"There's more than one way to lose your life to a killer". Již dlouho neměl film tak výstižný slogan jako právě Zodiac. Tady jde o něco jiného než-li o běžný mysteriózní thriller. Klasické thrillerové schéma uvolňuje prostor postavám kolem vyšetřování a jejich posedlostí prací s důrazem na katastrofální dopad, který to pro ně a jejich okolí nevyhnutelně má. Zodiaca nelze neporovnat s jihokorejskými Vzpomínkami na vraha. Což je trošku paradoxní, jelikož ty byly svého času poněkud nedůstojně a lživě prezentovány jako temný thriller ve stylu Sedm. A nic nemohlo být dál od pravdy. Přirovnání Zodiaka k této asijké záležitosti se ovšem přímo nabízí; mají k sobě velmi blízko. Přes inteligentní a zajímavý scénář (a to i pro znalé tohoto případu), přesnou výpravu, dokonalou stylizaci a naprosto přesvědčivé herce je nakonec zas a znovu největším Fincherovým esem v rukávu atmosféra. Z každé scény ji přímo ždíme a tak ani pořádně nezaregistrujete, že se vlastně takřka tři hodiny hodiny pouze vedou dialogy... PS: Fincher, ve spolupráci s Vanderbiltem, opět prokázal, že je machr na "nezfilmovatelné" předlohy. Tady se jim navíc podařil husarský kousek. A sice, že je to ještě o chlup lepší (a aktuálnější) než Graysmithova kniha.(9.6.2007)

Ze začátku dobrá detektivka proložená skvostnou prací Zodiaca, ale tak nějak zhruba po 40ti minutách mizí Zodiac a začíná jen zdlouhavý vyšetřování, zjišťování důkazů, propojování a hledání osob, či situací a musim říct, že už je to fakt docela zdlouhavý a jen díky výborný režii Finchera z toho neni naprostá nuda. Následně se ještě Fincherovi podaří z už vyčerpanýho příběhu vytáhnout pár napínavých a atmosferických scén a Jake Gyllenhall je přesvědčivej, dokonce epilog ještě dodá příběhu perfektní nádech nevyřešený záhady, ale na Finchera to je stejně málo. Vzal si trochu moc velkej krajíc(28.12.2007)

Mistr David Fincher pojal Zodiaca překvapivě docela jinak, než své předchozí snímky, ovšem opět to má hodně co do sebe. Celý film, ačkoliv má jisté předpoklady pro to, stát se nudným, je zahalen jakýmsi nepopsatelným kouzlem, díky kterému vůbec nevadí absence nějaké rychlejší akce, ale člověk se příjemně baví po celých 160 minut! Fincher na sebe a své trademarky nestrhává žádnou přehnanou pozornost a vyhýbá se režisérskému exhibicionismu (jakkoliv se to dá chápat) - Zodiac, to je minimalistická, plynulá a pečlivě a jemně gradovaná dokonalost, byť od Finchera stále preferuji údernější Klub rváčů, Sedm, či Hru... 9/10(10.2.2008)

Soundtrack David Shire: 1. Easy to Be Hard - Three Dog Night ,2. Sky Pilot - Eric Burdon/The Animals ,3. Soul Sacrifice - Santana ,4. Bernadette - Four Tops ,5. (I Never Promised You A) Rose Garden - Lynn Anderson ,6. I Want to Take You Higher - Sly and the Family Stone ,7. Hyperbolicsyllabicsesquedalymistic - Isaac Hayes ,8. Inner City Blues (Make Me Wanna Holler) - Marvin Gaye ,9. Brother Louie - Stories ,10. Hurdy Gurdy Man - Donovan ,11. It's Not for Me to Say - Johnny Mathis ,12. Mary's Blues - John Coltrane ,13. Solar - Miles Davis ,14. The Sound of the City - Johnny Mann Singers ,(12.5.2011)

David Fincher je génius, na Zodiaca jsem se chystal dlouho, ale měl jsem po něm skočit hned jak byla šance, včera jsem totiž musel ponocovat ;-) nedalo se to jen tak vypnout, výborná práce kamery, mrazivý soundtrack, retro atmosféra bez faxů ;-) Výborné, fakt špičkové výkony herců: Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo…stoprocentní spokojenost, ještě navíc podle skutečné události…10/10*(28.3.2008)

• - Paul Avery (Robert Downey Jr.) ve svém houseboatu poukazuje na videohru zvanou "pong" z roku 1972. Zvláštností je, že i když je hra stále zapnutá, skóre se nemění.Hra by měla automaticky přičítat skóre, to se však neděje, je to chyba ve filmu. (Anagram)

• - První dopisy Zodiaca byly 3 šifrogramy, které odeslal vrah do novin: Vallejo Times-Herald, San Francisco Examiner a San Francisco Chronicle. (Tygrys)

• - V případě Zodiaca figurovalo více než 2500 podezřelých. „Nejslibnějším“ z nich byl Arthur Leigh Allen, ale až do jeho smrti v roce 1992 se proti němu nenašly přímé důkazy. Navíc v roce 2002 byl odebrán vzorek DNA ze Zodiacových dopisů, který se neshodoval s Allenovou DNA. Identita Zodiaca tak ještě i v roce 2011 zůstala stále neznámá. (Petulka88)