David Fincher se vrací na pole režie filmem o vrahovi, který nikdy nebyl dopaden a odsouzen. V úctyhodných 160 minutách mapuje celý případ Zodiaca a sekundují mu k tomu Jake Gyllenhaal (jedna z jeho nejlepších rolí v životě), Mark Ruffalo a Robert Downey Jr. . Fincher vytvořil hodně retro film, který je vizuálně nádherný a působivý. Bohužel si vzal velké sousto, protože případ byl vyšetřován cca 30 let a většinu těchto let uvidíte ve filmu. Časté skákání v čase z filmu skoro děla filmovou verzi kroniky jednoho případu. I přes dlouhou stopáž, která možná odradí hodně lidí, je Zodiac velmi kvalitní film, který se do kin nedostává příliš často.(17.8.2007)

• LIVINGDEAD

160 minut plných keců, keců a jenom keců!!! Zdá se, že to byl dost levný film a snad jediná akce co se tam děla, byla porada v redakci! Zodiac je kriminálka jako každá jiná na Nově či na Primě. A nevytrhnul to ani herec Jake Gyllenhaal. Prostě pokud se chcete v tomhle letním horku nudit, chcete spát a nebo zabít čas, pusťte si ZODIAC! Na 100% se Vám to povede!(22.7.2007)

David Fincher opět v jiném stylu než dříve. Kdy tohle skončí? To je vlastně otázka, na které Zodiac stojí, a o které to celé je. A já osobně si ji kladl poslední tři čtvrtě hodiny filmu. Fincher tentokrát neukočíroval za a) stopáž a za b) formu, nebo spíš žánr. Nové a nové procházení téhož, neustálé dohadování o rukopisech a o věrohodnosti důkazů, neustále ožralý Downey (ani nemusíme moc hrát, co, Bobby?;)), divnější a divnější Jake Gyllenhaal, tohle všechno mě až na pár scén, které to uspávací dusno na chvíli rozbijí (a potěší milovníky starých filmů;)), ke konci už pěkně vytáčelo. Aspoň jsem si částečně užil pocity těch, kdo Zodiaca naháněli a neměli z toho nic kromě žaludečních vředů. A přitom je po celou první půli kvalita hodně vysoko, a tím nemyslím jen v měřítkách celkem drsného krimithrilleru. Fincher parádně šíří do sálu atmosféru sedmdesátých let a využívá řadu rekvizit, které osloví i někoho, kdo tu dobu nepamatuje a s USA má společnou jenom planetu. Taky si neopomene kopnout do společnosti, alespoň tak mi přišly ty telefony do rádia. Z těch mi bylo na blití víc než ze Zodiaca. Mám předtuchu nějakého toho Oscara, a to nejen v "technických" kategoriích, ale to mi nezabrání dát na Finchera slabých 70%.(25.8.2007)

This is Mertax speaking: Pustila jsem si film na pc a těšila se, jak potrápím svůj neokortex. Neuvědomila jsem si ale, že se potřebuju naučit na test z marketingu a managmentu, který jsme následující den psali. Film si tak hezky běžel, takže po 1,5 hodině, co jsem se podívala na zbývající minuty, jsem prožila menší šok. S totálním sebezapřením se Zodiac pomocí Alt+F4 odebral ke spánku. Stejně jako Graysmithovi tak i mně nedal Zodiac spát - a to doslova. Nemohla jsem dočkat, až ho další den dokoukám. Ve scéně, kdy dojde karikaturista k zamčeným dveřím, jsem byla vyděšenější než u lecjakého hororu. Utíkala jsem v duchu s ním. Čemuž předcházel na oko nevinný dialog: Not many people have basements in California. - I do. Pro zajímavost jeho poslední dopis. Máte možnost to dořešit...(21.6.2008)

Mistr David Fincher pojal Zodiaca překvapivě docela jinak, než své předchozí snímky, ovšem opět to má hodně co do sebe. Celý film, ačkoliv má jisté předpoklady pro to, stát se nudným, je zahalen jakýmsi nepopsatelným kouzlem, díky kterému vůbec nevadí absence nějaké rychlejší akce, ale člověk se příjemně baví po celých 160 minut! Fincher na sebe a své trademarky nestrhává žádnou přehnanou pozornost a vyhýbá se režisérskému exhibicionismu (jakkoliv se to dá chápat) - Zodiac, to je minimalistická, plynulá a pečlivě a jemně gradovaná dokonalost, byť od Finchera stále preferuji údernější Klub rváčů, Sedm, či Hru... 9/10(10.2.2008)

• - Mladý scenárista Shane Salerno (Drsnej Shaft, (2000)) si zabezpečil práva na původní knihu „Zodiac“ od Roberta Graysmithe ještě jako devatenáctiletý. Spolu se samotným spisovatelem připravovali projekt několik let, než ho nakonec za sedmimístnou sumu koupila Disneyho větev Touchstone Pictures. Než se snímek vůbec dostal do výroby, Salerno ještě několikrát scénář přepsal. Finální verze nakonec pochází z pera Jamese Vanderbilta. (imro)

• - Skutečný vrah Zodiac se údajně pro své vraždění inspiroval filmem Nejnebezpečnější hra (1932). (Avalon820)

• - Spoiler: 6. září 2008 byl Rick Marshall oficiálně vyškrtnut ze seznamu podezřelých. (Adigor)