Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Amplifier

Opravdu dojemný film ze sportovního prostředí. Myslel jsem si, že film bude plný boxerských zápasů a jak jsem film sledoval divil jsem se, že Clint Eastwood tohle docela zanedbává. Ale jak se film dostával dějově dál tak jsem pochopil, že Million Dollar Baby není až tak o boxu jako o krásném vztahu mezi dvěma lidmi. Odhodlanou boxerkou a laskavým trenérem. 80% ()

RedDuck

K filmu jsem přistupoval s nedůvěrou. Kdybych bral vážně hodnocení tak bych byl asi zklamán, ale takhle nejsem. ()

hororwatch

fandil jsem jí, když trpěla litoval jsem jí... když ji ke konci udělala ta obhájkyně titulu to co udělala chtěl jsem jí zabít za Clinta. Na konci jsem brečel.... víc k tomu neřeknu prostě úžasnej film. ()

Andronikos

Clint a Hilary, moji obľúbenci, v jednom filme: no nedajte tomu plný počet! V skutočnosti to je inak: tí dvaja patria medzi mojich favoritov práve vďaka tomuto filmu, ktorý má opakovane naplnil emóciami dokonca väčšími, ako Chlapci neplačú, takými, až som poučku obsiahnutú v názve tohto druhého filmu porušil... O týchto svojich emóciach sa však príliš rozpisovať nechcem, prepáčte. Stručne zhrnuté: po pokojnej, ale nie nezaujímavej prvej hodine som sledoval polhodinu o tom, ako ženská postava realizuje mužský (možno skôr dokonca chlapčenský) sen: byť najlepší, víťaziť, ohromovať... Vzápätí sa však ukázalo, že tento hrdinský epos je zároveň aj nutným úvodom k poslednej polhodine, naplnenej bolesťou, zdesením, ľútosťou, zúfalstvom a zakončenej nadhodením problému, ktorý väčšina z nás bežne v živote nerieši. Neosobne, teoreticky, a tým menej osobne, našťastie! Eastwoodova postava nakoniec nejaké rozhodnutie urobila, ja by som toho asi schopný nebol. Ale prítomosť tejto problematiky nerozhoduje, to nie, najdôležitejší je pre mňa naozaj ten nesmierny kontrast druhej a tretej časti filmu, ktorý ma už dvakrát ohromil a psychicky naplno opantal. Clint a ostatní, ďakujem za zážitok, ktorý predstavuje sledovanie tohto filmu! ()

BOURQUE

Clint Eastwood opäť potvrdil, že nie je iba skvelým hercom, ale aj výnimočným režisérom, ktorý má nadprirodzené schopnosti na natočenie skvelých filmov. Podobne ako v Tajomnej rieke, aj tu dostaneme poriadnu dávku napätia, čistých ľudských citov a emócií a nezabudnuteľných hereckých výkonov. Okrem zobrazenia jednotlivých ľudských osudov, film obsahuje aj niekoľko otázok zo skutočného života. Závisí jedine na divákovi, ktoré si všimne a na ktoré sa v duchu potom snaží odpovedať. Nič iné nezostáva na záver, len pogratulovať všetkým, ktorí získali Oscary (Eastwwod-režisér, Hilary Swank-HR, Morgan Freeman-VR) jednoznačne zaslúžene. Osobné hodnotenie: 93% (*****) ()

texa

Pro mě je Eastwood citový vyděrač !:D Strašně moc chci vidět film znova ale vůbec nechci dojít na konec. Film ovšem famózní. Chtěla bych mít tu šíleně pevnou vůli Maggie. ()

char_t

Clint Eastwood dokazuje nejen že herec může svůj film zároveň režírovat, ale že může obojí udělat perfektně. A dokonce i napsal tu skvělou hudbu? Klobouk dolů, pane Eastwoode. Perfektní Hilary Swank a Morgan Freeman už jsou jen bonus. ()

Heroine odpad!

Box jako bojové umění pro obranu je super věc, a nic proti němu nemám. Ale box jako sport, kde se soutěží o to, kdo víc ublíží soupeři, a kde člověk riskuje zdraví svého těla úplně pro nic, tak ten nesnáším. Sice Frankie ani Maggie nejsou zrovna šťastní lidé, a box je v podstatě jediné co jim v životě jde, stejně k němu mám i ve filmu silný odpor. K tomu jsou mi obě dvě hlavní postavy od začátku do konce vrcholně nesympatické, takže jsem si nemohla pomoct, ale v závěrečném zápase jsem fandila Medvědici. Všechno to sice dopadne žalostně blbě, ale silná dávka ryze Amerického optimismu se tam stejně skrývá. Například namísto aby Maggie na nemocničním lůžku litovala toho, jak odporný vedla život, a k čemu jí to dostalo, měli jsme být vlastně všichni spokojení, protože si přeci splnila sen! Je to prostě sentimentální, i když pod rouškou komplexní psychologie postav. Mě se to nelíbilo, a to ze spousty důvodů. ()

Drink4Fun

Úplně poslední věta mi celé titulky hučela v hlavě. Krásně řečeno. Až na samém konci zjistíte, jak je to úžasný dílo. Víc se rozepisovat nebudu, protože bych musel spoilerovat a to nechci. ()

boul

Druhá projekce a větší zážitek, trio-hokna režie+hudba+hlavní role Eastwooda napodívdá, že děda to umí ze všch stran a po boku oblíbený Freeman a jeho vypravěčské slovo dá na filmu ještě lepší atmosféru. Swank a její předkus společně s hlavní rolí nejlepší ženské boxerky, která se na tolik vypracovala, až skončila jako ti nejlepší s psycho koncem a završením unikátních momentek herců vyzdvyhujících do nebe oskarů.. 85%-slabá 5ti * ()

helloween93

Velmi působivý film se skvělým scénářem a hereckým obsazením. Děj by se dal rozdělit na dvě roviny a to na sportovní - první polovina filmu a psychologickou - druhá polovina. Skvělé Freemanovo vyprávění příběhu o boxerce, která do boxování šla s tím, že nemá co ztratit. Eastwood ukázal, že je nejen kvalitním hercem, ale také kvalitním režisérem, který dokáže točit oscarové filmy jako Gran Torino nebo tohle. Freeman si konečně došel na čtvrtý pokus pro Oscara. Zaslouženě. 1000. ohodnocený film. ()

Adm.Nelson

Spoločné scény Maggie a jej matky, resp. rodiny ("čo mám robiť s tým domom", "podpíš to ústami") sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy, a ani koniec veľmi obhajovať nebudem (podľa mňa na také rozhodnutie potrebuje človek oveľa viac času, čakal som, že sa Maggie aspoň skúsi nejak pobiť so svojou situáciou tak, ako to robila v ringu). Najlepšie na filme je nakoniec to, ako si hlavná dvojica k sebe postupne hľadá cestu, a ten zvláštny vzťah som im obidvom veril. Plus výborná réžia a Morgan Freeman. 8/10 ()

BeranSon

I když se mi oblast ženského boxu hnusí, tak tento snímek je úchvatný. Clint Eastwood je výborný režisér který si umí vybrat do svých filmů kvalitní herce v tomto případě myslím perfektní úlohy Morgana Freemana jako starého rádce. Film je úchvatný a konec dojímavý 9/10 ()

Kum0r

Tento film téměř neměl šanci mě oslovit. Nemám rád samoúčelné sporty, americkou angličtinu, hloupé lidi a citové vydírání. Přesto všechno musím říct, že jsem v 92. minutě málem rozkousal monitor. ()

Hapretor

Co může být klišoidnější a šablonovitější než rychlý vzestup nenápadné, jednoduché, ale cílevědomé a pilné do morku kostí "ženy" až na vrchol, a pak o to rychlejší pád? Ve filmové kategorii "sportovní" však doteď nejlepší film, co jsem viděl. A to jsem si myslel, že to bude nějaká blbost. Trailer působil velmi divně. Já jsem ale vůl. Když je to skvěle natočené a ještě lépe zahrané (Oskarům se nedivím ani náhodou) - co tady předvádí trio Freeman, Eastwood a Swank je neuvěřitelné. Patřím k těm, kterým snímek vyhnal slzy jak při direktu do nosu. Kam se hrabe Stallone se svym "Rockym", tohle je syrové, skvěle, bravurně zahrané, uvěřitelné, dojemné, ... samé superlativy. Bude to znít pokrytecky, ale pět * tomu dát nemůžu. Ty totiž dávám počinům, na které můžu koukat s určitými odstupy pořád dokola. Tento snímek by mě při stejném postupu emočně vyždímal. Kdybych měl jistotu, že i přes jasnou šablonu a odhadnutelnost, bude takový každý film o nějakém sportovci, nebo sportovní legendě, neváhám a koukám na ně častěji. Bohužel pramálo z nich je tak sugestivních a procítěných. ()

Rathalos

Uzasna sportova drama z prostredia boxu,aj ked velmi smutna,krasny pribeh jednej mladej zeny,ktora milovala tento sport,herecke trio Clint Eastwood,Hilary Swank a Morgan Freeman boli skveli a prvy menovany opat dokazal,ze je nielen super herec,ale aj reziser,sklanam sa pred nim...:-) ()

Fifipek

Clinta Eastwooda jsem měl rád už jako herce, představitele takových těch syrových drsňáků a přesně takové jsou i jeho filmy! Je pravdou, že kdyby zde nehráli Morgan Freeman, který by si mohl roli moudrých přitakávačů nechat patentovat, nebo Hilary Swank, která na sobě musela neskutečně zapracovat, aby byla přesvědčivá, byl by tento snímek asi někde v průměru! Nestalo se tak a všechno do sebe krásně zapadá a výsledkem budiž nejenom výborný zážitek pro nás diváky, ale i zasloužená sada plešounů pro herce a pana režiséra! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)