David Fincher je génius, na Zodiaca jsem se chystal dlouho, ale měl jsem po něm skočit hned jak byla šance, včera jsem totiž musel ponocovat ;-) nedalo se to jen tak vypnout, výborná práce kamery, mrazivý soundtrack, retro atmosféra bez faxů ;-) Výborné, fakt špičkové výkony herců: Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo…stoprocentní spokojenost, ještě navíc podle skutečné události…10/10*(28.3.2008)

Od Zodiaca nečekejte thriller, jde spíš o brilantní kriminálku, která se postupem času láme do psychologické studie posedlosti. Snad poprvé Fincher ani na chvíli neexhibuje, "jen" poctivě a zaníceně vypráví. Fascinovaly mě detaily - sledovat změny oblečení a účesů hrdinů či interiérů v průběhu let je zážitek sám o sobě (a to si takových věcí většinou moc nevšímám). Herecké obsazení je bezchybné (nejvíc se mi líbil Mark Ruffalo jako policista, který se snaží udržet si od případu odstup). Jediná výtka je stran stopáže - víc než dvě a půl hodiny mi přišlo příliš. **** 1/2(8.6.2007)

This is Mertax speaking: Pustila jsem si film na pc a těšila se, jak potrápím svůj neokortex. Neuvědomila jsem si ale, že se potřebuju naučit na test z marketingu a managmentu, který jsme následující den psali. Film si tak hezky běžel, takže po 1,5 hodině, co jsem se podívala na zbývající minuty, jsem prožila menší šok. S totálním sebezapřením se Zodiac pomocí Alt+F4 odebral ke spánku. Stejně jako Graysmithovi tak i mně nedal Zodiac spát - a to doslova. Nemohla jsem dočkat, až ho další den dokoukám. Ve scéně, kdy dojde karikaturista k zamčeným dveřím, jsem byla vyděšenější než u lecjakého hororu. Utíkala jsem v duchu s ním. Čemuž předcházel na oko nevinný dialog: Not many people have basements in California. - I do. Pro zajímavost jeho poslední dopis. Máte možnost to dořešit...(21.6.2008)

Naprosto dokonalá ukázka Fincherova umění - o unikátním obsazení nemluvě. Málokdy se u tak dlouhé stopáže nenudim, ale v tomhle případě jsem hltal každé slovo, každý nový důkaz, každou další ( byť milnou ) hypotézu a s napětím jsem očekával, co se bude dít dál.. Né každý thriller se může pyšnit scénou, ve které zapomenete dýchat, což je len další '' otisk '' rukopisu PANA režiséra. Zkrátka a jasně, příběh o Zodiacovi je vymazlená detektivka se vším všudy a určitě si tenhle nevšední zážitek co nejdřív zopakuju - 99%.(16.7.2009)

David Fincher se vrací na pole režie filmem o vrahovi, který nikdy nebyl dopaden a odsouzen. V úctyhodných 160 minutách mapuje celý případ Zodiaca a sekundují mu k tomu Jake Gyllenhaal (jedna z jeho nejlepších rolí v životě), Mark Ruffalo a Robert Downey Jr. . Fincher vytvořil hodně retro film, který je vizuálně nádherný a působivý. Bohužel si vzal velké sousto, protože případ byl vyšetřován cca 30 let a většinu těchto let uvidíte ve filmu. Časté skákání v čase z filmu skoro děla filmovou verzi kroniky jednoho případu. I přes dlouhou stopáž, která možná odradí hodně lidí, je Zodiac velmi kvalitní film, který se do kin nedostává příliš často.(17.8.2007)

• - Všechny Zodiacovy dopisy a šifry jsou citovány doslovně. Text na konci první šifry nebyl nikdy rozluštěn. (gjjm)

• - Paul Avery (Robert Downey Jr.) ve svém houseboatu poukazuje na videohru zvanou "pong" z roku 1972. Zvláštností je, že i když je hra stále zapnutá, skóre se nemění.Hra by měla automaticky přičítat skóre, to se však neděje, je to chyba ve filmu. (Anagram)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, San Franciscu, Long Beach, Vallejo, Walnutu, Downey a Southgate (Kalifornie). (Tygrys)