Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

dobytek odpad!

Strčte někdo CDčko s timhle filmem Johnymu Deppovi do prdele a natočte ho, jak bude čumět. Nějak podobně jsem asi čuměl já, když jsem se na tuhle kundovinu díval. Deppa timto dnem začínám ignorovat. Podle mě je to stejnej přeceňovanej trouba jako Tom Hanks. ()

Skejpr

Už první záběr filmu - oprátka - dokonale vystihuje výsledný dojem. Stopáž a zamotanost mi nevadí, ale naprostá ztráta nadhledu smetává ze stolu veškeré pokusy o vtip, takže trojka je ve výsledku naprosto seriózní ukecanost, která, vyjma triků, nemá naprosto co nabídnout, protože, ruku na srdce, první dva díly byly více, než cokoliv jiného hlavně sranda. ()

Shit

Stejně jako druhej díl, tak i třetí byl pro mě nejočekávanější film roku, byl sem na něj fakt natěšenej. A musim říct, že mě verbinski opět nezklamal, sice opět jako ve druhým dílu má hodně, ale opravdu hodně pomalej rozjezd a za míň rozhovorů a daleko víc akce, bych se taky určitě nezlobil, ale tim finále mě prostě Verbinski rozsekal, co na tom, že předtim je děj takovej nemastnej neslanej a že je tam pár takovejch dost přehnanejch scén, když nám Verbinski naloží takovou pulhodinovou megacyberjízdu s úžasnou hudbou, ta ostatně provází celým filmem, i když bych jí uvítal ještě víc a myslim si, že ve dvojce byl ještě lepší a hlavne několika fakt geniálně natočenejma soubojema. Po tomhle má člověk na ten film hned jinej náhled a všechny pocity se hned obrátí o 180 stupňů. Nicméně stejně nelze nevidět, že to svý mouchy má, ale nic strašnýho, jediný co mě tak trošku zklamalo byl "konec světa" Davyho Jonese, to bylo fakt slušně chabý a blbej nápad a taky se mi moc nelíbilo rychlý vyřešení vztahu mezi trojicí Elizabeth, Turner a Sparrow, takový trošku o ničem, děsně uspěchaný a ty náznaky z dvojky jsou fak jen lehce podporovaný, což je fakt velká škoda, protože mezi Deppem a Keirou to minule slušně jiskřilo, ostatně Depp je tady zase výbornej, ale zamrzí, že je fakt málo využívanej oproti předchozím dílům, což se ale nedá říct o Keiře Knightley, čim novější díl, tim má víc prostoru, bohužel tady mi moc nesedla, lépe řečeno to co hrála, než jak hrála a je přespříliš akční, druhej díl byl z její strany daleko lepší, no ale na ní se prostě zlobit nedá.... A Chow Yun-Fat? No na to jak vykřikoval, jakej je borec a že je tam fakt hvězda, tak mi přišlo, že je tam spíš navíc a moc se nedivim, že se ho radši urychleně zbavili. Celkově to je určitě o něco slabší než dvojka a to hlavně kvůli tomu, že to je trošku míň vyvážený a přišlo mi, že se Verbinski snaží nacpat do každý scény co nejvíc vtipů, sice se mu to celkem daří, ale co je moc to je moc a neni to vždycky úplně vhodný a hlavně když to nebylo proložený nějakou tou akční scénou, tak to po nějaký době trochu omrzí. Ale co, bavil sem se skvěle a to že to neni úplně tak vybroušený jako dvojka neni zas tak hrozný vysvědčení, teda aspoň pro mě ne ()

Djoker

Na konci světa doplácí na brutálně přepálenou stopáž. Skoro tři hodiny už jsou fakt moc. Verbinski se utrhl ze řetězu. Nepřehledná akce v digitálním bordelu však začne rychle nudit a nepomáhá ani provázání s předchozím filmem, který je o třídu jinde. Piráti z Karibiku poprvé narazili na dno. ()

flanker.27

...a měli spolu malé chobotničky a jestli neztrouchnivěli, trouchniví tam dodnes. Děs běs, ni hlava ni pata, ni humor, plochá Keira (Mel Gibson asi od Statečného srdce prodělal úspěšnou změnu pohlaví, jinak si ten její proslov vysvětlit nedovedu). Jedna za opičku, vážně jsem uvažoval o odpadu. Dort pejska a kočičky je proti tomu vyvážená strava. ()

M.a.t.t.

Piráti Karibiku: Na konci s dychom? Zveriť tak ambicióznu tématiku do rúk niekoho ako je Gore Verbinsky bola asi chyba - už predošlé diely čo-to dokazovali, no až tento naplno odhaľuje jeho neschopnosť dať scénam aspoň nejaký šmrnc. Ale hlavná chyba je asi niekde inde, z filmu sála scenáristická bezradnosť, humoru výrazne ubudlo a na jeho úkor pribudlo naopak množstvo samoúčelných dialógových scén. Najviac na to doplatil chudák Johny, ktorý nemá čo hrať a nielenže ho výkonom prekonáva charizmatický Geoffrey Rush, ale v niektorých momentoch už aj Keira Knightley idúca na pol plynu, čo je tak trochu smutné. Ešteže je tu vynikajúci Zimmerov soundtrack, ktorý má azda len jedinú chybičku - zaslúžil by si lepší film. 50% ()

gudaulin

Každé další pokračování komerčně úspěšného blockbusteru obvykle znamená, že jeho tvůrci chtěli ten předchozí trumfnout tím, že navýšili rozpočet, dali víc bombastické akce, víc triků, víc zkrátka všeho a přece jenom výjimečně přijde film, který překoná ten předchozí. Trojka Pirátů z karibiku není výjimkou. Je to případ scénáristických orgií, kdy se scénáristi doslova mohli přetrhnout, kolik "šokujících" zvratů, podrazů hlavních hrdinů a bleskurychlých změn situace dokážou do jednoho snímku vměstnat. Scénář díky tomu nefunguje a i když se jedná o komedii, místy to zavání sebeparodií. Ale pořád tu je ještě bombastická výprava se spoustou fungujících digitálních triků, relativně slušně fungující akce, vzájemné popichování a hodně drobných vtípků, díky kterým můžu se zamhouřenýma očima dát třetí hvězdičku. Je to typická popkornovka, u které je lépe nemyslet a vnímat ten vizuál a pohyb na plátně. Celkový dojem: 50 %. ()

choze

SUPERMAN SE VRACÍ, SPIDER-MAN 3, PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA... Zdá se, že kvalitní hollywoodský blockbuster je mrtev a já s obavami vyhlížím každý další nejdražší spektákl všech dob. Kámen úrazu je vždy stejný - mizerné scénáře, málo (nejen dobré, ale vůbec jakékoliv) akce a absence něčeho, z čeho bychom si sedli na prdel a pak se ještě svezli pod sedadlo. Přílišná délka pak jen zvýrazňuje zmíněné nedostatky a znásobuje divákovo utrpení. PIRÁTI 3 mají opět velkorysou výpravu, hromadu triků a parádní kameru, ale snad ani jejich tvůrci netuší, o čem že to celé vlastně je a proč to musí být tak nudné. Jedinou zdařilou částí filmu je monumentální námořní bitva v závěru, do níž bohužel divák nastupuje zdecimovaný dvěma a půl hodinami opulentní nudy. Pirátská trilogie tak následuje tu spider-manovskou a x-menovskou - skvělý první díl, ještě lepší druhý a rozpačitý třetí. ()

Dudek odpad!

Piráti z Karibiku - Na konci světa jsou v opravdovým velkofilmem se vším všudy. Monumentální příběh, citace klasických filmů, veliké množství lokací, odkazy na předchozí díly a samozřejmě i mnoho hrátek s divákem, na druhou stranu se dočkáme také překombinovaného děje, samoúčelných scén a přehnané velkoleposti v některých scénách. Tvůrcům by se rozhodně vyplatilo držet se více při zemi, neboť scénář - samozřejmě trochu upravený - mohl opravdu dobře dopadnou. Jenže to by se muselo vystříhat několik zbytečných scén a kratší stopáž se dneska nenosí. Nejzajímavější na tomto pokračování je, že se naplno odvrací od svých starších bratříčků a už od začátku si razí vlastní cestu. Uvodní scéna s příšerným zpěvem ("Píseň již zazněla." OMG) a i ta následující z potemnělého Singapuru překvapuje svou nezáživností. Chow Yun-Fat není vůbec zajímavý a nedokáže strhnout diváka podobným způsobem jako Keith Richards (opravdu výborný!), který si v mnohem větší konkurenci dokázal získat celou scénu jen pro sebe. Celou situaci pak paradoxně zachraňují staré postavy, které pro větší zábavnost neustále mění své postavení v příběhu (to se opravdu povedlo). Konec světa, který figuruje v názvu, je trochu překvapivě jedno z míst, které ve filmu vůbec nemuselo být, jenže autoři nejspíš až moc uvědomují potenciál několika scén, které by jinde nevyužili (Dole je nahoře, krabi). V této fázi působí neskutečně rušivým dojmem přílišné množství Jacků, sám jsem vůbec nepochopil, co je tím sledováno (až na scénu s mozkem trapas). Příběh začíná prakticky samostatně fungovat až ve fázi, kdy se uzavře první rovina, tedy pátrání po Jackovi a vysvětlení účelu toho všeho. Bill Nighy je skvostný jako vždy a už při prvním nastoupení na jeho palubu začíná mít film grády. Je moc dobře, že jeho roli tvůrci rozšířili do většího kontextu, jen škoda, že to vůbec nedotáhli a opět se nechali zklamat svým šestým smyslem (lepší efektivnost jedné scény než potěšení diváka z celé roviny příběhu). Další povedenou částí je děj odehrávající se v pevnosti z vraků, za prvé tu vystupuje bezvadný Keith Richards, za druhé je tahle lokace opravdu povedená a za třetí i samotný příběh zde má jasné obrysy a nikdo tak nemusí tápat. No a vše co následuje - samozřejmě krom extrémní užvaněnosti některých scén - též stojí za to. Jak už jsem poznamenal, ufiknout závěr, přepsat střed a trochu předělat konec a mohli bychom se opravdu bavit. Víceméně otevřené ukončení děje mi moc nevadilo. Díky unylému (a bohužel dost dlouhému) začátku a několika opravdu nepovedeným scénám dávám silnější dvě hvědzdičky, tenhle díl neni tak dobrý jako původní film a s tím předchozím je na podobné úrovni (i když u toho jsem se tak často nenudil). ()

Gilmour93

Jo ho hó, kup si lístek a figurku Davey Jonese, jo ho hó…Trojka pirátů se údajně začala natáčet bez hotového scénáře a myslím si, že se v podobném rozpoložení i dokončila.. Bukanýrská sága vyvrcholila přesně v intencích svého nejapného megalomanského stylu, vytratily se i poslední zbytky nějaké dynamiky a Jack na dvanáctou se stal posledním trapným výstřelem z Bruckheimerovy zvlhlé bambitky. Za takových deset, patnáct let zůstane z Pirátů z Karibiku jen korály obrostlá bárka někde na dně divácké paměti, ale každý investovaný dolar několikanásobně cinkl a ještě chvíli i cinkat bude v truhle mrtvého muže jménem Disney a o to tady v téhle komédii s příchutí pančovaného rumu šlo především. Jinak jsem došel k zjištění, že Malpa kapucínská je o dvě třídy lepší herec než ohoblovaný trám Orlando, ale šokuje to tady vůbec někoho..? ()

Psema

A jsou zase tady, nechtěl jsem je vidět, chtěl jsem se jim vyhnout, ale nakonec jsem stejně neutekl. A víte co? Díky nulovým očekáváním s vyhrocenou nenávistí vůči předchozí časti, se mi závěr vysloveně líbil. Ne, že bych tekl v sedačce blahem a vynášel Verbinskiho do nebes, ale po ukecaně nudné a humorně zoufalé dvojce prostě musím ocenit, že tahle fašírka má alespoň tah na bránu, ve kterém se díky bohu ztratí vyčpělý Depp a místo něj zazáří výborný Rush. A akční finále je vysloveně lahůdka. 7/10 ()

Tuxedo

Překombinované, zbytečně dlouhé a utahané. Na druhou stranu skvělé triky, skvělý Jack a vynikající závěrečná bitva. I happy end si tvůrci odpustili, zároveň si tak ale připravili oslí můstek pro další (zbytečné) díly. ()

Hal_Moore

Zklamání, ale očekávané. Příliš dlouhé, příliš šedivé, příliš komplikované. Přehlídka digitálních efektů utržených ze řetězu, nezvládnutého střihu a šíleně nudné úvodní třicetiminutovky. I přesto se jedná o jeden z nejzábavnějších dobrodružných filmů poslední doby. Určitě jde o nejvtipnější díl (hlavně když se do konfrontace dostanou Jack Sparrow a Davy Jones), nejakčnější a s nejlepším finále. Depp hraje na jistotu, Keira je krásnější než kdy předtím a všechno kazí jedině Orlando Bloom překvapivě spolu s Chow Yun-Fatem. O Geoffrym a Billym jsem se nezmínil záměrně, neboť ty musím vyzdvihnout zvlášť. Oba dva, jak Rush tak Nighy, si každičký záběr dokáží ukradnout jen a jen pro sebe, Nighyho Davy Jonese řadím dokonce mezi TOP5 hereckých výkonů, co jsem zatím v roce 2007 viděl. Čtverka přijde docela za dlouho, tak snad dopadne lépe než průměrná trojka. ()

Lynn

První díl - 4*, druhý díl - 3*, tento třetí - 2*. A to se ještě chystá díl čtvrtý! Katastrofa na obzoru. ()

TheDarKnig

Jsem nepříjemně překvapen.. Opravdu jsem se po těch nepříjemných recenzích a hodnoceních bál, že to Verbinski do třetice (jak ve své trilogii, tak do třetice trojek tohoto roku..) zkazil a po..., ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Proto jsem tak opačně překvapen, jak je možné tak nízké hodnocení.. Vždyť to bylo minimálně stejně dobré jako dvojka, skvělé uzavření série s otevřeným závěrem (jedním z nejlepších a nejvtipnějších jaké jsem kdy viděl..), novými postavami (zlý dobrý pirát Chow je opravdu silnou stránkou filmu, škoda té jeho jemné nadbytečnosti), zajimavým cestováním po podsvětí a hlavně mega bitvou v závěru a Keirou v čínském šatu.. mňam. Johnny Depp je sice vtipný trochu násilněji než před tím, zkrátka to nejde tak volně, ale stále má skryté esa v rukávu a scény v pirátském městě mně pernamentně rozesmívají.. Davy Jones také úplně nevyužit, ale ten těží z nových okolností a překvapivých odhalení.. věštkyně zase dostala mnohem více prostoru než bylo zdrávo.. Ale v celku se to stejně docela ztratí a dokážu si to užít bez velkých ztrát (mozkových buněk..) Poetický úvod se skvělou písní je parádní.. ()

TeeAge

|| Scenár: Ted Elliot, Terry Rossio / Stuart Beattie, Jay Wolpert | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Jerry Bruckheimer Films | Rozpočet: 300 miliónov $ | Tržby: 963,420,425 $ || Začiatok bol fakt veľkofilmový. Chcel pôsobiť tvrde a vážne. Táto chladnosť však pretrváva počas celého filmu, a okrem dajakých blúdení po rôznych častiach sveta si z toho filmu nič nepamätám! Mám pocit, že niekedy by páni producenti mali myslieť aj na dej, nie len na vizuálnosť a doláre v kapse. Tak to bude čím ďalej, tým horšie. A že trilógie sú odsúdené na úspech a na kasový trhák? Radšej len na to druhé. Ješššis, miliarda dolárov? Oprava: Musím uznať, že môj dojem u prvej projekcii bol nespravodlivý. Teraz, keď som si to pustil znova po roku, vysporiadaný s dejovými linkami z druhej časti, a nezaspal som ani na minútu jak napoprvé, musím zvýšiť hodnotenie. Tá vizualita a ohromujúci zvuk (ktorý som si tentokrát vychutnal v THX) za diabolských ,,tristo miliónov amerických dolárov,, som proste na prvý krát nestrávil. Nuž, tentokrát som to zožral, kupodivu aj stou scénou, keď Bloom na lodi ,,žmurkajúco,, prežíva preslov Knightley - natom sa človek fakt zabaví :D Ps: Hlavná hudobná téma je jedna z najlepších vôbec. A pritom je zarážajúco jednoduchá. Ale sakra čo sa divím, veď je to Zimmer, nie?... ()

Aluska88

Sice slabší čtyři hvězdičky, ale i tak pořád čtyři hvězdičky. Strašně ukecané a jde vidět, že tvůrcům již tak trochu docházel dech. Což se projevilo především ve spoustě vtipných gagů a dialogů. Ty často vyzněly docela křečovitě a přemrštěně, i naproti tomu, že jsem jimi byla slušně pobavena. Dlouhá stopáž mi nijak nepřekážela, protože do ní tvůrci jakžtakž dokázali "nacpat" celkem napínavý a rychlý děj, líbivé vizuální efekty a osvědčené charaktery postav. Toto vše dokázalo ještě poměrně zdatně udržet linii a zajistit tak efektní podívanou. Doufám, že Piráti naberou nové síly a s dalším dílem se vrátí plni energie a pod novým velením nám všichni ukážou, že na "Konec světa" ještě rozhodně nepatří. ()

genetique

Človek by povedal, že pirátske nápady boli zrelé na odpočinok už po druhom diely, posledný diel trilógie tento fakt vyvracia. Kapitánu Jack Sparrow natiahol svoju dobrodružnú, bláznivo akčnú výpravu na takmer tri hodiny, pridal na komplikovanosti deja a ja som myslel, že tak so svojou Čiernou Perlou rýchlo klesne ku dnu. Na moje prekvapenie a dobrý pocit sa tak nestalo. Pribudlo postáv, dej je trošku zváštne zmixovaný, no nie až tak neprehľadný akoby sa na prvý pohľad zdalo. Čo ma však trošku vytáčalo, bola zvýšená pozornosť na Elizabeth Swann (Keira Knightley). V predchádzajúcich dieloch inteligentne a vkusne dopĺňala chlapské zloženie, no jej hrdinské črty v tretej časti mi liezli krkom. A pri predvojnovom príhovore posádke (v porovnaní s povzbudzovaním Mela Gibsona v 'Braveheart', v ktorom mi po chrbte behal mráz) som sa cítil až trapne. Ale to je asi tak všetko, efekty bravissimo a Verbinskemu môžem vďačiť za ďalšiu vydarenú (fantasy) trilógiu. 85%. ()

LihO

Čo sa týka pirátov z Karibiku, tak podľa mňa sa im tento diel podaril najviac. Plné výborných efektov, skvelých nápadov, už klasicky výborná hudba, zaujímavý dej... nemám problém dať 5* :) ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky