Sportovní / Drama

USA, 2004, 127 min

Soundtrack Clint Eastwood: 1. Blue Morgan (Opening Titles) ,2. It's Nice Viewing ,3. Boxing Baby (for the film Million Dollar Baby) ,4. Boxing Montage ,5. Pick Up Money ,6. Nice Working With You ,7. The Letters ,8. Blue Diner (for the film Million Dollar Baby) ,9. Deep In Thought ,10. Driving ,11. Blue Bear ,12. Frankie Horrified ,13. They're Amateurs ,14. May Have To Lose It ,15. Maggie's Plea ,16. Frankie's Dilemma ,17. Frankie's Decision ,18. Lethal Dose ,19. Frankie's Office ,20. Blue Morgan (End Credits) ,(18.5.2011)

Vynikajúci film, ktorého hodnotenie zráža neduh filmov Clinta Eastwooda - prílišná dĺžka. Príbeh tridsiatničky Maggie, ktorá sama seba považuje za thrash, ale chce ísť za svojím snom za každú cenu a starnúceho trénera boxu, ktorý ju spočiatku trénovať nechce, aby si k nej postupne vypestoval otcovský vzťah je určite o niekoľko tried lepší ako posledný Eastwoodov počin Mystic river. Film sa rozbieha veľmi pomaly, ale mysím že to je zámerne, aby divák prenikol postavám pod kožu a dokonale sa s nimi zžil, to všetko s cieľom umožniť mu úžasnú katarziu na konci príbehu. Druhá polovica filmu je práve to mäso, ktorému by som bol ochotný dať i šesť hviezdičiek, ale bohužiaľ nemôžem. Po technickej stránke je film precíznym remeslom a môžem povedať, že Clintova réžia je naozaj dobrá . Celkové hodnotenie je teda 9/10 ale prikloním sa skôr k štyrom hviezdičkám.(7.3.2005)

Ze začátku jsem ani nechtěl uvěřit, že tenhle film dostal Oscara za nejlepší film roku, ani ne že by byl nějakej špatnej nebo by mě to nudilo, to vůbec ne, ale prostě mi to připadalo takový dost tuctový a ničim se vymykající aby se to mohlo stát nejlepším filmem, jenže od toho okamžiku se do toho Eastwood opřel a až do konce se film pořád jen zlepšoval, až vyvrcholil hodně emocionálním koncem, který ve mě zanechal dobrej poct ze skvěle udělanýho filmu, ale i takovou depresivní náladu. Přesto musim uznat, že po filmu Tajemná řeka Clint Eastwood natočil další dokonalou podívanou, která sice pár chyb má, ale v konkurenci která v roce 2004 byl jednoznačně nejlepší volbou a po právu si toho Oscara zaslouží. Velkou měrou tomu pomohla i hlavní představitelka Hilary Swank, která si toho Oscara taky právem zaslouží, její výkon byl až ohromující a ani nevim, kdy naposled jsem takhle dobrý ženský herecký výkon viděl, ale rozhodně nebyla sama kdo hrál výborně, za zmínku stojí i Clint Eastwood, který sice na Swank herecky neměl, ale jeho výkon byl víc než nadprůměrnej a k výborný režii dokázal přidat i výbornej hereckej výkon, což se taky moc čato nevidí, asi nejmíň prostoru z hvězd dostal Morgen Freeman a bylo to znát, ale to už bych chtěl moc. Jen tak dál Clinte, už se těšim na jeho další film(6.7.2005)

Obrovská bublina před oscary mi znechutila tento film. Čekal jsem dlouho dobu než jsem se na něj podíval a doufal, jsem že moje hlava bude vyčištěna od všech reklam a pochval recenzentů. Bez jakýchkoliv očekávání jsme se podíval na tento úžasně lidský a perfektně zahraný snímek, který mě přesvědčil o mnohém. Clint Eastwood se tímto snímkem stal režisérem, jehož snímky mají punc kvality ať jsou o čemkoliv. Moragn Freeman čím je starší tím je lepší. Jen Hilary Swank je u mě furt jen ta průměrná herečka co občas skočí do nesmyslů ala Jádro. Vše o filmu je řečeno jinými nebudu je opakovat a tento lidský příběh nechám ať vás zasáhne stejně jako mě :)(26.7.2006)

Ze začátku mě film nebavil skoro vůbec, filmy o boxerech mi nic neříkají (Rocky je u mě průměr, uvidíme u Těžké váhy), ale Clint Eastwood to prostě natočil jinak. V největším tempu to prostě utnul a nabídl divákovi film v podstatě o něčem jiném. Snímek si vás opravdu získá postupně. Největší výhrady mám proti monologům Morgana Freemana, které mě tam spíše rušily a kvůli kterým v podstatě snižuju hodnocení o hvězdu.(10.10.2005)

• - Spoiler: Na konci filmu, kdy boxerka Magie (Hilary Swank) leží v nemocnici a přijde za ní rodina, navštíví ji i matka, které se každým záběrem mění barva čepice - jednou je tmavá a podruhé zase červená. (chleba24)

• - Během natáčení filmu cvičila nejen Hilary Swank, ale i Clint Eastwood, který svou kondicí mnohé překvapil, když se dokázal 30krát přitáhnout k hrazdě. (Mr.Hudson)

• - Hilary Swank dostala před natáčením během tréninku ošklivou infekci do nohy. Nikomu o tom neřekla a riskovala tak výrazně během natáčení. (don corleone)