Reklama

Reklama

Million Dollar Baby

  • USA Million Dollar Baby (více)
Trailer 1

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 278)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Vyčítám tomuhle filmu jediné. Že mě rozbrečel. A to i přes to, že se hemžil vyděračskými kliše (výlev u hrušky, příběh kolem Freemana, odporná rodina, pejsek), na která jsem tak háklivá a spíš než dojmout mě můžou navztekat, jenže tady to takhle vůbec nefungovalo. Na všechno jsem přistoupila a cedila prakticky od začátku. Lidi, jako je Maggie - zakouslá, pracovitá, odvážná, pokorná, silná - mě prostě dojímaj. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Bravo pane Eastwood ! Tenhle "rejža" zraje jako víno a tahle láhev je to nejlepší archivní, jaké jsem za loňský rok ochutnal. Těžko jsem se zvedal na konci z křesla a při přemýšlení co napsat padl můj zrak na komentář uživatele "Kaka" a on to napsal skoro všechno za mě :) ... TOHLE je můj favorit na Oscara a i kdyby ho nezískal, pro mě to stejně zůstane nejsilnější filmový zážitek roku a já budu všem nominovaným z MDB moc držet palce .......... ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak film to nebyl špatnej, ale koukat na nějakou upocenou píču s napuchlym okem, jak se snaží v ringu nějaký druhý upocený píče rozmlátit ciferník na sračky, to neni nic pro mě. Kdyby to bylo o mužskym boxu, tak budu hodnotit asi líp. Ale ženskej box mě zkrátka nebere, takže jsem si k hlavní hrdince nedokázal získat za celej film žádný sympatie a její neslavnej konec mě tak zanechal celkem chladnym... Budiž filmu ke cti, že to snad donutí aspoň nějaký odpůrce eutanázie se nad timhle tématem zamyslet a třeba někdo z nich změní názor. Jinak Clint Eastwood a zejména Morgan Freeman jsou moji oblíbenci a hlavně kvůli nim dávám ty 3 hvězdičky. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Box není z daleka jen o pěstech a úderech. Box je hlavně o srdci, vůli a vytrvalosti. A právě o tom vás přesvědčí boxerská balada "Million Dollar Baby". Stalo se již po několikáté, že mě Clint Eastwood dostal do kolen. Ale ještě ne tolik. Za svoji více jak třicetiletou režisérskou dráhu se leccos naučil, hlavně divákům. Žádné záběry zbytečně neprotahuje, nezabředává do dialogů o ničem, žádné zbytečné scény v jeho filmech taktéž nenajdete. Dává zároveň na frak i popcornu a komerci. Závěr filmu mnohý Američan, očekávající popcorn či slaďák, rozdýchával hodně dlouho. Já taky a o to si Clinta vážím ještě víc. Už hodně dlouho je mým nejoblíbenějším hercem a jedním z nejoblíbenějších režisérů. Clint sice zestárl, má šedivé vlasy a jeho obličej lemují spousty vrásek, ale mužnost, tvrdost a přesvědčivost mu zůstala. Jeho kamarád Morgan Freeman opět podal velmi civilní a výborný herecký výkon. A především mě mile překvapila Hillary Swank. Z nevýrazné královny z "Aféry s náhrdelníkem" se vyklubala v cílevědomou holku s obrovským charismatem, citem a vervou. Zasloužený Oscar. Clint Eastwood ve věku, kdy ostatní režiséři skomírají a finïšují, dostal prvního Oscara. A po jedenácti letech druhého. V jeho filmech je znát pohled na svět zkušeného muže, který ví co dělá. "Million Dollar Baby" je nádherný film, ze kterého přímo čiší vůle, odhodlání a síla. Nekape z něho karamel a ani na pikosekundu nezavání kýčem, nebo snad otřepaností. Je to film poutavý a chlapsky romantický. V tom filmu je obrovské srdce. A to se v dnešní době už téměř nepěstuje a v Hollywoodu už snad vůbec. Výjimku tvoří tento film. Děkujeme, Clinte. Jsi pořád nej. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Tak jistě, brečela jsem, ovšem v tomhle případě to nějak není zásluha autora nebo jak bych to řekla, spíš vlastně naopak je to zásluha autora až moc, zkrátka není to doklad geniality tvůrců jako jiné moje divácké slzy. Úplně na začátek mi vadí ten model (syndrom) povídkové adaptace. Protože jakkoliv bych mohla být členem spolku lidí volajících po svatořečení Morgana Freemana, tak už jsem vyrostla do té doby, že mi přijde trošku lenošské/odfláknuté spoléhat se na voiceover starého, unaveného a moudrého muže, a to zvláště v případě, že jeho vyprávění nijak nekontrastuje s příběhem a veškerý obsah se jím jen zdvojuje. Navíc se tím snímá břímě z herců, kteří nemusí být tak výmluvní řečí těla, když za ně jejich duševní pochody odvypráví hlas shůry. Tím přecházím k další hlavní výtce - hlavní postavou je totiž trenér Frankie a Clint jako jeho představitel je ve své roli neuvěřitelně nehybný a kožený, zvláště také proto, že po letech v businessu se prostě dopracoval k tomu, že už hraje jenom Clinta Eastwooda (protivného, ale v jádru dobráka). Jeho nulová expresivita extra vynikne vedle k zulíbání živelné Hilary, která ale žel bohu představuje jenom figurku v životním příběhu protivného trenéra, a nikoliv naopak. Poněkud umělé namontování "srdcařského" bojovníka Dangera do vyprávění za účelem vyrobit jednu z dalších point mi připadá jako další scenáristická lenost, stejně tak časté spoléhání na stmívačky není nic, z čeho bych si sedla na zadek. Nicméně je pravda, že po většinu svého dospělého života si plánuji, že druhá věc (a možná i první, záleží, jak to budu mít s akvárkem), kterou si pořídím do vlastního bydlení, bude boxovací pytel, takže po této stránce jsem si přišla na své. Sledovat muskulaturu na Hilary bylo příjemné potěšení, ještě větší blaho potom bylo sledovat dokonalý stroj Luciu Rijker v pohybu. Protože když se někomu říká nejnebezpečnější žena na světě, tak to mi sakra imponuje. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (51)

  • V kinách tento film bol premietaný šesť a pol mesiaca. (Pat.Ko)
  • Hilary Swank (Maggie Fitzgerald) dostala během tréninku před natáčením ošklivou infekci do nohy. Nikomu o tom neřekla a výrazně tak během natáčení riskovala. (don corleone)
  • Poté, co Hilary Swank (Maggie Fitzgerald) získala za svůj výkon ve filmu svého druhého Oscara, rozpadlo se její manželství s Chadem Lowem. (Mafyn)

Související novinky

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (více)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)

Reklama

Reklama