Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

ranp

Do zhlédnutí Gran Torina můj nejoblíbenější Eastwoodův film. Takhle sestoupil na pomyslnou druhou příčku, ale i tak je to bomba. Stejně jako Gran Torino končí film smutně. Maggie Fitzgeraldová zde však dokonale chytla za pačesy svou životní šanci. A věřím, že i po úrazu ničeho nelitovala. Všechny 4 Oscary tady podle mě skončily ve správných rukou. Jen škoda, že Gran Torino nezískalo ani jeden.. ()

lskala

Eastwood zraje jako víno, to ví každý. Ale to, že ve svých letech točí jeden film za druhým, je opravdu rarita. Jeho zkušenosti už mu dovolí natočit film s "minimálními" náklady, na omezeném prostoru a přesto je z toho emocionální pecka, právě jako Million Dollar baby. 80% - 4**** ()

Lukoboss

Clint Eastwood umí brnkat na ty správný struny, jeho filmy jsou vždy lidský a přirozený. Když k tomu přičtu herecký obsazení - C. Eastwood je jasnej, Morgan Freeman taky patří mezi hereckou elitu a Hilary Swank se prostě na tyhle "chlapácký" role hodí - musím v podstatě jenom chválit. Co se mně ale moc nelíbilo, byl ten rozhodující zápas o titul, kde by za to všechno soupeřka dostala pravděpodobně diskvalifikaci velice rychle, ne jenom napomenutí. No ale to je čistě jenom můj soud. Million Dollar Baby je prostě další zářez na Clintově pažbě dokonalosti. ()

tempus

Mám rád atmosféru fimů, kterým řikám americké vedlejší, např. Podvodníci a proto mě překvapila stejná atmosféra u filmu režírovaným Clintem Eastwoodem. Vychutnal bych si víc film, kdyby sport nebyl box, ale bruslařské derby jako ve Vyfič, ale pak by to nebyl tento film. ()

Cejny

Musím dát jen průměrné 3 hvězdičky, protože takovéto americké dojáky jsou dle mého názoru tak maximálně na jedno zhlédnutí. Na faktu nemění nic ani taková jména jako je Clint Eastwood a Morgan Freeman. ()

Lenka_J

Na první pohled klasický americký námět, ovšem ihned po prvních minutách filmu člověk zjistí, že je to něco víc. Clint Eastwood v posledních letech stále více potvrzuje, že je nejen výborným hercem, ale hlavně obdivuhodným režisérem. Z filmu se mu podařilo vytěžit maximum. Skvělé herecké obsazení, především úžasná Hillary Swank, která mě poslední dobou velice příjemně překvapuje, jakých těžkých rolí se chopí a s jakou hereckou bravurností je dokáže ztvárnit. Filmy pana Eastwooda mají vždy zvláštní kouzlo, neuvěřitelným způsobem se člověka dotknou a zvláště film Million Dollar Baby. Jen tak dál Clinte! ()

solskjaer

Určitě jeden z těch filmů, který Vám bude ležet v hlavě pěkně dlouho. Bohužel stejně tak přesně ten typ filmu, který již podruhé nebudete chtít vidět. Každopádně jde o téměř dokonalý snímek, který si rozhodně oskarovou slávu zaslouží. I přesto, že mám Freemana moc rád, zde nechápu za co Oskara dostal. ()

Sdoom

Clint mě opět nezklamal, ovšem tentokrát ani nedostal. Skoro vše, co v příběhu najdeme, už tu někdy bylo. A poslední půlhodina mě nechala kupodivu celkem v klidu a to určitě nejsem žádnej necitlivka pokryteckej. Každopádně řemeslně skvěle odvedená práce, herecky bravurní, hudba sice komorní, přesto k filmu pasující na jedničku. Líbilo se mi to, ale za srdce mě to nevzalo, narozdíl od takového Gran Torina. ()

gutshoter

Tento film doporučuju v originále, důvod je jasný. Pořád nemůžu překousnout dabování Ladislava Županiče, které je strašidelně nepřirozené. Jinak k samotnému filmu. Jsem zatracenej ciťák, takže tento film byl pro mě lahůdka. Hilary Swank předvedla znamenitý výkon a hlavně na mě působila moc mile. Režie Clinta neni třeba komentovat, prostě klasika. Super zážitek. ()

3 AM Code

Eastwood me tezce nepresvedcil. Box fadni, vetsina postav cernobile karikatury (hlavne rodina Maggie), zaverecne sroubovane dilema ve me nevzbudilo nic nez ulevu, ze uz to mam za sebou. Dost malo na tak vychvalovany film. Gran Torino je x-krat lepsi. ()

herr_carter

Uuuuuuffffff.................tímhle veledílem vstoupila Hilary Swank navždy do herecké elity, to byla tedy jízda. Clint Eastwood má vůbec v novějších režijních výstupech dokonalý smysl tvořit lidské a citlivé (a bohužel i dost smutné) filmy................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Red Meat

Abych se přiznal, minimálně do poloviny jsem byl poněkud zklamaný, protože příběh nepřinášel prakticky nic nového a zdál se mi být pouhou přehlídkou mnohokrát viděných a tudíž předvídatelných klišé. Někdy v poslední třetině ale děj naštěstí vybočuje z koleje mířící k happy endu ala Rocky a mění se v silný, emocionálně nabitý příběh o síle (a slabosti) lidského ducha. Po technické stránce je tento snímek prakticky dokonalý (výprava, kamera, režie..), takže jediné co, vyzdvihnu nad ostatní, je neuvěřitelný výkon Hilary Swank, která si to zlatý těžítko právem zaslouží!!! ()

honzii

Skvělý film, který mě i přes vcelku jednodušší příběhovou šablonu dojal i rozesmál. Fajnový humor, dramatické scény, dialogy v polostínu, minimum hudby... Příjemné překvapení, které jsem si místo kina dopřál až na dvd, čehož docela lituju.. ()

klúčik

Na tento film som bol celkom zvedavý. Musím priznať , že príbeh boxerky ma nesklamal. Výborný dojímavý film. 80%. ()

casioa....

Film, na konci ktorého budete zrejme tak isto ako ja, riešiť dilemu...ktorú Frankie myslím vyriešil tak, ako mal. Pri dilemách často prídu slzy-ale tak to už býva. Film (aspoň pre mňa) s podtitulom "never surrender" ktorý, Vám bude servírovaný každou minútou. Clint je pán herec a pán režisér. Skutočná káva 2v1. Tak si nalejte... ()

Jane18CZ

Výborně propracované postavy, celý příběh má hluboký nádech a mě osobně vzal za srdce. Hillary mi do hlavní role opravdu sedí, není chvilka kdy bych o ní pochybovala, stejně tak jako Clint Eastwood. K tomu lehká melodie, která film provádí, se mi vryla do paměti a kdykoli spustím znovu tento film, už se mi hrnou slzy do očí. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)