Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Mistickzz

Dosť dobrá dráma o útrapách života vďaka pomätenej rodine, šibnutej matke a nezodpovednému a feťáckemu bratovi. Christian Bale opäť dokazuje aký je skvelý herec a oscara si ozaj zaslúžil. 80% ()

korndaddy

Asi stárnu, když mi dokážou slzy do očí vehnat dva upocení a polonahý týpci. Ale je mi to jedno. Nebýt toho natahovanýho a ohromně nudně se linoucího začátku, kde se prostě tuze nic nedělo, dal bych filmu ty čtyři, možná i pět hvězd. Ale ať dělám co dělám, ten start tam prostě byl. Prostě pěknej film z prostředí boxu s klasickým dějem a sympatickými hereckými výkony v čele s naprosto skvělým Christianem Balem. Ten chlapík hubená prostě umí a jsem rád, že Oscarem byl oceněn. ()

Seti

Z Fightera jsem měl trochu strach a asi proto jsem ho tak dlouho odkládal. Obával jsem se, že se bude jednat jen o další klon Rockyho, což se naštěstí nepotvrdilo. Ano, po sportovní stránce se cesta Mickyho Warda ze dna na vrchol Rockymu podobala, jenže ve Fighterovi šlo o zápasy naštěstí až ve druhé řadě. Prvotní bylo vykreslení vztahů v Mickyho okolí a zvláště v jeho rodině. Russell tak ve finále předkládá spíše sociální drama z prostředí irčanské disfunkční famílie, která pro hlavního hrdinu představovala největší problém. Na Fightera jsem se těšil především kvůli Baleovi, a jsem rád, že jeho opětovné dokonalé sžití s postavou, a to jak psychické, tak fyzické, bylo konečně po zásluze oceněno. ()

MARTIN*I

Bale v roli ztroskotalého feťáka dokazuje, že nepotřebuje svůj chraplák, aby zahrál dobře :) to co je schopen udělat pro roli se svym tělem je pro mě až neskutečný! Celý film je prostoupen silným dramatem a napětím a při finální bitce nemůže zůstat klidný ani zarputilý flegmatik. ()

Chipsonator

Fíha, skvělý film, fakt že jo. Musím říct že ještě před tím než jsem ho zapl, tak jsem tušil že se mi bude líbit. Mám rád takové hlefilmy, filmy o tvrdé dřině abyste se dostali na vrchol, navíc tu hrají mí dva oblíbení herci a to Walhberg a Bale. A opravdu jsem se nemýlil, film se mi líbil, i když jsem čekal popravdě víc boxu a zápasů-což v konečném součtu vůbec nevadí, že tam toho nebylo tolik, jelikož David O. Russell zvládl tohle drama o dvou bratří skvěle, a jsem si jist že by mě to bavilo stejně, i kdyby tam ty zápasy nebyly vůbec. Herci hrají skvěle, kamera je skvělá, režie je skvělá a sledovat osudy Wardovic rodiny je prostě výživné, snímek prostě nenudí navíc když je to vše podle skutečných událostí. Christian je v roli vychrtlého a střeštěného závislaka, jenž mohl mít hvězdou kariéru je skvělý, a jsem rád že byl oceněn oscarem. Stejně tak i Mark je výborný, on se pro tenhle typ rolí hodí, a s Christianem tvoří skvělou bratrskou dvojici. Dále i ty ženské Amy a Melissa podali skvělé výkony ve svých rolí, a já jim ti roli, stejně jako pánům věřil. Jak jsem psal na začátku, já mám prostě filmy jako Fighter rád a mám pro ně slabost. 82% PS: Ale ty jejich sestry, no brrrr tohle mít doma, tak nevím co bych dělal. ()

Nassau

Ve své podstatě to film o boxu ani není, resp. celé prostředí slouží pouze jako nosná konstrukce, která poskytuje základy pro poměrně silné sociální drama o dvou bratrech. Fantastický Ch. Bale. (70%) ()

kikakrystof

Skvělý film. Dost se mi líbil příběh a herecký výkon Christiana. Je to spíš film o rodině toho boxera než úplně o boxerovi samotném. Je tam sice méně bojů než jsem čekal a konec byl taky trochu urychlený, ale nevadí mi to, furt mám z tohoto filmu dobrý pocit :) ()

adam9

Wohooo. David O. Russell se stává mým oblíbencem. Po Silver Linings jsem dal šanci i dramatu z prostředí, které mě absolutně netáhne, spíše naopak: vůči boxu chovám menší averzi. Nicméně nakonec se to dalo příjemně snést. Podobnosti se Silver Linings jsou viditelné především v rodinném kruhu, který je pevný, odolný a typicky americky vykreslený. Jestliže chystající se American Hustle má být směsicí těchto dvou kousků (hlavně to obsazení!), tak se už opravdu, OPRAVDU nemohu dočkat. PS: Christian Bale neskutečný, v této roli zářil ještě krapet víc než jako Nolanův Batman. ()

Kuny27

Je těžké natočit boxerský film. Jakmile totiž přijde na řadu box, každý si vybaví Stallona a jeho Rockyho. Veliké sousto. Nicméně jak jsem nikdy nemusel herectví Balea, tady mě nadmíru překvapil - smekám. Fajn kamera a děj. Moc uvěřitelné, a řekl bych, až reálné. Moc dobrý film! ()

iXtr3m3

Nie je to dokonalé, ale má to k tomu sakra blízko. :) Škoda nepekne prehrávajúceho Balea, to som teda nečakal. ()

Zagros

Další a pro mě ničím výjimečný film boxerech. Ano, v rámci žánru to je dobré, ale nijak jej to nepřekračuje a neposouvá. Řemeslně se také nedá moc vytýkat, jen mě to zkrátka neoslovilo a pravděpodobně vcelku brzy zapomenu podrobnosti a nakonec i celý děj. Navíc mi nepřišly moc sympatické postavy. Herecké obsazení i výkony byly povedené (Bale na Oscara ovšem rozhodně ne, asi to byl slabý ročník?), ale v příběhu se nedalo nikomu fandit a ani to s nikým výrazně prožívat. Dávám slabší tři hvězdy na cestu do zapomnění. ()

B4TM4N

Boxerských dramat není nikdy dost. Sice jsou všechny v podstatě identické, ale vždycky mě dokáží spolehlivě rozpumpovat. Punc životopisnosti navíc Fighterovi lehce přilepšuje. Vzhledem k tradičně jemným nuancím na to samé téma musím ale film hodnotit v rámci subžánru a ve stejné váze s Rockym prostě není. Celá ta příšerná famili hnusnejch ženskejch vás prostě irituje po celou dobu filmu, Bale do toho dává sice všechno ale místy působí poněkud komicky (což možná byl záměr, ale já si nějakýho crackheada představuju trochu jinak). Wahlberg je sympaťák snad všude, škoda, že jeho postava je tak uťápnutá, že se to pro boxera až nehodí...prostě suma sumárum, lehce nadprůměrný film s typicky motivačním psychologickým efektem, který osobně vždycky zcením. ()

Orthank

Stále premýšľam, kde tejto skvelej boxerskej dráme uniká piata hviezdička. Postupne mi začína byť ale jasné, že má s tým čo do činenia druhá polovica filmu. Od začiatku sa režisér príjemne zahráva s divákom a zároveň aj s vlastnými postavami, a ukazuje ako jednoducho sa dá dezinterpretovať a zavádzať nejaký uhol pohľadu na život hviezdy, na rodinu a slávu. Toto funguje však iba dovtedy až sa tvorcovia rozhodnú strhnúť oponu a vyrukujú s pravdou. Dopredu už niečo tušíte, ale v zápätí smutne zisťujete, že to oficiálne nasmerovanie do pravého uhlu pohľadu, mohlo radšej zostať v príjemne rozohranom "tušení". Vtedy sa Fighter presúva z dokonalej drámy, v ktorej sa riešia silné momenty akoby nezainteresovaným postojom, do drámy klasickej kde dochádza prevažne na bežné radosti, starosti a tragédie, vlepené divákovi priamo do očí. Poriadna tragédia síce nevzniká, no stále stojí Fighter za pozeranie. Avšak tu už dôjde len na reťaz typu odlúčenie->zmierenie->drina v ringu-> výhra, ktorú spájajú prevažne pevné charaktery a veľmi slušné herecké výkony na čele s "chameleónom" Christianom Baleom (sem s tým plešivcom). Na Oscara za najlepší film roka to určite nebude, no ako rodinná vzťahová pitva, resp. cesta za šťastím a vytúženou výhrou dodá dostatok materiálu k zamysleniu. Ktovie. Možno aj preto, že sa film pyšní titulom: Podľa skutočných udalostí... ()

Hanys_

Fighter mě napevno ujistil v tom, že letošní Oscarová sezóna je vážně poněkud chudší. Social Network a King´s Speech si asi podělí hlavní ceny a bude to jen dobře, protože tady Fighter vyniká vlastně pouze výtečným Balem, jehož postava je to nejzajímavější na celém snímku a herec samotný opravdu vypadá jako někdo, kdo si prošel drogovým peklem . Tahle nominace je určitě na místě - otázkou trochu zůstavá u takové Amy Adams, potažmo Melisse Leo, kterým přiletěla pozvánka na slavnostní večer za...hlasité hádání??? 6/10 ()

Arach.No

Naprosto souhlasím s tím, co napsal Renton - strašný Bale a stokrát omletý děj. Tento film nepřináší nic nového, nedostane se hlavním postavám pod kůži a nenapadá mě pro něj lepší označení, než zbytečný. Kdyby nevznikl, nikomu (snad s výjimkou Wahlberga a Balea) by nechyběl. Tuctové drama s pár zajímavými momenty, zcela průměrně natočenými zápasy, několika nevyužitými (Wahlberg) a řadou vyloženě otravných (Bale, Leo) postav. 65% ()

Milan25

Nic extra to teda nebylo. Věřím že hodnocení dramaticky poklesne až to uvidí víc lidí. Příběh à la Rocky, ale je to o dost slabší (byť podle skutečné události). Christian Bale skvělý, víc kladů jsem tam nenašel. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale