Pátek třináctého 6: Jason žije

• slovenský

Piatok trinásteho 6: Jason žije

Horor / Akční / Thriller

USA, 1986, 86 min

Po slabších pár slabších pokračování, přichází opět Pátek třináctého, který patří mezi povedenější filmy. Má to svou atmosféru, svou gradaci a hlavně míra zábavy oproti minulým dílům horentně stoupla. Jason to po delší odmlce zase naplno rozbalil! Brutalitka! 3 hvězdy. Společně s dvojkou zřejmě nejlepší díl série.(12.10.2011)

Komediální pojetí Jasonovi po nevýrazné pětce dost prospělo. Kromě dvojky je tohle asi nejzábavnější díl série, dostaly mě hlavně úvodní titulky ála James Bond. I když není tolik gore jako normálně, předvádí několik svých největších šlehů za celou sérii. A když mu k tomu hraje Alice Cooper, není co řešit.(8.4.2006)

Konečně trochu povedenější díl. Tommy, který už dávno není ten zamlklý stydlín z blázince, přichází spálit Jasonovo tělo, aby ve svém životě nabyl konečně jistoty a duševního klidu. Jenže Murphyho zákony tomu nechtěly a co se pokazit mohlo, to se taky pokazilo... Jason se vrátil a tentokrát je pěkně naštvaný. Příběhově je na tom šestý díl rozhodně lépe než ty předchozí, s vcelku sympatických hereckým obsazením také neudělali tvůrci chybu a co se týče Jasonova řádění, dočkáme se pár velmi vychytaných brutalit a akčnějšího děje. Nechybí pár docela vtipných scének, které naštěstí v nejmenším nanarušují ty správnou béčkovou atmosféru. Závěr je pak docela bomba, Jason totiž svou shnilou kůži nedá zadarmo:). Jako samostatný film to sice není kdovíjak ohromující a světoborné, ale jako součást série mi to udělalo nemalou radost.(23.5.2011)

Jason je více než živý a je připraven i v tomto šestém pokračování každému teenagerovi v dosahu jeho mačety dokázat, jak moc. Potěšily mě narážky na různé filmy (bondovky, Frankenstein) nepotěšila mě korektnost (z vražd nemáme tolik, jako v předchozích dílech, žádné nahé scény). Nicméně i tento šestý díl má co nabídnout a já už pošesté dávám prakticky to samé hodnocení - čtyři hvězdy. Tahle série má něco do sebe…(28.1.2012)

Ak si odmyslíte úplne nezmyselné Jasonove zmŕtvychvstanie ide v podstate o jednu z najlepších častí hororovej série o masovom vrahovi teenegerov Jasonovi Wohresovi akú som (teda okrem jedničky) mohol vidieť. Film sa na nič nehrá a servíruje divákovi presne to kvôli čomu si ho zapol. Teda masové vyvražďovačky úplne od prvej minúty. Veľmi sa mi páčil koniec kedy do príbehu už konečne po neuveriteľných šiestich častiach zasiahli aj muži zákona s ktorými ale pašák ako Jason nemôže mať problém. Trocha ma štval aj koniec ale možno niekomu zachutí. Úprimne som zvedavý ako vzkriesia Jasona teraz lebo mám pocit, že sme sa s ním nestretli naposledy. 72%(7.9.2014)

• - Ve filmu Megan Garris (Jennifer Cooke) zmíní, že se ulice jmenovala “Cunningham Road“, což je to odkaz na tvůrce a režiséra prvního dílu, série Pátek třináctého Seana S. Cunninghama. (Stocki)

• - Nancy McLoughlin, která ve filmu hraje postavu Lizabeth, je manželkou režiséra filmu Toma McLoughlina od roku 1984 dodnes. (Stocki)

• - První Pátek třináctého, ve kterém neuvidíme nikoho kouřit ani užívat lehké drogy a mužská část populace se nebude moct pokochat pohledem na nahé dívčí tělo. (Stocki)