Sportovní / Drama

USA, 2004, 127 min

Obrovská bublina před oscary mi znechutila tento film. Čekal jsem dlouho dobu než jsem se na něj podíval a doufal, jsem že moje hlava bude vyčištěna od všech reklam a pochval recenzentů. Bez jakýchkoliv očekávání jsme se podíval na tento úžasně lidský a perfektně zahraný snímek, který mě přesvědčil o mnohém. Clint Eastwood se tímto snímkem stal režisérem, jehož snímky mají punc kvality ať jsou o čemkoliv. Moragn Freeman čím je starší tím je lepší. Jen Hilary Swank je u mě furt jen ta průměrná herečka co občas skočí do nesmyslů ala Jádro. Vše o filmu je řečeno jinými nebudu je opakovat a tento lidský příběh nechám ať vás zasáhne stejně jako mě :)(26.7.2006)

Tak jsem konečně dohnal můj velký rest, který jsem dlouho odkládal kvůli ignoraci žen v bojovém umění a jsem mile překvapen. Slabší než Rocky lepší než Warrior. Clint Eastwood si krade celý film pro sebe, opět hraje typického mrzouta jako v Gran Toríno a tím si mě získává, Hillary překvapivě snaživá, byť v soubojích jsem extra nefandil či neřval a samotný závěr je až moc přitažen za vlasy, sice silný, ale překvapivě mě nechal chladným. Bavil jsem se . 80%(8.1.2016)

Bravo pane Eastwood ! Tenhle "rejža" zraje jako víno a tahle láhev je to nejlepší archivní, jaké jsem za loňský rok ochutnal. Těžko jsem se zvedal na konci z křesla a při přemýšlení co napsat padl můj zrak na komentář uživatele "Kaka" a on to napsal skoro všechno za mě :) ... TOHLE je můj favorit na Oscara a i kdyby ho nezískal, pro mě to stejně zůstane nejsilnější filmový zážitek roku a já budu všem nominovaným z MDB moc držet palce ..........(18.2.2005)

Dávka sentimentu a klišé je veľká, no je to sentiment dávkovaný v chirurgicky presných dávkach, predvádzaný perfekne obsadenými a zahranými postavami. Eastwood prečúral mnoho mladších a slávnejších režisérskych kolegov. Krásne je, že aj po toľkých rokoch si stále drží ten dokonalý drsniacky image, ktorým obvplýval vo svojich westernoch a filmoch o drsnom Harrym. (8.5/10)(15.11.2007)

Scénář: Paul Haggis .. Přiznám se, že mě to zasáhlo, ale stoprocentní trefa do srdce to určitě nebyla! První dvě třetiny jsou totiž typicky americké - tedy o jednom z mnoha amerických snů, který si hlavní hrdinka až velmi úspěšně plní. Jen ten zvolený sport není to pravé ořechové. Boxu jsem nikdy na chuť nepřišel a nemam ho rád. Ani díky skvělému, životními zkušenostmi nabitému, vyprávění Freemanovy postavy o něm. O to více když v ringu účinkují ženy. A poslední třetina - pořád je to o boji, ale už ne v ringu. Přichází spousta emocí a bolestné přání!. To celé mě ovšem nezasáhlo tak jak mělo a závěr mě nechal přes to všechno velmi chladným (oproti třeba A Perfect World). A to se docela divím, protože vím, že skončit jako Maggie, chtěl bych to stejné!! Plně také chápu a souhlasím s následným činem Frankieho. Zejména to "přání" asi rozhodlo, že Oscar za nejlepší film je tam kde je, ale co už :( (volil bych Finding Neverland). Ovšem Eastwoodova stylová režie je opravdu dobrá, nechybí zde i trochu humoru, ale hlavně (nejen vizuálně) kontrastní atmosféra. Na poprvé „jen" 75%, určitě si to ale zopakuji na DVD. „Každý může prohrát jeden zápas.“ Někdy ale další zápas už nepřijde !! Tento film ho určitě neprohrál.(16.3.2005)

• - Million Dollar Baby se točil v různých lokalitách v okolí Los Angeles, včetně Venice Broadwalk, Eagle Rock a Hollywood Boulevard. Bojové scény se točily v Grand Olympic Auditorium. (Amplifier)

• - Svůj hlasový projev role postavil Eastwood na producentovi Albertu S. Ruddym. (don corleone)

• - Malou holčičku u benzinové pumpy si zahrála nejmladší dcera Clinta Eastwooda Morgan Eastwood (nar. 1996). (SydneyB)