David Fincher je velmi moudrý muž. Zodiac rozhodně nepatří mezi deprese, které "osloví celou rodinu", tak jako Sedm, je to spíš film pro fajnšmekry, co si užijí fůzi sedmdesátkové fimařiny a "dnešní" mrazivé kriminálky. Hodně lidem bude chybět, že se není s kým ztotožnit, pár jich bude (podobně jako já) místy unaveno košatou stopáží - dokonalý styl ale triumfuje. Tak filigránsky a uvědoměle natočený snímek v kinech dlouho nebyl.(23.5.2007)

Ač to říkám velmi nerada, tak musím říci, že Zodiac nebyl takový, jak jsem v případě mého nejoblíbenějšího režiséra očekávala. Herci jsou výborní. Filmu vévodí můj oblíbený Jake Gyllenhaal coby snaživý, nevinný "skautík", který postupně začne případu zcela propadat a Robert Downey, protřelý profík, neustále vykuřujíc cigaretu, který prostě dělá svou práci. Technická stránka, kamera, hudba a napínavý děj, ve kterém snad není slabé místo, jsou Fincherovou doménou, což v tomto filmu opět potvrdil. Jen na mě však celý zapůsobil mírně chladně. Celý příběh se v podstatě až na různé momenty (pátrání, vyšetřování, výslechy či domovy hlavních protagonistů) odehrává v kancelářích San Francisco Chronicle. Asi jsem očekávala, že samotné postavě Zodiaca bude ve filmu věnována větší část. Takže David mě svým umem opět nezklamal, jen jsem čekala něco o trochu více. Což rozhodně nebude jeho chyba, ale spíše mé přání. Mimo jiné dokáže do obsáhlé stopáže umístit ten nejkvalitnější materiál, jakého jsou jeho dovednosti schopny. A to ještě můžete mít pocit, že kdyby byla stopáž ještě delší, tak dokáže ze svých naleštěných šuplíků vytáhnout ještě další množství prvotřídních filmařských surovin, kterými by Vás dokázal ohromit či šokovat. Ve své tvorbě nezná prostor pro něco, jako je nuda či klišé. Preciznost, cílevědomost a obrovský talent dělají z Finchera jednoho z nejlepších režisérů současnosti.(18.1.2011)

Soundtrack David Shire: 1. Easy to Be Hard - Three Dog Night ,2. Sky Pilot - Eric Burdon/The Animals ,3. Soul Sacrifice - Santana ,4. Bernadette - Four Tops ,5. (I Never Promised You A) Rose Garden - Lynn Anderson ,6. I Want to Take You Higher - Sly and the Family Stone ,7. Hyperbolicsyllabicsesquedalymistic - Isaac Hayes ,8. Inner City Blues (Make Me Wanna Holler) - Marvin Gaye ,9. Brother Louie - Stories ,10. Hurdy Gurdy Man - Donovan ,11. It's Not for Me to Say - Johnny Mathis ,12. Mary's Blues - John Coltrane ,13. Solar - Miles Davis ,14. The Sound of the City - Johnny Mann Singers ,(12.5.2011)

Perfektní. Perfektní porovnání filmové detektivařiny a skutečné kriminalistiky. Principů, podle kterých se píšou scénáře detektivek, kde prostě stačí umanutost drsného Harryho, a skutečného vyšetřování, kde stonásobné přesvědčení zkrátka nestačí, pokud se nemůže opřít o důkazy. Co se týče filmového hlediska, líbilo se mi, jak málo hudby se ve filmu vyskytovalo ve vypjatých situacích, maximálně několik znepokojivých tónů, atmosféra tak byla daleko syrovější a autentičtější. K tomu chytré dialogy včetně několika povedených černých vtípků. Jasné maximum.(8.6.2007)

Krásně atmosférická sonda (nejen) do přelomu 60. / 70. let s řadou perfektně zvládnutých napínavých scén, z nichž zaujme zejména ta u jezera, která měla ten správný shock-exploatační feeling. Oceňuju motiv vyšetřovatelů, které jejich posedlost případem natolik pohltí a vyčerpá, že v určité chvíli je jim už jedno, kdo je skutečným vrahem a touží jen vyšetřování za každou cenu uzavřít. Škoda jen, že to celé tak nesnesitelně nudí.(11.6.2007)