Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

baruss

WoW. Herecké výkony ako z ríše snov. Celé to ťahá diaboľsky dobrý Viggo Mortensen, sympatický, vtipný, parádne ho suplujú Vincent Cassel a Armin Mueller-Stahl.. Radosť pozerať.. Film si udržuje atomsféru, zápletku, postavy sú prirodzené a prirodzene vtipné... Dialógy na úrovni, pôsobia absolútne hovorovím dojmom,, Svojím spôsobom, geniálny film.. ()

DaUr

Kmotr 21. století se sice mnohem jednoduší zápletkou, ale jistým kouzlem, které toto přirovnání plně podpoří. Nemluvě o excelentních hereckých výkonech a úžasné hudbě. 90%. ()

rodo

Velmi slušné drama se skvělými hereckými výkony pánů Mortensena, Cassela a Stahla. Naomi Wats zde ve své roli spíše sekunduje, ale i tak tvoří dobrý kontrast ke chladnokrevnému mafiánskému prostředí. Komorní vyznění příběhu pak dává možnost zaměřit se na jednotlivé postavy, jejichž rozporuplnost dává filmu dramatický rozměr. K maximálnímu hodnocení mi ještě něco chybí, přesto jsem byl moc spokojen. ()

Qitek

David Cronenberg géniem. Žádné kamerové exhibice, žádné stylové vychytávky. Statická kamera a "Croňas" sází pouze na geniální herecké projevy všech zúčastněných a taky na syrovou atmosféru Londýna. Krásný pohled z podsvětí. ()

Kaferano

Východní přísliby jsem si nevybrala kvůli námětu, ale kvůli tomu, jak tento námět zpracoval konkrétně David Cronenberg. Čekala jsem rychlou akční záležitost, kde se budu ztrácet v dějových liniích i námětových souvislostech, což se mi někdy u mafiánských filmů stává. Místo toho jsem vplula do komorního, místy až sentimentálního dramatu, které mi dovolilo plně se soustředit na jednotlivé postavy a jejich prostředí. Režijně velmi precizní výjevy byly podbarveny houslovými nostalgickými sóly a scéna v sauně s nahým Wiggem hmmmmmm . Jen se těším na originální verzi a na ruský přízvuk... ()

Tosi

Podle názvu to vypadalo na levnější dodávku ropy od rusáků, ale zase jenom planý kecy. Zrovna jako film, jehož zdejší hodnocení je dle mě hodně přemrštěné. Vycucanej námět z prstu o tom, jak se porodní asistentka po náročné šichtě v nemocnici, rozhodne pátrat po kořenech mladé rusky, co zemřela při porodu a zanechala po sobě deník a malou holčičku. Akce-nula, (pardon, jedna slušná saunovka tam byla)...dialogy-nula, (protože jedinej co tam za něco stál byl Chodec z Pána Prstenů a ten skoro nemluvil). Vincent Cassel hrál tak přitrouble, až mě to otrávilo celej film. Výsledkem je čistej průměr, ke kterýmu nemám důvod se někdy v budoucnu vracet. ()

JimmyII

David Cronenberg už nemá potřebu "pitvat" (metaforicky i doslovně) zvrácené, ztracené a bizarní existence, ale zkoumá společnost, která tvoří svět, v němž žijeme. A ve Východních příslibech se ptá, kdo jsme, když můžeme zabíjet, znásilňovat a zotročovat z povolání, bez mrknutí oka, pro peníze a snad i radost? Rozvíjí kontrastní hru dvou světů, ruské mafie v Londýně (Mortensen, Cassel, Mueller-Stahl) a "obyčejných" slušných lidí (Watts). Jenže v obou světech mohou existovat různí jedinci, ti špatní, dobří, horší a lepší. Naomi Watts zde reprezentuje slušného člověka v mezích zákona, který snad trochu naivně věří v dobro a slušnost, i když zná zákeřný svět kolem sebe, a jež se setká s onou odvrácenou tváří, kterou reprezentují vory v zakoně. Na jejich straně podává fantastický výkon především Viggo Mortensen, jenž představuje pojítko obou světů, spojnici, příslovečný jazýček na miskách vah, který může brát i dávat, ubližovat i pomáhat. Na tomto pozadí Cronenberg rozvíjí mistrovský příběh, komorní kulisami a epický přesahem, který přesně a nekompromisně vede ke zdárnému cíli. Přitom ukazuje svůj vlastní posun, ale nezapře se v detailech, a dokazuje, že je jedním z největších režisérů naší doby. ()

Cushing

Více než přesvědčivé. Jsem opravdu rád, že patřím mezi ty "normální" či "obyčejné" lidi, a ne členy mafiánské famílie... O Viggovi M. jsem si doposud myslel, že je průměrný. Teď vidím, že nikoliv. Doufám ale, že Cronenberg se vrátí k takovým dráždidlům, jako bylo Crash nebo Scanners... Ale chápu, že každý má vkus někde jinde. ()

danoo

Obraz ruskej mafie etablovanej v Londýne par excellence. Cronenbergov konzervatívny prístup k réžii neznamená konzervatívny prístup k téme, kondenzované násilie, krvavý kúpeľ či skôr sauna- všetko natočené s virtuozitou hodnou majstra. Taktiež, autentické prostredie Londýna je na úrovni Scorseseho newyorského Malého Talianska. Avšak, pokiaľ Scorsese zostáva skôr eposovitý, Cronenberg je spontánny, živočíšny a podstatne krvavejší. ()

Beky

Dnešní komentář nazvu: Proč jenom čtyři hvězdy!!? Ve filmu se objevují tři špičkové herecké výkony: Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl!! Díky nim stojí film za vaši pozornost, díky nim neni násilí pouze samoúčelným prostředkem k akci, díky nim poněkud provařená scénáristická berlička drží jako skála ( vy víte co myslim ) a díky nim je režisér Cronenberg opět vítězem!! Opět se potvrzuje, jak moc je dobré míti kvalitní herce v týmu!! Dále chci pochválit vynikající kameru, nevadily mi vůbec dlouhé záběry, které zdánlivě nemají co říct, většinou jsou dlouze snímáni herci, jejich mimika je naprosto brilatní a já byl několikrát naprosto uchvácen tím, co vše jde utáhnout obličejem!! Zasazení příběhu mezi Ruskou mafii se vyvedlo a já se v klidu mohu těšit na další film kultovního režiséra!!...čistých 80%!! Jednou větou:...protože to na pět neni, proto!!:) ()

Raven0

Gangsterka jak má být, která sice nedosahuje geniální promyšlenosti jako Kmotr, avšak to dohání pořádnou porcí brutality. Jen ten konec... To byla trochu slabota. ()

Thommie

Musím říct, že Armin Mueller-Stahl hrál perfektně. Vůbec herecké výkony se mi v tomto filmu líbily nadprůměrně. Vynikající Viggo Mortensen, Vincent Cassel a samozřejmě i Naomi Watts, nesmírně charismatická herečka s nestárnoucí tváří :) (Ana Ivanovna má fakt vkus na jména :D). Takto si představuju skutečně nepřeoptimalizovaný scénář potažmo příběh skvělého svižného filmu. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Mám prostě problém, a tím je slabá kamera a Naomi Watts. A vzhledem k tomu, že ani jeden z těchto elementů v podstatě nezmizí z plátna... Watts se do své role moc nehodí a jenom ve finále ubírá čas božskému Viggu Mortensenovi a skvěle přehrávajícímu Vincentu Casselovi. Chvílemi se Východní přísliby i snaží stáhnout z vrcholku komorních gangsterek korejský A Bittersweet Life, ale to už je, Davide, moc těžká váha. 75 % ()

Luk80

Tahle ruská vodka mi moc nesedla, nebylo mi po ní moc dobře. Nevím, občas se to stáva, ale už je mi lépe a můžu i psát. Ano, scéna v sauně, kde se odehraje krvavá pomsta + dvě podřezání krku. Cronenberg to s krví umí a fanoušci jásají. Vincent Cassel byl pro mně zde nejlépe koukatelnou postavou. ()

terunka003

Ruské, mafiánské, ovladatelné, zlé, potetované. Zápletka celkem dobrá, krev tekla jenom v sauně a moc násilných scén se moc neobjevilo. Díky bohu. Herecké výkony průměrné. Dobrý film na sobotní večer. ..já je prostě nesnáším, jsou všude, jak mor, je jich snad víc jak Číňanů.. ()

ywo666

Pre mňa asi najlepší film od Cronenberga. A posledný skutočne dobrý. Drsné, surové napínavé. Cassel, Mortensen a Armin Mueller-Stahl predvádzajú parádne herecké divadlo. Steven Knight tu naznačil, že skutočne rozumie svojmu remeslu. A neskôr ukázal, že aj režírovanie zvláda ľavou zadnou. Koho zaujíma ruská mafia, toto je ideálna šálka kávy. ()

venison

Cronenbergův film "Dějiny násilí" nebyl špatný, ale "něco" mi tam chybělo.. Možná větší sympatie a sžití s hlavními postavami.. U "Východních příslibů" jsem se cítila podobně.. Viggo Mortensen byl dobrý v obou filmech, ale mám s ním nejspíš stejný problém jako s Matthewem McConaugheym.. Oba podle mě své role natolik prožívají, že diváka nedokáží zapojit do postavy.. Divák si musí domýšlet a hledat v kamenném neosobním výrazu náznaky toho, co se hlavní postavě děje uvnitř.. Asi jako správná ženská na hercích obdivuji skvěle zahrané emoce, ale kde nejsou emoce, tam u mě končí herectví s velkým H.. Příběh ušel, nešlo o nic převratného.. Spíš je zrcadlem ruské mafie v Americe, což je pro mě hodně vzdálené téma, které mě příliš nechytlo.. Navíc Naomi Watts mám raději v odlehčených až komediálních rolích.. Vidět a s čistým svědomím zapomenout.. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie