Keiiči Suzuki, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kenta Mijake, Džunko Midori, Eidži Janagisawa, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Masako Džó, Kijomi Asai, Šindži Kawada, Jošimicu Šimojama, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Jukie Maeda, Mami Šitara, Takajuki Sugó, Takako Honda, Jukari Tamura, Micuaki Hošino, Daisuke Kirii, Jošino Ótori, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Sajaka Aida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, Ema Kogure, Masakazu Suzuki

Střih:

Seiji Morita
(další profese)

Zajímavosti k TV seriálu (29)

 • - Masaši Kišimoto se často rád inspiroval ve slavné sérii „Dragon Ball Z“, a tak po vzoru Gokua nosí Naruto oranžovou kombinézu, která vystihuje jeho charakter. Oranžová signalizuje optimistickou chuť do života, je považována za barvu odvahy, vyvolává pocit radosti a je spojována s chutí experimentovat, zkoušet něco nového. Nejenže podporuje kreativitu, ale také pomáhá proti depresím a umí probudit ztracenou víru v život. Příznivci oranžové jsou přátelští, bezstarostní a optimističtí stejně jako je i Uzumaki Naruto. (3T)

 • - Masaši Kišimoto, tvůrce mangy Naruto, původně zamýšlel, že Rasengan bude mít žlutou barvu (manga zná pouze černou a bílou), což potvrdil i v kapitole 91. Naruto zde popsal, že jeho čakra by měla žlutou barvu, kdežto čakra Kuramy oranžovou. V seriálu však má jeho čakra místo žluté modrou barvu, a tak byli fanoušci mangy zmatení. Oficiálně nebylo odůvodněno, proč tomu tak je, ale v uměleckém světě je žlutá notoricky známá obtížnou formou a kruhový rasengan by bylo obtížné manipulovat (kreslit), kdyby byl žlutý. Navíc pro tvůrce anime je důležitý kontrast, symetrie barev a Naruto nosí oranžovou kombinézu. Tvůrci tak raději změnili barvu čakry na chladnou modrou na místo kanonicky žluté, která má velice podobný charakter jako oranžová. (3T)

 • - Sasuke vymyslel ničivou bleskovou techniku pojmenovanou Kirin. Ve východoasijském folklóru je Kirin bestie podobná chiméře a objeví se vždy příchodem mudrce či velkého vládce. První zmínka o tomto stvoření sahá až do 5. století před naším letopočtem. (3T)

 • - Démon devítiocasé lišky má pevný základ ve východoasijské mytologii (čínsky húli jīng; japonsky kitsune; korejsky kumiho). V jednotlivých oblastech se její příběh liší, ale základ je podobný a vychází z první zmínky od Wanga Chonga Lunheng, klasický text z roku 80. Většinou byla uvězněna v lidském těle nebo na sebe brala lidskou podobu, nejčastěji nějáké promiskuitní ženy a lákala k sobě mladé muže, jejichž duše pak konzumovala. Mezi nejznámější patří Daji, milenka krále Zhou z dynastie Shang. (3T)

 • - Z jistého úhlu lze na Leeho účesu spatřit nápis Ninja. (Natami)

 • - Jiraiya znamená v preklade "robiť všetko na vlastnú päsť", Orochimaru "veľký had" a Tsunade "uväzovacie lano". (Johanides)

 • - Mená troch Sanninov, Jiraiya, Orochimaru a Tsunade, pochádzajú z japonskej mytológie, konkrétne z knihy "Príbeh galantného Jiraiyi" (Jiraiya Goketsu Monogatari), ktorú seriálová postava Jiraiya v príbehu napíše. (Johanides)

 • - Amaterasu a Susanoo, očné techniky používané klanom Uchiha, sú bohovia z japonskej mytológie. (Johanides)

 • - Gaara má na čele znak 愛, čo znamená láska. (Johanides)

 • - Bruce Lee utrpěl ve své kariéře vážnou nehodu během kung-fu zápasu, po níž se mnozí domnívali, že se z ní nedostane a již nikdy se nebude moci sportu věnovat. Stejná věc se stala i postavě Rock Lee v tomto anime seriálu, která je hercem inspirována. Jediným rozdílem ale bylo, že jeho protivník nepoužíval kung-fu, ale gen-jutsu. (P. J. D.)

 • - V seriálu se objevují démoni z Japonské mytologie. Je jich 9 a lze je podle počtu ocasů řadit od nejslabšího po nejsilnějšího. Podle počtu ocasů jsou také pojmenování, a to Shukaku, Matabi, Isobu, Son Goku, Kokuo, Saiken, Chomei, Gyuki a Kurama. Posledním démonem je prapůvodní démon Juubi, z něhož poustevník 6 cest devítiocasé démony vytvořil. (Voorhees)

 • - Když Hokage bojuje s Orochimarem, vyvolá tzv. shinigamiho (japonský bůh smrti). Toho můžeme běžně vidět i v anime seriálu Death Note - Zápisník smrti (2006). (Claude Speed)

 • - Ninjové se v seriálu dělí do následujících hodností: třída E - úroveň student Akademie, třída D - úroveň Genin, třída C - úroveň Chunnin, třída B - úroveň Jounin, třída A - úroveň Kage nebo elitní Jounin, třída S - zakázané techniky, extrémní úroveň. (Claude Speed)

 • - Vyšlo více než 550 svazků mangy. (Claude Speed)

 • - Seriál má 220 epizod, ale posledních 70 je tzv. fillerových (události těchto epizod se nevyskytují v manze a nemají žádný vliv na hlavní dějovou linii). (Claude Speed)

 • - Naruto má na své klíčence přívěšek psa Pakkuna. Pakkun je speciální ninjovský pes, kterého si na pomoc přivolává Kakashi. V seriálu je možné tento přívěšek vidět, když Naruto zamyká svůj byt ve 20. epizodě. (Claude Speed)

 • - 3. hokage měl být původně pes. Protože mu ale mělo ve scéně, kdy Naruto ukáže své Oiroke no Jutsu, téct z nosu krev, od nápadu se upustilo. (anekichan)

 • - Jméno Kakashi Hatake znamená ve volném překladu "Polní Strašák". Jméno staršího bratra Sasukeho Uchihi je Itachi, což v překladu znamená „lasička“. (Claude Speed)

 • - Seriál byl vytvořen na motivy stejnojmenné mangy od Kishimota Masashi. (Claude Speed)

 • - Inspirací pro postavu Rocka Leeho byl Bruce Lee. Oba slaví narozeniny 27. listopadu. (Claude Speed)

<< předchozí 1 2