Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

V-Ray

Dojemný film který vehna slzy do očí nejednoho z nás. Vynikájícně vytvořený svět krutého boxu. Neskutečně necitlivý rodiče jsou možná až příliš hnusní.. Jinak opravdu mistrovský snímek. Eastwooda mám rád už od děctví z "Harryho" a jinych akčňáků ale nikdy bych nevěřil že v budoucku zvládne vytvořit něco tak "vážného" ale teď sem si jistý že ANO. ***** ()

Krasus

Mistrovské dílo. Clint Eastwood je borec. Jako herec je sice nevýrazný,ale jako režisér umí z ohraného a stokrát zfilmovaného tématu vytvořit MASTERPIECE. Pro mě suverénně nejlepší film roku 2004. ()

blixadovan

Nejvíce mě na snímku mrzelo, že nebyla více akcentována poslední čtvrtina filmu, kdy již byla Maggie kvadruplegická, odkázaná na UPV atd. Bylo zde dostatek prostoru pro hlubší zamyšlení nad eutanázií (aktivní, pasivní, asistovanou...), takhle to vyznělo poměrně černobíle. Jinak ale skvěle natočené, Eastwood je bourák a to hlavně jako herec. ()

jenik71

Clint Eastwood nepatří mezi mé filmové oblíbence, ale tohle se mu opravdu povedlo. Nejen že svou roli výborně zahrál, ale zároveň prokázal svou režijní kvalitu. Když k tomu přidám i vynikající Hilary Swank, tradičně kvalitního Morgana Freemana a silný lidský příběh, nejde jinak, než dát plný počet bodů... Občas tu čtu příspěvky, kde se uživatelé vyjadřují k první a potom k druhé půlce filmu. Já to vidím jako nesmysl, protože tento příběh je potřeba chápat jako celek, protože všechno se vším souvisí. ()

Amputace

Pro mě naprosto odtažitá, chladná a průhledná záležitost. Ačkoli vidím elementy, jejichž kvalitu nelze filmu upřít, jako například herecké výkony nebo režijní pečlivost a emoční vývaženost, nemohu se ubránit dojmu, že se zde jedná o prvoplánovanou hru na diváka. Příběh sám o sobě nenabízí nic zvláštního a už vůbec ne Oscarového (!). Pravdou je, že manipuluje s emocemi diváka velmi obratně a nenásilně, ale možná právě zásluhou toho mě osobně uvedl do stavu naprosté apatie, kdy mě nezajímalo nic, než délka času zbývajícího do konce. Člověk stále očekává, že se stane něco nečekaného, něco co jej přinutí prožívat spolu s postavami jejich nelehké osudy, ovšem dostaví se jen pocit naprostého prázdna. Pro mě velké zklamání a to jsem se na tento film opravdu těšil, protože mám filmy se sportovní tematikou poměrně rád a samozřejmě také proto, že jsem se nechal přesnadno zlákat mediálním vyrválem. ()

latvar

Eastwood je jeden z nejlepších režisérů a to se projevilo i v Million Dollar Baby, film byl zajimavý, dojemný a ani chvilku jsem se nenudil, prostě dobrá podívaná. ()

lofa

Všichni 3 hlavní aktéři získali oskara, Clint sice "jen" za režii, ale má cenu něco dodávat.... Perfektní výkon zarputilé Maggie, která Vám vžene slzy do očí..."Mo chuisle" moje krev, můj miláček. ()

Masrii

Nádhera. Tento film má vše, co pořádný film potřebuje...napínavý děj, akci i vážně silný závěr. Bohužel i pár hluchých míst, které film zbytečně natahují. 90% ()

Jello Biafra

Stárnuci boxerský trenér Frank začne na staré kolená trénovať mladú a talentovanú boxerku Maggie. Po mnohých úspechoch v ringu však príde k nečakanej tragédii, ktorá Franka postaví pred ťažké dilema. Majstrovsky natočený film, ktorý mňa svojho času v kine (pred 7 rokmi) naprosto emocionálne odrovnal. ()

milancecil

Boxerský ring, zvláštní, vymezené čtvercové území, jakoby vytržené z běžné reality, nabízející těm, co do něj chrabře vstupují, neodolatelně lákavou naději, že se jim podaří právě zde konečně uspět, že se prosadí alespoň silou úderů svých pěstí a změní tak, třeba i za cenu ohrožení svého zdraví, nepříznivou situaci vlastní existence, vždyť kdo jiný, než někdo v tísnivé nouzi, by se vystavoval dobrovolně tak surovému násilí, jak silnou motivaci pak musí mít mladá žena nebo i ještě dívka , když se odhodlá do tohoto drsného prostředí vstoupit, právě tak, jak se nám divákům předkládá v příběhu boxerky Maggie Fitzgerald, původně jen servírky, žijící jako jedna z mnoha takto se živících žen, ale jen ona z nich měla tak silnou vůli a potřebnou tvrdost, aby se mohla odvážit a jít si cílevědomě za svým velkým snem, za splněním svých přání, která pro ni neměla jen přáními zůstat , tak se nám v jednoduše uspořádané řadě událostí odvíjí před očima její až ohromující boxerský vzestup, který však má i pro ni platné meze, bohužel ale velmi tragické a také výmluvně symbolické, toto prostě není a nebude nikdy bezpečný svět poskytující lidem v ringu nějaké životní jistoty či snad perspektivu, zde platí jiná pravidla a ti, co tento krutý sport udržují ve stálém chodu, nemají zájem na nich cokoliv měnit, vždyť v podstatě na těch, co se v ringu tak urputně vzájemně bijí vlastně nikomu vůbec nezáleží, skutečně velmi syrově pravdivé drama, pro mne hodně silné, až otřesné a tak i patrně na dlouho nezapomenutelné. ()

sheilla

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli dam za 4 nebo za 5. Film obsahuje klasicka filmova klise. Stareho trenera, jehoz jeho jedina boxerska hvezda opusti a outsidera Maggie (Hillary Swank), kterou nechce trenovat, protoze je na box stara. Takova klasika z boxerskeho ringu. Ale nastesti tohle neni Rocky. Je to film o nadeji a splneni si sveho snu. Musim uznat, ze Eastwood je vynikajici reziser. Brilantni kamera a strih (po dlouhe dobe si clovek nepripada, ze kouka na hodinovy videoklip), usporna hudba, ktera pribeh pouze dokresluje a dava prostor vypraveci Morganu Freemanovi. Hlavne minimum zpomalenych zaberu, ktere u techto filmu byvaji tak caste. Prvni polovina filmu je nabita dejem, clovek jenom ceka na to, kdy se neco zvrtne. Abych rekla pravdu, tak jsem ocekavala, ze se neco zvrtne i v te druhe polovine, kdy je Maggie upoutana na luzko v nemocnici (takova ta klasika, uzdravi se, trochu si potrenuje, vrati se do ringu a vyhraje titul), nastesti se tak nestalo. Poslednich dvacte minut jsem mela husi kuzi a slzy na krajicku. Film urcite stoji i na vynikajicich hereckych vykonech vsech tri protagonistu. Hlavne Hillary Swankova zahrala svou postavu nesmirne pozitivne a uveritelne. Clinte, jen tak dal. ()

Smileface

Nejprve jsem si myslel, že půjde jen o dobře natočený film o boxu s propilovanými vztahy mezi postavami. Posledních 30 minut mě však naprosto dostalo. Mnoho věcí sice bylo nalinkovaných (rodina Maggie či chybějící Frankieho dcera), závěr je ovšem nadmíru efektivní nejen situací která nastala, ale také umocněnými již od začátku znamými vlastnosti postav (Maggie dosáhne opět svého). ()

Arius

V celku vydareny kusok pekne osviezeny o fantasticku a skusenu herecku dvojicu Morgan Freeman a Clint Eastwood, exceloval najma prvy menovany ako vzdy ktory dokazal svoju rolu absolutne precitit. Taktiez ale musim vytknut az zbytocne dlhy film, kde sa pokojne mohli iste sceny vynechat, najma trapenie na lozku. Namet to bol dobry, napad z rozpravacom Freemanom este lepsi no dialogy boli absolutne odtrhnute od genialneho zmyslania Clinta Eastwooda. ()

Heraldika

Dát méně než 3 hvězdičky by bylo nefér, ale jinak je film nacpaný klišovitou snahou dojmout a donutit diváku soucítit s hrdiny.Tohle já neberu - první část filmu byla vcelku zajímavá, ale ten natahovaný a pro akademiky zřejmě "šokující" závěr si mohl pan režisér odpustit. Holt Eastwood se svou jedinou, stále se opakující hereckou i režisérskou polohou, pro mě zůstává nezajímavý. ()

Chise

Eastwood sice stárne, ale ve svém věku si troufne stoupnout i do ringu!!! Není to obdivuhodné? Pro mě velice působivé drama z neobvyklého prostředí, které mě vyloženě chytlo a jeho oscarovému ohodnocení plně rozumím. ()

sedm.1

Pro mě do určité míry zklamání.V žádném případě nebudu tvrdit,že Million Dollar Baby je film špatný,jen mi zde přijde vše až moc přehnané a povrchní.Během celé stopáže nedokáže příběh ani jednou strhnout,o nějaké nezapomenutelné scéně ani nemluvě,vše se odehrává bez momentu překvapení a výraznějšího zaujmutí.Cesta nahoru je popsána nevyváženým a málo uvěřitelným způsobem,druhá půle se zas zbytečně moc vrtá v cestě až na samé dno.Pravda,o boxu samotném se člověk dozví poměrně dost,ale to k mému filmovému uspokojení nestačí.Herecké výkony jsou sice nadstandartní,ovšem ani oni mi nijak neodůvodní Oscarové žně tohoto přeceňovaného snímku. ()

Zemi11

Rocky v dámské sukně mě přehnaně neokouzlil. Až moc uměle vytřískaný doják s očekávanými momenty. Eastwood má zajímavě vyrýsované vrásky na obličeji, ale to mě víc než na tři hvězdičky nedostane. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)