Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

Soubi

Na to, že film neobsahoval nějaké přehnané módní zveličené momenty, dokázal vykouzlit solidní atmosféru a mrazivé chvilky, při kterých se vám zrovna nebude chtít prohledávat tmavé kouty v ložnici :) Emily rulez! 4* ()

Marrianna

Nevím, jsem ve váhání, tři či čtyři? Bylo to jako na houpačce, chvílemi jsem zadržovala dech, chvílemi jsem tak nějak hledala pocity, které bych z toho filmu mít měla. Film jenž se opírá o skutečné události by mě měl ale zasáhnout více - hlavně v případě, kdy se má jednat o takovéto ožehavé téma. ()

HarlanWade

Velmi silnému námětu pomáhá nejvíce ze všeho jedna věc: Fakt, že tam, kde byly zamýšleny tajemné a děsivé scény - tj. základní prvky mysteriózního hororu - tam takové skutečně JSOU a to v takové míře, že chvílemi jsem z nich sotva lapal po dechu. Režisér je docela šikovný, což o to, ale hlavní zápletka filmu - dlouho se táhnoucí soudní proces - tu není zadelka tak dotažená, jak by být potřebovala a tak v jejích vyvrcoholeních, v dějových zvratech, nebo v závěru, snažícím se útočit na divákovy city, mě nechala naprosto, ale naprosto chaldným, i když scénář i zpracování rozhodně stojí za vyzdvihnutí a tak za vrchol filmu já osobně považuji právě ty flashbacky. S klidem mohu ale říci, že to hravě strká do kapsy 80% hollywoodských filmů s duchařským námětem, jaké za posledních 10 let vznikly. ()

tombarider

na spičku ve ilmech to asi nemá, ale špička duchařských hororů? rozhodně. Děj je realistický, dívka viditelně pomalu chřadne a efekty, mne posadily do sedačky. ()

Ernie_13

Celkom v pohode...bal som sa, ze to Hollywood viac prezenie na hororovosti, no nastastie sa tak nestalo a vznikol slusny horor-thriler zalozeny na skutocnom pribehu. ()

nmarca

Úvaha o tom, že vyloučit existenci něčeho nedokazatelného je předsudkem stejně jako fanatická víra v totéž, pěkně zabalené do klasického dramatu z americké soudní síně. Nedoporučuji pouštět před třetí hodinou ráno. ()

zly.dvojce

Jo jasně, s největší pravděpodobností je to o tom, kterak to má dcerka z rodinky téměř náboženských fanatiků v hlavě pomotané. Ale za to, že ještě pár týdnů po tom, co jsem tento film viděl, když jsem zrovna vzhůru a na budíku svítí číslice ukazující, že je něco po třetí hodině ráno, se necítím úplně uvolněný, zkrátka za to, že atmosféra je prakticky dokonála a připomíná mi staré dobré doby Omena, tomu těch pět hvězdiček dávám. ()

Nessos

Opravdu velice mrazivý horor. Málokdy se mi stane, abych o filmu tak uvažoval, jako o tomto. Ne, že by mě to uchvátilo, nebo mi to nabídlo něco na přemýšlení, ale vím, že jestli se někdy v noci probudím přesně ve 3.00, tak si na film vzpomenu. ()

Cherry_Bomb

Film podľa skutočnej udalosti. Výpovede v súdnej sieni, ktoré sa prelínajú s hororom mimo nej. Tento film ma proste dostal! Boli miesta, kde ma ovládol strach a nevedela som si predstaviť ako niekto túto hrôzu mohol skutočne prežiť. Samozrejme fakt skvelé herecké výkony asi najviac sa mi vo filme páčila Laura Linney, ktorej úloha obhajkyne fakt sadla. Počas celého filmu visí vo vzduchu otázka či veriť teologickej alebo filozofickej stránke. U mňa jednoznačne vyhrala tá teologická, ale podľa niektorých je ľahšie zvoliť si logiku než to zložitejšie. ()

Paesant

Tolik žánrových klišé se jen tak tak vměstnalo i do dvou hodin této posedlé verze Ally McBealové...Chyběly tam už jen společné záchody a spousta digitálně zmutovaných zjevů na nich. Drsně mrazivou atmosféru každou chvíli bohužel pročíslo vysloveně hovězí pokulhávání scénáře, jako když necháte okomentovat slovy "she was quite hysterical" rozervanou děvčici ve smočené noční košili řvoucí ve smrtelné hrůze na celý kampus...JežišMarjaJidášNeroHitler - Jak někdo může napsat, že to je silnější než Friedkin?? ()

bodula

Jak už tady mnozí podotkli, horor to rozhodně není, ty dve tři povedené scény horor nedělají. Lehce nudné soudní drama s průměrnými hereckými výkony, z nichž vybočuje jen Jennifer Carpenter, které by se možná posedlost snad dala i věřit. Od začátku mi přišlo divné, že je obviněn jenom kněz, co třeba rodiče? Až po shlédnutí filmu jsem se dočetla, že nikoliv americká Emily Rose, ale německá Anneliese Michel a obviněných bylo logicky více. U mě lehce nad průměr 55%. ()

Boudyy

Skutečně působivý film Scotta Derricksona, kterému nevadí ani téměř dvouhodinová stopáž, jelikož ponurou a temnou atmosféru tohoto díla inspirovaného skutečnou událostí v Německu byste mohli sát hodiny. Boj ze soudní síně prokládají velmi zučně natočené a zahrané scény z minulosti, ať už jde o vidiny, první příznaky či samotné vymítání. Hudební složka je také působivý. Laura Linney je nádherná a s Wilkinsonem se doplňovali jako skuteční společníci. Já se na věc dívám z pohledu křesťanského diváka, tedy nevěřím báchorkám o epilepsii a psychoze oné dívky, ale vím, že věčným pochybovačům to nevysvětlím a ani to nemám zapotřebí. Víra je každého soukromá věc, ale popírat něco, co vidíte na vlastní oči, to už zavání ostrým výpadkářstvím a osobní záští. Takže tak. ()

Sarcasmgirl

Po dlouhý době snímek, co měl něco do sebe. Drama s lehce hororovými prvky, děj který ve vás vyvolává pochyby o tom, kde je hranice nemožného a samozřejmě jako vždy skvělá Jennifer Carpenter... Dostala sem víc, než sem čekala... ()

Pitryx odpad!

Zbytečně rozvleklé, zbytečně moc canců. Děj pomalý a statický. Film si hrál na objektivitu, ale ta se později zcela vytratila. Za pár sekund, kdy mne film bavil, nemohu dát ani prd. Mimochodem mne případ Anjeliky jako takový zaujal a dost jsem o něm četl. Ale zde se hodnotí film a tak jej hodnotím. V USA nesmí obviněný vypovídat?? Já jen, že ji neustále prosí aby to mohl udělat. 2012071411744/12145 ()

Andik

Ja som počul, že vraj panenke Márii sa zjavil Chuck Norris, krorý nenosí hodinky, ale povie koľko je hodin a tak pribuchne otačacie dvere. Nuž, verte, alebo neverte. K filmu, je to veľmi dobrá ducharina, ale z psychiatrického hľadiska, ked to berieme ako skutočný príbeh, je celkom jasné, že všetkého veľa škodí a tak je to aj u tejto 19 ročnej holčiny, ktorá sa tak sfanatizovala svojou vierou, že dokázala vytvárať nemožné veci a vnuknúť to aj ostatným, čo je možné aj z psychiatrického hľadiska. A tak bratia a sestry, neberte všetko, tak vážne, lebo sa z toho zharašite. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi