Kyle XY

• Slovensko Kyle XY
Sci-Fi / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2009), 31 h 4 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Michael Suby

Matt Dallas, Marguerite MacIntyre, Bruce Thomas, April Matson, Jean-Luc Bilodeau, Chris Olivero, Kirsten Zien, Jaimie Alexander, Leah Cairns, Chris Gauthier (více)

Série(3) / Epizody(43)

Děj seriálu začíná probuzením nahého chlapce v lese. On sám toho o sobě moc neví, tak se vydá do města, kde je zatčen policií a následně umístěn do nápravného zařízení, odkud se ho ujme pracovnice Nicole Trager (Marguerite MacIntyre). Vezme Kyla (Matt Dallas) domů ke své rodině, která ho přijme. Když se Kyle začne učit základy všeho, co je mu cizí, přijde na to, že má "supermozek"... Matematické úlohy dokáže řešit rychlostí blesku, má super-reflexy, skáče z 5 metrů aniž by se zranil apod. Jak je to možné? (kery-)

Pauliee

Pozrel som zatiaľ všetky časti, ktoré vyšli (s03e05) a veľmi sa mi to páčilo. Dokonca sa mi o tom pár krát snívalo keď som celý deň nerobil nič iné ako to pozeral. Seriál to je výborný, ako námetom tak aj spracovaním, jeden z mála seriálov, ktoré pozerám. Všetky série majú čo ponúknuť, ale aj napriek tomu za najlepšiu pokladám 1. sériu ako to už býva zvykom. V druhej sú niektoré slabšie časti, ktoré ale asi museli byť lebo to posúva dej ďalej. A začiatok tretej je tiež vydarený len sa obávam, že za chvíľu o takých pár častí nám už nebudú môcť ponúknuť nič nové. ()

matoon97

Príbeh sa začne prebudením nahého chlapca v lese. Netuší kto je ani odkiaľ je. Jednoducho si nič nepamätá. Telo má pokryté ružovou tekutinou a keďže leží na vlhkej zemi tak aj rannou rosou. Vydá sa do mesta, kde stretne policajtov, ktorý ho dajú do rúk terapeutke Nicol Tragerovej. Tá mu dá meno a zavedie ho do svojho domu rozhodnutá zblížiť ho so svojou rodinou. To však sprvu nie je až také jednoduché. Okrem toho že Kyle nemá pupok, sú tu ešte iné zvláštnosti, napríklad že má vysokú mozgovú kapacitu, jeho myslenie je nadľudské. Zaspí len vo vani. Máva temné sny. Toto je najlepší, najtemnejší, najtajomnejší a najzaujímavejší seriál, čo kedy vznikol. Vyniká nielen svojou mysteriónosťov, pretože sa nebojí vniknúť aj do hĺbky rodiny. Nechýba tam ani romantika, ktorá občas prejde až do trapasu, a to sa mi na tom tiež páči. Jednoducho pecka. ()

michal2287

Pro mě další z úžasných seriálů. Ze začátku velice napínavé. Otázka, kdo to vlasně Kyle je mě pořád držela ve sledování. ***** ()

rador

Ľutujem že som sa o seriály dozvedel, až keď ho začala vysielať Markíza. (Ako sa to mohlo stať ??? ). No nevadí, po prvej časti mi bolo jasné že pozerať to na Markíze nemá zmysel, dabing otrasný, dabing strašný, dabing hrozný.. Behom pár dní som zhltol všetky série a musím povedať, že to je veľmi vydarené dielo. Je to síce sci-fi, ale oveľa reálnejšie ako napríklad Smallville - telekynéza, poprípade levitácia sú vo svete zriedkavé, ale nie nemožné. V každej časti sa vyskytuje osobitný príbeh Tragerovcov čím Kyle XY len potvrdzuje, že sa skutočne jedná o produkciu ABC Family. Len niektoré komentáre by som ohodnotil ako Odpad !!! ()

spacemaster

Kyle je jedna z nejsympatičtějších seriálových postav vůbec. Podstata příběhu (chlapec, který si nic nepamatuje a tak pátrá po svém původu) moc originální není, ale provedení seriálu je vynikající a dokáže diváka pohltit. Všechno, od Kyla jícího vajíčko i se skořápkou až po Jessy, kterou jsem nejdřív nemohl vystát až se nakonec stala mojí nejoblíbenější postavou hned po Kyleovi, je uděláno tak jak by to mělo být. Ano děj není tak tajemný a propracovaný jak by mohl být, ale blíží se ke špičce jako byla třeba první série Heroes. Rozhodně doporučuju!!! ()

DandaPiper

Viděl jsem zatím jen první sérii, ale Kyle mě docela dost baví. Jak seríál, tak i postava samotná. On je tak střeleně roztomilej a vtipnej a ani celá rodinka není vůbec špatná ()

Lipps...

Nemá chybu...možná, že občas je to až moc komplikovaný a občas to trochu lámou přes koleno, aby se tam něco dělo, ale to na kvalitě vůbec neubírá. Podle mě skvěle připravené, natočené a promyšlené. I volba většiny herců byla dobrá. Nechápu, jakto že jsem si takového seriálu všimla až nedávno. Zkoukla jsem to prakticky na jeden dech...perný tři dny a už se těším na další řadu. Troufám si říci, že tenhle seriál patří mezi jeden z nejlepších co znám. Ostatně, podívejte se sami. Už u prvího dílu zjistíte, jestli chcete vědět o Kylovi a Tragerových víc, nebo jestli si to necháte ujít. :) ()

Kečo

Zatial sa mi ten serial dost paci, dufam, ze to ostane v tej urovni v akej to je + nieco navyse by mohlo prist :) ()

HH47

Kyle XY. Pamätám si nedelné ráno kedy som sedel pri telke a začalo to. Vôbec som nechápal o čo tam ide, hlavný hrdina mi bol hneď nesympatický lebo som vedel že budú z neho všetky baby namäkko. Pozeral som ale prvú časť a fakt to malo niečo do seba, Matt Dallas vie aj fakt dobre hrať, nemá iba milú tváričku a úsmev. Má to svoje tajomno, skvelú rodinnú atmosféru a aj nejaké zaujímavé postavy. Každú časť sledujeme príbeh rodiny a Kyla, prvá séria je podla mňa geniálna, Kyle sa postupne učí a sledujeme ako mu to ide, v čom je iný a ako je to kua možné? V druhej sérií ma hnevali niektoré časti kde sa nič nedialo, nesympatická mi bola Jamie Alexander (Jessi) ale zvykol som si na ňu. Tretia séria sa vrátila na vrchol a je mi fakt ľúto že seriál skončil v strede série. Aspoň sme sa dočkali niekoľkých odpovedí z úst tvorcov. ()

VUCAKO

Jasně že je to trochu naivní seriál pro teenagery, ale v rámci tohoto žánru je určitě nadprůměrný. Doporučuji zejména milovníkům "X Files" a podobných tajemnějších dílek.. Postupné odhalování tajemství Kyla a spol. je velmi zdařilé, sérii ustřihli nečekaně v polovině třetí sezóny, i když měli prý scénáristi připravenu látku minimálně na sezóny čtyři.. Matt Dallas hraje bezvadně, stejně tak jako většina ostatních hlavních představitelů. Ale samozřejmé varování: pozor, skoro všichni jsou tam krásní na pohled :-) (a la USA) ()

zodiak217

Ďalší zo série originálnych seriálov z americkej produkcie ma tiež rýchlo dostal aj keď som mal z počiatku obavu, že to bude až príliš sci-fi a odtrhnuté z reťaze ako majú "Američania" vo zvyku. Dejová línia je napínavá, zároveň však pohodová, herecké obsadenie vás neruší je príjemným spestrením. Človek si pri tomto seriály dobre oddýchne a čaká čo bude ďalej. Otázkou zostáva či by ma to bavilo sledovať aj opakovane a mať z toho tiež relax. V každom prípade námet dobrý na rozvíjanie a pri množstve brakov vysielaných v TV určite dobrá voľba na predpoludnie. ()

Mickel

Dobrý seriál, u kterého jsem však zůstal jen díky charismatické hlavní postavě. Kyle má prostě tak nevinej ksichtík, že mu tu jeho mimiku žeru od prvního záběru. Dějové linie okolo jsou spíše takový Beverly Hills a to mě odrazovalo . Nějak mi nesedla postava Lori, tenhle typ holky fuckt neeee díky. Jinak super pro chvíle nudy. ()

othoson

Mě to docela dost bavilo, ale tím jak seriál Kyle XY předčasně třetí řadou skončil, ztrácí význam sledovat jej, což je podle mne veliká škoda. Potenciál v tom byl... ()

Peenugirl

Chlapec bez pupku, čo spí vo vani,nechápe ľudské chovanie a maľuje bodkami neskutočné diela zahanbujúce pointistov. Bavilo ma to, ale to som mala ajmenej rokov :) 65% ()