Sportovní / Drama

USA, 2004, 127 min

Tento film plynul pomaly a lenivo ako Mississippi vo svojom dolnom toku. Síce pomaly, ale rozprávkovo ... Dalo by sa povedať, že film je poskladaný z dvoch častí : pred Las Vegas a po ňom .... Zatiaľčo v prvej časti sa zameriavame na to, ako si splniť svoj sen a stať sa hviezdou, druhá časť neukazuje nič, len nás núti rozmýšľať. Rozmýšľať o sebe, o hodnotách života, o rodine , láske, prieteľstve a o obeti. Hillary, Clint i Morgan ukázali, že to nie sú len nejaký herci. Oni sú Herci s veľkým "H".(27.7.2005)

Ze začátku mě film nebavil skoro vůbec, filmy o boxerech mi nic neříkají (Rocky je u mě průměr, uvidíme u Těžké váhy), ale Clint Eastwood to prostě natočil jinak. V největším tempu to prostě utnul a nabídl divákovi film v podstatě o něčem jiném. Snímek si vás opravdu získá postupně. Největší výhrady mám proti monologům Morgana Freemana, které mě tam spíše rušily a kvůli kterým v podstatě snižuju hodnocení o hvězdu.(10.10.2005)

Ďalšia z jedných srdcervúcich drám s napínavo dramatickým dejom, ktorá si postupne naviaže na seba city divákov a v závere ich nenechá chladnými. Kto by to o Hilary povedal, že zasadí takúto hereckú rolu! O starých borcoch som však dopredu vedel, že nesklamú! Eastwood dozrel postupne z vekom na geniálneho režiséra a uplatnil svoje filmové skúsenosti, škoda ale, že až v takom pokročilom veku. Bol by som veľmi rád, keby že sa ešte chopí nejakého filmového projektu. 100%.(18.5.2006)

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem v poslední době viděla. Čekala jsem film o boxu, jenže box v tomhle příběhu tvoří jen paralelu, která dohromady spojí několik osob. Osob, které v životě nikoho nemají a které nejbližší zradili... Box je téměř dostane na výsluní, pak jsou tyto osoby ale zase podrazeni, ne oním sportem, ale znovu pouze a jenom lidmi. Obličej Clinta Eastwooda je ve filmech celkem profláknutý, ale v tomhle filmu se projevil i jako perfektní režisér a skladatel s nesmírným citem. A Oscar pro Hillary Swank je dle mého jednoznačně zasloužený. Tough ain't enough.(8.4.2007)

Výborné drama z boxerského prostředí se smutným koncem. Filmu vévodí Clint Eastwood jako herec a zároveň režisér. Výborný výkon podává i Hilary Swank coby dívka, která touží stát se profesionálním boxerem. Sen se jí splní ale záhy přichází nečekaná událost. Film, který si svá ocenění určitě zaslouží a mě nezbývá něž pro ty co ho ještě neměli možnost vidět doporučit ať to rychle napraví. Stojí to za to. Výborně Clinte!(8.4.2007)

• - V závěru přípravy si Hilary vyzkoušela i skutečný zápas se skutečnými šampionkami v boxu. Vyzvala dokonce i čtyřnásobnou světovou přebornici Lucii Rijker. Ta ve filmu také hrála. (Sollertia)

• - Námět filmu pochází ze sbírky příběhů „Rope Burns: Stories From the Corner“, které pod pseudonymem F.X. Toole napsal boxerský manažer Jerry Boyd. Roku 2000, kdy tato jeho prvotina vyšla, měl Boyd už 70 let a jeho další prací měl být epický příběh zasazený na hranici Texasu a Mexika. Zemřel však dříve (2. září 2002), než ji stihnul dokončit. (imro)

• - Morgan Freeman měl původně hrát trenéra Dunna, ale sám se rozhodl raději pro roli Eddieho. Ještě předtím, než se filmu chopil Clint Eastwood. (don corleone)