Sportovní / Drama

USA, 2004, 127 min

Ďalšia z jedných srdcervúcich drám s napínavo dramatickým dejom, ktorá si postupne naviaže na seba city divákov a v závere ich nenechá chladnými. Kto by to o Hilary povedal, že zasadí takúto hereckú rolu! O starých borcoch som však dopredu vedel, že nesklamú! Eastwood dozrel postupne z vekom na geniálneho režiséra a uplatnil svoje filmové skúsenosti, škoda ale, že až v takom pokročilom veku. Bol by som veľmi rád, keby že sa ešte chopí nejakého filmového projektu. 100%.(18.5.2006)

Ze začátku mě film nebavil skoro vůbec, filmy o boxerech mi nic neříkají (Rocky je u mě průměr, uvidíme u Těžké váhy), ale Clint Eastwood to prostě natočil jinak. V největším tempu to prostě utnul a nabídl divákovi film v podstatě o něčem jiném. Snímek si vás opravdu získá postupně. Největší výhrady mám proti monologům Morgana Freemana, které mě tam spíše rušily a kvůli kterým v podstatě snižuju hodnocení o hvězdu.(10.10.2005)

Box není z daleka jen o pěstech a úderech. Box je hlavně o srdci, vůli a vytrvalosti. A právě o tom vás přesvědčí boxerská balada "Million Dollar Baby". Stalo se již po několikáté, že mě Clint Eastwood dostal do kolen. Ale ještě ne tolik. Za svoji více jak třicetiletou režisérskou dráhu se leccos naučil, hlavně divákům. Žádné záběry zbytečně neprotahuje, nezabředává do dialogů o ničem, žádné zbytečné scény v jeho filmech taktéž nenajdete. Dává zároveň na frak i popcornu a komerci. Závěr filmu mnohý Američan, očekávající popcorn či slaďák, rozdýchával hodně dlouho. Já taky a o to si Clinta vážím ještě víc. Už hodně dlouho je mým nejoblíbenějším hercem a jedním z nejoblíbenějších režisérů. Clint sice zestárl, má šedivé vlasy a jeho obličej lemují spousty vrásek, ale mužnost, tvrdost a přesvědčivost mu zůstala. Jeho kamarád Morgan Freeman opět podal velmi civilní a výborný herecký výkon. A především mě mile překvapila Hillary Swank. Z nevýrazné královny z "Aféry s náhrdelníkem" se vyklubala v cílevědomou holku s obrovským charismatem, citem a vervou. Zasloužený Oscar. Clint Eastwood ve věku, kdy ostatní režiséři skomírají a finïšují, dostal prvního Oscara. A po jedenácti letech druhého. V jeho filmech je znát pohled na svět zkušeného muže, který ví co dělá. "Million Dollar Baby" je nádherný film, ze kterého přímo čiší vůle, odhodlání a síla. Nekape z něho karamel a ani na pikosekundu nezavání kýčem, nebo snad otřepaností. Je to film poutavý a chlapsky romantický. V tom filmu je obrovské srdce. A to se v dnešní době už téměř nepěstuje a v Hollywoodu už snad vůbec. Výjimku tvoří tento film. Děkujeme, Clinte. Jsi pořád nej.(8.4.2007)

Nejdřív jsem si namlouval, že jsem možná neměl jen náladu na tu hru světel a stínů (no, vlastně spíše těch stínů). Pak jsem si namlouval, že jsem možná neměl jen náladu vidět znovu nějakou cestu vzhůru a dolů, protkanou nejrůznějšími moralitami. A potom jsem konečně viděl "Zuřícího býka" a jsem rád, že už si nic namlouvat nemusím.(13.2.2006)

Obrovská bublina před oscary mi znechutila tento film. Čekal jsem dlouho dobu než jsem se na něj podíval a doufal, jsem že moje hlava bude vyčištěna od všech reklam a pochval recenzentů. Bez jakýchkoliv očekávání jsme se podíval na tento úžasně lidský a perfektně zahraný snímek, který mě přesvědčil o mnohém. Clint Eastwood se tímto snímkem stal režisérem, jehož snímky mají punc kvality ať jsou o čemkoliv. Moragn Freeman čím je starší tím je lepší. Jen Hilary Swank je u mě furt jen ta průměrná herečka co občas skočí do nesmyslů ala Jádro. Vše o filmu je řečeno jinými nebudu je opakovat a tento lidský příběh nechám ať vás zasáhne stejně jako mě :)(26.7.2006)

• - Hilary Swank dostala před natáčením během tréninku ošklivou infekci do nohy. Nikomu o tom neřekla a riskovala tak výrazně během natáčení. (don corleone)

• - Million Dollar Baby se točil v různých lokalitách v okolí Los Angeles, včetně Venice Broadwalk, Eagle Rock a Hollywood Boulevard. Bojové scény se točily v Grand Olympic Auditorium. (Amplifier)

• - Hilary Swank musela kromě boxování trénovat také s mistrem ve vzpírání, aby nabrala potřebné svaly. (Sollertia)