Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Danny F.

Výborný remake kultovního hororu z roku 1977. I když se nemůže srovnávat s originálem, jde o velmi povedené a krvavé dílo. Hustá atmosféra, drsné chování mutantů a celkový dojem z filmu je na velice dobré úrovni. 85% ()

VanTom

Alexandre Aja je bezpochyby výborný režisér a i v tomto filmu to předvádí měrou vrchovatou. Co je to ale bohužel platné, když se všechny postavy bez výjimky chovají jako naprostí idioti? Snad u žádného jiného filmu jsem si tolikrát neřekl: "To je ale debil!" (např. proč proboha nikoho nezajímalo, o co prorazili najednou všech osm pneumatik?!?). Tahle charakterová vlastnost hlavních postav dokáže zkazit film, tomu věřte... ()

nevermore

Litry krve mě potěšily. Taky je vidět oproti původní předloze od Cravena, kam sme se za těch 30 let posunuli, už nestačí obyčejný zabití, ale každá smrt jednoho z těch zmutovanců je exkluzivní popravou. Myslím, že na svojí dobu je tento snímek stejně tak dobrý, jako na svojí dobu originál Cravena ()

Brain-D

Pořádně zvrácenej horor s mutanty, kteří se furt motaj na pouštních horách...jinak slušné gore 66% je přesně co si to zaslouží ()

Krysa SPK

Neinteligentnější člověk ve filmu byl ten pes:) Teď ale vážně: krajně nesypatické postavy, co se chovají jako dementi (když zrovna neřvou jako dementi), mutanti, co vypadají jako ze Scary Movie a hororové klišé, které už mi leze krkem. Začínám být alergický na podobný typ žánru. Kde jsou ty doby originálních a opravdu strašidelných hororů. ()

sochy.zirafka

Nebýt statečného psího křižáka, patřil by film do velmi slabého podprůměru mezi krvavými slashery. Takhle je to pouze podprůměrný slasher s nedostatkem děsivé atmosféry. ()

Yoda sama

Skvelý príbeh v pozadí robí svoje. A potom tu máme tú skvelo natočenú, zábavnú a pekne krvavú naháňačku rodinka vs. mutanti. Bezproblémová a fajn odreagovačka. 7/10 ()

pravdovravny

Pre mňa horor danej dekády. Scény v unrated verzii sú vážne brutálne, nechutné, bezcitné, a majú neobvykle na daný žáner aj emočný dopad na diváka. Scéna s karavanom je to najlepšie v žánri horor čo bolo v poslednej dekáde natočené. Možno aj celom žánri Hororu. Atmosféra hustne každou minútou a veľmi skoro budete držať palce hercom. ()

JohnSmith

Je to divné, ale Ajův remake se mi líbil víc než Cravenův originál. Je to sice klasická vyvražďovačka, ale i díky svižnosti a skvělým maskám, to bylo fajn. ()

pursulus

Kupte si hodinky Prim.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Hor majících oči". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Schopný hororový námět poměrně dobře zpracovaný, ovšem zpracovaný samoúčelně, jednostranně, primitivně, bez nějaké další přidané hodnoty, takže na vysoké hodnocení nemůže dosáhnouti. Oba původní počiny (Hory" ve scénáři a režii Wese Cravena z r. 1977 i "Hory" natočené s přihlédnutím k původnímu Cravenovu scénáři ve scénáři a režii A. Aji z r. 2006) jsou přibližně stejně dobře udělány s tím, že pozdější snímek má modernější, poněkud dynamičtější ráz.¬                 "Hory mají oči 2" ve scénáři W. Cravena a v režii M. Weisze se nedají označiti jako zcela podařené dílo, trpí závadami příznačnými pro řadu "dvojek" ((jako násilné navázání na původní příběh, horší (režisérské) vedení atp.)) majícími kořen v hesle "z povedeného vytřískejme ještě více, ať to stojí co to stojí", s kterýmžto přístupem vznikne cos pořádného málokdy.¬                 Tyto původní "Hory" hodnotím za 3 *. ()

liuk

Docela škoda, že Hills Have Eyes nefunguje a nedrží pohoromadě svou celou (na slasher vcelku dlouhou) stopáž. Začátek je dobrý a v první scéně jsem se docela i lekl. Bohužel hlavní postavy, na které se následujících asi třicet minut koukáme nemají moc co nabídnout, aby nás jejich "seznamovací" rozhovory zaujaly. I když mě potěila skutečnost, že si zde pro smrt nejede šest teenagerů, kteří si chtějí uprostřed pouště zahulit, ale vcelku různorodá skupinka obětí. Druhou neohranou skutečností je karavan, postavy tedy nejsou vybíjeny v nějakém začarovaném domě, kterých už mám poslední dobou také dost. Atmosféra je slušná, absolutní beznaděj uprostřed hor společně s odlesky dalekohledů a povídačkami stylu "there are some people in those hills" fungují perfektně. Asi nejsem normální, ale mě stejně jako u většiny hororů ti zmutovaní lidé vůbec nepřišli nějak děsiví, oni byli spíš směšní podobně jako ti z Wrong Turnu. A ten zde trochu kritizovaný konec mi přišel jako nejlepší část. Zdálo se mi (promiň Ajo, ale můžeš to brát i jako poklonu ;), že posledních 15 minut si vzal do režisérské párady sám producent Wes Craven, protože tahle super vtipná nadsázka, to je přesně jeho parketa. Klasické 3*. ()

Vertigo666

Teda, fakt nechápu ty nadšený ohlasy tady. Když vynechám masky, tak na tom filmu není nic dobrýho. Scénář je tak odporně blboučkej a klišovitej, že bych se fakt styděl pod to podepsat a kromě závěrečný bitky v tý jejich vesnici není na tom filmu nic zábavnýho. To, že se u dnešních hororů nebojím, přecházím se zavřenýma očima, ale to, že se u nich nebavím, to jim nemůžu odpustit. ()

drackula

Takto by sa mali robiť remaky. Aja sa do toho pustil pekne z ostra a ani na chvíľku nepustil nohu z plynu. Našlapané, nemilosrdné a krvavé. Presne také, ako som po skvelom Haute Tension od mäsiara Aju čakal. 90 % ()

MI-380

Díky vysokému čsfd hodnocení jsem si před lety oči hor připravil a stále je odkládal a odsouval z hromady jiných až na ně dnes konečně došlo. A došlo také na slib, že na nějaký čas s podobnými morbidnostmi opravdu končím. Současně ale musím ocenit nesporné filmařské kvality Ajy a jeho kameramana - slušné napětí dokázali udržet v celé stopáži. Postavy umírají celkem nečekaně (ani má oblíbená nepřežila) , jiné se pod tlakem událostí zajímavě vybarvují (nejen do červena) a vše se, včetně klasických hororových nelogičností ("zůstaň tady, jdu se podívat"), bez nichž by ale nebylo to pravé napětí, posouvá radioaktivní Nevadou dobrým tempem s pomocí seker a krumpáčů k (pro mne a malému množství filmových postav) vysvobozujícímu cíli. Uff...70%. ()

Ravi

Tak tohle je naprosto průměrný a pro mě ničím nepřekvapivý horor, ve kterém přijde přesně to, co tušíte. Pokud se nezdráháte několika zdeformovaných obličejů, tak vás může snad zaujmout jen slušná režie, atmosféra a spád děje, který se s ničím nes.re (i když to už tu také bylo, že ano). Nápad skvělý, ale podle mého se s tím dalo dělat mnohem víc. Zklamaně dávám 45% = 2+/5 Možná kdyby to natočili rusové . . . ()

ghatos

Když jsem to viděl poprvé před léty, tak mě to nezaujalo. V roce 2010 jsem si to zopakoval. Opravdu není o co stát. Podprůměný horor s nekonečnou úvodní hodinou se snaží tlačit na pilu v poslední třetině. To už je však marná snaha. Horníci jsou hnusní, ale to je tak asi všechno. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)