Srdceryvné, působivé, lidské, i přes vzdálenost tématu blízké a emocionálně dokonalé, jak jen melodrama může být. Charaktery jsou vynikající, sympatické a vykresleny během chvilky, ostřílený Clint je zatrpklý ale správný starý muž, božská Hilary zpola naivní děvče plné naděje a zpola dospělá žena na poslední chvíli se řítící za svým životnmí snem a charismatický Freeman perfektní vypravěč. MDB není o boxu, ale o lidech jako komorní drama, je velkolepé ve své skromnosti, nutí nás jej prožívat až do té míry, že některá možná klišé i teoretické emocionální tlaky vyzní naprosto přirozeně a krásně-smutně. Tenhle film má duši i inteligentní konec s rozumným vzkazem pro společnost. 10/10(2.7.2009)

"Mlať ji do prsou, až jí zmodraj a upadnou." Co je víc sexy než ženský box? Snad jen ženské vzpírání, ale na to nemám žaludek. Tady o ten box naštěstí až tolik nejde, protože Frankie je prvotřídní mrzout, Maggie je neuvěřitelně odhodlaná a kámoš Eddie má taky co nabídnout. Já si to tedy hodně užil, ale jelikož nepatřím mezi milovníky slzou zmáčených filmových koncovek, tak si dovolím jednu hvězdu ubrat. Objektivita se přitom sice třese vztekem, ale já naštěstí absolutně netuším, co je to být objektivním hodnotitelem.(16.11.2015)

„Riskujete všetko kvôli snu, ktorý poznáte iba vy." MILLION DOLLAR BABY je silný príbeh, zahalený do tmy a príjemne pomalého tempa (z tých 132 minút ma nudilo možno 10). Výhrady možno mať iba k hrdinkinej rodine, kde Eastwood úsmevne, naivne, primitívne, detsky a afektovane tlačí na pílu. Nevravím, že takí ľudia neexistujú. Vravím, že vo filme je to trápne. Inak ale radosť pozerať. Najmä na hercov: dvoch kocúrov, Clinta a Morgana (stretli sa už vo westerne NEZMIERITEĽNÍ) a jednu nepredvídateľnú mačku (ktorá všetko riešila v prvom kole), pochádzajúcu z prostredia, ktoré ju hneď naučilo, že je nula. Snímke dominuje prekvapivo melancholický, dvojznačný a tajomný záver á la 25. HODINA a VYKÚPENIE Z VAZNICE SHAWSHANK. Podľa mňa, ak sa v posledných dvoch sekundách nakloníte doľava, uvidíte ho za tým pultom sedieť. A jesť citrónový koláč.(19.11.2005)

Přestřelená stopáž nebo spíše příliš rozvleklý děj, který se snaží diváka pomalu podmanit a vypravěč - velice rušivý element -, to jsou asi největší zápory tohoto snímku. Při jeho sledování jsem si několikrát vzpomněl na Rockyho, může za to i vcelku povedená vizuální stránka, která se podobá právě sérii snímků o Italském hřebci. Možná, že kdybych neměl tak hloupou náladu, snímek by se mi líbil o poznání více, i když o tom pochybuji, snažil jsem se na něj koukat s chladnou hlavou. Clint Eastwood je dobrý režisér, ale tímhle chladným dramatem si mě nezískal. Necítil jsem žádné emoce, ani touhu dokoukat to do konce. Nezajímal mě jak příběh, tak ani hrdinové. trenérův prvotní odpor k trénování ženy mi byl mnohem sympatičtější než jeho pozdější chování. Nelze si nepovšimnout, že Frankie je klasická eastwoodovská role, zahořklý muž plný cynismu, který se nebojí projevit svůj názor na svět, jenž ale postupem času musí pozměnit. [TOP 19/13 92%](8.4.2007)

Obrovská bublina před oscary mi znechutila tento film. Čekal jsem dlouho dobu než jsem se na něj podíval a doufal, jsem že moje hlava bude vyčištěna od všech reklam a pochval recenzentů. Bez jakýchkoliv očekávání jsme se podíval na tento úžasně lidský a perfektně zahraný snímek, který mě přesvědčil o mnohém. Clint Eastwood se tímto snímkem stal režisérem, jehož snímky mají punc kvality ať jsou o čemkoliv. Moragn Freeman čím je starší tím je lepší. Jen Hilary Swank je u mě furt jen ta průměrná herečka co občas skočí do nesmyslů ala Jádro. Vše o filmu je řečeno jinými nebudu je opakovat a tento lidský příběh nechám ať vás zasáhne stejně jako mě :)(26.7.2006)

• - Film stál 18 milionů dolarů, nikoliv všude uváděných 30. Částka byla navýšena záměrně z důvodu vyšší publicity. (don corleone)

• - Malou holčičku u benzinové pumpy si zahrála nejmladší dcera Clinta Eastwooda Morgan Eastwood (nar. 1996). (SydneyB)

• - Režisérka Anjelica Huston donesla producentovi Ruddymu knihu "Rope Burns" a řekla mu, že až si přečte povídku "Million Dollar Baby", tak se rozbrečí. Ruddy se přiznal, že tomu tak opravdu bylo. Nicméně Huston počítala, že jí nabídne režii filmu, což se bohužel nestalo a než Ruddy vyřídil autorská práva, byla Huston upsána jinému projektu. (don corleone)