Reklama

Reklama

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 263)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Vyčítám tomuhle filmu jediné. Že mě rozbrečel. A to i přes to, že se hemžil vyděračskými kliše (výlev u hrušky, příběh kolem Freemana, odporná rodina, pejsek), na která jsem tak háklivá a spíš než dojmout mě můžou navztekat, jenže tady to takhle vůbec nefungovalo. Na všechno jsem přistoupila a cedila prakticky od začátku. Lidi, jako je Maggie - zakouslá, pracovitá, odvážná, pokorná, silná - mě prostě dojímaj. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Film mistra, který koketuje s genialitou a sahá po dokonalosti. Kdyby mě ten závěr nenechal tak klidným... Dva roky uplynuly od Tajemné řeky, po níž se Clint Eastwood s velikým ohlasem plavil naposledy (byť mě nezasáhl). Helgelandův scénář nahradila práce Paula Haggise, která vykazuje řadu velmi blízkých motivů - od rozvrácených rodin, zatajených hříchů minulosti, kostelního zátiší i problémů průměrných amerických buranů, na hony vzdálených od lesku oscarového pódia. V mých očích se změnil hlavně Eastwoodův režijní přístup, jenž sází na odvážnější vizuální podání (dokonalá práce s kontrastem černé a bílé) a komorní atmosféru ústředního trojúhelníku, ve famózním podání tria Swank - Eastwood - Freeman. Předvídatelnou krimi z Tajemné řeky zastoupila nehrdinská variace na sportovní film, v níž vedle sebe mohou koexistovat moudré pohledy na život i chvilkové podání finálního souboje jako bitky mezi dobrou hrdinkou a zlou soupeřkou. Trochu mě sice mrzí rozvláčná poslední třetina, ale i přesto jsem s tímhle komplexním filmovým Zážitkem velmi spokojen. Čtyři a půl hvězdičky s tím, že vyzrálému Eastwoodovi držím palce na Oscarech. ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Eastwood se s tím takříkajíc nepáře - své charaktery zdárně profiluje už od první minuty a po takových dvaceti už jste bezpečně zakotveni v osidlech jeho hry. Hry dlouhé, mnohovrstevnaté, ale pečlivě vymyšlené. Dala by se rozdělit do tří silných dějství: Trénink, zápasy a ve sportovním žánru nově i „něco navíc“, které z navenek drsného sportovního matche dělá hutný emocionální klenot. Citlivá režie vede prvoplánově (a zcela bez problémů) ústřední trojici ke zdárnému průniku do divákova srdce a ztotožnit se s jednotlivými postavami tak není nejmenší problém. „Vinu“ na tom mají pochopitelně i sami herci - nejvíce z ústředního tria pravděpodobně září ostřílený rváč a citlivý elegán Eddie v podání Morgana Freemana, který celý film utáhne úplně v pohodě pouze mimickými svaly. Na druhou stranu, i chameleónská Hilary Swank famózně potvrzuje, že se za své herecké schopnosti zřejmě upsala ďáblu. Boxerské zápasy jsou bez nadsázky strhující (už dlouho jsem u filmu tolik nedržel pěsti), prosté jakýchkoliv zásadních klišé (viz. oblíbené „Rockyovské“ krvavé cákance ve zpomaleném záběru) a je do nich i velice jemně zakomponována i humorná složka, která po vypjatých chvílích nervózního okousávání nehtů příjemně osvěží. Podtrženo, sečteno: Kdo si myslel, že Eastwoodovi už pomalu dochází dech, neměl by si Million Dollar Baby rozhodně nechat ujít. Jde o výjimečný počin nejen na poli sportovním a Oscara by si za něj Eastwood zasloužil mnohem více, než eventuelně minulý rok za Tajemnou řeku. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Pôsobivá minimalistická komorná dráma, ktorá ma však neoslovila až tak, ako emocionálne pestrejší Dokonalý svet. Chudák Martin Scorsese, ktorý sa tak vyhral s každým detailom jeho perfekcionistického, hoci trochu odmeraného Letca. Muselo byť preňho riadnou ranou, keď mu Oscara vyfúkol niekto, kto sa iba s tromi hercami zavrel na pár dní do telocvične. Million Dollar Baby stojí na silnom námete, monológových perlách Morgana Freemana a majstrovskom hereckom výkone Hilary Swank. Samotný Clint Eastwood iba hádže ďalšie pózy oceľového muža s traumou na duši a hereckú oscarovú nomináciu obdržiava iba za charizmu - čo je nefér. Freeman v pohode, ale tiež je skôr iba sám sebou, než že by niečo veľké hral. Kamera a réžia dokazujú zázraky v rámci obmedzených rozpočtových možností. Veľmi pekný malý film. Jednoduchší a skromnejší než Mystic River, no rovnako silný. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Bravo pane Eastwood ! Tenhle "rejža" zraje jako víno a tahle láhev je to nejlepší archivní, jaké jsem za loňský rok ochutnal. Těžko jsem se zvedal na konci z křesla a při přemýšlení co napsat padl můj zrak na komentář uživatele "Kaka" a on to napsal skoro všechno za mě :) ... TOHLE je můj favorit na Oscara a i kdyby ho nezískal, pro mě to stejně zůstane nejsilnější filmový zážitek roku a já budu všem nominovaným z MDB moc držet palce .......... ()

Galerie (55)

Zajímavosti (25)

  • Režisérka Anjelica Huston donesla producentovi Albertu S. Ruddymu knihu "Rope Burns" a řekla mu, že až si přečte povídku "Million Dollar Baby", tak se rozbrečí. Ruddy se přiznal, že tomu tak opravdu bylo. Nicméně Huston počítala, že jí vzápětí nabídne režii filmu, což se nestalo, a než Ruddy vyřídil autorská práva, byla Huston upsána jinému projektu. (don corleone)
  • V závěru přípravy si Hilary Swank (Maggie Fitzgerald) vyzkoušela i skutečný zápas se skutečnými šampionkami v boxu. Vyzvala dokonce i čtyřnásobnou světovou přebornici Lucii Rijker. (Sollertia)

Související novinky

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (více)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)

Reklama

Reklama