Pátek třináctého 6: Jason žije

Jason Lives: Friday the 13th Part VI

Piatok trinásteho 6: Jason žije

Horor / Akční / Thriller

USA, 1986, 86 min

Šestka nabízí to, na co neměla pětka - jednoduchý příběh, zručnou režii, humorná nadsázka funguje aniž by zesměšňovala Jasona, lepší herci. Ovšem je zas pravda, že napětí už ustupuje a divák spíš fandí bleskem nadupanému Jasonovi jako hlavní postavě - ochránci lesů u Crystal Lake, díl není založený snad kromě jedné dvou smrtí na nápaditých krvavých úmrtích (režisér se jimi zabývá jen jakoby z donucení, vždyť i čtyři vraždy se dotáčely po testovacích projekcích) a kdo čeká na domácí zvířata, dočká se jen podivného tanečního sexu. Přesto je to pravá osmdesátková zábava, co potěší i fandy a za vtip dítěte, které usíná se Sartreho knížkou na břiše dávám samozřejmé čtyři hvězdy.(26.7.2011)

Konečně trochu povedenější díl. Tommy, který už dávno není ten zamlklý stydlín z blázince, přichází spálit Jasonovo tělo, aby ve svém životě nabyl konečně jistoty a duševního klidu. Jenže Murphyho zákony tomu nechtěly a co se pokazit mohlo, to se taky pokazilo... Jason se vrátil a tentokrát je pěkně naštvaný. Příběhově je na tom šestý díl rozhodně lépe než ty předchozí, s vcelku sympatických hereckým obsazením také neudělali tvůrci chybu a co se týče Jasonova řádění, dočkáme se pár velmi vychytaných brutalit a akčnějšího děje. Nechybí pár docela vtipných scének, které naštěstí v nejmenším nanarušují ty správnou béčkovou atmosféru. Závěr je pak docela bomba, Jason totiž svou shnilou kůži nedá zadarmo:). Jako samostatný film to sice není kdovíjak ohromující a světoborné, ale jako součást série mi to udělalo nemalou radost.(23.5.2011)

Možná jeden z nejlepších pátků. Potěší hned hororová sekvence ala Frankenstein na začátku, skvělá hudba Alice Coopera (He´s Back je fakt pecka), no a Jason není žádný troškař, takže se rozhodně nebudete vůbec nudit. I když to, že uř dopředu víte, jakou barvu vlasů bude mít ta hrdinka, která přežije je již trochu trapné.(6.7.2009)

Tak po trojce se jedná o můj druhý nejoblíbenější díl. pětka nebyla tak špatná, ale chtělo to Jasona! Tady se nám vrátil a svůj comeback si užívá plnými doušky. Bodycount především v první půlce filmu je neskutečný. Ze všech likvidací pak vyčnívá kill paintbolistů kdy si Jason nedělá žádný starosti a rovnou vezme tři jednou ranou. horor už tohle opravdu moc nepřipomíná. Bát se moc nebudete, ale smát určitě nadsázka je tu zřejmá už podle úvodní scény a titulků ve stylu Jamese Bonda. Je to prostě takový už spíše komediálně laděný slasher ovšem na to, že se jedná už o šestý díl obsahuje neskutečný množství nápadů. Jediný co bych možná lehce vytknul je fakt, že po totálním masakru v první půlce filmu už tomu přeci jenom v půlce druhé trochu dochází dech. Naštěstí to skončí dřív než je šance se začít opravdu nudit. Takže ano pro mě druhý vrchol série.95%(5.10.2014)

Šestým dílem se Jason trochu nadechl nad hladinou toho prochcanýho jezera, ale ani toho slaboučkého lesku, který kdysi míval, nedosahuje. Jakš takš stravitelný díl, který sérii zatahuje do stádia močopudnosti. Jason Voorhees nikdy nebude mým oblíbencem. Otázkou je, jestli s čím dál víc plesnivějšího a červama prolezlejšího xichtu se zastaralou maskou a mačetou jde vůbec něco víc vytřískat, když už natočili 9x to stejný, a ani to desáté, omlazané scifi nestálo za nic. Je opravdu smutné, když ho po deseti pokusech musel pumpnout až Freddy, což považuju za lepší biják než všechny samostatné P13. Vrchol série podle mýho přichází se třetím dílem.(13.10.2013)

• - Když jde malá holčička s mačetou k Paule, množství krve na mačetě se mění. (Stocki)

• - Natáčení trvalo 40 dní. (Stocki)

• - Jason (C.J. Graham) vidí oběma očima, zatímco v druhé, třetí i čtvrté části viděl pouze jedním okem. (JasonIX)