Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

HoneyBunny

Aby bylo jasno, pak odpad! dávám jen filmům, které mě za a) hluboce urazí, nebo za b) zoufale nudí. Na Conana se dá dívat, ale ruku na srdce: o několik dekád starší verze s Arniem je o několik řádů lepší, protože Arnold vypadal jako uber-cool barbar, vychytané sword fantazy atmosféře a samozřejmě božskému soundtracku Basila Poleroudise. Tenhle nový Conan proti originálnímu filmu vypadá jako béčkový pokus, který měl jít rovnou na DVD. Je nemastný, neslaný, bez atmosféry, do postav nijak citově neinvestujete, výprava je pouze ok. Doporučuji pouze skalním fanouškům Rona Perlmana a odměratelům časopisu Moje kulturistika. ()

Anderton odpad!

Film s názvom Barbar Conan musí mať na to, aby fungoval, charizmatického hlavného hrdinu aj záporáka. Vieme, že Conana nemusí hrať kvalitný herec, aby postava fungovala. Momoa je absolútny nímand bez jedinej fotogenickej črty tváre a Langovu prirodzenú charizmu zabili maskéri a scenár. Nispelovi sa nedarí dodať svojmu filmu žiadnu atmosféru, nedokáže vytvoriť funkčný fantasy svet s vlastnými pravidlami, iba používa miniatúry z Pána Prsteňov a snaží sa tak vzbudiť dojem, že sa jedná o veľkofilm. Ťažký prepad filmu by už mal byť konečne pre štúdiá výrazným mementom, že tadeto cesta nevedie. Takto zhnusený z filmu som už nebol veľmi dávno. Rovnako som už dlho necítil taký nezáujem o postavy. Tie dva historické fantasy filmy Uwe Bolla, ktoré som videl, boli o dve triedy lepšie. A vlastne vôbec nechápem, prečo to nazvali Barbar Conan. ()

Frajer42

No tak na úvod je třeba podotknout, že tento film nemá s původní verzí filmu z roku 1982 takřka nic společného. Vzhledem k tomu, že filmu z roku 1982 jsem hodnotil odpadem, tak se nabízí říct, že jsem za naprostou odlišnost rád. Bohužel to není tak úplně pravda. Začátek filmu byl fajn asi zhruba do okamžiku než *SPOILER* zalili železem Ron Perlmana *KONEC SPOILERU*. Potom se film řítí ze strmého kopce a vzhledem k jeho dlouhé předlouhé stopáži nutí lidem i mírnou nudu. Snad všechny postavy s hlavním hrdinou v čele mi přišly hrozně nesympatické, a tak jsem ani neměl komu vlastně fandit. Po technické stránce je film zvládnutý na dobré úrovni. Bohužel ten jeho příběh je naprosto debilní. A když píši naprosto, myslím tím naprosto. Hudba byla také naprosto ubohá, ale tak nějak podtrhla celkový dojem z filmu. Od tohoto filmu jsem měl obrovská očekávání a vlastně kvůli němu jsem se rozhodl přetrpět ty dva bláboly z let 1982 a 1984. Připouštím, že můj dojem z filmu může být značně ovlivněný absencí 3D, ale rozhodně by se moje konečné hodnocení příliš nelišilo. Protože pouze dobré 3D kvalitní film nedělá. Takže přestože tento film dost výrazně pokořil jeho starší bratříčky z let 1982 a 1984, alespoň co se mého subjektivního názoru týče, tak cítím znatelné zklamání a promrhaný potenciál. Místy alespoň ta akce za něco stála, což se o starším dvoudílném nesmyslu říct nedá. Takže slabé 2* bych dal, kdyby tam nebyli ti píseční idioti, takhle dávám jen *. ()

giallo

Jeden z nejhorších remaků vůbec...Na tohle se čekalo skoro 30 let? To s tím mohli v klidu ještě počkat.... ()

AppleCore odpad!

A je to. Další pohřbenej legendární hrdina a definitivní důkaz o tom, že Marcus Nispel by vůbec neměl mít právo točit filmy. Je to naprosto rutinní kaše, kde jedno klišé střídá druhý, kde atmosféra vyšuměla s debilnm příběhem a hlavnim představitelem (fakt nepochopim, proč vybrali právě jeho) v neposlední řadě je to pak bezduchá kasička na dolary. Legendární hudební doprovod původního filmu byl zaměněn za naprosto pitomou neatmosferickou a neemocionální břečku a krev cáká z těla i v momentě, kdy by vůbec neměla např. Týpek mlátí palicí druhýho týpka a z něho to lítá, jak kdyby to do něj šil brokovnicí, nebo spadne kdosi na velkej (ale docela plochej) kámen zády a rozstříkne se, jak kdyby padnul do větráku (kdyby to tak bylo i ve skutečnosti, byl bych tak patnáctkrát mrtvej). Jako další a poslední fail vyzdvihnu neskutečně debilní finále, který jsem viděl nejmíň ve dvou stovkách jinejch filmů. Nic jinýho kvákat nebudu. Je to zkrátka sračka epickejch rozměrů, zároveň ale nejlepší Nispelův film :D ()

Kothy

Bohužel Jason Momoa není Arnold Schwarzenegger... I celý příběh trochu pokulhává. Přirovnal bych to k novému Souboji titánů. Prostě je to zmatené a přeplácané. ()

AllShallFall odpad!

Těžko slušně popsat slovy tuhle hovadinu. Už od smého začátku, kdy se Conan narodil v jádru bitvy, to byla hovadina a jako hovadina to pokračovalo. Tento film, je naprosté zprznění a urážka klasiky z 80 - tých let a urážka Arnolda jako představitele Barbara Conana. Za zmínku už stojí to, že ten rastafariánskej ferda co ho hrál, se nemohl ani ze srandy vyrovnávat barbarovi a už vůbec ne Conanovi v podání Arnieho. Uplně pěním a nemám slov. ()

teutates

Původní Barbar Onan je klasika, tam v podstatě není co řešit, já ho viděl už dávno a sem si jistý, že sem to tady hodnotil, noóo jaksi se mé hodnoceni asi ztratilo, protože sem ho musel dohodnotit až dnes. Kdo by si nepamatoval velkého, nemotorného a nemluvícího Arnyho, který tady vypadá jak Yetti s přebytou nohou. Ale komu co vadí tady, dost dobře nechápu. Jason Onan začal už i mluvit, moc tomu klučina nedává, no snaží se a snaha se kuva cení nee? Taky se už bez problému vejde do obrazu, nemusí podstupovat redukční diety co já vím, no a nakonec v rámci žánru "hezkého B" a od Nispela v podstatě to nej. co "převedl" na plátna. Malému piňdovi zabijí tátu -stop- piňda v sobě dusí hněv -stop- v rámci volného času se hraje s mečem -stop- nakonec? -stop- všem ukáže kolik má kuráže -stop-, božiií. 6/10 ()

Ant

Naprosto ideální letní výplach, který mi letos v kinech tolik chyběl. Nispel je sice pořád břídil a jeho režie stojí za hovno, ale Conan je sám osobě tak silná postava, že ji ani on nedokázal uplně pohřbít. Tím mám na mysli, že Momoa je bůh a pro roli barbara(ať už Conana či Droga) se zkrátka narodil. Zápletka mě bavila, akční scény občas taky(bitka ve sněhu je bomba) a hudba i zvuk mě dostaly. Akorát nějaká ta dějová návaznost tady prakticky neexistuje. Postavy skáčou z místa na místo bez nějaké plynulosti a to ještě dost nepřehledně. Každopádně to rozhodně není taková příšernost, jako je např. Souboj Titánů, který mi ještě teď způsobuje noční můry. Z kina jsem tentokrát odcházela podivně spokojená a to jsem někdy před rokem u Conana určitě nečekala. ()

predators

Někteří uživatelé by měli být alespoň trochu soudní, nebo si hodnocení Odpad! nedokážu vysvětlit. Takže především nebudu srovnávat nesrovnatelné! Tohle není Conan s Arnoldem a nemá toho s původním filmem moc společného. Možná některé charaktery postav a hadici, ale jinak si jde svou vlastní, akční, hrdinskou cestou. Postavy mají charisma, triky, i když místy pokuhlávají, drží si svůj nadstandard a pokud dojde na akci, a že jí je požehnaně, je odvedena řemeslně. Smůla toho, co píše kolega Chen, že někteří nepřekousnou další zfilmování oblíbeného prehistorického Conana. V závěsu na to narazí občasní návštěvníci CSFD, kterým se první zobrazí hodnocení vysoce bodovaných uživatelů! Ti tak můžou přijít o zajímavou podívanou! Ale o bodování můžeme diskutovat jinde, že? 75% ()

PetrPan

Já se docela dobře bavil, nečekal jsem vůbec nic a nakonec mi to nabídlo hezkou, trochu fádní, popcornovou, bezduchou řežbu. Pro mě je Conanem navždy železný Arnie. ()

cukorek

Bol som naivný, keď som si myslel, že tento legendárny dobrodružný príbeh natočený s A.Schwarzeneggrom sa dočkal nového dobrého remaku. Kvalita režiséra Marcusa Nispela sa podobne ako v jeho starších dielach prejavila hneď od úvodnej scény pôrodu Conana. Okrem pár dobrých scén celý film plynie rýchlo, jednoducho až fádne a pomsta Conana je len bezhlavé zabíjanie. ()

nash.

Conan není žádný Hamlet. Conan je přímočará, zábavná a rychle odsýpající béčková řežba. A takový by měl být i film. A byl. Přímočará a svižně odsýpající béčková řežba, jejíž hrdina se nevykecával a šel rovnou na věc, zábavná jízda, ve které nechyběl žádný povinný prvek Howardových povídek od magie, přes krásné ženy až po krev a barbarské bitvy. Nebral jsem ho jako remake Miliusova filmu, nesrovnával je a nebyl už předem zabarikádovaný v pozici opozice. Proto jsem si nového Conana mohl užít a přes několik skřípajících nedotažeností a občasný pocit, že jde o nějaký sestřih většího celku, jsem mohl být celkem spokojen. Momoa v hlavní roli možná nebyl Arnold, ale určitě byl Conan. Jen kdyby zase všichni včetně něj nemávali těmi meči jako mažoretky. Tenhle zlozvyk měl už Arnold a Momoa se jím nakazil taky. Conan bojoval úsporně a účinně, byl zabiják a ne pouťový žongléř. ()

eLeR

Momoa tu ani zďaleka nie je taký fešák ako v Hrách o trony, tie som síce ešte nevidela, ale on je tam teda parádny. ()

Lenny.M

Nač srovnávat výkony herců v jiných filmech? Momoa hrál jak kdyby byl týden po mrtvici, efekty oproti jiným novým filmům bídné..Jediná pozitivní věc byla asi moje milovaná Rose. ()

Chrustyn

Nejnovější verze slavného bijce, tentokrát v tom nejhorším možném provedení. Po všech směrech (herci, akce, příběh) naprosto nepovedený, nudný a hloupý film, který dělá svému předchůdci jen ostudu a po celou dobu přesvědčuje, že vznikl naprosto zbytečně. ()

hammer_head

Hodně slaboučkej filmík, ale tak co čekat od filmu, který se snaží dosáhnout (ne)kvalit svého slabého předchůdce. I Conan s Arnym byla zdlouhavá monotoní nuda, která mi nestála ani za vypálení. Bohužel z vroucí vody neuděláš nic jiného než zase jen vodu. ()

klerik

Dnešný pohľad na filmovú fantasy je značne zdeformovaný PÁNOM PRSTEŇOV. Nič proti, ale my, čo vieme, že otcom fantasy je R. E. Howard, sa tak musíme uspokojiť s tým, že sword & sorcery je vo svojej klasickej (živočíšnej i primitívnej) podobe odsúdená na lacnejšie projekty. Aktuálny Conan je rovnako dobrý ako bol SOLOMON KANE, KRÁĽ ŠKORPIÓN či VLKODAV (BEOWULF ostáva neprekonaný ). Scenár je jednoduchý (tak ako bola aj Howardova tvorba) s ničím sa nikto nezdržuje a film napriek svojej komornosti pekne ukazuje conanovské univerzum. Určite by som rád videl Conana za Bruckheimerove peniaze, ale to by sme tu mali dalšieho PRINCA Z PERZIE a to už sme zase trochu ďaleko od poriadnej chlapskej fantasy. Nispel od čias CESTY BOJOVNÍKA značne dospel (ale nečkajte krásu súbojov v štýle TIGRA a DRAKA :-)), ale nadšenie pre krv a krkolomné akcie mu ostalo... ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)