poster

Pátek třináctého 6: Jason žije

 • Česko

  Pátek třináctého: Jason žije

 • USA

  Jason Lives: Friday the 13th Part VI

 • Slovensko

  Piatok trinásteho 6: Jason žije

Horor / Akční / Thriller

USA, 1986, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Ono to žije! Veľmi vydarená killovačka. Konečne niekto pochopil, akým smerom by sa mala séria uberať - jednoduchý príbeh, pár skvelých hlášok a Jasonove brutálne vraždy vyhrotené až do absurdného čierneho humoru. Už úvod obúvajúci sa do Jamesa Bonda naznačí, že filmu sa zhostil nadšenec. Niektoré zábery pôsobia poloamatérsky, ale všetko to vynahradia perly ako krvavý smajlík na strome či Jasonovo zaobstaranie si mačety. Herci boli milým prekvapením, hlavne šerif sa svojej úlohy zhostil prekvapivo poctivo. Príbeh je síce iba recyklácia originálu, ale je svižný a nenudí ani vtedy, keď nie je Jason na obzore. Keby tam bolo viac vrážd a gore efektov, film by získal na hutnosti, ale to by bola až príliš dokonalá vyvražďovačka...(11.3.2006)

 • Pajky3
  **

  Hororový pátek Part V. - Hm, bohužel i v tomhle díle už je Jason z formy a nezachrání to ani jedna, dvě povedený smrti. Jason už je definitivně absolutně nezníčitelný a až k naštvání korektní, protože ty děti, no nic, škoda mluvit. Nenapadá mě nic, co by se dalo speciálně vyzdvihnout, což je vlastně taky špatně.(27.7.2013)

 • hladass
  ****

  Po pitomém pátém dílu, se kterým má většina hororových fanoušků jeden opravdu zásadní problém a tím je identita vraha, přichází šestý díl a s ním se vrací na scénu Jason Voorheese a Tommy Jarvis, který měl našlápnuto stát se Jasonovou nemesis (něco jako dr. Loomis pro Michaela Myerse)... No, bohužel, nestalo se... Ale zpátky k Jasonovu návratu... Tommy, který se chce ujistit, že Jason opravdu zemřel, vykope jeho hrob a probodne ho železnou tyčí... A v tu chvíli do tyče udeří blesk a Jason is back... A pak už to jede ve vyjetých kolejích, typických pro slashery konce 80-tých let... Odlehčená atmosféra, víceméně absence nahoty a docela brutální vraždy... Jason jako zdatný masakrátor kosí vše, co se mu dostane do cesty a vrací se tak z hrobu s vešekerou parádou... Poslední hodně slušný díl této, dnes již kultovní, série...(4.3.2011)

 • Wacoslav1
  *****

  Tak po trojce se jedná o můj druhý nejoblíbenější díl. pětka nebyla tak špatná, ale chtělo to Jasona! Tady se nám vrátil a svůj comeback si užívá plnými doušky. Bodycount především v první půlce filmu je neskutečný. Ze všech likvidací pak vyčnívá kill paintbolistů kdy si Jason nedělá žádný starosti a rovnou vezme tři jednou ranou. horor už tohle opravdu moc nepřipomíná. Bát se moc nebudete, ale smát určitě nadsázka je tu zřejmá už podle úvodní scény a titulků ve stylu Jamese Bonda. Je to prostě takový už spíše komediálně laděný slasher ovšem na to, že se jedná už o šestý díl obsahuje neskutečný množství nápadů. Jediný co bych možná lehce vytknul je fakt, že po totálním masakru v první půlce filmu už tomu přeci jenom v půlce druhé trochu dochází dech. Naštěstí to skončí dřív než je šance se začít opravdu nudit. Takže ano pro mě druhý vrchol série.95%(5.10.2014)

 • Colonist
  ****

  Po slabších, ale stále ne špatných a koukatelných předešlých dvou dílech přichází zase lepší kousek. Události z minulého dílu jsou tak nějak zapomenuty. A to je jen dobře. Ačkoliv jsem ve čtyřce ani v pětce Tommyho zase tak moc nemusel, zde mi už nevadil. Sice to byl typický kladný hrdina, který jakoby už ani s tím původním Tommym, který ve čtyřce přišel o matku, prožil peklo a zamordoval Jasona, neměl nic společného, ale tentokrát jsem mu i fandil. Minule chtěli tvůrci oživit sérii tím, že nebude vraždit Jason. To se nepovedlo. Tak zde vsadili na klasické schéma a tím novým prvkem tu je humor a chvílemi i parodie. Ale díky bohu za to, sérii to oživilo. Díky tomu jsme tu měli mnoho vtipných a hlavně POŘÁDNÝCH charakterů (Jasonových obětí), které v předešlých dvou dílech až na výjimky nebyly. Je pravda, že ten humor ubral dost hororové atmosféry, což je škoda, ale v poslední půlhodince to zase zvážní a ta stará dobrá napínavá atmosféra je aspoň na těch 30 minut zpátky. Šestka mohla být tím dost možná nejlepším dílem celé série, ačkoliv je jiná. Jenže nejlepším dílem se nestane. Sice má dobré charaktery, zápletku, vtip, zase se vrátíme ke starému dobrému táboru u jezera, ale něco tomu celému prostě pořád chybělo. Na konečné čtyři hvězdy to vytáhla ta poslední půlhodina. Ale tak jako tak je to pro mě třetí nejlepší díl série (po F1 a F3), ačkoliv z ní možná trochu vybočuje...(18.3.2008)

 • - Miesto, na ktorom Tommy (Thom Mathews) čaká, kým ho vyzdvihne Megan (Jennifer Cooke), sa volá Karloff Supplies. Meno Karloff odkazuje na Borisa Karloffa, ktorý sa preslávil stvárnením pôvodného Frankensteina. Odkazov na Frankensteina je vo filme niekoľko. V jednej zo scén hrá pieseň "Teenage Frankenstein" od Alicea Coopera, alebo taktiež blesk do hrudi, ktorý mŕtveho Jasona "prebudí". (Kelly2502)

 • - Nancy McLoughlin, která ve filmu hraje postavu Lizabeth, je manželkou režiséra filmu Toma McLoughlina od roku 1984 dodnes. (Stocki)

 • - Ačkoliv je Crystal Lake Camp letním táborem pro děti, toto je jediný díl série, kde se skutečně v táboře objeví děti. (Stocki)